Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2009., 22:47   #241
PEC, PEC!

kako ste svojoj djeci objasnili da je nesto vruce? mislim, kad probaju vec je kasno.
nekad se zna primaknuti pecnici kad nesto pecem (iako nije posebno vruca), no sve se bojim da jednom ne dodje na ideju nasloniti se ili slicno.

kako djetetu objasniti...?
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2009., 08:05   #242
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
kako ste svojoj djeci objasnili da je nesto vruce? mislim, kad probaju vec je kasno.
nekad se zna primaknuti pecnici kad nesto pecem (iako nije posebno vruca), no sve se bojim da jednom ne dodje na ideju nasloniti se ili slicno.

kako djetetu objasniti...?
ja sam svom otpočetka govorila ne...to je jako opasno,pec pec....
napravila bi onako facu preplašenu i ozbiljnu i on je to stvarno tako mali i shvatio...
nikad nismo imali problema sa pećnicom,utičnicama....
vibica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2009., 08:14   #243
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
kako ste svojoj djeci objasnili da je nesto vruce? mislim, kad probaju vec je kasno.
nekad se zna primaknuti pecnici kad nesto pecem (iako nije posebno vruca), no sve se bojim da jednom ne dodje na ideju nasloniti se ili slicno.

kako djetetu objasniti...?
Jednom je prišla vrućoj pećnici, rekla sam pec-pec. Lagano ju je dodirnula, lice joj je ostalo u grimasi. Ponovila sam pec-pec, vidiš kako boli. Pec-pec se ne dira. Od tada pamti neugodu. Kad god prolazi pored pećnice viče; pec-pec. Dakle, pustiti da se malo opeče
HAL3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 11:43   #244
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
kako ste svojoj djeci objasnili da je nesto vruce? mislim, kad probaju vec je kasno.
nekad se zna primaknuti pecnici kad nesto pecem (iako nije posebno vruca), no sve se bojim da jednom ne dodje na ideju nasloniti se ili slicno.

kako djetetu objasniti...?
Moja je kužila 'ne' već sa 9 mjeseci, pogotovo kad kažem jasno, glasno i odlučno 'NE'. Kad je sigurnost u pitanju pribjegavam tom 'NE', a kad su neke druge stvari u pitanju sada koristim druge metode. U dobi s 12-14 mj. nisam imala neke druge 'metode'.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 13:00   #245
Mi imamo kalijevu peć koja se nalazi u centru kuće, dijeli dnevni boravak od kuhinje i nemoguće je ne proći pored nje. I od samog početka kad smo počeli ložiti drva malenu smo upozoravali da je to pec pec i opsano. I ona je sama skužila jer kad je peć hladna onda joj zna prići i dirati vrata, ali kad je upaljene nikako joj ne prilazi blizu. Valjda osjeti da je vruća i da je to opasno, ne znam jer nije se spekla da je tako skužila.
abilan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 21:49   #246
Moja nećakinja ima 5 godina, već 3 godine se intenzivno šminka (sa dječjim šminkama, naravno) a posljednji ispad je rezanje obrva škarama, dok je mama na wc-u! To se zove "Faza uljepšavanja"...
nidus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 09:03   #247
eh,moja curka ima 7,pa je još uvijek nemoguća pogotovo sad kad smo dobili bebu,trudim se što više razgovarat s njom,al neki put jednostavno neide..još uvijek je ful zaigrana i nemrem joj objasnit..i neki put mi kaže:mama znam da ćeš se ljutit,ali.....bla,bla...tješim se da će proć,al se sjetim da onda dolazi tinejđerska faza a i s novom malom sveeeee ispočetka..teško!!
__________________
http://public.fotki.com/iwcchy
iwcchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 09:22   #248
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Inače, ja isto mojoj prepuštam dosta takvih odluka, da li će ovu ili onu majicu,
plave ili crvene hlače, da li želi pahuljice sa mlijekom ili samo kao grickalice, i sl. bezazlene, a za nju velike stvari. Ona se sva rascopa od ponosa što je njena bila zadnja , a ja imam neko vrijeme mira...
Eh, moja koja još nema 3, u ovakvim situacijama kaže: Ne mogu se odlučiti!

