Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2015., 19:20   #301
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
A jel imaš utičnicu u ormaru i što hočeš s njom? Da ima struje neovisno o svjetlu ili?
Nema veze...nakon kaj sam napisao post sinulo mi kak napraviti . Jednostavno sam cvaknuo crnu žicu (stalni vod) koji ide u ormarić, na nju spojio plavu koja ide od prekidača (a nije nigdje spojena) i tu plavu na prekidaču spojio sa smeđom.
Na taj način puštam struju u ormarić kad stisnem prekidač, kao što puštam u stropnu rasvjetu. Naravno prekidač u ormariću je stalno u ON položaju.

Utičnicu u ormaru ne koristim jer imam zidnu odmah pored.
racker_cro is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 08:36   #302
ne znam jeli pitanje za keramičara ili strujića ili postoji all in one osoba za to ugl
imam nosivi zid. sa jedne strane tog zida postoji struja i utičnica.
e, meni ta struja i utičnica treba sa druge strane tog zida, u kupaoni.
pitanja su:
1. da li bi keramičar mogao i znao tako nešto izvest (mislim i ovaj strujni dio) pošto treba ufino skinuti pločicu, dvije sa strane kupaone i onda probit zid (sa čime se to probija ). problem je i što smo nedavno baš na tom mjestu postavili nove pločice (da, nismo razmišljali na vrijeme ) a stare pločice iznad toga mjesta su labavo postavljene i bojim se da bi poodpadale ako će se tuda previše drmat.

2. postoji li mogućnost da mi struja i utičnica ostane i tamo i vamo, na obje strane zida?

3. ima li takav da se eto javi i da ponudu u inbox?
Radi se o zapadnom ZG.

hvala
lizianthus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 14:58   #303
To se polako sa krunom ureže kroz pločicu, a sad koji se majstor želi petljati sa strujom. Prije ti strujić to napravi jer već ima krunu i sve što mu treba.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 15:07   #304
hvala puno na odg.
dakle, tražim dobrog strujića
lizianthus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 17:41   #305
Za ovo može biti i loš. Bitno da je opremljen sa više alata od štemajzla i hiltice tj da ima krunu uz tu hilticu
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2015., 19:31   #306
Trebam pomoć, zna li netko šta bi mi trebalo ako želim paliti svjetlo preko prekidača koji nije spojen na tu rasvjetu? Da pojednostavim, želim preko prekidača u dnevnom paliti svjetlo u kuhinji (žica nije provedena do kuhinje). Čula sam za neke radio prekidače, ali gledala sam u katalogu Vimara toga nema.
Zna li netko da li je to moguće spojiti i što bi sve morala ugradit?
sandymandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2015., 20:54   #307
najlakše je provuči žice ..ili prespojiti
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2015., 21:39   #308
...ako su cijevi, a ne kabel u žbuki...

Postoje radio sklopke s daljinskim upravljačem i ugrađuju se umjesto standardnih sklopki na zid.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2015., 22:05   #309
Quote:
Zvon kaže: Pogledaj post
...ako su cijevi, a ne kabel u žbuki...

Postoje radio sklopke s daljinskim upravljačem i ugrađuju se umjesto standardnih sklopki na zid.
U redu ako je FM ili radio daljinski, ali ako je IR moš ga slikati jer pitanje jel optički vidljiv prekidać u kuhinji iz sobe.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 17:45   #310
Pozdrav svima, trebao bih euro utikače (dakle ne onaj šuko, nego uži) za uštekat razne punjače (poput punjača za mobitel), 20 komada u nizu. Može li savjet kako to najjeftinije izvesti, a da ne uzima previše prostora. Vizualno nije bitno kako izgleda, jer se radi o radioni. Išlo bi na zid, dakle ne bi se uštemavalo. Gledao sam one module, od legranda, ali to sve bi poprilično koštalo, pa me zanima jeftinija varijanta ako netko ima prijedlog.
__________________
Ako trebate nešto kupiti na eBayu, ili treba savjet oko istoga, rado pomažem bez ikakve naknade.
dandy867 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 19:07   #311
Nešto ovako pa još pet puta.

