Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.07.2012., 13:57   #21
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
Kao da si ovisan o tuđim greškama i kao da veću potvrdu za svoju takozvanu dobrotu dobivaš od njih nego od samog sebe. Postoji li šansa da promatraš svoje ponašanje bez obzira na tuđe?
nastojim. ne znam što misliš o greškama, ja gledam štetu koju neki ljudi rade drugima, a i meni, cijelom društvu. nastojim to popraviti, premda ne znam da li bi drugi odobrili način na koji ja to želim. kroz civilno društvo i humanitarne udruge, recimo, ali taj način ima svoje prednosti i nedostatke, a postoje i ljudi koji mrze udruge jer ih smatraju bliskim određenim političkim opcijama ili jer podržavaju prava homoseksualaca ili bijesni muževi koji misle da im udruge huškaju žene na njih i slično. znajući iz bliza neke nedostatke tog pristupa, ne mislim da sam dobar, samo mislim da pokušavam nešto popraviti, umjesto da se pravim kilav ili radim štetu. svoju štetu nastojim uvijek popraviti. nisam vjernik u smislu da mislim da je dovoljno izmoliti krunicu i očenaš da bi se pokajao i nema više štete. više sam kao židovi koji smatraju da sve moraš popraviti što si usrao. to je najbolji način da ne usereš ništa.

onaj tip iz gornje priče, profesor, on se isto busa da je nekakav židov, ali ne razmišlja uopće tako. radi štetu i boli ga karina. čak je i za vrijeme rata sebi tovario humanitarnu pomoć iz caritasa na auto i vozio, kao i karum. mislim da mene boli šteta, kao clarice u "kad jaganjci utihnu", a opet nema načina da se sva šteta ispravi.
svrbljuga is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 14:30   #22
a valjda je to duh vremena

nekad su djecu odgajali na pričama kao što je "družba pere kvržice"; "vlak u snijegu", itd. danas bi peri kvržici seljani razbili mlin a njega bi strpali u popravni dom, jer su već podijelili kredit od hypo banke da sjebu mlin, a osim tog tamo imaju ilegalni kupleraj i dobro zarađuju, a vlak u snijegu bi pustili da tam zahrđa da mogu jeftinije prodat HŽ strancima, srušit cijenu uz dobru proviziju, a pero kladarac glasuje sam za sebe dva puta, jednom u RH, i jednom iz BiH i dobije uvijek izbore.

mato lovrak, počivao u (ne)miru
svrbljuga is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 15:13   #23
Kog god sam upoznala da je za sebe (ničim izazvan/a) tvrdio/tvrdila da je dobra osoba, i to svima nabijala na nos, obično bi se ta osoba sa vremenom pokazala kao asshole.
Doll Fetish is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 15:21   #24
Čitajući upise na ovoj temi jedino što se čovjek može zapitat je: "Brate mili,kakve ti droge žvačeš?"
Brijači na dobrotu,Majka Tereza sheme i slično

U današnje vrijeme većina ljudi nema te riječi ni u rječniku :dobrota,biti dobar itd...
Pa bokte ko se uopće tim pojmovima stigne bavit (?) osim možda jedino pacijentoze koje ne znaju kako bi se na drugi način mogle izdići iz svoje kože (izuzevši) glumatajući moralne veličine ili pak dangube koje ne znaju što će od slobodnog vremena.
Lyte-as-a-rock is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 15:44   #25
pa nisam tvrdio da sam dobar, nego predobar, u smislu premekan.
kak da onda nazovem temu? "dopuštam da razni ljudi rade vola od mene jer mi je previše stalo do njih?"
svrbljuga is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 15:55   #26
Ja imam isti problem.Meni je moja prabaka rekla ti si predobra nečeš dobro živjet a niti završit.I znate šta?Imala je pravo.Svaki put neko me naguzi i kažem nikad više i onda se uredno naguzim ponovno.Dobra ,naivna a po meni i glupa.Kad bi bila manje dobra imala bi više uspjeha u poslu,u vezi je ok,ali inače...KataFukigstrofa.I pokušavam biti manje dobra,zločestija ali onda se ne osjećam dobro.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 16:08   #27
Asertivnost, kičma, zauzimanje za sebe i postavljanje granica obično nemaju nikakve veze s dobrotom. Zanimljivo je kako tek u kontekstu odnosa roditelj-dijete (i ni u kojem drugom) čujemo famozno "ne mora me voljet ali me mora poštovat". Kako to da vama "dobrima" nikad nije palo na pamet da vas doista ne moraju svi voljet, ali da bi vrlo dobro po vas bilo da vas poštuju?
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 16:10   #28
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Ja imam isti problem.Meni je moja prabaka rekla ti si predobra nečeš dobro živjet a niti završit.I znate šta?Imala je pravo.Svaki put neko me naguzi i kažem nikad više i onda se uredno naguzim ponovno.Dobra ,naivna a po meni i glupa.Kad bi bila manje dobra imala bi više uspjeha u poslu,u vezi je ok,ali inače...KataFukigstrofa.I pokušavam biti manje dobra,zločestija ali onda se ne osjećam dobro.
e, baš to.

