Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2009., 19:00   #61
Quote:
MariaDelMar kaže: Pogledaj post
e ovako, ne znam da li si upoznata, ali po novom cjeniku ti se za tatu dodatno plaća 550 kn po danu plus PDV - mi nećemo ići na tu varijantu, ionako tata može doći kad god želi.
pročitala sam sve na netu o tom rodilištu, koliko sam ja skužila, ne treba ti ništa ni za tebe ni za bebu, sve dobiješ (ja ima spakiran kufer za sebe, jer kako sam bila bolesna nisam znala ni kako ni gdje će to sve završiti, pa eto, stoji spakiran i dlaje )

meni ja jako drago da će bebica biti sa mnom cijelo vrijeme i ako neću spavati zbog nje - nije mi žao, ali bi mi išlo na živce da ne spavam jer plače nečije tuđa beba u istoj sobi i da još rasplače moju, ne, ne
Beba navodno može biti s tobom, ali dok i ako se hoćeš odmoriti, onda ti ju oni preuzmu. Bilo preko dana bilo preko noći. Joj kak ja jedva čekam više...
lubaf is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 19:32   #62
evo da i ja nešto napišem na ovu temu...

Sviđa mi se njihova organizacija , pristup pacijentu..

evo ja trebala danas biti kod njega u 19 i 30 i prije 15 minuta zove sestra i kaže da je gužva da je on malo kasnio i da ne dolazim bezveze prije 20 i 30 da bolje budem doma.

Svaka čast tome....
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 21:07   #63
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
evo da i ja nešto napišem na ovu temu...

Sviđa mi se njihova organizacija , pristup pacijentu..

evo ja trebala danas biti kod njega u 19 i 30 i prije 15 minuta zove sestra i kaže da je gužva da je on malo kasnio i da ne dolazim bezveze prije 20 i 30 da bolje budem doma.

Svaka čast tome....
Eeeeee, to je stvarno za svaku pohvalu! Velim ja, jesu to novci, ali onda ti fakat nije žao kad je sve tak super. Stvarno su za svaku pohvalu. Bez daljnjeg! Svaka čast. A opet s druge strane šteta velika kaj takav pristup i ljubaznost u hrvatskom zdravstvu dobiš samo ako platiš, jel... Čast iznimkama
Živjela poliklinika Podobnik!!!:klap:
lubaf is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 14:20   #64
podobnik

hej hej!
evo da se i ja oglasim....napokon jucer bila na uzv-u kod dr. Gebauer, zena je fantasticna, a koliko mi se cinilo i vrlo vrlo strpljiva....
toliko je dugo trajao taj uzv da je meni vec bilo neugodno, a i poceo mi kruliti zeludac od gladi, hahaha....a dobila sam i 3d slikicu svog malog 'aliena'
buduci da je bilo jos malo prerano za 3d uzv (sad sam 16 tjedana) drugi put kad dodem, a to je oko 22, 23. tjedna kad je rekla da ga je najbolje napraviti, cemo snimiti i dvd, tako da i tata doma moze vidjeti kako to izgleda...

nismo uspjeli vidjeti spol, jer se beba nije htjela namjestiti, pa je rekla da cemo drugi put sigurno uspjeti...(buduci da je, kako je rekla, vodila borbu s tim djetetom koje je izrazito zivahno vec sada )
sto se poroda tice, ovako je to ona meni objasnila. Slobodno mogu nastaviti voditi trudnocu kod doktorice kod koje sam dosad bila, a k njima da se prebacim u 35., 36. tjednu ili ako zelim i ranije (ja cu ranije, negdje u 30., kao i Maria)

moja najveca dvojba je bila sto ako me uhvate trudovi i dodem k njima, a kod njih nema mjesta, pa sam ju molila da mi to objasni.

