Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2005., 10:02   #1
Električni kućanski aparati

Jucer mi je iz peveca dosla moja nova mikrovalka
I sve super, neka znj fimra galanz ali sve stima. Jedino mi nije jasno to sto sam unutar pecnice nasla nekakav komad kartona koji je dobro pricvrscen za unutarnju stranu stijenke i ne da se bas tako lako skidat pa sam pretpostavila da treba ostat unutra. Mada mi nije jasno sta taj komad kartona radi unutra, mislim kako ce to izgledat nakon godinu dana, kad se uprlja.
Jucer sam podgrijavala klopu i sve pet ( mada sam stajala cijelo vrijeme pred pecnicom da vidim oce li se dimiti il nesto)
Eto ljudi, rijesite me dileme, dal da cupam to van ili ne?
Inace kakva su vam iskustva sa pevecom? Dobila sam i stednjak a ne radi pecnica i dva koluta ( dakle samo 1/3 stednjaka radi
Mozda sam nes krivo spojila, ide mi na jetra to ak su dofurali vec to doma mogli su i spojit...
Eto toliko
__________________
mermaid
mermaid is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2005., 10:27   #2
Re: nova mikrovalna

Quote:
mermaid kaže:
Jucer mi je iz peveca dosla moja nova mikrovalka
I sve super, neka znj fimra galanz ali sve stima. Jedino mi nije jasno to sto sam unutar pecnice nasla nekakav komad kartona koji je dobro pricvrscen za unutarnju stranu stijenke i ne da se bas tako lako skidat pa sam pretpostavila da treba ostat unutra. Mada mi nije jasno sta taj komad kartona radi unutra, mislim kako ce to izgledat nakon godinu dana, kad se uprlja.
Jucer sam podgrijavala klopu i sve pet ( mada sam stajala cijelo vrijeme pred pecnicom da vidim oce li se dimiti il nesto)
Eto ljudi, rijesite me dileme, dal da cupam to van ili ne?
Inace kakva su vam iskustva sa pevecom? Dobila sam i stednjak a ne radi pecnica i dva koluta ( dakle samo 1/3 stednjaka radi
Mozda sam nes krivo spojila, ide mi na jetra to ak su dofurali vec to doma mogli su i spojit...
Eto toliko
koliko para - toliko muzike, za pripremu hrane, ne bih baš koristio najveće jeftikaner pečnice...
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2005., 10:30   #3
mikrovalna je znj firma i koristi se za podgrijavanje hrane, a ne za pripremu, ali je stednjak od gorenja i ima one a a a oznake. Cak suprotno ono sto je bilo jeftino sljaka a ovaj stednjak koji je kostao pola ne radi. Cisto trazim savjet a ne bukvicu.
__________________
mermaid
mermaid is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2005., 10:40   #4
Za ovaj karton u mikrovalnoj stvarno nemam pojma kaj bi mogo bit. U mojoj tog nije bilo, samo tanjur. Ionako ju koristim samo za kokice
Za štednjak, najbolje njih zagnjavit da to srede.
-arhivar- is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2005., 10:45   #5
thanx, mislim da cu to i napraviti, i za jedno i za drugo. Bilo me je samo frka da se taj papir ne zapali. A rezervu kokica sam vec napravila, jedva cekam obozavam ih
__________________
mermaid
mermaid is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2005., 10:46   #6
Quote:
mermaid kaže:
mikrovalna je znj firma i koristi se za podgrijavanje hrane, a ne za pripremu, ali je stednjak od gorenja i ima one a a a oznake. Cak suprotno ono sto je bilo jeftino sljaka a ovaj stednjak koji je kostao pola ne radi. Cisto trazim savjet a ne bukvicu.
dobro, sorry, nisam ni mislio držati prodike, pa za mikrovalnu imaš uputstva i tamo valjda piše kaje to. Možda se i na Internetu može naći neka dokumentacija tog modela.
Za štednjak imaš garanciju i nek to sredi servis...
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2005., 12:34   #7
Re: nova mikrovalna