mislim da bih trebao otvrdnuti. ne znam jel' tko čitao orvelovu 1984.; glavni lik winston smith se zaljubi u juliu i pobuni, ali na kraju on otkuca nju, ona njega, i oboje smaknu (s time da prvo moraju 'zavoljeti' i velikog brata). rat je mir, sloboda je ropstvo, neznanje je moć. najjače je ministarstvo ljubavi koje ljudima usađuje ljubav i odanost velikom bratu preko mržnje i straha. i soba 101. "u kojoj je najstrašnija stvar na svijetu".

što bi se dogodilo čovjeku koji bi zavolio velikog brata? bi li se veliki brat htio poseksati s njim? kakva bi to bila ljubav?
ljudi mrze i ljudi se boje. što ljudi vole? na što briju? na kokice i kikiriki, štapiće, zanimaciju...? na tomicu karamarka koji gleda ukriž? na milanovićeve prepone? naravno da riječi "dobar" nema u riječniku, osim u smislu 'dobar komad', 'dobra pečenka', dobra žuja, dobra kuja... ili kao dio pozdrava "dobar dan", što znači u prijevodu s novogovora "opet isto sranje", to jest dvomisao. dobro = sranje. što je onda zlo? to je ono što se opire sranju, znači smeta sranju da neometano teče, razvija se i buja, radi lokvice, vodoskoke, slapove sranja... i tome se odlučno mora stati na kraj.
svrbljuga is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 16:14   #29
almost, bilo bi dobro da nas poštuju, ali nas ne poštuju jer smo dobri. kako da ne budemo?
kao što rekoh, treba otvrdnuti, a ima i sistema da ljude odmah nagaziš u startu, pokažeš zube i onda te nadalje poštuju.
čim im dopustiš da ti se poseru na glavu, radit će to stalno.
ja sam uvijek spreman oprostiti, poseru mi se jednom, dvaput, petput... većini bi jednom bilo dosta, ali ne i meni, ja tjeram dalje i dalje, dok nisam u sranju do grla. onda mi tek dođe iz dupeta u glavu da nešto smrdi.

i ovi neki koji kao traže pomoć, oni često glume ili žele izvući nešto, a onda okrenu oštricu kad im više ne trebaš, ili iz zajebancije, čisto da te napucaju još par puta kao kantu iz gušta.
svrbljuga is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 16:30   #30
šta je već dotle došlo da moraš žvakat da bi bio dobar?
ne, to mi je prirodno.

a gle, život je borba. čovjek je čovjeku vuk i gleda kako da te nategne. zamisli dva boksača i sad recimo jedan se toplo nasmiješi i pruži ti ruku, a ti recimo spustiš gard i misliš "pa neće valjda" i žvajzne te po sred njuške svom snagom. ili te onako zanese na jednu stranu, ti odeš tamo, a on te s druge strane pukne. ili misliš da je netko pametan pa se neće spuštati na taj nivo da radi sranja, recimo kao da pit bulu veliš 'ti si pametan dečko, nećeš ti valjda ugrist', pa te oguli do kosti.
svrbljuga is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 16:33   #31
Quote:
svrbljuga kaže: Pogledaj post
samo da velim, nije to bogzna šta, možda sad imaš u glavi sliku tipa koji poklanja zlatne lance, satove, skupe aute. to bi bilo neko kupovanje naklonosti, kod mene je to više znak pažnje, ništa ekstremno skupo.
to bi trebao raditi samo ljudima do kojih ti je stalo i ako je njima stalo do tebe
to bi trebalo biti rezervirano za "special people" , onda je manja sansa da ce te netko iskoristavati i da ces otvarati ovakve topice o dobroti.

