Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2012., 07:19   #101
Quote:
zdeba kaže: Pogledaj post
Ognjeni, imaš li koju sliku tokarenja sa letvom?
Evo snimak(ko razumijee-shvatiće)
http://www.youtube.com/watch?v=ehefh...&feature=g-upl
__________________
Popravlja sve osim karaktera-nema delova
ognjeni_zmaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2012., 20:21   #102
Ovako, zanima me da li je moguće vrtiti hidrauličnu pumpu za cjepač preko remenice, tj dva remena 17 tako da se kombinira el.motor ili kardan ovisno o potrebi? Dakle jel se može preko remena prenjeti toliki okretni moment da ne kliže?
karlom is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2012., 21:29   #103
Moguče je ako ti pumpa dozvoljava radijalno opterečenje vratila .
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 19:18   #104
Uzmi u obzir i snagu koji može prenijeti "sedamnaestica"! (remen 13 mm oko 3 Kw), a i promjer remenica "mora biti tu negdje", zapravo ako imaš veliku i malu remenicu kut nalijeganja na maloj mora biti u propisanim granicama inaće jako proklizava .
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 19:02   #105
Probao sam zavrtiti sa remenima i jednostavno proklizava ako baš jako ne napnem i to novi remen,probao sa malo korištenim pa digne samo do 100 bar. To je klipna uljna pumpa koja dozvoljava radijalno opterećenje ali mi se ne sviđa toliko špananje remena pa sam ipak odlučio preć na lančani prijenos.
karlom is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 19:32   #106
Quote:
karlom kaže: Pogledaj post
Probao sam zavrtiti sa remenima i jednostavno proklizava ako baš jako ne napnem i to novi remen,probao sa malo korištenim pa digne samo do 100 bar. To je klipna uljna pumpa koja dozvoljava radijalno opterećenje ali mi se ne sviđa toliko špananje remena pa sam ipak odlučio preć na lančani prijenos.
Koliko je snage motor?
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 21:20   #107
Quote:
jationmivioni kaže: Pogledaj post
Koliko je snage motor?
Motor je 7,5 kw
karlom is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 21:54   #108
Za tu snagu treba 3-4 remena minimalno
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 23:05   #109
Pravio bih hidraulični cjepač za izrezana drva,dužina 20-35cm,imam pogonski motor 25ks dizel,okreće 1100-1200 okretaja u minuti.Zanima me kakvu bih pumpu trebao kupiti?Cilindar imam dvosmjerni debljine 95,svjeća50 i dužina cilindra 75.Svjeća izlazi 50cm,važna mi je brzina cilindra,što prije da odradi.Dali se može pumpa spojiti direktno na motor?
strojevi43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 09:23   #110
Pumpa se može spojiti direktno na motor.
E, sad! Hoćeš li pumpu malog kapacitete (litara), a da se brže okreće ili večeg kapaciteta da radi pod ler gasom
A znaš li spojiti hidrauliku
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 11:48   #111
Thumbs up

Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Pumpa se može spojiti direktno na motor.
E, sad! Hoćeš li pumpu malog kapacitete (litara), a da se brže okreće ili večeg kapaciteta da radi pod ler gasom
A znaš li spojiti hidrauliku
Motor mi mora raditi na 1100-1200 obrtaja,jer vrti tračnu pilu.Neznam kakva je potrebna pumpa,tražim savjet,mislim ako je većeg kapaciteta,da čemi prije odraditi cilindar,a opet neznam zbog tih obrtaja koliko bi koja postigla brzinu i kolko bi trajala da ju neopteretim.Za hidrauliku mislim da bi se snašao
strojevi43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 16:42   #112
Kad bi imao pumpu 50 kubika to bi bila prava stvar na ovom okretajima .
Ako su to maksimalni okretaji onda radi na cca 900-1000 a onda pumpu cca 70 kubika .
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 17:57   #113
Quote:
jationmivioni kaže: Pogledaj post
Kad bi imao pumpu 50 kubika to bi bila prava stvar na ovom okretajima .
Ako su to maksimalni okretaji onda radi na cca 900-1000 a onda pumpu cca 70 kubika .
Nisu to maksimalni okretaji,motor vrti oko 2000 okretaja,ali pila mi radi na tim okretajima,pa ne bih ništa prepravljao,ipak gdje mogu pronaći takvu novu pumpu i dali ima neke posebne oznake ili naziv?
strojevi43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 20:04   #114
ZVON! forumašu treba pomoč
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 20:24   #115
Dobil ju je.
I ja sam od istih učil
Imam premalo podataka, a stisnuti i prnuti se nemre
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 21:34   #116
Quote:
strojevi43 kaže: Pogledaj post
Nisu to maksimalni okretaji,motor vrti oko 2000 okretaja,ali pila mi radi na tim okretajima,pa ne bih ništa prepravljao,ipak gdje mogu pronaći takvu novu pumpu i dali ima neke posebne oznake ili naziv?
Treba ti zupčasta pumpa kapaciteta(min.) 50 ccm , max. 200 bara .

