Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2010., 19:42   #81
Ma normalno je to, treba samo izdržat dok prođe. Komunikacija je majka.
__________________
You, boy, owe everything to a name.
Alan 73 is offline  
Old 16.09.2010., 19:52   #82
Quote:
biancha kaže: Pogledaj post
Ne, ti sve gledas crno -bijelo moj svijet je pun opcija i mogucnosti.
U mom svijetu bracni par "kad ostane trudan" dogovara se i planira ODMAH tko ce kada i koliko na porodiljni dopust,
ok, čitaj polako
ne planiraju sigurno da će muž sa duplo većim primanjima na porodiljni
ne planiraju odricati se svega, osim možda pelena i plaćanja režija, zato da muž ide na porodiljni
i da, pošto si sama rekla da nemaš kredit za nekretninu, vidim da ne razumiješ situaciju

Quote:
biancha kaže:
takoder u mom svijetu taj isti bracni par ce se pripremiti financijski koliko god mogu i za ne predvidene situacije sad kad cekaju bebu... i nece se sramiti zamoliti roditelje / rodbinu za financijsku pomoc, pogotov ako je u pitanju psihicko zdravlje bracnog partnera.
usuđujem se pretpostaviti da živiš sa starcima, tvojima ili njegovima

taj isti bračni par će vjerojatno potrošiti dosta novaca da opreme bebu, ne?
u današnje vrijeme ljudi slabo stavljaju na stranu, zato kaj se baš i nema kaj...
a naročito ne znam nikoga (a krećem se u krugu ljudi koji su ili moji ili mm-ovi frendovi s faksa, dakle, nitko ne zarađuje 2500 kn) tko je stavljao na stran da bi potegnuo suludi potez koji se zove "muž koji zarađuje 8-9-10 K kuna na porodiljnom za 2660 kuna"
PPD se ne može predvidjeti, i, iskreno, nitko ne misli da će ga snaći
__________________
Netko to od gore vidi sve...
Kinky is offline  
Old 16.09.2010., 20:10   #83
Čovječe kojom brzinom ste bidnoj ženi prišili dijagnozu!!

Ja nisam mišljenja da je žena u ozbiljnoj depresiji, mislim da je u pitanju frustracija jer nije očekivala da će joj život nakon rođenja djeteta ovako izgledat, još uz to je premorena kao i svaka friška mama, sama kući, čeka njega ka ozeblo sunce kad će doć kući i izbaci sve svoje frustracije na njega jer joj je on najbliži, a ne zato jer ga mrzi i slično.

A uz sve to joj je vjerojatno puna kapa i kuće i pelena i tko zna čega.

Ako nemaš vremena i volje da joj pomogneš u preživljavanju svakodnevice jer radiš, a ona očigledno "puca po šavovima", onda plati nekog tko bi joj mogao pomoć u tome, a ti ženu lipo za ruku i izvedi je malo u društvo da može malo i normalnim jezikom pričat a ne samo gugutanje i papanje i sl.

A ako nemaš ni nešto ekstra novaca onda stisni zube i daj ženi ruke kad dođeš kući i dogovori se da te pusti pola sata nakon posla - "kauč terapija", pa joj onda pomozi pričuvaj bebicu ona nek ode s prijateljicama na kavu ili gdje već hoće i sl..

Mislim da je ovo faza koju manje više svaka friška majka (i tate) prođe - samo to treba izdržat. Isto tako mislim da ona voli i tebe i bebicu samo to nedolazi do izražaja jer ti je žena pukla ko kokica od svega - pa joj probaj dat malo oduška jer njoj isto treba nekakv vid "kauč terapije" kao i tebi.

Sretno
__________________
"U paklu je Vrag pozitivna ličnost."
cicamaca is offline  
Old 16.09.2010., 20:40   #84
Quote:
Kinky kaže: Pogledaj post
ok, čitaj polako
ne planiraju sigurno da će muž sa duplo većim primanjima na porodiljni
ne planiraju odricati se svega, osim možda pelena i plaćanja režija, zato da muž ide na porodiljni
i da, pošto si sama rekla da nemaš kredit za nekretninu, vidim da ne razumiješ situaciju