Quote:
u biti nije mi cilj da me netko proglasi dobrim, to je slično kao i da me proglasio budalom (dobar i bedak su braća), ali mi jest cilj da okolina ima pristojno mišljenje o meni, da me ne smatraju smećem, luđakom, nastranim tipom i slično.
a, zasto bi te uopce brninulo sto okolina misli o tebi ?? Moze ona misliti sta hoce, ne mozes misljenje okoline o sebi "potkupiti" mislim mozes kratkorocno, no dugorocno bas i ne. I tko zeli bas da ga svi vole

Quote:
znači da vjerojatno pretjerujem u nečem, morao bih biti umjereniji, vidjeti koliko drugi daju pa se uskladiti s time, a u nekim drugim stvarima ne dajem dosta. nekako sam introvertiran i ne mogu odmah izbaciti sve jasno iz sebe i ono 'što na umu to na drumu', a ljudi očekuju da budeš više otvoren, bar mi se tako čini.
drugi ljudi ne potkupljuju okolinu davanjima, nego poklanjaju kada im se poklanja nekome do koga im je stalo, ne svima.

Quote:
kako ti stvaraš mišljenje o sebi? samo na temelju vlastite procjene ili pitaš i druge?
a, sta meni znaci osobno misljenje koje netko (okolina) ima o meni ? Samopouzdanje se gradi u sebi a, ne o misljenju okoline.

Quote:
što zapravo nije točno - ima ljudi niskog samopoštovanja koji o sebi misle loše. sad, ja jesam se jedne strane narcisoidan u pogledu nekih stvari, ali u cjelini mislim da sam kao mlađi imao dosta dugo prenisko samopoštovanje i bio nesiguran, kako kaže DOA, a s jedne strane sam to nastojao kompenzirati tako da napravim nešto značajno, da uvjerim sebe da nisam sasvim bezvezan tip. sad mi se čini da sam to nadrastao i da sam objektivniji u vezi sebe i drugih. cijenim kod sebe ono što mi se čini da su objektivno dobre karakteristike i nastojim popraviti ono što mi se čini da su nedostaci. znači što je objektivno dobro: vrlo sam strpljiv, uporan, inteligentan, imam razumijevanja. loše je to što nekad ne znam odrediti prioritete i što se petljam tamo gdje ne bi trebalo, nedostaje mi malo socijalne vještine što bi se reklo.

ta nesigurnost je karakteristika jako maldih ljudi, mladi ljudi su vecinom nesigurni. No, ne znam koliko je pozeljno odrzati takvo stanje duze vrijeme.
Nisi bezveze tip, nitko nije, samo je bezveze se truditi da te svi ili velika vecina volei na to rasipati energiju sto je jednostavno nemoguce.
A zasto bi cinio ista znacajno ? Meni bas znacajno nije kupovati neciju paznju
Mantis Religiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 16:33   #32
Quote:
svrbljuga kaže: Pogledaj post
almost, bilo bi dobro da nas poštuju, ali nas ne poštuju jer smo dobri. kako da ne budemo?
kao što rekoh, treba otvrdnuti, a ima i sistema da ljude odmah nagaziš u startu, pokažeš zube i onda te nadalje poštuju.
Ali ti konstantno izjednačavaš ono što bi ljudi nazvali 'dobrota' i nemogućnost zauzimanja za sebe i branjenja sebe. Ljudi ti pokušavaju objasniti da to nisu sinonimi. Pročitaj pažljivo još jednom post od Rosey.

