Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Play liste

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2014., 16:03   #1
Question Bizarna muzika

Nevjerojatno kakve sve bendove možeš nać na dobrom starom ju tjubu. Od nekih genijalnih bendova koji na žalost nikad nisu postali veliki do najčudnijih, najbizarnijih i najretardiranijih "glazbenih" ostvarenja koje se ljudski um udostojio stvorit. Ova tema je o ovim drugima.

Koji je najretardiniji ili najčudniji glazbenik (ili band) kojeg ste u životu čuli. Molim Vas podjelite u ovoj temi da i ostatak svijeta može uživat u tim virtuoznim skladbama!

HANATARASH

Predstavnici žanra zvanog Danger Music, neka vrsta experimentalne i avantgardne muzike i temelji se na konceptu da neki dijelovi pjesme mogu i hoće nauditi onom koji ih sluša. Nema neke razlike između muzike, teatra i socijalnog protesta.
http://www.youtube.com/watch?v=T3kworqbeqw

Phoebe Buffay
LEGENDARNO!
http://www.youtube.com/watch?v=RaWRGnSMb1o

Steve Roden
Lovercase je žanr glazbe u kojem su nečujni zvukovi ekstremno pojačani i spada u neku vrstu ambijentalnog minimalizma.

http://www.youtube.com/watch?v=OMtXaRUMFjg

TUVAN THROAT SINGING
Ne znam šta da kažem za ovo.

http://www.youtube.com/watch?v=VTCJ5hedcVA#t=22

2 PREDSTAVNIKA ISTARSKE TREŠ SCENE

ŠĆOFRNAC
Experimental melodic Punk/Electro Heavy-Power Etno Metal with elements of Pop, World, Folk and industrial music
https://www.youtube.com/watch?v=n879D0_mhHs


VESELA VOKALNA SKUPINA FRANKO PUŠAC I DUO TREŠ
Fantastična avant - hardcore - treš grupa!
https://www.youtube.com/watch?v=vpv4NKs8xJY
VanDalen145 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 19:14   #2
Quote:
VanDalen145 kaže: Pogledaj post

TUVAN THROAT SINGING
Ne znam šta da kažem za ovo.
ne znam šta da kažem na tvoi. post. videl bi tebe kak lebdiš zamrnutim sibirom i poppevaš kak džak!
__________________
isn't it good to be lost in the wood. isn't it bad so quiet there in the wood. meant even less to me than i thought. clover honey pots and mystic shining feed
šumski is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 20:23   #3
Quote:
VanDalen145 kaže: Pogledaj post
Steve Roden
Lovercase je žanr glazbe u kojem su nečujni zvukovi ekstremno pojačani i spada u neku vrstu ambijentalnog minimalizma.

http://www.youtube.com/watch?v=OMtXaRUMFjg
Steve Roden je legendarni sound artist i svakako jedan od pionira tog zanra.

Što je tiče termina "LOWERCASE", s obzirom na sve relevantne implikacije, rekao bih da je Nijemac Bernhard Gunter mozda i prvi zakoračio tim stazama na samom početku 90-tih...

Bernhard Gunter - Untitled II (1996)
kvart99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 22:16   #4
Harry Den Hartog spada ovdje barem meni, a vi procjenite. Ova mu je cak jedna od slusljivijih pjesmica, usudio bih se reci hit samo takav.
Malo me i na Barretta podsjeca samo sto je Harry ipak malo luđi
__________________
Jebe mi se. A vama?
wolfpack is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 22:33   #5
a Klaus Nomi? evo Lightning strikes
__________________
Jebe mi se. A vama?
wolfpack is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 22:38   #6
jel retardiran ili samo čudan?
đizs, tuvance stavit međ retardirane..
menjaj uvodni post! "retardirani" glazbenici su na pripadajućem topicu pdf-a pod nazivom trash
M. Laševska is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 23:59   #7
Sve retardluk osim Steve Rodena... to je samo frtaljretardirano i fino onak za uspavljivanje.... mi lajk it..

old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 00:03   #8
žanr "vacuum cleaner"... novi žanr, postaje priznat među demokratskim slušateljima:
https://www.youtube.com/watch?v=qFJQfK5Ecvo

