Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija

Fotografija Fotografiram. Dakle, svijet postoji.
Podforumi: Foto natječaji, Fotoaparati i oprema, Video

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2015., 14:06   #1
Foto vijesti

Mislim da bi bilo OK imati temu u kojoj ćemo stavljati vijesti iz svijeta fotografije.

Vijest je ono što je vama vijest i što bi htjeli podijeliti sa drugima. Meni su, između ostalog, vijesti i najave novih fotoaparata, kao i detaljne recenzije istih kad izađu.

News linkovi
DP Review
Photography Blog
Popular Photogrpahy
Verge Photography
...
(dopunite sami)
Anderlon is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2015., 14:12   #2
U studenom izlazi Canon G5 X nasljednik G7 X

Canon ima običaj u listopadu predstaviti novog člana G serije i ove godine je to G5 X, nasljednik G7 X aparata iz prošle godine koji je bio dugo očekivani odgovor na iznimno uspješnu Sonyjevu RX100 seriju.



Quote:
Think quick, enthusiasts: If you didn't buy the Canon G7X, what would you choose as the single most important reason for your decision? If you said "The lack of a viewfinder", you wouldn't be alone... Housed in a pentaprism-like hump over the lens, it's based around a 2.36-million dot Organic LED panel. That's the same resolution as the well-received EVF-DC1 viewfinder accessory for the PowerShot G1X Mark II, but since it uses an OLED rather than an LCD panel, it's said to be both brighter and more colorful...
Imagining Resoure

Cijena 800 dolara, ali dobra stvar je da izlaskom novih modela padaju cijene prethodnih (cijene G7X na Nabavi).
Anderlon is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2015., 14:33   #3
Quote:
Anderlon kaže: Pogledaj post
Canon ima običaj u listopadu predstaviti novog člana G serije i ove godine je to G5 X, nasljednik G7 X aparata iz prošle godine koji je bio dugo očekivani odgovor na iznimno uspješnu Sonyjevu RX100 seriju.
Canon G5X se mogao isprobati jučer na Fotosajmu. Budući se radi o testnom primjerku, nije bilo dozvoljeno fotografiranje s vlastitom memorijskom karticom, ali fotić izgleda impresivno. Prvi primjerci bi trebali stići u Hrvatsku u slijedećih mjesec dana.
mljac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2015., 18:39   #4
neke fotke preko staklenog izloga budućeg ff Pentax-a,sa prednje strane:

http://s2.pticica.com/foto/0001480947_l_0_a0hov6.jpg
http://s2.pticica.com/foto/0001480946_l_0_aa9k69.jpg


Zadnje uređivanje Sabaa : 27.10.2015. at 23:01. Reason: prevelike slike
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2015., 18:43   #5
neke fotke preko staklenog izloga budućeg ff Pentax-a,sa stražnje strane:

http://s2.pticica.com/foto/0001480945_l_0_zjg8rm.jpg
http://s2.pticica.com/foto/0001480942_l_0_gq410d.jpg
http://s2.pticica.com/foto/0001480943_l_0_cnskud.jpg

Zadnje uređivanje Sabaa : 27.10.2015. at 23:02. Reason: prevelike slike
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2015., 19:06   #6
Pričao sam s gazdom Neo Orbisa sad na foto-sajmu, znaju se već i okvirne cijene (unutar +/- 2k kn) i okvirne specifikacije (sehr gut!), al ne i ime, i kad točno dolazi.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2015., 20:53   #7
Quote:
elkarrde kaže: Pogledaj post
Pričao sam s gazdom Neo Orbisa sad na foto-sajmu, znaju se već i okvirne cijene (unutar +/- 2k kn) i okvirne specifikacije (sehr gut!), al ne i ime, i kad točno dolazi.
Za sta unutar +/- 2k kn?
__________________
Albert Einstein:
"Zdrav razum je gomila predrasuda, stečenih do 18 godine zivota."
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2015., 14:46   #8
Quote:
amadeus65 kaže: Pogledaj post
Za sta unutar +/- 2k kn?
Za finalnu cijenu na hrvatskom tržištu. Zna se donji i gornji limit cijene, raspon je 2k kn.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2015., 17:02   #9
ajde onak indirektno dvosmisleno u rukavicama kaži koliko bi u Hrvatskoj koštao ovaj set koji se vidi na 4. fotki,za neki početak skroz super (plus kaj imam "28/2,8+50/1,7" i kaj bi rasprodal jel se ne uklapa u shemu=sve osim blica)
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2015., 18:33   #10
Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
ajde onak indirektno dvosmisleno u rukavicama kaži koliko bi u Hrvatskoj koštao ovaj set koji se vidi na 4. fotki,za neki početak skroz super (plus kaj imam "28/2,8+50/1,7" i kaj bi rasprodal jel se ne uklapa u shemu=sve osim blica)
Misliš na FF tijelo + DFA 24-70/2.8?

