Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2015., 14:03   #1
Dijeta brojanjem kalorija (900-1000 cal)

Zdravo, ovom dijetom skinula sam 2,5 kg za 4 sedmice. Dnevni meni izgledao je ovako:
Doručak (300-350 cal)
Međuobrok (voće do 100 cal)
Ručak (400-450 cal)
Večera (voće 100 cal)

Ukratko: Jela sam sve kao prije, s tim što sam izbacila energetska i gazirana pića jer su me ona ugojila (visoka sam 171 cm i max što sam bila teška je 64 kg, prema tome sada imam 61,5 kg, još pola kg i sretna). Hodala sam dnevno 60-80 min, i pri tome trošila 200-300 cal, tako da i ako bi premašila broj 1000, max 1100, lahko je vratiti fizičkom aktivnošću.

Dalje, nisam se odrekla ni tople čokolade, ovom prilikom želim reći ljubiteljima tople čokolade da nema potrebe da se odreknu, neka kupe La festa pakovanje gdje u jednoj kesici ima 25 grama i to je svega 100 cal + mlijeko (60-70 cal) = 160- 170 cal i eto. Na netu piše 400 cal, to su one s dodatkom pudinga, meni se ova mnogo svidjela, blaga je i odlična.

Savjet svima je da ne piju energetska pića i gazirana iskljucivo coca colu, to sam pila svakodnedno i ugojila se, naravno, može se 1-2 puta u 2 sedmice ali tog dana manje jesti i više aktivnosti..

Niti sam jela integralni hljeb, niti zobene pahuljice, čokoladu sam jela, jedna, dvije kocke u 3 dana nije puno (60-70 cal), keksić (60-70 cal), sve u manjoj mjeri.

Meso sam jela konstantno ( teletina, piletina bez kožice, riba ), pekla sam jaja bez ulja, dvije kriške hljeba na dan, ili dvije manje zemičke, povrće tu i tamo..

Što se tiče grickalica, jela sam štapiće obične, ne puno, možda 20-tak.

Eto nadam se da sam pomogla onima koji žele da smršaju a ne žele gladovati.

Ako ima još neko savjete što se tiče ove dijete, čega se ne moramo odreći, a čega da, neka kaže. Pozz.
dorina450 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 11:29   #2
To je nemoguca misija sa vise obroka tokom dana.
Prouci IF (20/4 - warrior diet) , mozda ti pomogne na putu do uspjeha!
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 18:31   #3
Quote:
Weedeemer kaže: Pogledaj post
To je nemoguca misija sa vise obroka tokom dana.
Prouci IF (20/4 - warrior diet) , mozda ti pomogne na putu do uspjeha!

Ja kazem kako sam ja smrsala, pa ti vidi je li nemoguca misija
dorina450 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 08:20   #4
I misliš tako jesti cijeli život? Šta ćeš kad prestaneš biti na dijeti?

Ovo je premalo kalorija za unositi, usporavaš si bezveze metabolizam i zdebljat ćeš se nazad prije ili kasnije (i nabiti više nego je bilo prije kila).
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 08:35   #5
Nema potrebe za tako niskim kalorijskim unosom, kao što je moderator iznad rekao nakon što se vratiš na regularni unos kalorija sve će ti se vratiti natrag dok si rekla keks. Uz nekakav trening komotna si mogla jesti pošteno i s boljim rezultatima ali okej, svakom svoje.
PhillHeath is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 16:30   #6
Kokakola, keksići, čokoladice, pudinzići, žemičke, štapići .... zdravo u pm.

Opravdano je zbog snage volje. Svaka čast.

Ja sam smrsao na slicnu foru. Pojeo bih samo 2x 100g milke na dan i pio obicnu vodu.
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 13:28   #7
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
I misliš tako jesti cijeli život? Šta ćeš kad prestaneš biti na dijeti?

Ovo je premalo kalorija za unositi, usporavaš si bezveze metabolizam i zdebljat ćeš se nazad prije ili kasnije (i nabiti više nego je bilo prije kila).
Naravno da ne, moj minimalni unos je 1500 cal, a za odrzavanje zeljene tezine je 1800 cal, prema tome kada zavrsim sa ovim, unosom od 1800 cal i fizicka aktivnost naravno, barem 4 sata hodanja sedmicno, nece ici ni gore ni dole
dorina450 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 13:30   #8
Quote:
PhillHeath kaže: Pogledaj post
Nema potrebe za tako niskim kalorijskim unosom, kao što je moderator iznad rekao nakon što se vratiš na regularni unos kalorija sve će ti se vratiti natrag dok si rekla keks. Uz nekakav trening komotna si mogla jesti pošteno i s boljim rezultatima ali okej, svakom svoje.
Vratit ce se samo ako pocnem unositi vise od preporucenog maximalnog unosa bez fizicke aktivnosti, a to je preko 2000 cal vazno je samo kretati se vise
dorina450 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 13:32   #9
Quote:
Weedeemer kaže: Pogledaj post
Kokakola, keksići, čokoladice, pudinzići, žemičke, štapići .... zdravo u pm.

Opravdano je zbog snage volje. Svaka čast.

Ja sam smrsao na slicnu foru. Pojeo bih samo 2x 100g milke na dan i pio obicnu vodu.
Ne bih mogla ni da hocu pojesti citavu cokoladu na dan, a da ne pricam dvije.. ali zato gazirano mogu stalno
dorina450 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 13:09   #10
Quote:
dorina450 kaže: Pogledaj post
Vratit ce se samo ako pocnem unositi vise od preporucenog maximalnog unosa bez fizicke aktivnosti, a to je preko 2000 cal vazno je samo kretati se vise
Ne mora značit. Takva dijeta ti može drastično smanjit potrebe organizma i onda ti 2000kCal bude previše, debljaš se i nakon cca 1500kCal.

Da, smršaviš, ali nije rješenje na duge staze.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 22:41   #11
Dugorocno mozes nastaviti sa smanjenim unosom kal. ali ne svaki dan. Npr. 2 dana u tjednu imas nekakav post ili niskokalorijski dan sa 1-2 dnevna obroka a ostale dane jedes normalno..
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 08:57   #12
Quote:
dorina450 kaže: Pogledaj post
Naravno da ne, moj minimalni unos je 1500 cal, a za odrzavanje zeljene tezine je 1800 cal, prema tome kada zavrsim sa ovim, unosom od 1800 cal i fizicka aktivnost naravno, barem 4 sata hodanja sedmicno, nece ici ni gore ni dole
nisi u pravu. kad prekines s manjim unosom kalorija zdebljat ces se osim ako ne udvostrucis fizicke napore. nema brzog mrsavljenja, sve se vrati.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 10:32   #13
900 kalorija je retardirano. Radije povecaj na 1700-1800, uz dobar trening, i tijelo ce puno bolje reagirati.. mani se hodanja . tj hodaj, ali ti to nije nikakav trening, ako ciljas na to
MilanRapajic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:36.