Quote:
mermaid kaže:
Jucer mi je iz peveca dosla moja nova mikrovalka
I sve super, neka znj fimra galanz ali sve stima. Jedino mi nije jasno to sto sam unutar pecnice nasla nekakav komad kartona koji je dobro pricvrscen za unutarnju stranu stijenke i ne da se bas tako lako skidat pa sam pretpostavila da treba ostat unutra. Mada mi nije jasno sta taj komad kartona radi unutra, mislim kako ce to izgledat nakon godinu dana, kad se uprlja.
Jucer sam podgrijavala klopu i sve pet ( mada sam stajala cijelo vrijeme pred pecnicom da vidim oce li se dimiti il nesto)
Eto ljudi, rijesite me dileme, dal da cupam to van ili ne?
Inace kakva su vam iskustva sa pevecom? Dobila sam i stednjak a ne radi pecnica i dva koluta ( dakle samo 1/3 stednjaka radi
Mozda sam nes krivo spojila, ide mi na jetra to ak su dofurali vec to doma mogli su i spojit...
Eto toliko
pa pogledaj sto pise na tom kartonu-da nije mozda neki filter?
inace mislim da kartonu unutar nekog el.aparata nema mjesta
cupaj to van
undercover is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2005., 14:04   #8
ja sam isto htjela odma cupat van ali je jako
pricvrsceno nekim plasticnim kukicama pa mi se cinilo da je bolje da to ne diram. Inace nasla sam na internetu sliku slicnog aparata i onima taj blesavi karton unutra.
Buduci da stednjak mora na vracanje ili na servis ima li netko iskustva kako to ide Pevcu, jesu librzi ili ih se mora zivkat skatlo
uh cekala sam stednjak tjedan dana a sada jos servis tesko nama koji volimo uzmes nam stednjak i fridz i totalno smo izgubljeni
__________________
mermaid
mermaid is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2005., 14:23   #9
Quote:
Dobila sam i stednjak a ne radi pecnica i dva koluta ( dakle samo 1/3 stednjaka radi
pa kad nisi dobro spojila kabel.
i zašto misliš da bi ti dostavljač trebao spojiti kabel?
po kojoj logici?
nn-st1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2005., 14:31   #10
Quote:
nn-st1 kaže:
pa kad nisi dobro spojila kabel.
i zašto misliš da bi ti dostavljač trebao spojiti kabel?
po kojoj logici?
Ajme kaj smo pametni. A kaj bi to ona trebala spajati? Normalni štednjak kad uštekaš treba raditi. Od kupca se ne očekuje da sam prespaja kablovinje doma. Greška je očito od Gorenja. Ako si iz Zagreba, imaš servis na Ravnicama.
sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2005., 14:33   #11
pa kao prvo kabel se trebao kupiti posebno i bilo je hrpa manjih zica koje je trebalo utaknuti. Idem po toj logici ako nude uslugu dostave i buduci da prodaju tehniku trebali kao prvo sve dijelove dostavljati i namontirati ( ako vec tonaplacuju dodatno) a ne da se jos treba taj neki kabel kupovat zasebno. Mislim ne kuze se svi u tehniku i ta cudesa, i po kojoj logici bi ja to morala znati, ili jos bolje neka bakica?
Mislim ok rijesit cemo, zvat cemo frenda koji se u to kuzi, ali nije ok.
onaj karton iz mikrovalne ostaje unutra, teta iz pevca rekla, nije znala zasto ali rekla da ne diram.
__________________
mermaid
mermaid is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2005., 14:35   #12
Ajme kaj smo pametni. A kaj bi to ona trebala spajati? Normalni štednjak kad uštekaš treba raditi. Od kupca se ne očekuje da sam prespaja kablovinje doma. Greška je očito od Gorenja. Ako si iz Zagreba, imaš servis na Ravnicama