http://www.conrad.hr/4-struki-euro-u..._17267_0226311

pozdrav
__________________
freedom is just another word for nothing left to lose
Nikakodopenzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 21:16   #312
Većinom ne stanu dva punjača u dvije susjedne rupe.
Najjeftinije ti je kupiti produžne letve s/bez kabela i prišarafiti ih na zid, ploču i sl.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2015., 14:07   #313
Kako se praktički 10 puta dnevno nešto uštekava i ištekava iz toga, strah me da će se produžni raspast tj puknut tu na mjestu gdje ga drži šaraf za zid. a sad držim šrpdužni na stolu i poprilično smeta, moralo bi svakako ići na zid.
__________________
Ako trebate nešto kupiti na eBayu, ili treba savjet oko istoga, rado pomažem bez ikakve naknade.
dandy867 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2015., 14:11   #314
Uzmi one crvene kvalitetne pa neće.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2015., 17:32   #315
Imaš možda kakav link? Jer imam crveno crni jedan, zašarafljen u zid i raspao se.
__________________
Ako trebate nešto kupiti na eBayu, ili treba savjet oko istoga, rado pomažem bez ikakve naknade.
dandy867 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2015., 18:52   #316
Quote:
dandy867 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, trebao bih euro utikače (dakle ne onaj šuko, nego uži) za uštekat razne punjače (poput punjača za mobitel), 20 komada u nizu. Može li savjet kako to najjeftinije izvesti, a da ne uzima previše prostora. Vizualno nije bitno kako izgleda, jer se radi o radioni. Išlo bi na zid, dakle ne bi se uštemavalo. Gledao sam one module, od legranda, ali to sve bi poprilično koštalo, pa me zanima jeftinija varijanta ako netko ima prijedlog.

ne znan zašto ne želiš obične šuko, jer ti je to dodatna mogućnost,ali nema veze.
triba ti plastična(PVC ili PE) kanalica. u tu kanalicu ćeš zavidat/šarafit potriban broj utičnica. kako ti estetika nije bitna, mogu bit i okomite. ako je kanalica malo duža, nema veze, naći ćeš već nešto za utrpat unutra, primjerice kakav prekidač za dodatnu rasvjetu. na početku ostavi mogućnost spajanja prekidača.
obično te kanalice su duljine 2m i komad ti dođe oko 50kn. na metar možeš postavit hrpu toga.
evo jedan
http://www.elektro-prelog.hr/index.p...ory&mid=&cid=8
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2015., 18:53   #317
ti crveni , ako mislimo na iste su od tvrde plastike , commel-ovi bijeli nisu tako osjetljivi , ..iritiraju jedno oni zakretni automecki zatvarači

Ako to trebaš profesionalno ne možeš očekivati od bilo koje "letice" da se nosi s toliko ukapčanja tolike godine , ipak su one projektirane da se jednom uključe i ostatak vremena trkaju usisavačem ispod stola .
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2015., 23:52   #318
Najkvalitetnije bi bilo nadžbukne utičnice, ali one i daleko više koštaju i daleko više mjesta zauzimaju, s obzirom da trebaš 20- ak kom. Najjeftinije ti je uzeti produžnu letvu, koliko komada ti treba i složiti kako ti paše (s obzirom da trebaš za punjače, nisu neki potrošači). Kvalitet plastike ti nije toliki problem, neće valjda nitko udarati po njima, samo malo osmisli kako da ih pričvrstiš (rastavi ih i prišarafi, stavi širu podlošku ili neki flah). Veći problem ti je što ne može biti neki drlog od produžnog s obzirom na veliki broj ukapčanja-iskapčanja, kontakti će se vjerovatno razlohati.
kizoos is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 08:12   #319
Još jedna zamisao za pričvrstiti ih: plastične vezice
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 12:43   #320
Postoje tu i gotova rjesenja ali kako ih nabaviti.

http://www.accs.cz/DCList.aspx?dept=100108

pozdrav
__________________
freedom is just another word for nothing left to lose
Nikakodopenzije is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:14.