Veli doktorica da se za to uopce ne trebam brinuti, jer da k njima dodem kao sto bi dosla i u svaku drugu bolnicu, te da njihov kapacitet poroda jos uvijek nije toliko veliki da ne bi bilo mjesta, imaju 15 apatrmana, pa ce se sigurno jedan naci i za mene. Znaci, mjesta ce biti, ona je zapisala moj termin poroda i sve zna.

eto, ako to pomaze, drago mi je....ja cu k njoj ponovo pocetkom 3. mjeseca kad ce mi biti pravo vrijeme za 3d uzv, pa cu se sve za dalje s njom dogovoriti.

e, da ako netko jos ne zna cijene kod njih, platila sam uzv 500 kuna i ugodno se iznenadila, jer sam ocekivala puno vise....cijena normalnog poroda na koji ja idem je 14.500 kn + 2.000 epiduralna....

moranam is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 13:56   #65
to mjesto za porod mene ne brine.
em sam sigurna da će biti mjesta - ne pitajte kako sam sigurna, ali jesam, jer su u mene usadili veliko povjerenje i smirili me (moja dr. zmijanac ) - a čak i da nekim čudom ne bi bilo mjesta - bolje će mi biti i kod njih na hodniku roditi nego u državnoj bolnici, tako da se oko mjesta uopće ne sekiram...
__________________
uzrujavati se zbog onoga što nemaš znači uludo trošiti ono što imaš.
MariaDelMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 14:18   #66
Quote:
MariaDelMar kaže: Pogledaj post
to mjesto za porod mene ne brine.
em sam sigurna da će biti mjesta - ne pitajte kako sam sigurna, ali jesam, jer su u mene usadili veliko povjerenje i smirili me (moja dr. zmijanac ) - a čak i da nekim čudom ne bi bilo mjesta - bolje će mi biti i kod njih na hodniku roditi nego u državnoj bolnici, tako da se oko mjesta uopće ne sekiram...
Ej ej! Ma i to kaj veliš. Neki dan sam pogledala neki filmić vezano uz razliku između privatnog i državnog rodilišta(konkretno Petrova bolnica) tak da potpisujem ovo tvoje. Ma ovo oko mjesta ja sam to samo informativno pitala s obzirom da mi nitko ništa tamo nije spominjao pa rekoh, da možda nisu zaboravili. Ali ako vi tako velite onda vam ja vjerujem. I radujem se unaprijed...
I opet kažem: Longlive poliklinika Podobnik!
Btw ti stvarno sitno brojiš... Željno iščekujem tvoju priču! I držim ti ...
lubaf is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 14:19   #67
evo da i ja napišem kako je raditi RACZ u poliklinici Podobnik.

Obzirom da mije Triple test bio katastrofa, preporučeno mi je da napravim amniocintezu.

Naručila sma se kod profesora (on ju osobno radi).

Tražio je da donesem:

- krvnu grupu
- brisevi na ureaplazmu, mycoplazmu, clamidiju i arerobne i anerobne bakterije
- friški papa test
- po mogućnosti napravljena urinokultura (jer e.colii zna doći u amnionsku šupljinu)

Prije zahvata, pregledao me je i vaginalno (da li mi je cervix zatvoren) i UZV pregledao gdje će bosti

Iglu uopće nisam osjetila (iako imam traumatično iskustvo od prošle amniocinteze koju sam radila u državnoj bolnici i gdje mi je 4 puta fulano i rečeno da se 4 puta igla začepila), zahvat je trajao oko 5 sec i odveli su me u apartman na ležanje.

Tamo sam ležala nekoliko sati, i poslije su došli po mene i odveli me na UZV pregled bebice i kad se ispostavilo da je sve u redu dali su mi antibiotik radi preventive jer daje se obavezno antibiotik radi eventualne infekcije koja se uvijek može dogoditi kada se iglom probada trbuh da uđe neka bakterija koja se nalazi u zraku.

Prije zahvata amniocinteze zvala sma Rebro i rečeno mi je da se rezultati čekaju od 6-7 tjedana, a tu privatno postoje dva tipa rezultata oprvi neki preliminearni u roku od 48 sati a kompletan kariogram u roku od 10 dana

Eto drage moje sad mi je samo čekati i nadati se da će biti sa bebicom sve OK
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 15:52   #68
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
evo da i ja napišem kako je raditi RACZ u poliklinici Podobnik.

