Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2009., 17:51   #201
i da zaboravio sam najvažnije, tlak 160/100 ti je definitivno tlak koji trebaš regulirat sa lijekovima, tj 1 lijekom, ujutro, nije frka, a pošto je u početnom stadiju hipertenzije trebo bi se lijepo izregulirat i ne stvarat probleme....dakle kod svog doktora napravit osnovni lab i započet sa liječenjem
sretno
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 16:24   #202
Jel moguce da se za vrijeme infekcije i povisene temp. povisi krvni tlak?
Moj muz je prehladjen ima vec 4 dana, ima vec 3 dana temperaturu oko 39 do 39,5.
Danas je bio kod dr. koji mu je izmjerio tlak 150/110 , zadnji put mu je mjeren tlak prije godinu dana koji je bio ok.
Dr. mu je propisao antibiotike i rekao je da tlak nije povisen zbog temperature.
Zna li netko odgovor ?
Zara76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 16:42   #203
visoki tlak ne bi trebao biti povisen kao posljedica infekcije. s povisenjem temperature se ubrzava rad srca i to za 9 otkucaja po °C, ali to ne bi trebalo utjecati na tlak.
svakako to mjerenje tlaka treba ponovit jer se na temelju jednog mjerenja ne moze zakljucit da on ima visoki tlak.
medgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 16:44   #204
Hvala na odgovoru.Kad ozdravi ide dr.-u da mu da tlakomjer koji mjeri 24 sata.
Zara76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 14:24   #205
Danas izmjerila tlak 145/110.Imala sam prije 6 meseci moždani udar.Promjena vremena mi smeta.Ne volim kad tlak varira.Ovih dana bio je 12/80 ili 120/90.
milkyp3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 16:31   #206
Quote:
milkyp3 kaže: Pogledaj post
Danas izmjerila tlak 145/110.Imala sam prije 6 meseci moždani udar.Promjena vremena mi smeta.Ne volim kad tlak varira.Ovih dana bio je 12/80 ili 120/90.
gle, ako imas normalan tlak inace (a vidim da imas), oko ovog danas se ne trebas zabrinjavat. mozda si bila uzbudjena, il u stresu il stagod pa ti je tlak malo porastao. al to nije nista strasno. ako se ne osjecas dobro, odi kod doktora. u medjuvremenu, mjeri tlak redovito.
medgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 17:28   #207
Quote:
milkyp3 kaže: Pogledaj post
Danas izmjerila tlak 145/110.Imala sam prije 6 meseci moždani udar.Promjena vremena mi smeta.Ne volim kad tlak varira.Ovih dana bio je 12/80 ili 120/90.
vezano za tlak neznam što da kažen. želim vam da ga stabilizirate.
Molim vas u vezi moždanog udara dali mi možete reći koliko traje akutna faza, ustvari koliko vremena treba proći da se može reći da će osoba preživiti. otac mi je imao moždani udar prije dva dana a niko mi ne može ili ne želi reći koliko mu je život u opasnosti
daja123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 20:31   #208
Quote:
milkyp3 kaže: Pogledaj post
Danas izmjerila tlak 145/110.Imala sam prije 6 meseci moždani udar.Promjena vremena mi smeta.Ne volim kad tlak varira.Ovih dana bio je 12/80 ili 120/90.
K

Kakav ti je bio tlak prije lijekova? Što smatraš što je bio razlog moždanog?

Ja sam svoj tlak uspio skinut dosta kada mirujem i opuštam se na 140 no u kretanju mi je oko 160/83. Kakva su iskustva. Help.. Zna li tko koga da je uspio skinut taj tlak esencijalne i da je počeo normalno živjet ??

