Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2008., 23:48   #21
Quote:
zg81 kaže: Pogledaj post
Thank you ladies!
Malo ste me smirile. Bar znam da ova luda mjesecnica (koju sam dobila jucer by the way ) ne moze biti razlog sto jos nisam trudna.
Nema na cemu ....imas tamo temu WANNABE i tmao se moz zabavljati kad god ti se prohtje i plakati kad ti se place ...samo nemoj biti sama
gogiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 08:37   #22
Slažem sa sa gogivom da ustraješ na traženju uputnica za sve potrebne preglede.
Kada smo ja i MM odlučili stvoriti ovo naše malo čudo najprije sam otišla u ginekologa da mi napravi sve potrebne preglede.
Iako sam ja tražila papa test i briseve ginekologica kod koje sam tada išla mi je napravila samo papa test i rekla da je to dovoljno jer ako su rezultati papa testa uredni sve je OK.
Rezultati su stigli, sve uredno, ja još uvijek tražim briseve, a ona me još uvijek uvjerava da mi ne trebaju i da možemo slobodno ići na bebu.
Skoro se posvađamo i na kraju ipak mi napravi briseve i na brisevima nađu ureaplasmu, micoplasmu i ešerihiju
Svo troje izaziva pobačaj
Prošla turu antibiotika i vaginaleta i bila mirna od početka trudnoće, a moglo mi se ne daj Bože dogoditi da zbog njene tvrdoglavosti ostanem bez svoje bebe u samom početku trudnoće i da tek tada pokušavaju naći što je tome uzrok.
Girasole is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 16:19   #23
Quote:
zg81 kaže: Pogledaj post
Odmah se ispricavam ako otvaram topic na krivom mjestu, stoga slobodno prebacite.
Zanimaju me iskustva zena (djevojaka ) koje su imale jako obilne mjesecnice prije trudnoce. Ja doduse imam jaaaaaako obilne mjesecnice (traju 7 dana, prva dva dana moram mjenjati ulozak skoro svaki sat i puno ugrusaka krvi imam (i mali i veliki)- maternica mi se ljusti ko luda). Oprostite na slikovno opisanoj mjesecnici.
Zanima me koliko Vam je trebalo da ostanete trudne. Ja i dragi vec neko vrijeme pokusavamo, ali se ja bojim da se plod jednostavno ne moze zadrzati jer mi je mjesecnica pre-obilna i ako i zatrudnim mozda pobacujem a ni da ne znam. Da li je moguce da obilna mjesecnica moze biti problem zatrudnjivanja???
Oduvijek sam tako imala i ginekologica mi nikad nije napomenula da bi to ikad mogao biti problem iako nisam bila kod nje otkad pokusavam zatrudniti. Dragi i ja svaku mjesecnicu isplacemo i gubimo nadu, zato Vas molim za bilo kakav odgovor i savjet.
Unaprijed hvala!