Poštivanje se ne stvara time da se ljude nagazi u startu. Gaženje ljudi povlači za sobom strah, prezir i nepoštivanje. Sasvim razumljivo. Prirodna ljudska reakcija je maknuti se iz agresivne okoline, ako je moguće.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 16:41   #33
Quote:
svrbljuga kaže: Pogledaj post
šta je već dotle došlo da moraš žvakat da bi bio dobar?
ne, to mi je prirodno.
U tom slučaju nisi dobar, već nesuvisao.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 16:59   #34
Quote:
Mantis Religiosa kaže: Pogledaj post
to bi trebao raditi samo ljudima do kojih ti je stalo i ako je njima stalo do tebe
to bi trebalo biti rezervirano za "special people" , onda je manja sansa da ce te netko iskoristavati i da ces otvarati ovakve topice o dobroti.
kako da znam je li nekome stalo do mene ili se samo pretvara da bi me iskoristio ili iz zlobe? uzmimo da mi neka osoba kaže "stalo mi je do tebe, važna si mi osoba", a poslije se ispostavi da je lagala, nebitno zašto. kako bi se postavila u toj situaciji? recimo da vidiš osobu u situaciji kao što je bila ona žena na kolodvoru koju je uzeo don grubišić (bez krova nad glavom) ili da vidiš da je netko vrijeđa, tuče, itd. i poželiš joj pomoći, no ne znaš s kim imaš posla. moguće je da ta osoba misli "gle budale, taj se sam nudi bez potrebe i pitanja, idemo se praviti da mi je jako stalo da vidimo kakav je to idiot". znači ne možeš nikog novog upoznati ili ti treba dosta upoznavanja prije nego što možeš nekome pružiti pomoć?

hajde zamisli da ti ja sad kažem da sam u dugovima, natjerava me sto kamatara, mogao bih umrijeti... naravno, ne bi mi pomogla ili bi mislila da serem, ne? ali pravi igrač ne bi odmah krenuo s time, nego bi prvo pokušao igrati na neku drugu kartu, pa bi onda išao na to, itd. na sreću, ne nasjedam na takve finte, jer bih već odavno propao, ali nasjedam na "dame u nevolji", koje uopće nisu u nevolji i vjerojatno bolje žive od mene. jer sam džentlmen, i one to dobro koriste.

Quote:
a, zasto bi te uopce brninulo sto okolina misli o tebi ?? Moze ona misliti sta hoce, ne mozes misljenje okoline o sebi "potkupiti" mislim mozes kratkorocno, no dugorocno bas i ne. I tko zeli bas da ga svi vole
mislim na situaciju da netko od grupe u hotelu baš dođe i trača "gledajte, ja ne bih htio s ovim u istu sobu, izgleda mi kao serijski ubojica, itd." kako to izbjeći? a vjerojatno se radilo o tome da je lik htio spavati s nekim komadom i izbjeći da se ja s njom upoznam. s druge strane, njena neka 'polufrendica' mi je usput nabacila da je dugotrajnoj vezi. i tako se mi nismo godinama družili zbog takvog sranja. mislim da to ljudi izbjegavaju tako da su stalno u nekom svom "društvu", "klanu", i onda imaju nekoga tko za njih garantira ili priča "ej, čuj, on ti je baš ok", itd. znači to je bilo mišljenje nepoznate okoline na prvi dojam, nije bilo mogućnosti da netko od moje škvadre upadne i kaže "hej, on ti je baš ok", pa ne znam kako izbrusiti taj prvi dojam, da se kasnije ne bi sve zasralo na duži rok bez potrebe.


Quote:
drugi ljudi ne potkupljuju okolinu davanjima, nego poklanjaju kada im se poklanja nekome do koga im je stalo, ne svima.
pa ni ja ne poklanjam svakome. ali nebitno, nije stvar u tome da bi netko bio "potkupljen" time, ali očigledno to ljudi s kojima nisi dovoljno blizak doživljavaju kao potkupljivanje i treba biti oprezan s time. kako bi ti odredila kada se dovoljno s nekim blizak da mu možeš nešto dati?