kakvi retardirano... to reć je velika uvreda i narušava životni sklad među ljubiteljima istinski naturalnog izražaja
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 03:34   #9
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Sve retardluk osim Steve Rodena... to je samo frtaljretardirano i fino onak za uspavljivanje.... mi lajk it..
A šta je točno retardirano u alikvotnom pjevanju, do tell.
Rekla bih ja, al mi se ne dobiva karton zbog tebe.
__________________
किं तु पूर्वं पराजैषीरात्मानमथवा नु माम्।
.
bhavatarini is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 08:12   #10
Ispričavam se ako sam uvrijedio bilo koga. Nisam mislio i kad sam napisao retardirano mislio sam na one munjene japance i ona zadnja 2 primjera.
VanDalen145 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 11:08   #11
Quote:
bhavatarini kaže: Pogledaj post
A šta je točno retardirano u alikvotnom pjevanju, do tell.
Rekla bih ja, al mi se ne dobiva karton zbog tebe.
Ja se samo malko zafrkavam sa onima koji se osjećaju toliko pogođenima zbog usputnog komentara koji je ostavio VanDalen.
Mislim da se čovjek ne bi trebao ispričavati samo zato što je dao svoj komentar o određenoj vrsti glazbe što je vas osobno uvrijedilo, pa se mora sada ispričavati na osobnom nivou. Zar smo postali toliko labilni da ne smijemo glazbu nazvati retardiranom i da se odmah kreće u rat zbog toga?
I ja volim recimo ispuštati katkad čudne zvukove i da, zvuče retardirano. Tebi ne bi jer si demokratski nastrojena prema glazbi, samo ne prema tuđem kritičkom mišljenju. E sada, da li je poludemokracija demokracija ili ne, neka mislioci razmišljaju o tome.
I ne, nije mi alikvotno pjevanje retardirano, već zanimljivo i dobro za meditaciju, ali ga ne slušam jer se tu nema kaj puno čut.
Mene recimo više fasciniraju ljudske reakcije na nečiju izjavu. Nikome se ne sviđa da se sere po nečemu što on voli, ali ovdje su stvari ipak otišle automatski na osobni nivo i suzdržavanje od uvreda i to zbog doslovno ničega.
Ako mi želiš reć što misliš o meni, napiši mi slobodno u inbox i obećajem ti da te neću prijaviti i nećeš dobiti karton
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 15:32   #12
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Ja se samo malko zafrkavam sa onima koji se osjećaju toliko pogođenima zbog usputnog komentara koji je ostavio VanDalen.
Mislim da se čovjek ne bi trebao ispričavati samo zato što je dao svoj komentar o određenoj vrsti glazbe što je vas osobno uvrijedilo, pa se mora sada ispričavati na osobnom nivou. Zar smo postali toliko labilni da ne smijemo glazbu nazvati retardiranom i da se odmah kreće u rat zbog toga?
I ja volim recimo ispuštati katkad čudne zvukove i da, zvuče retardirano. Tebi ne bi jer si demokratski nastrojena prema glazbi, samo ne prema tuđem kritičkom mišljenju. E sada, da li je poludemokracija demokracija ili ne, neka mislioci razmišljaju o tome.
I ne, nije mi alikvotno pjevanje retardirano, već zanimljivo i dobro za meditaciju, ali ga ne slušam jer se tu nema kaj puno čut.
Mene recimo više fasciniraju ljudske reakcije na nečiju izjavu. Nikome se ne sviđa da se sere po nečemu što on voli, ali ovdje su stvari ipak otišle automatski na osobni nivo i suzdržavanje od uvreda i to zbog doslovno ničega.
Ako mi želiš reć što misliš o meni, napiši mi slobodno u inbox i obećajem ti da te neću prijaviti i nećeš dobiti karton
Ljepo rečeno!!! :klap::klap::klap:
VanDalen145 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 17:01   #13
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Ja se samo malko zafrkavam sa onima koji se osjećaju toliko pogođenima zbog usputnog komentara koji je ostavio VanDalen.
Mislim da se čovjek ne bi trebao ispričavati samo zato što je dao svoj komentar o određenoj vrsti glazbe što je vas osobno uvrijedilo, pa se mora sada ispričavati na osobnom nivou. Zar smo postali toliko labilni da ne smijemo glazbu nazvati retardiranom i da se odmah kreće u rat zbog toga?
I ja volim recimo ispuštati katkad čudne zvukove i da, zvuče retardirano. Tebi ne bi jer si demokratski nastrojena prema glazbi, samo ne prema tuđem kritičkom mišljenju. E sada, da li je poludemokracija demokracija ili ne, neka mislioci razmišljaju o tome.
I ne, nije mi alikvotno pjevanje retardirano, već zanimljivo i dobro za meditaciju, ali ga ne slušam jer se tu nema kaj puno čut.
Mene recimo više fasciniraju ljudske reakcije na nečiju izjavu. Nikome se ne sviđa da se sere po nečemu što on voli, ali ovdje su stvari ipak otišle automatski na osobni nivo i suzdržavanje od uvreda i to zbog doslovno ničega.
Ako mi želiš reć što misliš o meni, napiši mi slobodno u inbox i obećajem ti da te neću prijaviti i nećeš dobiti karton
Daj, okani se psihoanalize jer ti ne ide.