Inače iako sma pogledao nadbubrežnu imam ponekad neku čudnu bol, pa jel ima tko za savjet i sličnim iskustvima. Jako bih bio zahvalan !
entrepreneur is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 20:17   #209
Quote:
art vandeley kaže: Pogledaj post
ma ne bediram se previse, samo trazim savjet iskusnijih od mene.....
za sada sam obavio slijedece pretrage:
1. kompletna krvna slika: sasvim u redu
2. ergometrija: blaga srcana aritmija
3. ekg

ne znam koje prakse je bila internistica, pretpostavljam da bi mogao biti kardiolog, no nije bitno. Samo je pregledala nalaze, malo me pipkala i slusala i preporucila holter srca (valjda je tako rekla, imam zapisano), ultrazvuk bubrega i nekakav ocni pregled... Ukratko, jos se nezna (vjerojatno je ova esencijalna)....

dakle, tako stoje stvari, nije neki bed, samo je cudno kada odjednom u zivotu moras poceti misliti na neke stvari na koje nisi mislio da ce te brinuti u tvojim godinama, ali sta je tu je....

Art kako tvoja hipertenzija ????????? Našo sam se u sličnoj situaciji !!.Daj da čujem iskustva plizz !!
entrepreneur is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 22:28   #210
Quote:
entrepreneur kaže: Pogledaj post
K

Kakav ti je bio tlak prije lijekova? Što smatraš što je bio razlog moždanog?

Ja sam svoj tlak uspio skinut dosta kada mirujem i opuštam se na 140 no u kretanju mi je oko 160/83. Kakva su iskustva. Help.. Zna li tko koga da je uspio skinut taj tlak esencijalne i da je počeo normalno živjet ??

Inače iako sma pogledao nadbubrežnu imam ponekad neku čudnu bol, pa jel ima tko za savjet i sličnim iskustvima. Jako bih bio zahvalan !

Ne znam da li si ikad probao sa kapsulama jabučnog octa? Ima ga i u ljekarnama i u DM-u. Ja sam prije nekoliko godina imala tlak u prosjeku 160/90, bila sam u 20-ima i već pred mogućnošću uzimanja tableta za tlak. Dečko me nagovorio da počnem uzimati jabučni ocat, kao i kapsule češnjaka (naravno ne sve zajedno odjednom) i uspijela sam doći do toga da sada znam imati i nizak tlak, tipa 90/50, a sada imam 30 g. Tlak mi, istina rjetko, zna i poskočiti, ali ga riješavam gore navedenim proizvodima. Inače u obitelji imam naslijedno visoki tlak, koji je na žalost mog tatu stajao života.
FIŽA is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2009., 18:50   #211
Danas je mama kupila digitalni tlakomjer za sebe i onako bezveze smo mjerili i meni je pokazao 195, što je jako visok tlak...inače nikad nisam imao nikakvih problema s tlakom i normalno se osjećam, pa me zanima jel to možda neka greška ili je moguće da imam toliki tlak bez ikakvih simptoma?
ROY2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 07:35   #212
Quote:
FIŽA kaže: Pogledaj post
Ne znam da li si ikad probao sa kapsulama jabučnog octa? Ima ga i u ljekarnama i u DM-u. Ja sam prije nekoliko godina imala tlak u prosjeku 160/90, bila sam u 20-ima i već pred mogućnošću uzimanja tableta za tlak. Dečko me nagovorio da počnem uzimati jabučni ocat, kao i kapsule češnjaka (naravno ne sve zajedno odjednom) i uspijela sam doći do toga da sada znam imati i nizak tlak, tipa 90/50, a sada imam 30 g. Tlak mi, istina rjetko, zna i poskočiti, ali ga riješavam gore navedenim proizvodima. Inače u obitelji imam naslijedno visoki tlak, koji je na žalost mog tatu stajao života.
Aha! A Fiža kako onda si uzimala te tablete ? Jesi prvo uzimala ove s češnjakom ili ove od jabučnog ?U kojim intervalima !? Koliko njih dnevno? .Ja osobno mislim da neki emocionalni poremečaj me sredio jer sam imao u zadnjih godinu dana velike psihološke napore, tjeskoba, tuga... Daj mi molim te reci još jedno nakon koliko dana ti je prestao visoki tlak ?...Jel se baviš kakavim sportom ? Thnx na savjetu.