Quote:
a, sta meni znaci osobno misljenje koje netko (okolina) ima o meni ? Samopouzdanje se gradi u sebi a, ne o misljenju okoline.
kao što rekoh, mišljenje okoline može se negativno odraziti na posao, upoznavanje ljudi, itd. ima jedan tip za kojeg većina na njegovom poslu misli da je čudak, nitko se ne želi s njim voziti, izoliraju ga, šefovi ga zato više nagaze...

Quote:
ta nesigurnost je karakteristika jako maldih ljudi, mladi ljudi su vecinom nesigurni. No, ne znam koliko je pozeljno odrzati takvo stanje duze vrijeme.
Nisi bezveze tip, nitko nije, samo je bezveze se truditi da te svi ili velika vecina volei na to rasipati energiju sto je jednostavno nemoguce.
A zasto bi cinio ista znacajno ? Meni bas znacajno nije kupovati neciju paznju
jasno, nisam bio precizan valjda - znači, ne bih ja da me svi vole, dovoljno mi je par tih, nego da budu korektni, kako je rekla DOA. možda nemaju svi isto mjerilo korektnosti, kad te netko pljune, hračne, to vjerojatno nije korektno.
svrbljuga is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 17:04   #35
Quote:
Mrs. Pringles kaže: Pogledaj post
Ali ti konstantno izjednačavaš ono što bi ljudi nazvali 'dobrota' i nemogućnost zauzimanja za sebe i branjenja sebe. Ljudi ti pokušavaju objasniti da to nisu sinonimi. Pročitaj pažljivo još jednom post od Rosey.

Poštivanje se ne stvara time da se ljude nagazi u startu. Gaženje ljudi povlači za sobom strah, prezir i nepoštivanje. Sasvim razumljivo. Prirodna ljudska reakcija je maknuti se iz agresivne okoline, ako je moguće.
zauzimam se za sebe, samo što - kako sam već napomenuo - ja nisam uopće baš tako dobar i ljudi se zajebu. naime, misle da sam dobrica jer se ja tako postavim da uspostavim što prije neki prisan kontakt i onda misle da me mogu vozati, veslati, vući za nos, pa dobiju paljbu natrag i to puno goru nego što su očekivali. znači takvu da bi skoro svatko pobjegao od užasa ili možda tražio policijsku zaštitu. uopće nisam draga i dobra osoba prema onima koji me zajebu. možda bi pomoglo da ih unaprijed na to upozorim, da im ne padne na pamet? mislim da ne izgledam dovoljno opasno, kao neki mafijaš, možda da se počnem tako odijevati, pustiti zulufe i nositi tamne naočale, natmuriti se malo, možda bi shvatili poruku? a ne znam, kao što je ova mantis gore napisala, vjerojatno te većina ljudi ne voli ili su indiferentni, treba to prihvatiti i smanjiti očekivanja, zadržati se na razini korektnosti i učtivosti, ne pokušavati ništa više od toga dok ne proteče dosta vode... stvar je u tome što meni fali ljudi, htio bih imati više bliskih osoba s kojima mogu otvoreno pričati, imam i dosta godina, a ništa ne ide na brzinu.

znao sam jednog tipa, stranca, on je bio neki diplomat, tako nešto. isto je imao problem da je morao upoznavati ovdje nove ljude, jer je došao u novu zemlju. bio je vrlo draga osoba, svima je bio simpatičan, ali su ga isto tako zajebali ljudi s kojima se družio. možda je ostao u kontaktu s najviše dva čovjeka nakon odlaska iz hrvatske. i on je isto imao taj sistem - jednom me zajebeš i nikad više. jedna se cura čak rasplakala koliko je bio grub kad ju je odjebao.

Zadnje uređivanje svrbljuga : 27.07.2012. at 17:13.
svrbljuga is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 17:06   #36
Prema dobrima dobar,prema šupcima-onako kako i zaslužuju.
LukeShapiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 17:59   #37
Quote:
svrbljuga kaže: Pogledaj post
kako da znam je li nekome stalo do mene ili se samo pretvara da bi me iskoristio ili iz zlobe? uzmimo da mi neka osoba kaže "stalo mi je do tebe, važna si mi osoba", a poslije se ispostavi da je lagala,
svaki puta kada udjemo u nekakvu interakciju s nekime, nebitno s kime, zenom u trgovini, riskiramo da nas netko ne sjebe i nesto nam ne ucini. No posto su ljudi opcenito drustvena bica i ne mogu zivjeti van drustva, moras vjerovati. Nema nekakvog pravila niti nekakve garancije, no ides dalje. I zavisi sada kako bas definiras to "da me ne iskoristi". Uzmimo da je vecina ljudi cisto normalna i mene osobno uvijek iznenadi postenje nepoznatih ljudi.