usuđujem se pretpostaviti da živiš sa starcima, tvojima ili njegovima

taj isti bračni par će vjerojatno potrošiti dosta novaca da opreme bebu, ne?
u današnje vrijeme ljudi slabo stavljaju na stranu, zato kaj se baš i nema kaj...
a naročito ne znam nikoga (a krećem se u krugu ljudi koji su ili moji ili mm-ovi frendovi s faksa, dakle, nitko ne zarađuje 2500 kn) tko je stavljao na stran da bi potegnuo suludi potez koji se zove "muž koji zarađuje 8-9-10 K kuna na porodiljnom za 2660 kuna"
PPD se ne može predvidjeti, i, iskreno, nitko ne misli da će ga snaći
Pretpostavljanje je majka svih zajeba
I kad sam prvi komentar ostavila nije bio namjenjen pokretacici teme niti se ticao njenog moguceg PPDa vec muskarcu koji je davao razloge zasto muskarac ne bi mogao ici na porodiljni. Zato sam i rekla da se moja recenica izvlaci iz konteksta, konteksta u kojem je napisana kao odgovor na nesto sasvim drugo ali ti si ocito bila svadalacki raspolozena i spremna da mi dokazes o kako ja zivim u nekom svom krivom crno bijelom svijetu ili zivim u komforu doma svojih roditelja ili roditelja mog decka....
biancha is offline  
Old 16.09.2010., 20:59   #85
takva ću i ja bit
evo što bi meni pomoglo u takvom trenutku:
- da me jednostavno zagrli iako ja rigam vatru
- da ostane smiren
- da mi ne prigovara
- da me pohvali
- da pokaže interes za ono što mi se dešavalo taj dan

ako je druga osoba cool i smirena to se prenosi i na raspižđenu stranu. samo joj nemoj pokazivati ljutnju, nedobog kakvu agresiju ili prigovaranje...kad jednom tako krene sve u krivom pravcu nema više pomoći.
izgubit će se bliskost i ljubav.
budi strpljiv, znaj da joj je jako teško.
sanjita is online now  
Old 16.09.2010., 21:27   #86
Quote:
Littleprinc kaže: Pogledaj post
Moja supruga je rodila prije 9 mjeseci i užasno je počela mijenjati raspoloženje postala je i agresivna, dere se nezadovljna je , ništa je neveseli, cijeli dan čeka kada ću ja doći doma i veseli se tome i kada ja dođem počme svađa za sekundu

Ona više ne može čekati da se ja odmorim odmah mi daje djete, (ja obožavam dijete to mi je sada najveća sreća) .

Nikada nije zadovoljna kada sve sredim po stanu ona traži sitnice, nije sretna ja gubim volju za svime jednostavno , ja sam samostalan radim par poslova ništa mi nije problem no s vremenom jednostavno shvaćm da ovo više nemogu.

Njene reakcije su postale grozne ne kontrolira se urla, dere se baca se na krevet plače, udara po meni rukama, zanima me dali neko imam ovakvo iskustvo i šta da radim.


Odvojeno u zasebnu temu
Ja vjerujem da si ti divan, krasan i sve to skupa ali ocito je da tvoja zena nije sretna sa svojim zivotom. To nije ono sto je ocekivala kad rodi dijete. Doma je po cijele dane s djetetom, ne spava kako spada radi bebe, vjerojatno se ne druzi puno s drugim ljudima.
Netko tko je naviknuo na drugaciji zivot to mu je strasno.
RoseMadder is offline  
Old 16.09.2010., 22:07   #87
Quote:
sanjita kaže: Pogledaj post
takva ću i ja bit
evo što bi meni pomoglo u takvom trenutku:
- da me jednostavno zagrli iako ja rigam vatru
- da ostane smiren
- da mi ne prigovara
- da me pohvali
- da pokaže interes za ono što mi se dešavalo taj dan

ako je druga osoba cool i smirena to se prenosi i na raspižđenu stranu. samo joj nemoj pokazivati ljutnju, nedobog kakvu agresiju ili prigovaranje...kad jednom tako krene sve u krivom pravcu nema više pomoći.
izgubit će se bliskost i ljubav.
budi strpljiv, znaj da joj je jako teško.
Da, lako je to napraviti jednom, dva puta, svaki dan u mjesecu, ali mjesecima ili čak godinama... to je teško izdržati. Unatoč tome što se uvijek muškarca smatra stijenom i muški su ljudi koji imaju svoje osjećaje. Ako je žena doma a on na poslu, ne znači da uživa i odmara. Treba razumijevanja s obje strane.

I da, dolaskom bebe svijet se okrene naopačke. Treba se pozdraviti sa starim načinom života. Nema izlazaka i tulumarenja. Ako se to prihvati, onda su i manje frustracije. Biti roditelj je strašno velika čast, ali i obaveza. I kad krenu frustracije treba se sjetiti te velike časti, pa odmah splašnjavaju tenzije. Ovo govorim iz vlastitog iskustva.