Kako mogu bit osobno uvrijeđena zbog nečega što nema veze s mojom osobom? Kakva je to logika?

Tvoje mišljenje da "se tu nema kaj puno čut", kao i VanDalenovo da je nešto retardirano je samo mišljenje. I to ništavno ustvari, sve dok ne bude poduprto argumentima, koji proizlaze iz kritičkog razmišljanja.

Mene ti skroz zaboli neka stvarčica sviđa li ti se to ili ne. Ti svakako na to imaš pravo i ja ti to pravo ne mogu oduzeti, niti želim.
Ali, rekoh već - argumenti.
__________________
किं तु पूर्वं पराजैषीरात्मानमथवा नु माम्।
.
bhavatarini is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 18:16   #14
Quote:
bhavatarini kaže: Pogledaj post
Daj, okani se psihoanalize jer ti ne ide.

Kako mogu bit osobno uvrijeđena zbog nečega što nema veze s mojom osobom? Kakva je to logika?

Tvoje mišljenje da "se tu nema kaj puno čut", kao i VanDalenovo da je nešto retardirano je samo mišljenje. I to ništavno ustvari, sve dok ne bude poduprto argumentima, koji proizlaze iz kritičkog razmišljanja.

Mene ti skroz zaboli neka stvarčica sviđa li ti se to ili ne. Ti svakako na to imaš pravo i ja ti to pravo ne mogu oduzeti, niti želim.
Ali, rekoh već - argumenti.
Što se uzrujavaš? Nisi dala niti ti ikakav argument osim što si dokazala da ga nemaš time što si mi se zaprijetila uvredom. Forum služi za izražavanje mišljenja, a ne za to da bi se tebi nešto dokazivalo. Za to idi u CERN.
Ovakva jedna zabavna tema koja je imala štofa za zafrkanciju je završila u startu ovako usrano zbog čangrizavaca koji sve doživljavaju smrtno ozbiljno.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 20:34   #15
Što ti ne rekoh već da se okaniš psihoanalize? Ne ide ti.
Eto, zbog tebe ću se baš uzrujat, ti si mi neki faktor.

Nije prijetnja uvredom. Ne više, jer si u međuvremenu rekao nešto malo drukčije.
Naime, šta s onim tvojim da se tu "nema kaj puno čut"? Možda se radi o tome da u to unosiš sebe? Pa da onda možda ustvari nisi osobito zanimljiv niti imaš neke posebne sposobnosti opservacije da bi mogao "kaj puno čut".

Također, ja nisam na temi gdje se hvali neka vrsta muzike i onda trkeljam da je super-super, a ne znam objasnit zašto.
Ti si na temi o "bizarnoj muzici", gdje se nešto proziva retardiranim ili "ne baš bogzna čime", a ne znaš objasnit zašto ti je stav takav.

I ne sramoti se s tim CERN-om. Ne želiš valjda reć da je kritika umjetnosti obično, beskorisno palamuđenje? Zašto ti onda trošiš vrijeme na nekakve recenzijice?

Daj se sredi.
__________________
किं तु पूर्वं पराजैषीरात्मानमथवा नु माम्।
.
bhavatarini is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 20:45   #16
KLASIK

Zaključaj temu
gareton is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2014., 13:22   #17
fauna grotesque

terrorist tadpoles

tako

two gongs
__________________
Ptica bi pružila čovjeku ruku da je ima, ptica tako hoda i tako stoji.
androlog is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 16:46   #18
Defitivno ona: Meredith Monk. Dolmen Music npr. https://www.youtube.com/watch?v=7su7d76LhWg

Sopor Aeterneus, https://www.youtube.com/watch?v=XwsJlUdklmk lol

Ne znam što uopće da mislim o tome, jel zajebancija. Prva mi je čudna, ova druga ne znam ni sam.
__________________
Mysterious Skin
MatthewDear is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 15:02   #19
Tourette - Sur La Nuit Grandissante
https://www.youtube.com/watch?v=r8IG-G8-iWw

Nznm, svi harsh noise doživljavaju bizarnom muzikom, tj svi koji je ne slušaju. Što uopće znači bizarna muzika? Ne znam.

A sada ono što ja stvarno doživljavam kao bizarnom muzikom je sljedeće -> https://www.youtube.com/watch?v=3QkMAQRRTgs hahahahaha. Pa jebem ti boga konja, što je ovo ?
__________________
''....na kraju kad je kao "popizdio" iz nekog razloga, skoro je eskaliralo, reko je "pipni me još jednom i gotov si", ja sam mu reko "kaj buš ti bogec", reko mu da se gubi iz stana, i onda je u hodniku strgo ruku udarajući u zid...'' - Peter Mutt
fuzija manevra is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2015., 23:39   #20
Ursula Bogner - 2 Ton

Trabant

Sonne = Blackbox
KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:07.