Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija

Fotografija Fotografiram. Dakle, svijet postoji.
Podforumi: Foto natječaji, Fotoaparati i oprema, Video

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2009., 19:05   #201
evo još jedan, malo više ostariš s ovim
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 11:33   #202
Programi za uređivanje fotografija - pomoć/prijedlog

Pozdrav,

evo odma u startu isprike ako negdje postoji ova tema, ja ju nisam mogla naći!

dakle, imala sam nekad davno neki program u koji ubaciš sliku i s njom radiš čuda (a da nije PHOTOSHOP jer se u njemu ne snalazim).

Uglavnom, bio je jaaaako jednostavan. Ubaciš sliku i onda imaš već gotove stvarćice koje želiš ubacit u sliku!

Tipa, napravit C/B ili da je recimo slika C/B a crvena boja ostane (i tako nekoliko boja je bilo u ponudi).

ja sam laik za to pa ne znam ni kako se to zove

pa ako netko zna za neki takav program (dakle, vrlo jednostavan) neka mi javi.
KokoshkaKokodak is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 13:15   #203
Quote:
KokoshkaKokodak kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

evo odma u startu isprike ako negdje postoji ova tema, ja ju nisam mogla naći!

dakle, imala sam nekad davno neki program u koji ubaciš sliku i s njom radiš čuda (a da nije PHOTOSHOP jer se u njemu ne snalazim).

Uglavnom, bio je jaaaako jednostavan. Ubaciš sliku i onda imaš već gotove stvarćice koje želiš ubacit u sliku!

Tipa, napravit C/B ili da je recimo slika C/B a crvena boja ostane (i tako nekoliko boja je bilo u ponudi).

ja sam laik za to pa ne znam ni kako se to zove

pa ako netko zna za neki takav program (dakle, vrlo jednostavan) neka mi javi.

https://www.forum.hr/showthread.php?t=378980&page=8

Za ful jednostavan program ja koristim Magix Extreme Photo designer. Uz to još i GIMP. Oboje su besplatni.
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 14:27   #204
Thnx. ...na onoj temi se raspravlja samo o fotošopu :/
KokoshkaKokodak is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 14:52   #205
možeš probati picasu (besplatna) a možeš i lightroom 2 (30 dana besplatno ak skineš demo sa adobe sajta). Lightroom 2 ima nekaj presetova, a uz to je i ful lagan za koristiti - samo mičeš slajdere ljevo desno i gledaš jel ti se sviđaju promjene na slici
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 21:22   #206
Pomoć oko ACDSeePro2,5

Imam ACDSeePro2,5 zanima me kako snjim izrezati,konkretno;suprga ima brdo slika sa raznoraznim tortama sad bi te torte trebao izrezati i zaljepiti na nekakvu jednobojnu podlogu ili maknuti pozadinu iza torte tako da ostane na slici samo torta. Unaprijed zahvaljujem na odgovorima.
sabonis is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 10:20   #207
Hvala
KokoshkaKokodak is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2009., 21:17   #208
ej ljudi
znate li mozda neki program u kojem
bi se moglo stavljati krila anđela na sliku?
dakle, usklikam nekoga s leđa recimo i onda
mu u tom nekom programu dodam
anđeoska krila? ako netko zna =D
m.* is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2009., 21:21   #209
Quote:
m.* kaže: Pogledaj post
ej ljudi
znate li mozda neki program u kojem
bi se moglo stavljati krila anđela na sliku?
dakle, usklikam nekoga s leđa recimo i onda
mu u tom nekom programu dodam
anđeoska krila? ako netko zna =D
možeš to u svakom boljem programu, samo moraš imati i sliku krila.
__________________
CrniDjuro kaže: bez matematike bi i dalje bili u srednjem vjeku, državom bi nam gospodarila neuka i bezobrazna feudalna elita uz pomoć crkve, a škola bi bila samo za bogate....heeeeeeej....čekaj malo... :zubo:
OPTi Mystic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 19:54   #210
uređivanja fotografija

Molila bih pomoć ako mi možete savjetovati...
Fotografija me zainteresirala odnedavni i kojim programom bih mogla uređivati i obrađivati svoje fotografije... Koristim picasu ali htjela bih još malo informacija...

Molim savjete.. hvala
DABA is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 19:57   #211
Quote:
DABA kaže: Pogledaj post
Molila bih pomoć ako mi možete savjetovati...
Fotografija me zainteresirala odnedavni i kojim programom bih mogla uređivati i obrađivati svoje fotografije... Koristim picasu ali htjela bih još malo informacija...

Molim savjete.. hvala
Photoshop
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 20:20   #212
Pozdrav, samo da se uključim, koji bi mi bio dobar program za obradu foitografije s naglaskom, na dodavanje nekih podataka kada je slika napravljena na nju poput datuma, vremena, mjesta i dr.---------hvala
kvarner0208 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 23:28   #213
ja za to koristim lightroom, ali u biti, za to kaj tražiš mislim da je dobar i irfanview
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 23:29   #214
probaj ovo:

http://www.picmeta.com/products/pict...-extractor.htm
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2009., 11:04   #215
imam jedan problem što se tiče Capture One Pro 4. Color editor funkcije uopće ne rade,npr.sa pickerom kliknem na fotku,on mi pokaže koja je to boja,ali kad pomičem hue,saturation.... nema nikakvog učinka.također funkcija view selected color range ne radi,tj ne prikazuje ju (onak da pokaže samo taj color range,a ostali dio fotke prikaže B/W).
ostale funkcije rade,pa sad ne znam jesam lud il?
sneak is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 09:29   #216
Quote:
DNx kaže: Pogledaj post
evo još jedan, malo više ostariš s ovim
A smijade ! Zabavno!
COSA-NOSTRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 09:31   #217
dakle, trebam lightroom presets za 2. njih ima za DL, ali su uglavnom pretjerani - ljudi postaju nekakva vinjetiranja, pretjerane BW konverzije, artsi-partsi gluposti, a ništa normalno...

ima netko neki bolji resurs...
Noćobdija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 09:32   #218
E ljudi, jel zna neko program gdje mogu isjeć neki dio slike na naljepit ga na neku drugu sliku.Npr. ako sam se sliku ispred škole da bude ko u egiptu i tak....Imam GIMP 2 al ne znam dal on to može???
gigivele is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 11:08   #219
Quote:
Noćobdija kaže: Pogledaj post
dakle, trebam lightroom presets za 2. njih ima za DL, ali su uglavnom pretjerani - ljudi postaju nekakva vinjetiranja, pretjerane BW konverzije, artsi-partsi gluposti, a ništa normalno...

ima netko neki bolji resurs...

http://inside-lightroom.com/

..pa poslije slijedi linkove

also, adobe lightroom exchange

al da ti iskreno kažem, najbolje se sam igrat i fora efekt spremit ko vlastiti preset.
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 13:09   #220
Pozdrav
Nisam našao prikladniju temu pa ću pitanje postaviti ovdje.

Uskoro trebam preseliti u manji jednosoban stan, za prvu ruku mislio sam ponijeti laptop koji nije loš ali nije baš najbolje rješenje za obradu fotografija.

Što mislite npr o;
Monitor Samsung SM T240HD, 24'' LCD 5 ms DVI HDMI D-Sub 10000:1 zvučnici TV tuner dalj.
http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prika...&Sifra=1113106
(ili neki manje dijagonale ali isto sa TV tunerom)

Kao rješenju (zbog manjka prostora) da služi i kao TV (vidim ima TV tuner) i kao monitor ?
(Inače ne gledam puno tv, tek toliko da se informiram.)
cardar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:56.