Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Play liste

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2014., 19:04   #641
Amanaz - Africa

Zambijska psihodelija!?

Ranih 70-ih godina zambijska psihodelična rock glazba(?), (u glazbenim krugovima postoji pojam: "zamrock") bila je stilski čvrsto utemeljena na glazbi 60-ih godina uz par izuzetaka: kvintet "Amanaz" bio je jedan od njih (drugi je "Witch"). Bend (dvije gitare, bas, bubnjevi, vokali) je osnovan 1973. a album "Africa" snimljen je 1975. u Kitweu, trećem najvećem zambijskom gradu. Svi članovi benda su i autori i pjevači. Tri pjesme su na lokalnom Bemba jeziku a 9 pjesama su na engleskom, s tako očito primjetnim afričkim naglaskom. Neki daleki utjecaji (navodno) se daju primjetiti; od ranih "Creamovaca" do "Funkadelica", od malo "Velvetsa" do "Iron Butterfly". Prigušena stonerska glazba s dosta fuzza i rifova, s tipičnim afro-beat udaraljakama, post Ginger Baker bubnjevima (Ginger Baker je živio u Nigeriji od 1970-1976 i imao bend "Ginger Baker's Airforce") stilski koherentna, ali ipak na dovoljno visokom nivou.

Relaksirano, malo primitivno producirano ali iskreno, melankolično i ugodno.


Zadnje uređivanje KingCrimson : 15.02.2016. at 18:53. Reason: slika
KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 20:48   #642
odličan ubod, naslovna stvar je cukor!
__________________
if it's raining and you are running don't slip in mud because if you do you'll slip in blood {O-O}
spiral stair is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 20:51   #643
Jebote Zambija.
__________________
TAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAME!
Pangloss is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2014., 20:25   #644
Sweet Pain

Kalifornijski hard/west coast bend, krasnih vokalnih harmonija, gitarističkih dvoboja i lijepih instrumentalnih aranžmana.

Bend "Sweet Pain" osnovan je krajem 60-ih godina u Kaliforniji a činili su ga David Riordan (vokal, gitara), J.C. Phillips (vokal, udaraljke), Bob Spalding (solo gitara), Carl Johnson (solo gitara), Frank Demme (bas, vokal) i Marty Foltz (bubnjevi, udaraljke). Upravo su bili pred potpisivanjem ugovora s producentskom kućom "Liberty", ali su u zadnji čas ipak potpisali ugovor s Billyjem Robertsom, direktorom kuće "United Artists". Oni im 1970. i objavljuju jedini, istoimeni album, "Sweet Pain" koji je producirao Frank Slay ("Strawberry Alarm Clock"). Objavili su i dvije singlice ("Berkeley Lady/Upside Down, Inside Out Woman" i "Chain Up the Devil/Timber Gibbs"). Glavna pokretačka snaga benda bili su Riordan i Phillips a vrhunci prilično konzistentnog i uravnoteženog albuma bili su uvodna pjesma ("Upside Down, Inside Out Woman") koja kao da je izvrstan križanac grupa "Buffalo Springfield" i "Creedence Clearwater Revival"!, zadnja, duga pjesma "Joy" (dvije gitare!), jedina obrada "Richard and Me" i "The Lover". Glazba je, dakle, west coast sa složenijim vokalnim harmonijama, zanimljivim gitarističkim solima ali i melankoličnim instrumentalom na 12-žičanoj gitari.
Bio im je to jedini album.
Iste godine Philips i Slay producirali su album grupe "Sugarloaf". Godine 1979. Demme i Johnson osnovali su opskurni bend "Rock Rose".



KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2014., 21:04   #645
Cosmic Dealer - Crystallization

Nizozemski progresivno-psihodelični bend vrijedan istraživanja.

Krajem psihodeličnog razdoblja u Nizozemskoj, bend "The Floating Fudge Featuring The Cosmic Dealer" je skratio ime u jednostavnije "Cosmic Dealer". Prije toga benda, Bas van der Pol (gitara, vokal) i Jan Reijnders (gitara, vokal) oštrili su zube u bendu "The Hawks 66", bjesomučno svirajući covere "Shadowsa", "Venturesa"(instrumental surf bend) i "Beatlesa". Njima se pridružuju Frans Poots (glavni vokal, flauta, saksofon), Angelo Noce Santoro (bas, vokal) te Ad Vos (bubnjevi) i oni 1971. godine za nacionalnu izdavačku kuću Negram, za samo dva dana, snimaju jedini album, "Crystallization".