_______________________________________

Tako je !
__________________
mermaid
mermaid is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2005., 14:47   #13
Quote:
mermaid kaže:
Ajme kaj smo pametni. A kaj bi to ona trebala spajati? Normalni štednjak kad uštekaš treba raditi. Od kupca se ne očekuje da sam prespaja kablovinje doma. Greška je očito od Gorenja.
Tako je !
normalan kupac ZNA da se za sve štednjake posebno kupuje kabeli i crijava za plin. i to iz razloga što se štednjak može spojiti na el. instalaciju na više načina (1f, 2f i 3fazno) pa prema tome kupcu trebaju i različiti kabeli.
nije nikakakv problem u tvornici montirat npr. 3f kabel, al' šta ako doma imaš 1f struju? onda skidaj taj i stavljaj novi (kupljeni) kabel..

Quote:
Mislim ne kuze se svi u tehniku i ta cudesa, i po kojoj logici bi ja to morala znati, ili jos bolje neka bakica?
pita se prodavača?
Quote:
Idem po toj logici ako nude uslugu dostave i buduci da prodaju tehniku trebali kao prvo sve dijelove dostavljati i namontirati
pogrešna ti logika.
dostavljač nije monter.
po toj logici kupiš vrata pa ti ih doma i montiraju?
nn-st1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2005., 14:53   #14
super objasnjenje nisam imala pojma za te stvari, no cini se logicnim. Ipak ce to netko iskusniji napraviti.
Jos da malo ublazis svoj mrki stav i bio bi majstor za pet!
__________________
mermaid
mermaid is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2005., 17:31   #15
Re: nova mikrovalna

Quote:
mermaid kaže:
Mozda sam nes krivo spojila, ide mi na jetra to ak su dofurali vec to doma mogli su i spojit...
Eto toliko
Nit su mogli nit su smjeli. Nazovi ovlasteni servis (imas popis na garanciji) da to dodju spojiti i ovjeriti garantni list. Ne petljaj po onome sto ne znas. Cijena posla se krece oko 200 kn.
Juraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2005., 17:45   #16
hvala na konkretnom savjetu. ne kuzim zasto im je to tesko napomenuti prilikom prodaje?
__________________
mermaid
mermaid is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2005., 22:35   #17
karton ti i nije baš karton. to ti je nekakav filter. čak zna izgoriti ako recimo napukne. mislim koliko sam to uspio proučiti da ima veze sa snagom mikrovalova, kao da ih prigušuje ili usmjerava.uglavnom ne vadi to. ako ti danas sutra izgori imam ja rezervu, opskrbio sam se
__________________
no comment
fakin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2005., 00:32   #18
Ako pazljivo procitas uputstva , vidijeces da stednjak smije spojiti samo ovlasteni serviser ili strucna osoba .
Inace stednjak je vijerojatno ispravan , ali niste pravilno razmijestili mostice za spoj na 1 fazu . Iza imas mali nacrt .
Plin ti moze biti namijesten iili na gradski plin ili na bocu , a za to idu razlicite dizne , znaci ne igrajte se ako ne znate .
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2005., 09:16   #19
karton ti i nije baš karton. to ti je nekakav filter. čak zna izgoriti ako recimo napukne. mislim koliko sam to uspio proučiti da ima veze sa snagom mikrovalova, kao da ih prigušuje ili usmjerava.uglavnom ne vadi to. ako ti danas sutra izgori imam ja rezervu, opskrbio sam se [/QUOTE]


Da skuzila sam u međuvremenu da to bas i nije neki bezazleni kartoncic. A di si se ti opskrbio tim kartonima? Mislim ne planiram sada zapalit odmah ovaj, ali cisto me zanima?
Inače mikrovalka sljaka sve u 16.
a po uputama stednjaku se vise necu ni priblizit dok ne dodje frajer iz servisa.
__________________
mermaid
mermaid is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2005., 10:03   #20
I ja sam Gorenje shtednjak dobila bez kabela.


inache, garancija ti ne vrijedi ako je ntko osim njihovog ovlashtenog servisera prchkao po proizvodu.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:24.