Quote:
nebitno zašto. kako bi se postavila u toj situaciji? recimo da vidiš osobu u situaciji kao što je bila ona žena na kolodvoru koju je uzeo don grubišić (bez krova nad glavom) ili da vidiš da je netko vrijeđa, tuče, itd. i poželiš joj pomoći, no ne znaš s kim imaš posla. moguće je da ta osoba misli "gle budale, taj se sam nudi bez potrebe i pitanja, idemo se praviti da mi je jako stalo da vidimo kakav je to idiot". znači ne možeš nikog novog upoznati ili ti treba dosta upoznavanja prije nego što možeš nekome pružiti pomoć?
dobro, to s njime je bilo pomalo naivno. U takvim slucajevima se ipak treba obratiti institucijama, sklonistu za beskucnike, lijecnicima, socijalnim radnicima....

Quote:
hajde zamisli da ti ja sad kažem da sam u dugovima, natjerava me sto kamatara, mogao bih umrijeti... naravno, ne bi mi pomogla ili bi mislila da serem, ne?
valjda svatko zna koliko se smije zaduziti i za sta.

Quote:
ali pravi igrač ne bi odmah krenuo s time, nego bi prvo pokušao igrati na neku drugu kartu, pa bi onda išao na to, itd. na sreću, ne nasjedam na takve finte, jer bih već odavno propao, ali nasjedam na "dame u nevolji", koje uopće nisu u nevolji i vjerojatno bolje žive od mene. jer sam džentlmen, i one to dobro koriste.
koje finte
kakvi igraci ?? Znas i sam da ne mozes ocekivati nekakvu vecu pomoc od totalnoga neznanca.
A ako zena moze izvuci iz tebe nekakvu korist( kakvu) sam si si kriv. No ljudi imaju nekako potrebu dok su s nekim u vezi ciniti neke stvari, a kada prekinu onda to sve nabijati na nos i vratiti s kamatama. Pitanje je koliko u takvom odnosu netko nas iskoristava. Uvijek svi za sebe misle da su jako dobri, ispravni, pravedni i da ih drugi iskoristavaju.



Quote:
znači to je bilo mišljenje nepoznate okoline na prvi dojam, nije bilo mogućnosti da netko od moje škvadre upadne i kaže "hej, on ti je baš ok", pa ne znam kako izbrusiti taj prvi dojam, da se kasnije ne bi sve zasralo na duži rok bez potrebe.
normalni ljudi neke svoje zakljucke o drugim ljudima donose sami. Netko tko je meni osobno ok, ne mora biti nuzno i tebi, kao prvo. I nece te nitko proglasiti on je ok,ukoliko se sam na pocetku ne postavis ok prema nepoznatim ljudima.


Quote:
pa ni ja ne poklanjam svakome. ali nebitno, nije stvar u tome da bi netko bio "potkupljen" time, ali očigledno to ljudi s kojima nisi dovoljno blizak doživljavaju kao potkupljivanje i treba biti oprezan s time. kako bi ti odredila kada se dovoljno s nekim blizak da mu možeš nešto dati?
pa darujes ljudima s kojim se druzis, za rodjendane, blagdane, imendane.