Uvijek se tu sjetim jedne situacije gdje je žena danima njorgala, a ja trpio dok nisam puknuo i sasuo Nijagaru sranja, a ona počela plakati. A kći dođe k njoj i grli ju i ljubi i kaže "... nemoj pakati...zašto pačeš... ne biti tužna". Da ti se srce slomi na milion dijelova. Da sam barem pregrizao jezik radi kćeri. A da sam se sjetio te časti koju sam prije spominjao ne bi toga bilo isto tako i da se ona toga sjetila, dan bi prošao drugačije. Al eto svakom se jednom prelije čaša, na žalost samo smo ljudi.
baboon is offline  
Old 16.09.2010., 23:13   #88
Quote:
baboon kaže: Pogledaj post
A opet nije to sam tak da muški ode na porodiljni. Na žalost muški su ti koji donose više love doma uglavnom. I da on ode na porodiljni, eto manje love doma. I šta, riješio se jedan problem, a sto novih se pojavilo. Nije baš sve tako crno bijelo. Na žalost još nismo ko Švedi!
Ne, prije svega mentalno ne. Sto potvrdjuje i izjava visokobrazovanih zena koje Stemajzl zna i koje su sebi rodile djecu. Naime po svud u EU a ne samo u Svedskoj ocevi uzmu nesto porodiljnog.

A kad jedna strana jako malo zaradjuje pa to je problem i prije braka ne, ne moci zivjeti od svoje place. Pa ne nastaje taj problem pocetkom porodiljnog.

Quote:
baboon kaže: Pogledaj post
Što ako je dijete na sisi i nakon 6 mjeseci? Što da mu muškarac stavi u usta? A je li u redu djetetu uskratiti majčino mlijeko, samo zato da mamica ide raditi?tiku.
Nesretna i depresivna zena treba dojiti godinu dana (cemu, dohrana pocinje sa 6 mjeseci bez problema) da bi dijete imalo sisu?
Pogotovo nakon sto s medicinskog stajalista to isto mlijeko uopce nije nuzno potrebno.

Zadnje uređivanje štemajzl : 16.09.2010. at 23:40.
ombia is offline  
Old 16.09.2010., 23:40   #89
Quote:
ombia;28971450
Nesretna i depresivna zena treba dojiti godinu dana (cemu, dohrana pocinje sa 6 mjeseci bez problema) da bi dijete imalo sisu?:confused:
[B
kaže:
Pogotovo nakon sto s medicinskog stajalista to isto mlijeko uopce nije nuzno potrebno.[/B]
Nije dobro da je žena depresivna, nesretna, pod stresom... (ni inače), a pogotovo dok doji.

Da, dohrana počinje sa 6 mj i ne mora značiti da je uvijek bez problema (alergija na hranu, mogući poremećaj probave pri uvođenju nekih namirnica...), a dojenje se nastavlja bar do 12mj, čak se preporuča po najnovijim standardima do 18-24mj. Ponekad cica služi samo za utjehu ili uspavljivanje.
Ovo boldano, ne znam odakle ti. Mislim, može dijete preživjeti, ali zar ne treba poduzeti sve korake da se osigura što zdravija prehrana. Svašta.
__________________
Samo tvoja ljubav moze uciniti da sve procvjeta samo tvoja ljubav moze upaliti nova svjetla samo tvoja ljubav, Boze...
MaryAnn is offline  
Old 17.09.2010., 00:29   #90
Quote:
Littleprinc kaže: Pogledaj post
Moja supruga je rodila prije 9 mjeseci i užasno je počela mijenjati raspoloženje postala je i agresivna, dere se nezadovljna je , ništa je neveseli, cijeli dan čeka kada ću ja doći doma i veseli se tome i kada ja dođem počme svađa za sekundu

Ona više ne može čekati da se ja odmorim odmah mi daje djete, (ja obožavam dijete to mi je sada najveća sreća) .

Nikada nije zadovoljna kada sve sredim po stanu ona traži sitnice, nije sretna ja gubim volju za svime jednostavno , ja sam samostalan radim par poslova ništa mi nije problem no s vremenom jednostavno shvaćm da ovo više nemogu.

Njene reakcije su postale grozne ne kontrolira se urla, dere se baca se na krevet plače, udara po meni rukama, zanima me dali neko imam ovakvo iskustvo i šta da radim.