Obzirom da mije Triple test bio katastrofa, preporučeno mi je da napravim amniocintezu.

Naručila sma se kod profesora (on ju osobno radi).

Tražio je da donesem:

- krvnu grupu
- brisevi na ureaplazmu, mycoplazmu, clamidiju i arerobne i anerobne bakterije
- friški papa test
- po mogućnosti napravljena urinokultura (jer e.colii zna doći u amnionsku šupljinu)

Prije zahvata, pregledao me je i vaginalno (da li mi je cervix zatvoren) i UZV pregledao gdje će bosti

Iglu uopće nisam osjetila (iako imam traumatično iskustvo od prošle amniocinteze koju sam radila u državnoj bolnici i gdje mi je 4 puta fulano i rečeno da se 4 puta igla začepila), zahvat je trajao oko 5 sec i odveli su me u apartman na ležanje.

Tamo sam ležala nekoliko sati, i poslije su došli po mene i odveli me na UZV pregled bebice i kad se ispostavilo da je sve u redu dali su mi antibiotik radi preventive jer daje se obavezno antibiotik radi eventualne infekcije koja se uvijek može dogoditi kada se iglom probada trbuh da uđe neka bakterija koja se nalazi u zraku.

Prije zahvata amniocinteze zvala sma Rebro i rečeno mi je da se rezultati čekaju od 6-7 tjedana, a tu privatno postoje dva tipa rezultata oprvi neki preliminearni u roku od 48 sati a kompletan kariogram u roku od 10 dana

Eto drage moje sad mi je samo čekati i nadati se da će biti sa bebicom sve OK
Draga moja, od srca se nadam da bu sve super! Držim !
I samo da velim da je grozna činjenica da se negde nalaz čeka 6-7 tjedana, a kod dotičnih 10 dana. Ipak je to drastična razlika. Mislim, ipak si na iglama...
lubaf is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 18:24   #69
laro, držim fige
u stvari, sigurna sam da je sve ok, ali se svatko 100x bolje osjeća i kad to vidi crno na bijelo

samo da prokomentiram - meni u poliklinici harni nisu uopće savjetovali da trebam napraviti ništa od svih tih pretraga prije RACZ, a dr. kos u pol vili je u čudu dignu obrvu kad sam mu poslije UZV rekla da ću mu javiti za tri dana da li ću ići RACZ jer čekam nalaze briseva - ono, čovjek se ful iznenadio da sam to radila.

na kraju sam odustala od RACZ, nakon te odluke dobila ja nalaze briseva - streptokok i ureaplazma - a pametni privatni dr-i po renomiranim zg klinikama mi nisu ni spomenuli da to trebam radit prije RACZ
KATASTROFA

ja sam briseve radila jer sam pročitala na forumu da treba
tužno da pokraj doktora, privatnih, koje skupo plaćam, JA moram voditi svoju trudnoću uz pomoć googlea i foruma
__________________
uzrujavati se zbog onoga što nemaš znači uludo trošiti ono što imaš.
MariaDelMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 19:47   #70
dobila ja danas oko 13 i 30 nalaze.

Zvao me profesor i rekao nalaz trisomije 13, trisomije 18 i trisomije 21 uredan.

Ostatak kariograma za 10 dana.

Eto, barem nešto.

Da lubaf... u prošloj trudnoći ja sam radila RACZ u Zajčevoj i to 4 puta mi bio trbuh iglom ( i svaki put se začepila jelte) i na kraju me naručio za 7 dana. S tim da mi nitko nije rekao kako se uopće ponašati prilikom zahvata.
A igle kao kolci debele... i na kraju rekoše i tupe najjeftijije moguće

Nalaz dobila sa 25 tjedana s tim da sam uvelike istraživala zakone jer po Hrvatskom zakonodavstvu samo se svojevoljno može prekinuti trudnoća do 22 tjedna, ako nalaz bude loš a kasnije bezobzira na nalaz (Ako je loš) moraš ići na komisliju koja onda odlučuje da ili ne a nakon 28 tjedna moraš ga roditi kakav god nalaz da dođe..