Prodaj sve kaj imaš, onda možda budeš imal za tijelo + objektiv.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2015., 13:38   #11
Da baš to (24-70 je garant bolji od 28-70 koji imam ak niš drugo puno je širi) više mi ne treba za početak, to kaj veliš,osim blica,za bolji nemam a onaj "200 i nekaj" je slabiji od fgz360,sad trebam delati (idemo delati) računicu za veliku rasprodaju ,predbilježbe primam,mislim da mi canon printer skroz do kraja otišel u vječna lovišta i to tek tak od jednom neče se više upaliti-užas,uopče nije daval naznake da se sprema na put a ja ga opskrbil sa tri seta zamjenskih ketriđa/12 bočica boje

Zadnje uređivanje mbukal : 27.10.2015. at 13:54.
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2015., 15:17   #12
Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
Da baš to (24-70 je garant bolji od 28-70 koji imam ak niš drugo puno je širi) više mi ne treba za početak
Pa, nisam baš siguran da ćeš dobiti išta s prelaskom na FF model - s trenutnim objektivima pokrivaš daleko širi raspon nego ti jedan 24-70 objektiv nudi, dva od objektiva koje imaš su jako dobri (12-24 i 17-70), nekoliko ih je vrlo pristojnih (50 i 55-300), a za nekolicinu nemam pojma kaj će ti in the first place (18-55, 28 i 28-70), al tvoja lova.
Iskreno sumnjam da će novi senzor biti baš tolko drastično bolji od trenutnog 24mpx APS-C senzora, i da će AF biti tolko bitno brži da bi ti se isplatilo rasprodati sve i uložiti ful ozbiljnu lovu u FF tijelo.

Ak ti je brz i točan autofokus bitan, kad već moraš rapsordati sve, rekal bi da ti je čak i smislenije rješiti se svega i napraviti skok na Nikona D750 i Tamrona 24-70/2.8. Starije AF prajmove dobiš za smiješnu lovu, nisu niš lošiji od Pentaxovim ekvivalenta, a daleko su dostupniji na tržištu rabljenih.
Isprobao sam u praksi Nikona D600, i mogu reć da trči krugove oko najboljih Pentaxa, još uvijek - a D750 ima bolji AF sustav od D600tke.

Al, taksvejedno, zaprav - tvoja lova, tvoj odabir.

Uglavnom, cijena će biti paprena, al i dalje nešto ispod cijene Nikona D810. Isto vrijedi i za kombinaciju s 24-70/2.8 objektivom - biti će ispod cijene za D810 + Nikkor AF-S 24-70/2.8G. U nepovoljnijem slučaju ne baš jako puno ispod, doduše...
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2015., 18:53   #13
Quote:
elkarrde kaže: Pogledaj post
Iskreno sumnjam da će novi senzor biti baš tolko drastično bolji od trenutnog 24mpx APS-C senzora, i da će AF biti tolko bitno brži da bi ti se isplatilo rasprodati sve i uložiti ful ozbiljnu lovu u FF tijelo.
..
-ak se tvoje sumnje obistine onda niš od skakanja u ff,ne bu bilo smisla,nadam se da nisi u pravu,pa čime će onda konkurirati canikonu u ff ako ne brzinom fokusa i kvalitetnim visokim isoom , sve ostalo se manje više lako poštela u programima za obradu fotografije
-neke objektive imam jer sam ih "povoljno dobio" za njihovu kvalitetu (radi se o ff objektivima prajmovi=28/2,8+50/1,7+85/2,8+zum=28-70/2,8)
-set 12-24+17-70+55-300 je ono kaj mi treba na apsc tijelu i koja zadovoljava moje potrebe čineći jednu cjelinu koju mogu nositi oko struka na remenu u torbicama
-18-55 jer je wr za svaki slučaj,fotič je isto wr,u praksi se pokazao jako pouzdan (ovogodišnji uskrs po: karlovac/pokupsko/ozalj, vrijeme promjenljivo oblačno sa lokalnim pljuskovima a ja klince i pejzaž fotkam bez problema tj. bez ikakvih neželjenih posljedica po fotoopremu )
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2015., 11:39   #14
Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
-ak se tvoje sumnje obistine onda niš od skakanja u ff,ne bu bilo smisla
Radije sam pesimističan, pa me pozitivno iznenade, nego da očekujem puno, pa me razočaraju.

