Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2009., 16:25   #61
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
Naravno da ga možeš postaviti u bunar, što je manja visina usisa, tim pumpa lakše dobavlja vodu. Jedino što moraš paziti su sezonske dilatacije razine vode u bunaru, kako ti se nebi dogodilo da ti je voda popavila hidropak.


ok, fala, a nece bit problema zbog kondenzacije s poklopca bunara?
fico.325 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 17:26   #62
Pa onda mu napravi malu limenu kučicu, ili barem pokrov, koji će ga štititi od te vode!
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 20:15   #63
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
Pa onda mu napravi malu limenu kučicu, ili barem pokrov, koji će ga štititi od te vode!
ok, fala
fico.325 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 10:56   #64
puno mi je pomogla ova tema. hvala ekipa!

pošto sam novi u hidro svijetu. koliko je glasan hidropak? ako ga intaliram u bunar (naravno s poklopcem) hoće li se jako ćut njegova buka?

tnx
Monstrule is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 11:29   #65
Elektromotor i pumpa više proizvode šum ili zujanje, nego nekakvu buku. S desetak metara udaljenosti na otvorenom prostoru jedva da se hidropak i čuje u radu.. To je zadnja stvar o kojoj trebaš brinuti!
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 17:07   #66
pozdrav svima

meni je voda na dubini od 17 do 20m, znači i bunar bi bio dubine oko 20ak m
jel to previše za nekakav hidropak kakav ste spominjali tipa 800 W i sl ili mi triba neki bolji
Full_Metal_Jacket is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 17:19   #67
S te dubine ti niti jajjači hidrofor neće podignuti vodu, jer ako bi on u idealnim uvjetima na usisu stvorio apsolutni vakum, to bi bila razlika u tlaku od 1 bar. A to odgovara stupcu vode visine 10 metara. U praksi je to dosta manje.

Ti trebaš cjevnu ili neku drugu vrstu uranjajuće pumpe, koja će vodu podizati na tlačnoj strani, a ne na usisnoj. Ili ako možeš hidropak spustiti na neku platformu u bunaru, par metara iznad vode.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 21:51   #68
Kupio sam danas hidropak elektromachinen 5500/20R, 1300w, gura vodu na 48m, vuce sa 8m, najveci protok je 4600l/min, e sad pise da se oze rihtat paljenje i gasenje od 1.6bar do 3.8 bar, a isto tak pise da je max delivery pressure 4.8 bara, kaj im to znaci??? kak moze imat 4.8 barra ak se na 3.8 gasi?

cijena je 1500kn
fico.325 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 22:21   #69
4,8 bara odnosi se na mogućnosti podizanja vode same pumpe, ali pumpa je spojena preko tlačne sklopke, koja ju isključuje kad se u spremniku postigne tlak od 3,8 bara.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 14:50   #70
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
4,8 bara odnosi se na mogućnosti podizanja vode same pumpe, ali pumpa je spojena preko tlačne sklopke, koja ju isključuje kad se u spremniku postigne tlak od 3,8 bara.
aha, ok, faLA
fico.325 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2009., 17:14   #71
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
S te dubine ti niti jajjači hidrofor neće podignuti vodu, jer ako bi on u idealnim uvjetima na usisu stvorio apsolutni vakum, to bi bila razlika u tlaku od 1 bar. A to odgovara stupcu vode visine 10 metara. U praksi je to dosta manje.

Ti trebaš cjevnu ili neku drugu vrstu uranjajuće pumpe, koja će vodu podizati na tlačnoj strani, a ne na usisnoj. Ili ako možeš hidropak spustiti na neku platformu u bunaru, par metara iznad vode.
kaj nema ni malo opasnosti od spustanja hidropaka u bunar, buduci da je unutra kondenzacija zbog vana hladnijeg zraka a unutra toplijeg??

u uputstvima pise da nebi smjel bit na vlaznom prostoru..sad ak ga ja spustim u bunar oce mu se ikaj dogodit?
fico.325 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 09:31   #72
Quote:
fico.325 kaže: Pogledaj post
kaj nema ni malo opasnosti od spustanja hidropaka u bunar, buduci da je unutra kondenzacija zbog vana hladnijeg zraka a unutra toplijeg??
Po zimi, kad su velike hladnoće, u bunaru je toplije nego vani. Vjerojatno će biti ponešto kondenzacije, ali ne puno više nego vanjskom prostoru, gdje je po ljeti hidropak hladan zbog vode koju pumpa, a zrak je pun vlage. I tada ima puno kondenzacije, toliko da kapljice teku s kučišta pumpe...

