Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2014., 00:30   #481
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
tu ploda neces imat na zalost
Pa zar nije dovoljno cjepljenje?
M3do is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2014., 10:52   #482
Crveni pauk

Nažalost na mom limunčiću se pojavio vražiji crveni pauk (tako su mi rekli u poljoprivrednoj apoteki gdje sam nosila jedan listić na uvid). Špricala sam ga već 2 puta sa Alctelicom, ne znam da li je to dosta? I ne znam kako znati da li sam ga uništila? Gad se ne vidi golim okom.

Ima li tko iskustva sa ovim problemom?
Beppinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2014., 11:12   #483
Pozdrav svima.
1. Imam problem s narančom koju sam posadila prije 2 godine. Ove godine joj je svo lišće požutilo. U poljoapoteci su mi preporučili dodatak željeza nakon čega je lišće gotovo svo otpalo, male grančice se posušile. Ima li tu pomoći?
2. Posadila sam u 4. mj ove godine limun meyer improved. Da li se sada treba s nekim dodacima prihranjivati'
Hvala
Perka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2014., 13:09   #484
Quote:
Perka kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.
1. Imam problem s narančom koju sam posadila prije 2 godine. Ove godine joj je svo lišće požutilo. U poljoapoteci su mi preporučili dodatak željeza nakon čega je lišće gotovo svo otpalo, male grančice se posušile. Ima li tu pomoći?
2. Posadila sam u 4. mj ove godine limun meyer improved. Da li se sada treba s nekim dodacima prihranjivati'
Hvala
tzv.Štitasti moljac/uš- prouci malo bolje grancice...meni se to desilo ove godine, samo odjednom pozutili svi agrumi,a ja tuka dohranjujem i sve se pitam cemu nema pomoci a kada ono neki dan isla malo proucavat grancice i imala sto vidjet
Inace one se tretiraju Bijeli uljem ali sada je prekasno za to.....ja sam spricala sa Actarom i nakon dva dana lisce je pocelo dobivat svoju boju nazad pa ti to sredstvo stvarno preporucam (nemoj da te zabrine ako pise da se ne sprica u toku cvatatnje, spricaj slobodno jer bolje je spasit biljku nego da ti biljka propadne a lako bi mogla) :http://www.syngenta.com/country/hr/c...ara_25_WG.aspx
evo ti slikica te gamadi
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2014., 13:43   #485
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
tzv.Štitasti moljac/uš- prouci malo bolje grancice...meni se to desilo ove godine, samo odjednom pozutili svi agrumi,a ja tuka dohranjujem i sve se pitam cemu nema pomoci a kada ono neki dan isla malo proucavat grancice i imala sto vidjet
Inace one se tretiraju Bijeli uljem ali sada je prekasno za to.....ja sam spricala sa Actarom i nakon dva dana lisce je pocelo dobivat svoju boju nazad pa ti to sredstvo stvarno preporucam (nemoj da te zabrine ako pise da se ne sprica u toku cvatatnje, spricaj slobodno jer bolje je spasit biljku nego da ti biljka propadne a lako bi mogla) :http://www.syngenta.com/country/hr/c...ara_25_WG.aspx
evo ti slikica te gamadi

Hvala ti na brzom odgovoru. Nisam primjetila ništa na listovima osim da se suše. Pogledat ću na još ovih par što je ostalo danas. Nekidan sam porezala vrhove grančica koje su se počele sušitii i vidila da su u sredini još žive pa sam se ponadala da ću je moći spasiti.
Perka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2014., 14:23   #486
Quote:
Perka kaže: Pogledaj post
Hvala ti na brzom odgovoru. Nisam primjetila ništa na listovima osim da se suše. Pogledat ću na još ovih par što je ostalo danas. Nekidan sam porezala vrhove grančica koje su se počele sušitii i vidila da su u sredini još žive pa sam se ponadala da ću je moći spasiti.
mozda nisu usi napale jos lisce nego samo grancice, dobro pogledaj jer su tesko vidljive - prava mimikrija .... daj stavi slikicu stabalca ako mozes pa da se mozda po slici moze bolje zakljucit sto bi bilo

Sto se tice dohrane, limun dohranjujes kao i narancu.... ima mnogo proizvođaca raznih hranjiva pa vidi sto ti je najjednostavnije i pogodno za džep.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 14:33   #487
pretpostavljam da sam svoju naranču spržila gnjojivom. rekla mi je žena u poljoapoteci 1 žličicu, ali očito je to bilo previše
Perka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2014., 14:00   #488
od nedavno mi je limun napala neka boleština. to su nekakvi paraziti koji izgledaju kao male točkice ili pločice koje se zalijepe za listove. nikako ih se ne mogu riješiti, jel imao tko već problema s tom napašću?
http://i58.tinypic.com/k85ec.jpg

Zadnje uređivanje L3go : 18.10.2014. at 20:05. Reason: img
patak95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2014., 17:46   #489
patak95- ajde ne budi lijen i moj post koji je par postova iznad i sve ti pise
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 12:01   #490
Question Što je s mojim limunom?