Realno, baš me briga, kaj se mene tiče, nikad više nemam namjeru uložiti lovu u DSLR (bar ne manji od srednjeg formata), al konkurencija je uvijek dobra stvar.

Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
nadam se da nisi u pravu
I ja.

Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
pa čime će onda konkurirati canikonu u ff ako ne brzinom fokusa i kvalitetnim visokim isoom
Visok ISO ovisi o senzoru, tak da nebu biš lošiji od Nikonovog.

Čime će konkurirati? Điđama - integriranim GPSom, stabilizacijom senzora i svim kaj dolazi s tim (super-rezolucija od kompozitnih fotki, shift-na-senzoru, i slično), činjenicom da ne postoji K-mount AF full-frame fotić (Sony A7RII ne autofokusira i ne kontrolira blendu K-mount objektiva, za razliku od Canon EF i Nikon G objektiva), te nešto nižom cijenom. I dalje papreno visokom cijenom, al nižom od direktno konkutentnog Nikona.

Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
-set 12-24+17-70+55-300 je ono kaj mi treba na apsc tijelu i koja zadovoljava moje potrebe čineći jednu cjelinu koju mogu nositi oko struka na remenu u torbicama
Dakle, treba ti raspon od 18mm-e do 450mm-e, po mogućnosti u tri objektiva. Zaboravi na to u full-frame svijetu, pogotovo ovaj dio o nošenju oko struka na remenu u torbicama.

Očekujem 16-35mm objektiv u neko skorije vrijeme, tak da ćeš moći pokriti raspon 16-70 mm s dva objektiva (dakle, ono kaj bi u APS-C svijetu bilo 11-45mm). Raznorazni stariji Tamroni, Sigme i Pentaxi-FA ti nude raspon od 70 do 300mm, tak da možeš i to imati pokriveno za relativno malo love, al dosegnuti 450mm, i to s kvalitetnim, modernim objektivom - ne tak skoro.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2015., 11:55   #15
sto ja znam.. mozda nisam pametan ali znam sto je ono lijepo... a s druge strane...nije li foto vjest isto i dogadjaj?? silujemo forum temama koje vec postoje i ima smisla pisati u njima na njima i o njima..cinjenicno stanje je da je forum premalo atraktivan za nove clanove.. ovo malo zagrizenih muku muci ionako tek da prezivi forum..a zasto.. previse je statican ako iskljucimo ove banere koji se posto poto ( ako nisu banirani od strane korisnikovog adblocka) trude da nam kazu sto nam je ciniti i sto kupiti... da o emoticonima ni ne pricam..mislim da bi gazda.tko god je.. trebao malo razmisliti o layoutu.. o dinamici.. o preglednosti.. o kojecemu.. iako sumnjam da ce se bilo sto promjeniti-- i mozda je vrijeme da se nepotrebnih 1000 i vise tema zauvijek baci u proslost.. pocistite nered jeboga..mislim.. fujifilim objavio sprovod.. zadnji post bla bla 2005.. halo??
alpha55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2015., 20:54   #16
Quote:
alpha55 kaže: Pogledaj post
nije li foto vjest isto i dogadjaj??
Zamišljeno je da ova tema prati novitete u foto industriji i da se diskutira o tome. Nešto kao što forum canonrumorsa prati svaki trač tj. objavu.
Foto događaji su zamišljeni kao najava nekih foto događanja na koja možeš otići ako je događanje u tvom gradu. Tako da se teme ipak ne preklapaju
mljac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2015., 22:16   #17
okej.. iako ako je foto vjest ne mogu otici isto ako nije u mom gradu
alpha55 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:53.