Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2009., 13:28   #1
Perut na psu

Pozz! Ovako, imam mali problem s Mrgom (), četveromjesečnim patuljastim pinčem. Kod nas je oko mjesec dana i prije nekih 2 tjedna je počeo imati perut. Prvo samo malo po glavi, a sad po cijelom tijelu. Nije ništa strašno, dapače, ako ne pogledaš malo bolje, ne vidi se, ali mene malo smeta... E sad, okupan je istu večer kad je došao sa šamponom Beaphar za štence, ali sumnjam da je to, jer kako sam rekao, tek je prije 2 tjedna počeo imati perut. Hrani se samo i isključivo Royal Caninom Mini za štence, s tim da dobije i kolačić ako nešto dobro napravi (zasad više radi štete, pravi mali vrag ). Ne znam što bi moglo uzrokovati perut... Da li je stvar u hrani ili nešto drugo, ili je to prolazno? Ima li tko kakva iskustva s tim? Hvala unaprijed...
@rtist is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 14:35   #2
Promjeni Mrget'ni hranu i za mjesec-dva garantiram ti da će blistat. Moja se isto na toj hrani sperutala i smrdilo joj iz usta.
Ja sam prešla na Canidae hranu, sve je prestalo. Preporučila bi ti i jednu još bolju hranu, ali je nema u malim pakiranjima (još), a nema smisla kupovati za pinča 13 kila
Ili mu kupuj BARF, to je zapravo i najbolje što možeš učiniti za psa, za tak malog psa te neće puno koštati.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 07:39   #3
Ja bi preporučila , uz promjenu prehrane, da kupiš DERMANORM kapsule - prozivođač Vetoquinol. Stvar je više nego savršena, crni labradori osuti peruti kao da su bili na snijegu, nakon 5 tjedana bili su crni, sjajni ....
Tablete su malo skuplje, 1 komad košta oko cca. 2 kn, i kura traje minimum 21 dan odn. tri tjedna

Tablete imaš kod veterinara, u pet centru ....
Yvemma is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 09:22   #4
Svakako se slažem da promijeniš hranu, od Royala isti problem kog mog pinča, ja sam kupila Allevu za male pasmine i prezadovoljna!
1001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 20:21   #5
Hej!! ovako imam malu mješanku 2mj. izgleda kao mali crni labrador,osim bijele flekice....znam da je mama mješanksa s njemačkim ovčarom a tata je nagađa se labrador ili nešto slično. uglavnom imamo je 2 tjedna i do sad se malo perutala, u početku sam je hranila s konzervicama i nekim keksićima i jučer sam otišl po baš kao kvalitetnu hranu za štence. mislim da je rekla da se zove orion ili sl. royal nije. uglavnom mali keksići suha hrana. to je jučer prvi put jela..danas je bila osuta peruti, mislila sam da se zavukla negdje i pokupila prašinu kako se bijelila. pa me sad zanima je li moguće da je to od promjene hrane, al s tim da je tek jučer promijenjena a i promijenjena je nabolje!!!!!! hvala!! pozz
principesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 18:23   #6
Hvala na odgovorima. E sad, nisam poslušao nikog od vas (:-)), već sam Mrgu premazao mješavinom vode i maslinovog ulja, i to samo jednom prije 2 tjedna, i perut se povukla, sad tu i tamo bude koja točkica, zanemarivo. E da, preporučila mi žena u pet shopu da mu ukinem i nagradne kolačiće (navodno nisu dobri za tak malog psa), i ja sam to učinio, pa mu za nagradu jednostavno dam jednu granulu njegove redovite hrane, i on je oduševljen time, kao i prije kolačićem. Zasad nema nikakvih problema s Royalom, pas ne smrdi, nema zadah, a kao što sam rekao, i perut se povukla. Tako da zasad ostajemo pri RC-u jer ga obožava.
Nego, imam još jedno pitanje za vlasnike pinčeva: suzne oči su za njih uobičajene? Ispod očiju mu je skoro uvijek mokro od suza, što je izraženije kad je sunčano (to mi ima smisla, oči se štite od prejake svjetlosti). Ili možda ima nekakvu upalicu? Mislim da je to uobičajeno kod pinčeva, ali ipak, bolje da pitam, jel?
@rtist is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 07:05   #7
Ja ti opet kažem - promijeni hranu. Oči mogu suziti i zbog toga, a to što si samo pobrisao prhut... vratit će se, garantiram ti. No ako i dalje želiš hranit svog psa smećem, jer on to voli, a ti samo daj .
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 10:08   #8
A gle, oči su mu bile suzne i kad sam ga nabavio, a uzgajivač ga nije hranio Royalom. Osim toga, zar je Royal baš takvo smeće? Pa ima ljudi koji imaju samo pozitivna iskustva s njim. Osim toga, nisam iz ZG, a pet shop u mom gradu ima samo Hill's, Eukanubu i Royal, a od ta tri, svi mi preporučili Royal. Ja bi ga najradije na Canidae, ali za to trebam u ZG. I ne bi ni to bio problem da mogu uzeti vreću od 25 kila, pa da imam, ali to je patuljasti pinč i nema smisla uzimati toliku količinu hrane odjednom. A sad da mi se ide svaka 2 tjedna u ZG samo radi pseće hrane, i ne ide mi se.

E da, ako se perut vrati, otići ću na Canidae, ma koliko ja puta išao u ZG ili to koštalo.

Zadnje uređivanje Misery's Crown : 05.03.2009. at 23:53.
@rtist is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 11:28   #9
A gle, ak se mene pita, da, Royal je smeće. Skupa s Hillsom i Eukanubom i puno drugih "vrhunskih" hrana na našem tržištu. Još bi i zažmirila da su to oriđiđi pakiranja, ali ne, to je rađeno za istočnoeuropsko tržište i kvaliteta je sigurno lošija od originala, iako... ni original ne bi dala svom pesu. Canidae ima vreće od 3, 5, 15 i 18 kila. Od 25 nema. Čak i da kupiš onu od 5 kila, miran si par mjeseci.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 18:08   #10
Dobro, uvjerila si me. Netko tako uporan se vjerojatno uvjerio i zna zašto je Royal smeće.
@rtist is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:43.