Zadnje uređivanje entrepreneur : 29.01.2009. at 07:40.
entrepreneur is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 20:26   #213
Quote:
entrepreneur kaže: Pogledaj post
Aha! A Fiža kako onda si uzimala te tablete ? Jesi prvo uzimala ove s češnjakom ili ove od jabučnog ?U kojim intervalima !? Koliko njih dnevno? .Ja osobno mislim da neki emocionalni poremečaj me sredio jer sam imao u zadnjih godinu dana velike psihološke napore, tjeskoba, tuga... Daj mi molim te reci još jedno nakon koliko dana ti je prestao visoki tlak ?...Jel se baviš kakavim sportom ? Thnx na savjetu.
Prvo sam uzimala jabučni ocat, pije se jedna na dan, prije jela (piše i na kutijici kako se uzima). Kad mi se tlak ustabilio, pila sam češnjak, isto jedna na dan. Ako možeš jesti pravi češnjak, isto je dobar prirodni regulator tlaka.
Treba proći određeno vrijeme da se tlak ustabili, čak i koji mjesec kontinuiranog (svakodnevnog) uzimanja. Sportom se baš i ne bavim, tu i tamo malo trčim ili vozim bicikl, ali dosta hodam. Kretanje je jako bitno kod tlaka, kao i da pripaziš na prehranu. Ja sam prestala jesti čips i ostale slane grickalice, jelo solim toliko da nije bljutavo i izbjegavaj masno i puno mesa (pogotovo svinjetine), ali sol najviše.
Što se tiče psihe, mislim da ona utječe na tlak, samo ovisi koliko. Meni je tata umro prije 3 godine, mami su malo iza toga dijagnosticirali rak, s kojim se borila 2 godine i nedavno je umrla. U tom razdoblju (pogotovo pred mamin kraj) pila sam persene, ali tlak mi je samo ponekad malo poskočio.
Ako ti mogu još kako pomoći....
FIŽA is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 03:35   #214
Quote:
FIŽA kaže: Pogledaj post
Prvo sam uzimala jabučni ocat, pije se jedna na dan, prije jela (piše i na kutijici kako se uzima). Kad mi se tlak ustabilio, pila sam češnjak, isto jedna na dan. Ako možeš jesti pravi češnjak, isto je dobar prirodni regulator tlaka.
Treba proći određeno vrijeme da se tlak ustabili, čak i koji mjesec kontinuiranog (svakodnevnog) uzimanja. Sportom se baš i ne bavim, tu i tamo malo trčim ili vozim bicikl, ali dosta hodam. Kretanje je jako bitno kod tlaka, kao i da pripaziš na prehranu. Ja sam prestala jesti čips i ostale slane grickalice, jelo solim toliko da nije bljutavo i izbjegavaj masno i puno mesa (pogotovo svinjetine), ali sol najviše.
Što se tiče psihe, mislim da ona utječe na tlak, samo ovisi koliko. Meni je tata umro prije 3 godine, mami su malo iza toga dijagnosticirali rak, s kojim se borila 2 godine i nedavno je umrla. U tom razdoblju (pogotovo pred mamin kraj) pila sam persene, ali tlak mi je samo ponekad malo poskočio.
Ako ti mogu još kako pomoći....

Ajme FIŽA , baš mi je žao. Moja sučut. Prije ili kasnije moramo svi umrijeti samo kada se ovak zaredaju najbliži baš grdo zvuči. Samo se ti meni drži FIŽA.

Pa još bi me interesiralo kako ti objašnjavaš to što su ti tablete jabučnog octa pomogle. Kakva ti je bila krvna slika prije toga? Ja nemam nikakave probleme s težinom ali istina je da sam se malo kretao u zadnje vrijeme i sve i svašta jeo no usprkos tomu krvna slika mi je relativno ok, u granicama normale. Kolesterol je nešto viši ali još uvjek ispod referentnih vrijednosti. Kakva situacija je kod tebe prije te tvoje terapije bila, da li se možda sječaš, te koliki ti je bio puls i da li ti je tlak varirao ili mirovao( na koliko min- max ).