Znam neke ljude koji postanu vrlo nezadovoljuni i agresivni kad se ne naspavaju, možda je to slučaj sa tvojom ženom.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Old 17.09.2010., 02:34   #91
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
Znam neke ljude koji postanu vrlo nezadovoljuni i agresivni kad se ne naspavaju, možda je to slučaj sa tvojom ženom.
Živa istina, tako trivijalno zvuči (što uopće nije), a žena mu je očigledno premorena od svega.

Nije mi uopće jasno da on to nevidi.

Baš me zanima šta autor misli o svim ovim savjetima?
__________________
"U paklu je Vrag pozitivna ličnost."
cicamaca is offline  
Old 17.09.2010., 05:47   #92
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
Ne, prije svega mentalno ne. Sto potvrdjuje i izjava visokobrazovanih zena koje Stemajzl zna i koje su sebi rodile djecu. Naime po svud u EU a ne samo u Svedskoj ocevi uzmu nesto porodiljnog.

A kad jedna strana jako malo zaradjuje pa to je problem i prije braka ne, ne moci zivjeti od svoje place. Pa ne nastaje taj problem pocetkom porodiljnog.


Nesretna i depresivna zena treba dojiti godinu dana (cemu, dohrana pocinje sa 6 mjeseci bez problema) da bi dijete imalo sisu?
Pogotovo nakon sto s medicinskog stajalista to isto mlijeko uopce nije nuzno potrebno.
Sorry Ombia inace si mi draga ali te moram ispraviti, i kao medicinar i kao majka malog djeteta.
Dohrana pocinje s 6 mjeseci ali je dobrih nekoliko mjeseci bas to--dohrana.
Mlijeko (majcino ili adaptirano) je glavni izvor energije prvih 10-12 mjeseci. Ako cemo po preporukama WHO, preporucuje se iskljucivo dojenje 6 mjeseci, no dojenje sveukupno do 1. rodjendana (barem).

Izdajanje ne ide svima lako i brzo, osim toga ne vjerujem da bas svi hrvatski poslodavci omogucuju i vrijeme za izdajanje--nek me se ispravi ako grijesim

Tako da odlazak oca na porodiljni nakon 6 mjeseci umjesto majke, ako je dijete dojeno, nije bas piece of cake.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Old 17.09.2010., 05:59   #93
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
PPD, baš kao ni PMS, nije i ne može biti izgovor za baš sve ženske ispade.
hm... izgovor može biti samo ono što je svjestan odabir, oboje, pogotovo prvo nije svjestan odabir te samim time ne može poslužiti kao izgovor.
Ako je depresija, tada psihologu, a mislim da bi joj posao u ovom trenutku pomogao. Ti smanji poslovne obaveze, a ona neka uzme neki posao. Ako je prije toga imala karijeru, nije čudno ovakvo ponašanje.
Akina is offline  
Old 17.09.2010., 15:55   #94
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
Znam neke ljude koji postanu vrlo nezadovoljuni i agresivni kad se ne naspavaju, možda je to slučaj sa tvojom ženom.
Ja bi htjeo znati ljude koji NE postanu nezadovoljni i agresivni kad su nenaspavani
xcal is offline  
Old 17.09.2010., 16:28   #95
Quote:
puffko kaže: Pogledaj post
Sorry Ombia inace si mi draga ali te moram ispraviti, i kao medicinar i kao majka malog djeteta.
Dohrana pocinje s 6 mjeseci ali je dobrih nekoliko mjeseci bas to--dohrana.
Mlijeko (majcino ili adaptirano) je glavni izvor energije prvih 10-12 mjeseci. Ako cemo po preporukama WHO, preporucuje se iskljucivo dojenje 6 mjeseci, no dojenje sveukupno do 1. rodjendana (barem).

Izdajanje ne ide svima lako i brzo, osim toga ne vjerujem da bas svi hrvatski poslodavci omogucuju i vrijeme za izdajanje--nek me se ispravi ako grijesim

Tako da odlazak oca na porodiljni nakon 6 mjeseci umjesto majke, ako je dijete dojeno, nije bas piece of cake.
Zadnaj recenica,: naravno da nije. No, bi li drzala majku pardon sisu na koju se ta zena onda reducira, unutar cetiri zida depresivnu (a to je jako ozbiljno stanje i za mamu i za bebu ) iako bi zeni izlazak iz kuce, part time job itd. pomogao da izadje iz depresije?

Od dva zla koje je gore?
Tonuti u depresiju narednih 6 mjeseci (bin there, ni najgorem neprijatelju ne bih to pozeljela) ili si pomoci uz ako ide izdajanje, oca koji donosi bebu na podoj mami gdje bila, svaki poslodavac ce joj omoguciti tih 20 minuta pauze kroz dan, 2-3 puta, pogotovo ako si organizira da joj je to njena pauza za rucak samo u djelovima (ako on uzme off) ili uz dohranu.