Draga Zg81 ja sam mjesec prije nego sam zatrudnila imala mjesečnicu koja je trajala čitav mjesec - da,užas,a prije toga sam znala imat i obilne i bolne mjesečnice često popraćene tim ugrušcima,doduše ne uvijek,ali događalo se. I opet sam ostala trudna,potpuno prirodno i neplanirano. Ali ti ipak radi svojeg mira otiđi i napravi pretrage,svaki slučaj je za sebe
Nefertiti111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2008., 03:55   #24
Evo mene opet...i OPET sam dobila menzis i to danas, pa me depra puca.
Dragi i ja jos pokusavamo, ali nista. Njegovi vojnici ok, a i moj papa je u redu.
Citala sam o endometrijozi na google-u (opet ja sa svojim obilnim mjesecnicama), al sad me totalno panika uhvatila. Navodno to moze biti razlog neplodnosti. Jel zna itko nesto vise o tome, i da li je ijedna od vas bila dijagnozirana s tim?
Eto koliko sam luda, jos sam si i bolesti pocela pripisivati.
__________________
God gives you what you need in life, not what you want.
zg81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2008., 06:20   #25
Quote:
zg81 kaže: Pogledaj post
Evo mene opet...i OPET sam dobila menzis i to danas, pa me depra puca.
Dragi i ja jos pokusavamo, ali nista. Njegovi vojnici ok, a i moj papa je u redu.
Citala sam o endometrijozi na google-u (opet ja sa svojim obilnim mjesecnicama), al sad me totalno panika uhvatila. Navodno to moze biti razlog neplodnosti. Jel zna itko nesto vise o tome, i da li je ijedna od vas bila dijagnozirana s tim?
Eto koliko sam luda, jos sam si i bolesti pocela pripisivati.
a da promjeniš ginekologa???
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2008., 10:14   #26
zg81, ja sam također pokušavala zatrudniti pola godine, sada sam 35+4
Svašta su mi govorili, čak mi je gin rekao da mi ne dolazi do ovulacije, međutim zbog dužeg ciklusa moja ovulacija je malo kasnila (mjesečnice su mi iste kao kod tebe). Uglavnom razlog što nisam mogla zatrudniti bio je infekcija E.coli. Možda je imaš a da to i ne znaš jer ja sam je jedva otkrila nisam baš imala neke simptome. Kad sam je se rješila zatrudnila sam iako je opet imam
A možda je i sve i "u glavi" jer kad sam se najmanje nadala mjesečnica je izostala, a prije sam jako bila opterećena, i ja i MM.
Znam da nije lako ali probajte nekako ne biti opterećeni tim.
Moja prijateljica je godinu i pol pokušavala, sve je bilo OK, ali zbog opterećenosti nije mogla. Kada su je zadesili neki drugi problemi taj mjesec je zatrudnila.
crnarupa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 14:40   #27
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
a da promjeniš ginekologa???
Ma ne znam da li da mijenjam ili ne. Non stop mi govori da sam jos mlada i da sam totalna paranoja i da treba vremena. Al isto tako testovi govore sami za sebe. Ma ne znam sta da radim, al dragi i ja smo u komi.
__________________
God gives you what you need in life, not what you want.
zg81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 14:43   #28
Quote:
crnarupa kaže: Pogledaj post
zg81, ja sam također pokušavala zatrudniti pola godine, sada sam 35+4
Svašta su mi govorili, čak mi je gin rekao da mi ne dolazi do ovulacije, međutim zbog dužeg ciklusa moja ovulacija je malo kasnila (mjesečnice su mi iste kao kod tebe). Uglavnom razlog što nisam mogla zatrudniti bio je infekcija E.coli. Možda je imaš a da to i ne znaš jer ja sam je jedva otkrila nisam baš imala neke simptome. Kad sam je se rješila zatrudnila sam iako je opet imam
A možda je i sve i "u glavi" jer kad sam se najmanje nadala mjesečnica je izostala, a prije sam jako bila opterećena, i ja i MM.
Znam da nije lako ali probajte nekako ne biti opterećeni tim.
Moja prijateljica je godinu i pol pokušavala, sve je bilo OK, ali zbog opterećenosti nije mogla. Kada su je zadesili neki drugi problemi taj mjesec je zatrudnila.
Dosta zena ovdje pise o tim infekcijama bakterijama. Kako se to uopce dobiva i zasto ne dopusta oplodnju?
__________________
God gives you what you need in life, not what you want.
zg81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 15:08   #29
Dobiješ je kada ti padne imunitet (najčešće stres, prehlada i što ti ja znam..). Ona ti živi kod svakoga u debelom crijevu, to ti je njeno normalno stanište i onda prilikom pada imuniteta se lijepo došeta u mokračni mjehur i pravi probleme.
A zašto ne dopušta oplodnju nisam sigurna, samo znam da liječnici kažu da ona ne utječe na oplodnju, ali iz svog iskustva i iskustva još nekih žena znam 100% da utječe.
Možeš tražiti običnu pretragu urina da ti naprave, pa ako što pokaže onda će ti dati uputnicu za urinokulturu.

Muškarci je također mogu imati pa bi dobro bilo da i on to napravi.