Zadnje uređivanje entrepreneur : 30.01.2009. at 03:43.
entrepreneur is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 10:02   #215
Quote:
entrepreneur kaže: Pogledaj post
Ajme FIŽA , baš mi je žao. Moja sučut. Prije ili kasnije moramo svi umrijeti samo kada se ovak zaredaju najbliži baš grdo zvuči. Samo se ti meni drži FIŽA.

Pa još bi me interesiralo kako ti objašnjavaš to što su ti tablete jabučnog octa pomogle. Kakva ti je bila krvna slika prije toga? Ja nemam nikakave probleme s težinom ali istina je da sam se malo kretao u zadnje vrijeme i sve i svašta jeo no usprkos tomu krvna slika mi je relativno ok, u granicama normale. Kolesterol je nešto viši ali još uvjek ispod referentnih vrijednosti. Kakva situacija je kod tebe prije te tvoje terapije bila, da li se možda sječaš, te koliki ti je bio puls i da li ti je tlak varirao ili mirovao( na koliko min- max ).

Hvala.

Nisam kontrolirala krvnu sliku prije, ali jabučni ocat djeluje tako da čisti krv od masnoća i naslaga koje poremećuju cirkulaciju i zakrčuju žile uslijed čega i raste tlak.
Ja isto imam normalnu težinu, malo povišene trigliceride (obožavam slatko), kolesterol u normali. Puls mi je znao biti oko 90, tlak ne ispod 140, a penjao se i do 165/95 i znalo me gušiti. Sada su mi te vrijednosti niske, čak sam postala i niskotlakaš, pa kad mi i dođe u nomalu (120/80), već mi smeta, jer se organizam naviknuo na niže.
FIŽA is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 18:03   #216
Quote:
FIŽA kaže: Pogledaj post
Hvala.

Nisam kontrolirala krvnu sliku prije, ali jabučni ocat djeluje tako da čisti krv od masnoća i naslaga koje poremećuju cirkulaciju i zakrčuju žile uslijed čega i raste tlak.
Ja isto imam normalnu težinu, malo povišene trigliceride (obožavam slatko), kolesterol u normali. Puls mi je znao biti oko 90, tlak ne ispod 140, a penjao se i do 165/95 i znalo me gušiti. Sada su mi te vrijednosti niske, čak sam postala i niskotlakaš, pa kad mi i dođe u nomalu (120/80), već mi smeta, jer se organizam naviknuo na niže.
Hm to znači da ti je taj ocat očistio te trigliceride ?!??!? ?Kužiš ne kužim što se desilo s tim pijenjem jabučnog ?!? Očistilo je ali što ? Možda si ti imala još neke toksine ?
entrepreneur is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 20:39   #217
Quote:
entrepreneur kaže: Pogledaj post
Hm to znači da ti je taj ocat očistio te trigliceride ?!??!? ?Kužiš ne kužim što se desilo s tim pijenjem jabučnog ?!? Očistilo je ali što ? Možda si ti imala još neke toksine ?

Očistilo je naslage masnoća i ostalog, nazovimo to, smeća koje se taloži u krvnim žilama, što s vremenom postaje plak, koji u krajnjoj opciji vodi do infarkta, a prije toga usporava protok krvi i tako uzrokuje visoki tlak. Znači, jabučni ocat sagorijeva masnoće u krvi, koje se inače talože, on im to ne dozvoljava.
ovaj link ti dosta dobro opisuje njegova svojstva:
http://www.hic.hr/zdrava-hrana18.htm
a vidi i ovdje:
http://www.avia.croadria.com/nov/jabucni_ocat.htm