Eto i ja tako proučavala zakone jer nisam znala ni što će doći, kada će doći i kakav će nalaz biti....

I dobijem ga, sa 25 tjedana a sa 27 + 5 mi umre beba
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]

Zadnje uređivanje larazg : 27.01.2009. at 20:07.
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 20:44   #71
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
dobila ja danas oko 13 i 30 nalaze.

Zvao me profesor i rekao nalaz trisomije 13, trisomije 18 i trisomije 21 uredan.

Ostatak kariograma za 10 dana.

Eto, barem nešto.

(
nije to bar nešto
to je super duper fenomenalno
__________________
uzrujavati se zbog onoga što nemaš znači uludo trošiti ono što imaš.
MariaDelMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 20:54   #72
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
dobila ja danas oko 13 i 30 nalaze.

Zvao me profesor i rekao nalaz trisomije 13, trisomije 18 i trisomije 21 uredan.

Ostatak kariograma za 10 dana.

Eto, barem nešto.

Da lubaf... u prošloj trudnoći ja sam radila RACZ u Zajčevoj i to 4 puta mi bio trbuh iglom ( i svaki put se začepila jelte) i na kraju me naručio za 7 dana. S tim da mi nitko nije rekao kako se uopće ponašati prilikom zahvata.
A igle kao kolci debele... i na kraju rekoše i tupe najjeftijije moguće

Nalaz dobila sa 25 tjedana s tim da sam uvelike istraživala zakone jer po Hrvatskom zakonodavstvu samo se svojevoljno može prekinuti trudnoća do 22 tjedna, ako nalaz bude loš a kasnije bezobzira na nalaz (Ako je loš) moraš ići na komisliju koja onda odlučuje da ili ne a nakon 28 tjedna moraš ga roditi kakav god nalaz da dođe..

Eto i ja tako proučavala zakone jer nisam znala ni što će doći, kada će doći i kakav će nalaz biti....

I dobijem ga, sa 25 tjedana a sa 27 + 5 mi umre beba
A joooj! Žao mi je kaj ti se to dogodilo Pa o tome ti ja pričam, hrvatsko zdravstvo je za q. Na sve se tak dugo čeka - čekaj samo dok se beba narodi pa 6 mjeseci trebaš čekati ultrazvuk kukova koji je preporučeno učiniti u 1. mjesecu života. ka-ta-stro-fa.

lubaf is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 19:20   #73
pitanje

Drage forumašice, jel bi neka znala dal u slučaju da se dogodi da bebici prestane kucat srce se onda u poliklinici Podobnik napraviti kiretaža? Ili te onda pošalju u bolnicu u koju spadaš. Meni se to nažaost dogodilo. Privat sam išla na kontrole u jednu drugu polikliniku i kad je nastao problem onda hodite drugam u bolnicu.. To više ne želim prolaziti i rado bi otišla kod Podobnika al moram prije saznat ove važne stvari.
Niksić is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 20:10   #74
draga, to bi bilo najbolje da njih pitaš.

Oni su bolnica i rodilište i poliklinika zajedno. Mene su hospitalizirali i ležim već tu 5 dana.

Znam da je jedna moja znanica radila kiretažu na vakum kod Podobnika (jedna forumašica) u nekon 7/8 tjednu je bebici prestalo kucati srce i oni ju rade na vakum (ne klasičnu koja nije tako invanzivna, samo isišu odumrli plod i to košta 2500 kuna
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 10:31   #75
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
Znam da je jedna moja znanica radila kiretažu na vakum kod Podobnika (jedna forumašica) u nekon 7/8 tjednu je bebici prestalo kucati srce i oni ju rade na vakum (ne klasičnu koja nije tako invanzivna, samo isišu odumrli plod i to košta 2500 kuna
hmmm, da, to sam ja..
pisala sam već na prethodnoj dtranici o tome, mislim da su to bili najbolje uloženi novci u životu. ne samo radi neinvazivnog načina, nego radi svega što su mi priuštili u tom trenutku. svi ( i dr. podobnik i dr. gebauer) su bili vrlo suosjećajni, stručni i način na koji su razgovarali s mm-om i sa mnom dao nam je uvjerenje da ćemo puno lakše prebroditi jedan od najgorih momenata u životu.
nadam se da ću uskoro ponovo biti trudna, i tada ću definitivno ići kod podobnika.