Quote:
mislim da su onda moja dica skroz napredna
oni su se poceli tako ponasat sa 2 godine,a u 4. ih je vec i proslo
Ovome se ja nadam.
Ali bojim se da je moja tvrdoglava k'o mazga i do kraja života će biti takva i prkosit. (Baš sam ju sad lijepo "izetiketirala"). Ali baš nas je jučer navečer dovela na rub živaca..
dubac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 09:52   #249
Quote:
dubac kaže: Pogledaj post
Ovome se ja nadam.
Ali bojim se da je moja tvrdoglava k'o mazga i do kraja života će biti takva i prkosit. (Baš sam ju sad lijepo "izetiketirala"). Ali baš nas je jučer navečer dovela na rub živaca..
Gledaj to sa vedrije strane! Možda je tebi to sada muka ježova, ali takva djeca obično bolje prolaze u životu, sposobnija su, imaju stav, svoje mišljenje, sigurnija su u sebe... Ja bih voljela da moje tvrdoglavo djete ostane takvo (u razumnim granicama, naravno ), koliko god me to sada tjeralo u ludilo.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 10:54   #250
Ja krenula ovo čitati da vidim šta me čeka, ali sad moram nažalost konstatirati da se moja malena već ovako ponaša s 15 mjeseci
Trudimo se biti ustrajni i ne popuštati u njenim izljevima bijesa i plača, sve pokušati riješiti razgovorom i strpljivo, ali ako ona nešto odluči to jednostavno nekak postigne, baca se po podu ak ne može nešto dobiti, tuče nas, ne znam uopće od kud joj takvi obrasci ponašanja
Kak se uopće postaviti prema tak malom djetetu?
__________________
Kada umreš,ti ne znaš da si umro i nije ti teško. Teško je drugima. Isto je i kad si glup
papricica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 11:01   #251
Quote:
papricica kaže: Pogledaj post
Kak se uopće postaviti prema tak malom djetetu?
Ignoriraj koliko god možeš... Kada skuži da ne izaziva nikakvu reakciju, prestat će. S vremenom!

Jedino je frka ako, kao moja, iz toga nauči kako uspješno ignorirati mene!
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 11:14   #252
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Ignoriraj koliko god možeš... Kada skuži da ne izaziva nikakvu reakciju, prestat će. S vremenom!