nekako imam dojam da ne vjeruješ u jabučni, ali sve je bolje nego se trovat sa kemijom, koju ćeš uzimati doživotno. Probaj, neće ti škoditi. Ako možeš jesti češnjak, on ti je isto jako dobar.
FIŽA is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 07:04   #218
Quote:
FIŽA kaže: Pogledaj post
Očistilo je naslage masnoća i ostalog, nazovimo to, smeća koje se taloži u krvnim žilama, što s vremenom postaje plak, koji u krajnjoj opciji vodi do infarkta, a prije toga usporava protok krvi i tako uzrokuje visoki tlak. Znači, jabučni ocat sagorijeva masnoće u krvi, koje se inače talože, on im to ne dozvoljava.
ovaj link ti dosta dobro opisuje njegova svojstva:
http://www.hic.hr/zdrava-hrana18.htm
a vidi i ovdje:
http://www.avia.croadria.com/nov/jabucni_ocat.htm

nekako imam dojam da ne vjeruješ u jabučni, ali sve je bolje nego se trovat sa kemijom, koju ćeš uzimati doživotno. Probaj, neće ti škoditi. Ako možeš jesti češnjak, on ti je isto jako dobar.
FIŽA ima jedna stvar koju ne kužim ? Kako to da si bila pred uzimanjem tableta za tlak a nisu ti izvadili krv i nisi znala čeg koliko imaš ? Možda se ne sječaš sada ??? Jer kažem ti ja imam u granicama normale kolesterol a i trigliceride. Malo jesu granični ali su unutar normale . Gle moguće je da moram čistit krv!? Kupio ih si jesam. Danas popio jednu. Već neko vrijeme jedem zdravo ....Najrađe bi i češnjak table i ocat paralelno gurao..
entrepreneur is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 17:38   #219
Quote:
entrepreneur kaže: Pogledaj post
FIŽA ima jedna stvar koju ne kužim ? Kako to da si bila pred uzimanjem tableta za tlak a nisu ti izvadili krv i nisi znala čeg koliko imaš ? Možda se ne sječaš sada ??? Jer kažem ti ja imam u granicama normale kolesterol a i trigliceride. Malo jesu granični ali su unutar normale . Gle moguće je da moram čistit krv!? Kupio ih si jesam. Danas popio jednu. Već neko vrijeme jedem zdravo ....Najrađe bi i češnjak table i ocat paralelno gurao..
Gle, nisam vadila krv, nego mi je doktorica, kad bi došla kod nje zbog toga što me gušilo od tlaka i kad bi mi izmjerila tlak znala reči da ću morati početi piti tablete za tlak.
Što se tiče češnjaka i octa paralelno, nemoj pretjerivati da ti naglo padne tlak, budući da oboje snizuju isti. Možeš jedan dan ocat, jedan dan češnjak.
Nakon cca mjesec dana odi izvaditi krv, pa ćeš vidjeti što kažu rezultati.
FIŽA is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 17:42   #220
Quote:
FIŽA kaže: Pogledaj post
Gle, nisam vadila krv, nego mi je doktorica, kad bi došla kod nje zbog toga što me gušilo od tlaka i kad bi mi izmjerila tlak znala reči da ću morati početi piti tablete za tlak.
Što se tiče češnjaka i octa paralelno, nemoj pretjerivati da ti naglo padne tlak, budući da oboje snizuju isti. Možeš jedan dan ocat, jedan dan češnjak.
Nakon cca mjesec dana odi izvaditi krv, pa ćeš vidjeti što kažu rezultati.
Gle, nisam vadila krv, nego mi je doktorica, kad bi došla kod nje zbog toga što me gušilo od tlaka i kad bi mi izmjerila tlak znala reči da ću morati početi piti tablete za tlak.
Što se tiče češnjaka i octa paralelno, nemoj pretjerivati da ti naglo padne tlak, budući da oboje snizuju isti. Možeš jedan dan ocat, jedan dan češnjak.
Nakon cca mjesec dana odi izvaditi krv, pa ćeš vidjeti što kažu rezultati
FIŽA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:03.