(Bas i Frans su bili fanovi "Beatlesa" ("Strawberry Fields Forever") dok je Angelo Santoro volio duge improvizacije i bendove poput "Quicksilver Messenger Service", "The Paul Butterfield Band" i "Blues Project" a znali su zasvirati i obrade “21st Century Schizoid Man” King Crimsona, “Dazed and Confused” Yardbirds/Led Zeppelina i “Head In The Clouds” grupe "Gun", “Woman” "James Ganga", "Jack of Diamonds” "H.P. Lovecrafta". Znali su nastupati sa striptizetom u bijelom bikiniju, sa dimnim bombama, s plinskim maskama, obojanih lica... pravi show.. a znali su nastupati s grupama "Brainbox", "Focus", "Cuby and the Blizzards", "After Tea", "Group 1850", "Motions", "Dragonfly", "Cobra", wow).

Naravno, prije njega objavili su par singlica ("The Scene/Child of the Golden Sun", "Head in the Clouds/Find your Way”). Album je producirao Eddy Ouwens. Album je prava rasna mješavina bučnog hard-rocka ("The Scene") te nešto sporijeg, "ruralnog" rocka ("I Had A Friend") s vokalnim harmonijama. Nešto između "Black Sabbatha", "Jethro Tulla" i "Golden Earringa (oko 1970.). Iako su nastapali na TV i održavali koncerte, album se nije prodavao pa je bend napustio Bas van der Pol (zamijenio ga je Leen Leendertse s kojim su snimili par demo pjesama) a zatim i Angelo Santoro i bend se raspada. Godine 1973. na kratko su su okupili, u nešto izmijenjenoj postavi, snimili par demo pjesama ali jednostavno nije išlo. Godine 2010. imali su par "reunion" koncerata. (vjerojatno tipa "take the money and run")

Na CD reizdanju ima još 7 bonus pjesama

KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 12:06   #646
Složio sam listu, 100 najboljih albuma sedamdesetih

https://rateyourmusic.com/list/grego..._of_the_70s/1/
__________________
There's more to life than books, you know. But not much more.
TAEH 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 00:48   #647
Quote:
TAEH 2 kaže: Pogledaj post
Složio sam listu, 100 najboljih albuma sedamdesetih

https://rateyourmusic.com/list/grego..._of_the_70s/1/
Zaboravio si Moving Waves, Led Zeppelin IV i Houses Of The Holy.

Lista odlicna.
JackWhiteIII is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 13:07   #648
Jeste li znali...

Evo, samo da podijelim link na youtube kanal izvjesnog EarpJohna. Hrpe i hrpe poznatih i manje poznatih albuma iz 60-ih i 70-ih... Ne znam jel HD zvuk, al je dobar. Pa slušajte.

Btw, jel može preporuka nekih izvođača/pjesama s baš dobrim klavijaturama? Ili, vama najdraže klavijature ovog razdoblja?
__________________
otpis
peronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 15:58   #649
Quote:
peronja kaže: Pogledaj post
Evo, samo da podijelim link na youtube kanal izvjesnog EarpJohna.
Dobar je Earp, ali sličnih kanala na jutubu zbilja ima jako puno. Taman sam ti mislio ostavit link na MrKoytra, ali su ga ugasili.
Grimble Gromble is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 00:13   #650
Bio mi je dobar i darublues svojevremeno, i njega ukinuše.


A što se tiče klavijatura, koji god veći bend s klavijaturama uzmeš sigurno ćeš naći sjajnih stvari i sjajnih keyboard dionica/solaža/rifova ako ti paše bend. Svakako prog rock bendovi koji su žestoki na klavijature i razne solaže, pa Steely Dan, Deep Purple, Soft Machine i sva ta ekipa. Naravno da su mi ova i ova, uz uvod u ovu prve stvari koje mi padnu na pamet vezane za ovu temu.

A inače obožavam i Traffic, koji je također u velikom dijelu karijere bio vrlo keyboards-heavy. Imali su komad stvari u potpunosti bez gitare, uostalom i ostali su bili bez gitarista i nisu ga zamijenili. Svakako preporuka.
__________________
TAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAME!
Pangloss is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 12:59   #651
Nda, individualno je to. Treba guglat.
Ah, kako mi nedostaje vrijeme dok su mi prijatelji još slušali glazbu, a ne radio.
__________________
otpis
peronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 20:47   #652
Uriah heep takoder imaju izrazene klavijature i odlican su bend. Rainbow u 70-ima takoder.
__________________
I watched as fear took the old men's gaze, Hopes of the young in troubled graves, 'I see no day' I heard him say So grey is the face of every mortal
fairy feller is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 14:07   #653


Brainticket - Cottonwood Hill (1971)

Eksperimentalno, psihodelično, europsko. Po Zagrebu je u devedesetima kružila audio kazeta ovog albuma. Presnimljena. Uživajte.
__________________
otpis
peronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2015., 23:55   #654
da se malko podigne paulanera vrijedna tema
ovo se zove umjetnost
https://www.youtube.com/watch?v=2u3Cg2oiess
The Sensational Alex Harvey Band - Faith Healer
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2015., 23:53   #655
Jedan od najboljih cileanskih psihodelicnih bendova: Aguaturbia - Blues on the West Side
Snimili su dva hvaljena albuma: Istoimeni i Volumen 2 (1970.).
KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2015., 22:30   #656
Uriah Heep