Jedino je frka ako, kao moja, iz toga nauči kako uspješno ignorirati mene!
Ma pokušavam ignorirati, ali problem je tada baka koja uletava kao "spasitelj" i tješi dijete, i stalno to radi iako smo joj već stoput rekli da se ne miješa
A mene ne ignorira za sad al mi zna odvalit šamarčić
__________________
Kada umreš,ti ne znaš da si umro i nije ti teško. Teško je drugima. Isto je i kad si glup
papricica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 11:27   #253
Moja kćer ima 3,5 godine i ula je nedavno u fazu "ja ću sve sama, ja sve znam". Nekad mi totalno digne živce, pa vičem (znam, znam, greška ), ali u većini slučajeva joj uspijem lijepo objasniti, a dalje ignoriram. To se pokazalo daleko najboljim, ubrzo se ohladi i opet sve super, igramo se, pričamo. A onda sutra (ili prije ) sve ispočetka. Najteže mi je uz sto drugih stvari koje moram napraviti ostat uvijek cool. mužasam uhvatila da je pokušava podmititi ili ucijeniti tipa neću ti nešto kupiti ako ne prestaneš. Ne sviđa mi se to nimalo, ali on ju ujutro vodi u vrtić i to mu olakša život.
mamica x2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 18:58   #254
Quote:
papricica kaže: Pogledaj post
Ma pokušavam ignorirati, ali problem je tada baka koja uletava kao "spasitelj" i tješi dijete, i stalno to radi iako smo joj već stoput rekli da se ne miješa
A mene ne ignorira za sad al mi zna odvalit šamarčić
Morate se maknuti od bake...Dok su moja djeca bila mala isto su se tako drala od ljutine sto im se nesto brani...Ja sam ih ignorirala.Muz takodjer,a onda se dosjetio boljoj taktici-dere se dijete-dere se i on,tj.oponasa ga i grimasom i intonacijom...Ta taktika (ruganja ili solidarnosti ) je dobro palila,jedino je mozda bila ruzna za susjedske usi...
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 22:19   #255
Naša curica od 3,5 god. neće jesti za stolom dok tata i mama ne izađu iz blagovaonice jer ... molim vas lijepo idu joj na zivce zato što mackaju (mljackaju) još baš dobro ne izgovara neka slova. Ovi se jadnički trude da joj objasne da ona ne mljacka da pristojno jede i na kraju ona iskritizira starce, a ljudi zbilja ne mljackaju. Neće obući ništa šta ima dugmad. Neće nikome na ruke tko ima na odjeći gumb. Brata (3 mj) hrani sa brusnicama, bez obzira što smo joj objasnili da će se ugušiti. Materi zalupi vrata pred nosom itd.
__________________
Zlatkica
zlatka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 09:17   #256
zlatka...
možda nisam fer što se smijem,ali post je tako smješan...
Naš ima 3 godine(za 8 dana) i u fazi je da uopće ne jede za stolom...znači bilo gdje ,samo ne u blagavaoni.A ja ga linijom manjeg otporaonda pustim da jede za malim stolićem u boravku...znam da to nije dobro,ali se nadam da će se ubrzo vratiti nama za stol!
vibica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 09:22   #257
Quote:
vibica kaže: Pogledaj post
zlatka...
možda nisam fer što se smijem,ali post je tako smješan...
Naš ima 3 godine(za 8 dana) i u fazi je da uopće ne jede za stolom...znači bilo gdje ,samo ne u blagavaoni.A ja ga linijom manjeg otporaonda pustim da jede za malim stolićem u boravku...znam da to nije dobro,ali se nadam da će se ubrzo vratiti nama za stol!
To smo i mi radili. Puštali smo je neka jede gdje hoće, sve dok ne tracka hranu po namještaju... Nakon što je skužila da se mi u kuhinji ludo zabavljamo, zezamo i cerekamo (namjerno smo malo izvodili), shvatila je da je kod nas zabavnije, pokupila svoj tanjur i vratila se jesti u kuhinju, s nama...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 14:21   #258
Quote:
vibica kaže: Pogledaj post
zlatka...
možda nisam fer što se smijem,ali post je tako smješan...
Naš ima 3 godine(za 8 dana) i u fazi je da uopće ne jede za stolom...znači bilo gdje ,samo ne u blagavaoni.A ja ga linijom manjeg otporaonda pustim da jede za malim stolićem u boravku...znam da to nije dobro,ali se nadam da će se ubrzo vratiti nama za stol!
Kod male djece smo vecinom svi po tom pitanju popustljivi.Vazno nam je da pojedu,da ne izgube svoj red,da stignemo negdje na vrijeme,a ono ne bude gladno...Sve to prodje.Moj sin je negdje sa 5 godina poceo objedovati za stolom,a prije toga gdje sve nije.Kcer je jos mala ( 3 i po) i najradije jede u svojoj sobici.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 15:38   #259
Quote:
papricica kaže: Pogledaj post
Ma pokušavam ignorirati, ali problem je tada baka koja uletava kao "spasitelj" i tješi dijete, i stalno to radi iako smo joj već stoput rekli da se ne miješa
A mene ne ignorira za sad al mi zna odvalit šamarčić
papricice....
mi smo danas imale ispad bjesa i to veeeeelikih razmjera...
molila sam ju da pospremi kocke nakon što je one manje uguravala u usta (cijelu strpa i hoda okolo - e takve po život opasne stvari gadno sankcioniram)...
vrištala je 35 minuta... na kraju je bila mokra ko mišić, al kad se malo smirila umila sam ju, izgrlila, ispričala onu priču kako mama nju voli, ali takvo ponašenje ne..bla, bla bla... dala joj dudu i pokazala kocke - pospremila ih je i onda još 20 minuta jecala meni u naručju dok se nije smirila....
Baku pošalji vrit, zaključaj vrata... ja sam mojoj svekrvi ustanju pokazati vrata od stana da mi se počne u to mješati... (tako uvijek kažemo, ali kad dođe situacija ...)...
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 10:07   #260
Curke hvala na podršci, al nemrem baku nikam poslat kad je kod nas jer nam čuva malu, ma valjda su to sve neke faze....
sad trebam savjet pleaseeeee izgleda da smo u fazi " strah od odvajanja od mame" i ja ću uskoro dobiti slom živaca i završiti u Vrapču
recite mi da će to kratko trajati
dakle ne mogu se izgubiti niti na sekundu, ne mogu ni na wc bez nje, ako me ne vidi na trenutak dere se ko vol i ništa ne pomaže. Danas sam jedva otišla na posao, derala se sat i pol (Kaže baka) čak i po putu u jaslice .
Kak da to pokušam riješiti?
__________________
Kada umreš,ti ne znaš da si umro i nije ti teško. Teško je drugima. Isto je i kad si glup
papricica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:29.