Sretno ti i javi ako što poduzmeš po tom pitanju.
crnarupa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 01:50   #30
Quote:
crnarupa kaže: Pogledaj post
Dobiješ je kada ti padne imunitet (najčešće stres, prehlada i što ti ja znam..). Ona ti živi kod svakoga u debelom crijevu, to ti je njeno normalno stanište i onda prilikom pada imuniteta se lijepo došeta u mokračni mjehur i pravi probleme.
A zašto ne dopušta oplodnju nisam sigurna, samo znam da liječnici kažu da ona ne utječe na oplodnju, ali iz svog iskustva i iskustva još nekih žena znam 100% da utječe.
Možeš tražiti običnu pretragu urina da ti naprave, pa ako što pokaže onda će ti dati uputnicu za urinokulturu.

Muškarci je također mogu imati pa bi dobro bilo da i on to napravi.

Sretno ti i javi ako što poduzmeš po tom pitanju.
Hvala ti puno na odgovoru i definitivno javim sta se desava!
__________________
God gives you what you need in life, not what you want.
zg81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 06:27   #31
Quote:
zg81 kaže: Pogledaj post
Ma ne znam da li da mijenjam ili ne. Non stop mi govori da sam jos mlada i da sam totalna paranoja i da treba vremena. Al isto tako testovi govore sami za sebe. Ma ne znam sta da radim, al dragi i ja smo u komi.
ma pusti priče mlada si? pa ok jesi mlada ali to ne znači da ne potražiš drugog ginekologa. Odi privatniku. Privatnik će se ili prikloniti mišljenju tvog doktora ili reći nešto za tebe novo.

Bitan ti je mir koji osjećaš te da imaš povjerenje u doktora. Ovako, i gubiš povjerenje a mira uopće nemaš
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 06:29   #32
Quote:
crnarupa kaže: Pogledaj post
Dobiješ je kada ti padne imunitet (najčešće stres, prehlada i što ti ja znam..). Ona ti živi kod svakoga u debelom crijevu, to ti je njeno normalno stanište i onda prilikom pada imuniteta se lijepo došeta u mokračni mjehur i pravi probleme.
A zašto ne dopušta oplodnju nisam sigurna, samo znam da liječnici kažu da ona ne utječe na oplodnju, ali iz svog iskustva i iskustva još nekih žena znam 100% da utječe.
Možeš tražiti običnu pretragu urina da ti naprave, pa ako što pokaže onda će ti dati uputnicu za urinokulturu.

Muškarci je također mogu imati pa bi dobro bilo da i on to napravi.

Sretno ti i javi ako što poduzmeš po tom pitanju.
Draga moja E.coli se ne prošeta iz crijeva u mjehur kad ti padne imunitet kao prvo, prošeta se ona i prije toga al počne radit probleme kad imunitet padne. Ako ti nisi zbog nje mogla zatrudnit onda si je vjerovatno imala vaginalno a nadam se da ti nije muž dao tu teoriju o prošetavanju... Vaginalno se dobije ili putem seksa, ili ako se nakon velike nužde brišeš u krivom smjeru, ili ako sjedneš na nečistu wc školjku ili ako nosiš tange a ne pereš se redovno.... Ako ti se vrača to znači da se začahurila i javlja se kod svakog pada imuniteta, ili ti je i muž ima a nije izliječio pa ti je on prenosi...Ako je imaš vaginalno neće se u urinu pokazati ni tebi ni mužu, več treba radit briseve.