off topic: larica, držite se, odmaraj se i oporavi, svi puno mislimo na tebe i malenu i nadam se da se vidimo na idućoj wnb kavici. pusa!!!
__________________
Feel the fear but do it anyway...
lollol
aleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 10:35   #76
Jedna moja frendica je to napravila od njih, 1600 kuna je platila. Najbolje da ih osobno nazoveš i dogovoriš se. Vjerujem da će ti pomoći.
Joya is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 16:35   #77
Da, svakak ću ih kontaktirati. Malo mi je čudno jer sam im prije par dana poslala mail no nitko još ne odgovara. Valjda im je gužva... pa ću bit strpljiva a ak baš ne zvat ću telefonom. Ionako moram čekati još 4mjeseca da ponovnog pokušaja..
Niksić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 16:52   #78
ma koji mejl..... lijepo telefon i zovi. U takvoj su gužvetini...

ja ležim tu kod njih..

kada dođem doma izvještaj slijedi
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 23:51   #79
sve više i više razmišljam o tome da odem Podobniku
ne samo roditi nego sve daljnje preglede obaviti kod njega

prošli sam put bila kod ginekologice na ultrazvuku.
i kad mi je rekla "Sve je u redu..."
meni je laknulo jer sam prije pregleda zbilja bila uznemirena hoće li sve biti ok i jeli beba živa. i baš sam se najviše bojala toga jeli joj srce prestalo možda kucati....
i kad je ginekologica rekla "sve je ok...."
ja sam izdahnula i rekla:
"ajde hvala bogu da je sve u redu"
ona je nešto nastavila a ja misleći kako je sve u redu... upitah:
"a vidi li se spol"
na što mi ona reče :"a mislim da je još prerano za to..."
i onda je nastavila...
"evo , ovdje kuca srce. to vas ne zanima?"

stvarno sam bila šokirana.
znam da je nekima to sranje i da ne bi uopće reagirali na to...
ali baš kad sam pomislila kako socijalno zdravstvo nije u tolikoj banani... tako mi se nešto dogodi.

osjećala sam se jako poniženo i odvratno.

ispalo je da mene boli kurac što je sa srčekom moje bebe...a noćima ne mogu spavati jer se bojim da se mojoj bebi nije nešto dogodilo...i onda mi jedna cinična koza ide dirati bolnu točku...

zbilja jadno.

ne vjerujem da bih kod privatnika tako nešto doživjela.

i mislim da ću radije dati novac za privatnu polikliniku nego za autoškolu i ogromnu svadbu.

nisam bogatašica...ali nekako razlučujem što mi je u životu bitnije i na što ću radije utrošiti novac.

ne patim na skupocjene stvari.
ne patim na to da imam 200-300 uzvanika na svadbi.
ne patim na zlato niti na dragulje niti na ikakav skupocjen nakit. što se mene tiče prsten za svadbu mi može koštati 20 kuna. stvarno mi nije stalo do toga.

patim samo na to da u trenutku kad sam ranjiva i ovisna o njemu (doktoru) ...da me jednostavno tretira na dostojan i human način...
ne treba mi govoriti da sam savršena i prekrasna i divna ... niti me mora maziti po glavi...ali isto tako mi ne mora otežavati situaciju i raditi od mene budalu...
ne želim da mi trudnoća i porod ostanu trauma.
i ako moram izdvojiti neku veću cifru novaca za to...izdvojit ću...
ako tako mora biti.... neka bude...
ne rađam svaki dan.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 13:14   #80
draga...ti se možeš uvjek naručiti tamo na pregled....

Pregled traje sat i pol

Prvih 15 minuta je razgovor pa UZV traje oko 35-40 minuta pa poslije opet razgovor i eventualna terapija....

Odi probaj
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:54.