Quote:
kao što rekoh, mišljenje okoline može se negativno odraziti na posao, upoznavanje ljudi, itd. ima jedan tip za kojeg većina na njegovom poslu misli da je čudak, nitko se ne želi s njim voziti, izoliraju ga, šefovi ga zato više nagaze...
pa ok mozda je lik zbilja cudan

Quote:
jasno, nisam bio precizan valjda - znači, ne bih ja da me svi vole, dovoljno mi je par tih, nego da budu korektni, kako je rekla DOA. možda nemaju svi isto mjerilo korektnosti, kad te netko pljune, hračne, to vjerojatno nije korektno.
pa vecina ljudi su korektni

Quote:
svrbljuga kaže: Pogledaj post
zauzimam se za sebe, samo što - kako sam već napomenuo - ja nisam uopće baš tako dobar i ljudi se zajebu. naime, misle da sam dobrica jer se ja tako postavim da uspostavim što prije neki prisan kontakt i onda misle da me mogu vozati, veslati, vući za nos, pa dobiju paljbu natrag i to puno goru nego što su očekivali. znači takvu da bi skoro svatko pobjegao od užasa ili možda tražio policijsku zaštitu. uopće nisam draga i dobra osoba prema onima koji me zajebu. možda bi pomoglo da ih unaprijed na to upozorim, da im ne padne na pamet? mislim da ne izgledam dovoljno opasno, kao neki mafijaš, možda da se počnem tako odijevati, pustiti zulufe i nositi tamne naočale, natmuriti se malo, možda bi shvatili poruku? a ne znam, kao što je ova mantis gore napisala, vjerojatno te većina ljudi ne voli ili su indiferentni, treba to prihvatiti i smanjiti očekivanja, zadržati se na razini korektnosti i učtivosti, ne pokušavati ništa više od toga dok ne proteče dosta vode... stvar je u tome što meni fali ljudi, htio bih imati više bliskih osoba s kojima mogu otvoreno pričati, imam i dosta godina, a ništa ne ide na brzinu.
a, na koji nacin te to tocno ljudi zajebu, ne kuzim ?


Quote:
znao sam jednog tipa, stranca, on je bio neki diplomat, tako nešto. isto je imao problem da je morao upoznavati ovdje nove ljude, jer je došao u novu zemlju. bio je vrlo draga osoba, svima je bio simpatičan, ali su ga isto tako zajebali ljudi s kojima se družio. možda je ostao u kontaktu s najviše dva čovjeka nakon odlaska iz hrvatske. i on je isto imao taj sistem - jednom me zajebeš i nikad više. jedna se cura čak rasplakala koliko je bio grub kad ju je odjebao.
ja tu uopce ne vidim problema, covjek je ostao dobar sa cak dvije osobe, sta ce mu vise.
ah, pravi muskarac koji rasplace cure
Mantis Religiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 18:20   #38
Quote:
svrbljuga kaže: Pogledaj post
ja sam uvijek spreman oprostiti, poseru mi se jednom, dvaput, petput... većini bi jednom bilo dosta, ali ne i meni, ja tjeram dalje i dalje, dok nisam u sranju do grla. onda mi tek dođe iz dupeta u glavu da nešto smrdi.
To te ne čini dobrom osobom.
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 18:33   #39
dok jednog dana ne "pukneš" i sve odjebeš oko sebe
zelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 19:05   #40
Quote:
Mantis Religiosa kaže: Pogledaj post
svaki puta kada udjemo u nekakvu interakciju s nekime, nebitno s kime, zenom u trgovini, riskiramo da nas netko ne sjebe i nesto nam ne ucini. No posto su ljudi opcenito drustvena bica i ne mogu zivjeti van drustva, moras vjerovati. Nema nekakvog pravila niti nekakve garancije, no ides dalje. I zavisi sada kako bas definiras to "da me ne iskoristi". Uzmimo da je vecina ljudi cisto normalna i mene osobno uvijek iznenadi postenje nepoznatih ljudi.
da, jasno, u takvim površnim kontaktima i nema nekih problema. stvar je kad hoćeš s nekim biti malo otvoreniji, bliži, da ne kažem intimniji, a da se opet to krivo ne shvati i da ta osoba ne iskoristi bliskost s tobom da ti smjesti.

Quote:
dobro, to s njime je bilo pomalo naivno. U takvim slucajevima se ipak treba obratiti institucijama, sklonistu za beskucnike, lijecnicima, socijalnim radnicima....
pa i ja sam naivan, a gade mi se ti radnici, uopće im nije do pomaganja ljudima, obavljaju to kao da kastriraju svinje, ako nisu čak i korumpirani.