Ja hidropake koristim već 10 godina, korozija se pojavila samo na vanjskoj strani tanka za vodu. To se lako može riješiti sa farbanjem, ali taj hidropak sam morao zamijeniti iz drugog razloga, otišla mi je brtva na mjestu gdje pumpa ulazi u kučište pumpe.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 11:41   #73
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
S te dubine ti niti jajjači hidrofor neće podignuti vodu, jer ako bi on u idealnim uvjetima na usisu stvorio apsolutni vakum, to bi bila razlika u tlaku od 1 bar. A to odgovara stupcu vode visine 10 metara. U praksi je to dosta manje.

Ti trebaš cjevnu ili neku drugu vrstu uranjajuće pumpe, koja će vodu podizati na tlačnoj strani, a ne na usisnoj. Ili ako možeš hidropak spustiti na neku platformu u bunaru, par metara iznad vode.
jel neko možda zna nešto o tim uranjajućim pumpama, npr. cijena i sl.

hvala na odgovorima
Full_Metal_Jacket is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 12:09   #74
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
Po zimi, kad su velike hladnoće, u bunaru je toplije nego vani. Vjerojatno će biti ponešto kondenzacije, ali ne puno više nego vanjskom prostoru, gdje je po ljeti hidropak hladan zbog vode koju pumpa, a zrak je pun vlage. I tada ima puno kondenzacije, toliko da kapljice teku s kučišta pumpe...

Ja hidropake koristim već 10 godina, korozija se pojavila samo na vanjskoj strani tanka za vodu. To se lako može riješiti sa farbanjem, ali taj hidropak sam morao zamijeniti iz drugog razloga, otišla mi je brtva na mjestu gdje pumpa ulazi u kučište pumpe.

aha, a isto drzis u bunAru hidropak??
fico.325 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 12:41   #75
Quote:
fico.325 kaže: Pogledaj post
aha, a isto drzis u bunAru hidropak??
Nemam bunar, hidropake po ljeti držim vani, s time da su uvijek bili zaštićeni od kiše i sunca. Korozija se pojavi prije ili kasnije, jedino ako bi sve bilo izrađeno od inoxa, nebi je bilo... Ali pošto su cijene vrlo povoljne, ne možeš očekivati da će te takav stroj služiti kroz čitav život.

Prije ili kasnije nešto će se pokvariti, i onda je pitanje nabave dijelova, i isplativosti poravka..
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 13:02   #76
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
Nemam bunar, hidropake po ljeti držim vani, s time da su uvijek bili zaštićeni od kiše i sunca. Korozija se pojavi prije ili kasnije, jedino ako bi sve bilo izrađeno od inoxa, nebi je bilo... Ali pošto su cijene vrlo povoljne, ne možeš očekivati da će te takav stroj služiti kroz čitav život.

Prije ili kasnije nešto će se pokvariti, i onda je pitanje nabave dijelova, i isplativosti poravka..

aha, a dobro meni nije problem popravka, buduci da mi je ovlasteni servis bas od te firme iza ugla
fico.325 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 21:49   #77
Evo hidropak je postavljen u bunar spojen na cijevovod, napunjen vodom, i sutra cu isprobat kak radi, sam neznam na kolko bara moram napumpat spremnik sa zrakom, pa ak zna iko od vas??
fico.325 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2009., 00:08   #78
Napunjen je već sa zrakom, možeš ga upaliti odmah.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2009., 01:15   #79
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
Napunjen je već sa zrakom, možeš ga upaliti odmah.
aha, a to je 100% sigurno
fico.325 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2009., 08:21   #80
Pa ako baš želiš provjeriti, skini onaj gumeni čep na bočnoj strani tanka. Ispod ti je ventil kao na gumama bicikla, pa vidi dal je napumpano.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:32.