Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2019., 20:50   #1
Kupnja mobitela u SAD-u, korištenje u HR. Iskustva?

Zanimaju me iskustva ljudi koji su kupili neki mobitel (po mogućnosti Android) u SAD-u, te kako im isti radi ovdje u HR?

Gdje je najbolje kupiti, na što treba paziti, zbog kompatibilnosti i imaju li ti mobiteli s SAD tržišta baš sve funkcionalnosti sačuvane kad se koriste ovdje u HR?
Shpiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2019., 23:20   #2
Ja sam imao lg g2 iz usa i nije mi radio 4g jer njihovi lte bandovi rade na drugoj frekvenciji.
2g i 3g su radili normalno. I morao sam flashati custom rom da bi mi radila mobilna pristupna točka. Prošao sam nešto malo jeftinije nego da sam ga kupio kod nas u dućanu.
Vulpes Vulpes is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2019., 08:19   #3
Koristim note9 za kanadsko trziste. Radi najnormalnije kod nas i europi (nema razloga da ne radi). Jedini minusi su: nema volte/vowifi (jer ima kanadski firmware) i single sim je. Ovo prvo mi nije bitno, a volio bih drugi sim slot kad putujem.

Ovisi koji mob zelis kupiti. Kada to znas proguglaj specifikacije (ja sam znao da je americki note9 isti vrag kao europski, oba su worldwide modeli i bok).
Nemoj kupiti mob za CDMA mreze (Verizon i sl).

Sent from my SM-N960W using Tapatalk
__________________
♕ Keep calm and fastboot oem unlock. ♕
xlr is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2019., 11:17   #4
Da, pazi samo da je GSM, CDMA ne rade u EU. I da nije zaključan na mrežu.
Jarvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2019., 09:50   #5
Zanima me jel ima netko iskustva s kupnjom iPhone-a u Njemačkoj i da ga koristi u Hrvatskoj?Na što se treba pazit i jel potrebno kakvo odključavanje i sl?
Prasec04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2019., 13:57   #6
ako ga kupiš u slobodnoj prodaji ne treba otključavanje. jedino ako se kupi kod operatera uz pretplatu, možda će trebati. pitaj tamo gdje kupuješ. ne znam zaključavaju li se mobiteli kod operatera u EU tj postoji li kakva EU direktiva po kojoj smo i mi donijeli svoje zakone.
inače kod nas je već koju godinu da se mobiteli kupljeni uz pretplatu mogu zaključati na operatera, no pretplatnik može odmah zatražiti otključavanje. tako da ih naši više i ne zaključavaju.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2019., 19:14   #7
Quote:
Duba kaže: Pogledaj post
ako ga kupiš u slobodnoj prodaji ne treba otključavanje. jedino ako se kupi kod operatera uz pretplatu, možda će trebati. pitaj tamo gdje kupuješ. ne znam zaključavaju li se mobiteli kod operatera u EU tj postoji li kakva EU direktiva po kojoj smo i mi donijeli svoje zakone.
inače kod nas je već koju godinu da se mobiteli kupljeni uz pretplatu mogu zaključati na operatera, no pretplatnik može odmah zatražiti otključavanje. tako da ih naši više i ne zaključavaju.
Mislio sam na kupovinu u slobodnoj prodaji,ako je tako,sutra idem u shoping😂
Hvala Vam lijepa!
Prasec04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2019., 20:27   #8
imao sam iPhone 5s kupljen u Sydneyju u slobodnoj prodaji i mob radi normalno i bez greske i nakon 6 godina...
semperfidelis67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2019., 19:02   #9
Pozdrav,

Posto zivim blizu slovenske granice, razmisljem o kupovini mobitela u SLO u slobodnoj prodaji, te ga koristiti sa hrvatskom karticom u Hrvatskoj.

Jel je potrebno okljucavanje ili napraviti Jailbreak, ili se slobodno moze koristiti?

Vidim da je iPhone 11 Pro ca. 150€ jeftiniji u SLO neko kod nas.


Sent from my iPad using Tapatalk
91km is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2019., 15:57   #10
Moraš kupiti otključani. Jailbreak nije otključavanje za korištenje na drugoj mreži.
Jarvis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:14.