Quote:
valjda svatko zna koliko se smije zaduziti i za sta.
e, pa ne zna...
da si ljudi malo više pomažu oko toga, vjerojatno više ne bi ni bilo tih kamatara. al' svi ih se valjda boje ili misle "sam si si kriv" itd.

Quote:
koje finte
kakvi igraci ?? Znas i sam da ne mozes ocekivati nekakvu vecu pomoc od totalnoga neznanca.
A ako zena moze izvuci iz tebe nekakvu korist( kakvu) sam si si kriv. No ljudi imaju nekako potrebu dok su s nekim u vezi ciniti neke stvari, a kada prekinu onda to sve nabijati na nos i vratiti s kamatama. Pitanje je koliko u takvom odnosu netko nas iskoristava. Uvijek svi za sebe misle da su jako dobri, ispravni, pravedni i da ih drugi iskoristavaju.
pa ima tih prevaranata, lijep k'o slika, uvjeri žensku da je voli do neba, ali proganjaju ga gangsteri i mora se sakriti, no oženit će je kad se vrati, samo ako bi mu mogla posuditi par tisuća eura da se izvuče... itd.

a u odnosu svatko si je sam kriv, slažem se. osobno mi nije nikad palo na pamet nešto tražiti natrag, ali su mi dobre one priče o dikanu i vlatki, kad joj je uzeo gaćice i tražio da vrati neki nakit od bebe lončar, itd.
kao dell boy trotter, u jednoj epizodi kad se hoće oženiti, ali baš kad kupi prsten i hoće ga pokloniti odabranici na večeri, ona mu prizna da joj se javio bivši muž i da je hoće natrag, a on njoj "znaš, ovaj prsten se još uvijek može vratiti i dobiti povrat novca, pa onda..."

Quote:
normalni ljudi neke svoje zakljucke o drugim ljudima donose sami. Netko tko je meni osobno ok, ne mora biti nuzno i tebi, kao prvo. I nece te nitko proglasiti on je ok,ukoliko se sam na pocetku ne postavis ok prema nepoznatim ljudima.
kako da se postavim ok? neki ljudi samorazumljivo misle da su nešto bolje, osobito ako imaju para, rade u "dobrim" firmama ili tak samo iz ega. ne da mi se uvlačiti u guzu takvima, a iskreno, baš i ne znam kako bi.

Quote:
pa darujes ljudima s kojim se druzis, za rodjendane, blagdane, imendane.
no, pa da. ja im obično darujem nešto što ne mogu ovdje kupiti, iz štosa, ili nešto što znam da vole.

Quote:
pa ok mozda je lik zbilja cudan
pa je.

Quote:
pa vecina ljudi su korektni
a, na koji nacin te to tocno ljudi zajebu, ne kuzim
aha, pa ljudi ovdje imaju enorman ego, misle da im se moraš klanjati do poda jer su te obasjali svojim zrakama, kao sunce ili mana s neba, a recimo ja imam dosta posla ili obaveza i slično, i ne mogu se uvijek prilagođavati. onda počnu srati tako da se dogovore, ali nakon par minuta im zvoni telefon ili vele "joj, baš mi je nešto iskrslo, moram nešto obaviti", itd. slično je bilo s ovim diplomatom, i njega su proglasili "umišljenim tipom", a zapravo je čovjek ipak obavljao odgovoran posao i nije se mogao sam tako zajebavati. kao drugo, ovdje ljude zbližavanje s nekim nepoznatim zanima najviše zato da bi doznali neku prljavštinu ili pikanteriju iz intimnog života, da bi imali o čemu tračati. ili zato da nešto useru, ili iz neke koristi, da ih upoznaš s nekim, neću sad ići u prevelike detalje. i kad im veliš da to ne možeš napraviti, onda se raspizde i počnu srati i slično.

Quote:
a tu uopce ne vidim problema, covjek je ostao dobar sa cak dvije osobe, sta ce mu vise.
ah, pravi muskarac koji rasplace cure [
a još je bio i deklarirani gej

ali one su ipak nešto pokušavale, čini mi se, no kažu da su homići ženama privlačni baš jer su nedostupni
svrbljuga is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:06.