Kupila sam ga ovo ljeto. Na južnoj strani je, na balkonu. Otkako sam ga kupila imao je i dosta mladih listova, i par malih polodova, ali oni su otpali (već nekoliko puta), iako pčelice stalno lete oko njega, a cijeli limun je prekriven nečim crnim... Ne znam da li je to neka bolest ili što? I sad zna narasti koji novi listić, ali slabije (da li je to zbog tog crnog ili zbog dolaska jeseni?).
Hvala na odgovorima

http://i57.tinypic.com/25z3up2.jpg
http://i57.tinypic.com/21wq5g.jpg
http://i62.tinypic.com/zwm2o3.jpg

(Morala sam staviti veće slike da se vidi što jasnije to crnilo...)

Zadnje uređivanje fermina-daza : 17.10.2014. at 18:42. Reason: prevelike fotografije - pogledati pravila
mozak zablokiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 15:48   #491
vjerovatno uši ili grinje, špricati protiv toga i nema frke...
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 17:49   #492
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
vjerovatno uši ili grinje, špricati protiv toga i nema frke...
hvala. probam s nekim sredstvom pa javim
mozak zablokiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 13:06   #493
Kada je potrebno limun unijeti unutra? U Zagrebu sam, ovih dana je ujutro dosta hladno... Za sada je na natkrivenom balkonu, a po zimi će biti na stubištu.
sunce moje is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 18:02   #494
Ovo zadnje i mene zanima. I općenito, da li ga je dovoljno ostaviti na balkonu prekrivenog s nekim posebnim materijalom ili mora u hodnik, stan...?

Inače, moj se potpuno oporavio od nametnika zahvaljujući tom nekom svijetlom ulju
mozak zablokiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 22:32   #495
limun podnosi temperature do 5 stupnjeva....
Treba ga smjestiti u svjetlu prostoriju na temperaturi od 5-10 stupnjeva. kod viših temperatura odbaci list...
Bitno je da ima i vlage u zraku pa nije loše ostaviti neku posudu s vodom kraj njega da voda hlapi i vlaži zrak oko limuna
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 13:05   #496
Quote:
sunce moje kaže: Pogledaj post
Kada je potrebno limun unijeti unutra? U Zagrebu sam, ovih dana je ujutro dosta hladno... Za sada je na natkrivenom balkonu, a po zimi će biti na stubištu.
Komono ha vec sad mozes unjet u kucu jer nocne emp u Zg padaju cak do 2 C. Staviga u prostorju sa dosta svijetlja ( manjk svijetlja uzrokovat ce padom lisca), temp preporucena oko 10-15 C ali nece mu biti nista ni ako je i veca - kod mene je u stanu oko 22 i lijepo rodi cijelu godinu uz napomenu da ga u zimi sama oplođujem jer nema vjetra i letecih zivotinjica koje bi to ucinile
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 13:14   #497
Evo jučer sam ga unijele u stubište. Svjetla ima, vidjeti ćemo da li je dovoljno, a temperatura je tako između 10-15, baš ću malo mjeriti. Kupila sam ga proljetos i lijepo je napredovao. Cvao je u 8 mj kao lud. Sve je bilo puno bumbara oko njega, ali se ništa nije zametnulo. Pretpostavljam jer je biljčica tako mlada?
sunce moje is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 22:41   #498
Molim pomoć, hitno! Unijela sam limun na stubište prije 10 dana. Prije par dana počelo ja jako opadati lišće i počele su se pojavljivati crne mrlje na lišću. Što je to i kako da ga tretiram? Ne primjećujem nikakve bube i živine. Bojim se da će kroz koji dan skroz ostati bez lišća.
sunce moje is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 23:53   #499
Quote:
sunce moje kaže: Pogledaj post
Molim pomoć, hitno! Unijela sam limun na stubište prije 10 dana. Prije par dana počelo ja jako opadati lišće i počele su se pojavljivati crne mrlje na lišću. Što je to i kako da ga tretiram? Ne primjećujem nikakve bube i živine. Bojim se da će kroz koji dan skroz ostati bez lišća.
pretoplo mu je ....
u prolječe bu došao sebi
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 08:42   #500
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
pretoplo mu je ....
u prolječe bu došao sebi
Stvarno?! U stubištu se ne grije mislim da je trenutno oko 15 st, a po zimi bude oko 10. A te crne točke nisu neka bolest, gljivica šta li već?

Evo slika lišća http://public.fotki.com/suncemoje/li...10-212748.html

Zadnje uređivanje sunce moje : 11.11.2014. at 08:56.
sunce moje is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:03.