Priznajem u dojenje se ne razumijem, tu me mozes ispraviti, ne znam jel bi bilo jako lose da mama doji ujutro, u podne tata donese bebu te doji navecer a izmejdu toga sto vec beba od 6,7 ili 8 mjeseci jede.

ZNam da je grozno drzati nekog u depresiji a moguce i opasno po bebu.
ombia is offline  
Old 17.09.2010., 16:33   #96
Quote:
xcal kaže: Pogledaj post
Ja bi htjeo znati ljude koji NE postanu nezadovoljni i agresivni kad su nenaspavani
pa evo ja npr. kad sam nenaspavana samo gledam di ću leć, nema šanse ni energije da se još na nekog izderavam i trošim energiju koju nemam.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Old 17.09.2010., 16:36   #97
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
svaki poslodavac ce joj omoguciti tih 20 minuta pauze kroz dan, 2-3 puta, pogotovo ako si organizira da joj je to njena pauza za rucak samo u djelovima (ako on uzme off) ili uz dohranu.

ZNam da je grozno drzati nekog u depresiji a moguce i opasno po bebu.
Zadnje OK, ali ovo prvo ne mislim da će žena koja radi u nekom npr supermarketu (nisam sigurna da li smijem nabrajati imena) to moći, pogotovo ako radi negdje gdje se broje odlasci na WC.
__________________
Samo tvoja ljubav moze uciniti da sve procvjeta samo tvoja ljubav moze upaliti nova svjetla samo tvoja ljubav, Boze...
MaryAnn is offline  
Old 17.09.2010., 17:09   #98
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
Tonuti u depresiju narednih 6 mjeseci (bin there, ni najgorem neprijatelju ne bih to pozeljela) ili si pomoci uz ako ide izdajanje, oca koji donosi bebu na podoj mami gdje bila, svaki poslodavac ce joj omoguciti tih 20 minuta pauze kroz dan, 2-3 puta, pogotovo ako si organizira da joj je to njena pauza za rucak samo u djelovima (ako on uzme off) ili uz dohranu.
oprosti, ali u kojoj drzavi ti zivis?
dobro da se uopce trudnice/majke zadrzavaju na poslu. divna je utopija o kojoj pricas ali stvarnost je nesto sasvim drugo.

i majka koja doji ne mora biti vezana uz dijete non stop i stalno biti samo doma. dijete ne visi na sisi 24h dnevno, a moze se djetetu i dati AD jednom umjesto sise i ostaviti sa ocem da bi majka mogla malo izaci i odmoriti se. djetetu od toga nece biti nista a majka ce malo doci k sebi.

sve se moze, ali samo ako se obje strane potrude i zele se dogovoriti i organizirati. ali nazalost, u vecini slucajeva, najlakse je dijete uvaliti majci jer je, eto, ona doma a muz radi.

dijete je zajednicko pa nek se oboje jednako i brinu.
__________________
svi cemo umrijeti.
nata_lie is offline  
Old 17.09.2010., 17:59   #99
Nema u Hrvatskoj ( u kojoj sad evidentno nisam) firme koja bi zeni dozvolila da svoju pauzu iskoristi kao zeli? Mimo tih neljudskih uvjeta po nekim supermarketima, mislim generalno klasican uredski posao.
ombia is offline  
Old 17.09.2010., 18:12   #100
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
ili si pomoci uz ako ide izdajanje, oca koji donosi bebu na podoj mami gdje bila, svaki poslodavac ce joj omoguciti tih 20 minuta pauze kroz dan, 2-3 puta, pogotovo ako si organizira da joj je to njena pauza za rucak samo u djelovima (ako on uzme off) ili uz dohranu.
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
Nema u Hrvatskoj ( u kojoj sad evidentno nisam) firme koja bi zeni dozvolila da svoju pauzu iskoristi kao zeli? Mimo tih neljudskih uvjeta po nekim supermarketima, mislim generalno klasican uredski posao.
Ima. Ali ne svaki poslodavac. Rijetkost, a naročito privatnici koji čak ne žele uposliti ženu koja će rađati u skoroj budućnosti (bila je nedavno tema na Trudnicama), pa bi još trpjeli u uredu dijete koje plače.
__________________
Samo tvoja ljubav moze uciniti da sve procvjeta samo tvoja ljubav moze upaliti nova svjetla samo tvoja ljubav, Boze...
MaryAnn is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:30.