Grupu Uriah Heep prvi puta sam imao prilike slušati '71 godine i to njihov prvijenac „...Very 'Eavy ...Very 'Umble „ izdan 1970 godine. Do tog vremena sam se dobrano okružio sa glazbenicima '60 –ih godina. Priznajem da sam bio oduševljen sa tim „novim zvukom“ koji se polako probijao na glazbenu scenu u Velikoj Britaniji. Imali su zaista svojstveni zvuk , progresivni rock, art rock i heavy metal, a klavijature su im bile u svakoj pjesmi izražene, posebne uz posebni glas Davida Byrona, čiji vokal je bio prepoznatljiv i stvarao je posebnu atmosferu u pjesmama.

Uz grupe Deep Purple, Black sabbath, i Led Zeppelin smatra ih se vrhom glabene scena u tim ranim '70-im godinama koji su predstavljali hard rock bendove. Grupa je i danas aktivna , naravno sa

Kad danas sa tolikim vremenskim odmakom preslušavam taj prvi album, još uvijek dajem prednost pjesmi Gypsy, zatim Dream Mare, Real Turned on. Posebno mi se sviđa omotnica albuma na kojoj se Byron jedva prepoznaje u paučini.

Studijski albumi u '70-ima su bili :
...Very 'Eavy ...Very 'Umble (1970.)
Salisbury (1971.)
Look at Yourself (1971.)
Demons and Wizards (1972.)
The Magician's Birthday (1972.)
Sweet Freedom (1973.)
Wonderworld (1974.)
Return to Fantasy (1975.)
High and Mighty (1976.)
Firefly (1977.)
Innocent Victim (1977.)
Fallen Angel (1978.)
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 15:08   #657
Razumije se da su '70-te na neki način naslijedile glazbu i muzički pokret koji je započeo i ranijih '60-ih godina. No kako su se redale grupe, grupice, hitovi polako se mijenjao i stil glazbe uz modu ,koja je bila nezaobilazni folklor. Naravno ovdje ima mjesta i za mnogo ozbiljnije stvari od mode, a to je gotovo nezaobilazno konzumiranje droge i ostalih opijata.
Tu smo glazbu tada u Hrvatskoj slušali sa piratske radio stanice; Radio Luxembourg. Pratile su se tjedne top liste ,a ploče su sa malim zakašnjenjem dolazile i u Zagrebačke trgovine kao originali ili kao reizdanja tadašnjih izdavačkih kuća.

'70-ta godina započinje sa;

Edison Lighthouse - Love Grows (Where My Rosemary Goes) i ostaje na ljestvici UK pet tjedana

Lee Marvin - Wandering Star ostaje dva tjedna na ljestvici

Simon & Garfunkel - Bridge over troubled water , tri tjedna na UK ljestvici

Spirit in the sky - Norman Greenbaum

Yellow river - Christie

In the summertime - Mungo Jerry

The wonder of you - Elvis Presley

Band of gold - Freda Payne

Woodstock - Matthews Southern Comfort

Jimi Hendrix Voodoo Child

I hear you knocking - Dave Edmunds
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 13:28   #658
band Cactus. baš čudno da jako malo ljudi iz moje okoline zna za njih
https://www.youtube.com/watch?v=iLe0cqT9GC0
književnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 15:51   #659
Joe Cocker / The Letter (Mad Dogs & Englishmen)

Chicago ~ I'm a Man

War - Edwin Starr

The Who - Baba O'riley

steppenwolf - hey lawdy mama

Moody Blues - The Story In Your Eyes

Cream - White Room

Slow Ride- Foghat
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 13:46   #660
Lucifer's Friend - njemački rock bend iz Hamburga osnovali su 1970. gitarist Peter Hesslein, pjevač John Lawton, basist Dieter Horns, klavijaturist Peter Hecht i bubnjar Joachim Reitenbach. Svirali su progressive heavy metal s primjesama jazza na nekim albumima. Zvuče najsličnije Zeppelinima i Deep Purpleu i nisu ništa bitno lošiji iako nisu poznati. Čak se čuju neki identični riffovi. Svi su stvarali u isto vrijeme pa je teško reći tko je od koga posuđivao.

Lucifer's friend - Toxic Shadows
Lucifer's Friend - Ride In The Sky
Lucifer's Friend - Good times
Lucifer's Friend - Fugitive
Lucifer's Friend - Spanish Galleon
Lucifer's Friend - Dirty Old Town
fsoul is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:04.