Oblik vratila , prihvata ovisi kako je misliš "vezati" na motor (kardan , remen , neki drugi oblik elastične spojke .

Novu pumpu možeš pronači u svakoj trgovoni hidrauličkom opremom ..udri u google ili WLW tražilicu .


Sve ostale detalje pitaj na" još jednom forumu" .
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 22:27   #117
Na 1200 okretaja taj motor teško more tjerati i kalač i pilu. Tu daje oko 9kW, a to ti more tjerati pumpu s najviše 25 lit/min (20cc). Ak hoćeš 10T sile i pristojnu brzinu, moral bi povećati okretaje motora.
Cilindar koji imaš (80/50) bi bilo najprikladnije, za ono kaj tebi treba, povezati s autospeed ventilom, iako bu malo spor u povratu.
Koliko ti traje ciklus piljenja? Koliko krakova mora imati sekira? Po mojem, bar 4, ak ne i 6. A za 6 ktakova je 10T malo knap.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 19:43   #118
Quote:
jationmivioni kaže: Pogledaj post
Treba ti zupčasta pumpa kapaciteta(min.) 50 ccm , max. 200 bara .

Oblik vratila , prihvata ovisi kako je misliš "vezati" na motor (kardan , remen , neki drugi oblik elastične spojke .

Novu pumpu možeš pronači u svakoj trgovoni hidrauličkom opremom ..udri u google ili WLW tražilicu .


Sve ostale detalje pitaj na" još jednom forumu" .
Probat ću naći pumpu minimalno 50 ccm,imam izlaz iz motora kao vratilo kardana,na kojem su mi već remenice...samo u produžetku ču ju stavit na vratilo,to je pravljena spojnička
strojevi43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 19:50   #119
Quote:
Zvon kaže: Pogledaj post
Na 1200 okretaja taj motor teško more tjerati i kalač i pilu. Tu daje oko 9kW, a to ti more tjerati pumpu s najviše 25 lit/min (20cc). Ak hoćeš 10T sile i pristojnu brzinu, moral bi povećati okretaje motora.
Cilindar koji imaš (80/50) bi bilo najprikladnije, za ono kaj tebi treba, povezati s autospeed ventilom, iako bu malo spor u povratu.
Koliko ti traje ciklus piljenja? Koliko krakova mora imati sekira? Po mojem, bar 4, ak ne i 6. A za 6 ktakova je 10T malo knap.
1200 okretaja,to mi je 1/3 gasa,ciklus piljenja je od 3-5sek.otprilike,zavisi kakva su drva,a sjekiru bi radio sa 1 i 4 kraka,pošto su to već kalana drva,ako bude potrebe,dodat ću malo gasa
strojevi43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 09:32   #120
Neće moći.
Podizanjem gasa uz istu pumpu dobiješ na brzini, ali ne i na sili cijepanja. A kaj ak bu sila premala? Bude ili stal cilindar ili ugasil motor.
Stvari treba definirati od početka, jer poslije nema više natrag.
Za 3...5 sek ciklus trebaš dvaput više snage (oba hoda) i motor na punom gasu.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:46.