Mislim da ova cura koja ima duge menge nema zašto brinuti btw, bolje da ih ima nego da ih nema. Briseve ti nije na odmet za napraviti ali prerano ti je da se brineš, pogotovo ako ti je spermiogram uredan. odi na UZV sredinom ciklusa, na folikulometriju, nek ti gin prati razvoj folikula pa imajte ciljani odnos. Ili nabavi ovulacijske trakice. Što se tiče endometrioze, pitat ću baš svoju priju koja je ima kakvi su simptomi pa ti javim, al mislim da se ne trebaš brinuti samo zbog duge menge. Ja imam iznimno kratku pa nikako da zatrudnim več 4 godine.
__________________
Ništa ja ne potpisujem!!!
kinki
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 06:41   #33
Slušaj nemoj meni ovdje pametovati, OK?
Curi sam to opisala na jednostavni način koji je lako za razumjeti bez korištenja stručnih termina koje bi onda trebala tražiti po internetu.
No zašto bi jednostavno kad može komplicirano. I za tvoju informaciju nisam je uopće imala vaginalno, niti mi je muž imao stoga ne pametuj.
A što se tiče E.coli i stručnosti dovoljno podataka o njoj ima na internetu.
I kakav je to zaključak da mi je muž dao tu teoriju, što ti misliš da sam ja neka neuka budala pa si me ti sad prosvjetlila ili što?
crnarupa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 06:52   #34
crnarupa...ja zaista nikada nisam čula da e.coliii u mjehuru radi probleme za začeće.

koliko ja znam ona stvara bolne upale mjehura te neliječena može izazvati upalu bubrega... ali sa začećem...mislim da nema nikakve veze
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 06:58   #35
Ima, ima itekako. Moje upale nikada nisu bile bolne čak ni kada mi je bila 10^7. Ja sam dala svoje mišljenje a curi je najmanji problem napraviti pretragu urina, zar ne? Pa neka pokuša. Ovdje smo da joj pomognemo svojim iskustvima pa sam ja rekla svoje. Njena je stvar hoće li nas poslušati ili ne.
crnarupa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 07:00   #36
naravno... ja sam ju imala 10 na 6 prije mjesec dana. Popila tri kutije Cefalina, sad idem na Nolicin, pijem Cran actin, naručile specijalan čaj samo za e.colii i dezinfekciju mjehura..

Po meni bi ona trebala ići vaditi spolne hormone..iskontrolirati to.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 07:02   #37
vidiš...kažeš da imaš jako puno ugrušaka... da li su oni veliki ili maleni???
da li ispadaju obilno iz tebe.?

ugrušci kako meni moj ginekolog rekao mogu ukazivati na moguće probleme.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 17:05   #38
Quote:
crnarupa kaže: Pogledaj post
Slušaj nemoj meni ovdje pametovati, OK?
Curi sam to opisala na jednostavni način koji je lako za razumjeti bez korištenja stručnih termina koje bi onda trebala tražiti po internetu.
No zašto bi jednostavno kad može komplicirano. I za tvoju informaciju nisam je uopće imala vaginalno, niti mi je muž imao stoga ne pametuj.
A što se tiče E.coli i stručnosti dovoljno podataka o njoj ima na internetu.
I kakav je to zaključak da mi je muž dao tu teoriju, što ti misliš da sam ja neka neuka budala pa si me ti sad prosvjetlila ili što?



A daj molim te reci ti meni koju sam ja to stručnu riječ upotrebila? Da nije tange? To su ti one mudante koje ti se uvuku u guzicu, jel ti sad jasnije???Vidim ja da si ti pametna cura i ne treba ti prosvjetljenje, vjerovatno si u PMS-u pa ćemo lipo zaboravit ovo i idemo dalje...
__________________
Ništa ja ne potpisujem!!!
kinki
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 18:13   #39
Quote:
crnarupa kaže: Pogledaj post
Slušaj nemoj meni ovdje pametovati, OK?
Curi sam to opisala na jednostavni način koji je lako za razumjeti bez korištenja stručnih termina koje bi onda trebala tražiti po internetu.
No zašto bi jednostavno kad može komplicirano. I za tvoju informaciju nisam je uopće imala vaginalno, niti mi je muž imao stoga ne pametuj.
A što se tiče E.coli i stručnosti dovoljno podataka o njoj ima na internetu.
I kakav je to zaključak da mi je muž dao tu teoriju, što ti misliš da sam ja neka neuka budala pa si me ti sad prosvjetlila ili što?
koji si vrag dosla trazit savjet ili nesto na netu ,ako ne znas poslusat ono sto ti netko kaze , jebote ako ti ne pase na jedno uho cujes a na drugo van
tvitica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 18:14   #40
vi ste sve lude
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:02.