Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2012., 15:13   #2621
Quote:
muukigirl kaže: Pogledaj post
Ja vecinu narucujem preko Lidije..
Kako joj se kreću cijene? Po gramaži i koliko otprilike?

Ps. Zna li netko nešto o kodovima na ebyu i gdje ih naći? Ono kad idem platiti nešto što sam kupila i onda mi nudi da upišem kod za popust
__________________
“In general, remember that is we who torment, we who make difficulties for ourselves."
Eve* is offline  
Old 09.06.2012., 17:07   #2622
^cijene šipinga idu po gramaži (nisam još nijednom platila više od 8$, uglavnom mi kozmetiku šalje), a njena provizija je 10% (odnosno 10$ ako je narudžba manja od 100$).
muukigirl is offline  
Old 09.06.2012., 20:54   #2623
cure kako je sa plaćanjme osobi preko pay pala?
__________________
save money for opi :)
mala_zg23 is offline  
Old 09.06.2012., 22:07   #2624
upises mail, send money, svotu i posaljes
__________________
"I like to remember things my own way, not necessarily the way they happened." - Fred Madison, Lost Highway
chiasm is offline  
Old 09.06.2012., 23:27   #2625
Quote:
muukigirl kaže: Pogledaj post
^cijene šipinga idu po gramaži (nisam još nijednom platila više od 8$, uglavnom mi kozmetiku šalje), a njena provizija je 10% (odnosno 10$ ako je narudžba manja od 100$).
Tnx
Koji je iznos do kojeg ne carine za to što ona šalje? 160 ili 300 kn?
__________________
“In general, remember that is we who torment, we who make difficulties for ourselves."
Eve* is offline  
Old 09.06.2012., 23:53   #2626
za nju ti je 300kn jer ti šalje kao privatna osoba. samo ako te zovu na carinu nabaciš spiku s "rodicom Lidijom koja mi je poslala poklon, što bi to moglo biti, kako da sad nabavim račun" jadajada, meni je tako svaki put prošlo bez donošenja računa (ali nikad nije bilo ni preko 300kn).
muukigirl is offline  
Old 10.06.2012., 00:11   #2627
Kopiram s facebooka što je Lidija napisala o carini i tih 160 ili 300 kn:
"Ovaj tjedan sam dobila nekoliko slicnih mailova pa podsjecam: svi paketi koje saljem vrijednosti vece od 160 kuna su podlozni carinjenju u Hrvatskoj. Svi paketi poslani Priority/Express idu na carinu, ne zato jer ih saljem ja nego zato jer ta klasa poste uvijek ide na carinu. Na carini znaju kojim se poslom bavim jer ovo je posao i usluga koju radim za cijenu i ne mozete im reci da sam vam prijateljica, sestricna, teta, susjeda jer znaju da nisam. Velika vecina robe poslana obicnom postom ili ona manje vrijednosti i dalje prolazi bez carine."
bejo is offline  
Old 10.06.2012., 03:13   #2628
Zanimljivo, ja slala 15-20 paketa u hr i jos dosta njih worldwide i nikad nije dosla carina na tu kozmetiku, uvijek napisem $15-20 value i gift i nikom nis, kao sto mi ni u hr nikad nije dosla carina na kozmetiku, imam srece valjda...
Mi tu nemamo priority samo airmail ili registered mislim, to valjda nase nije briga onda
__________________
"I like to remember things my own way, not necessarily the way they happened." - Fred Madison, Lost Highway
chiasm is offline  
Old 10.06.2012., 12:59   #2629
Quote:
bejo kaže: Pogledaj post
Kopiram s facebooka što je Lidija napisala o carini i tih 160 ili 300 kn:
"Ovaj tjedan sam dobila nekoliko slicnih mailova pa podsjecam: svi paketi koje saljem vrijednosti vece od 160 kuna su podlozni carinjenju u Hrvatskoj. Svi paketi poslani Priority/Express idu na carinu, ne zato jer ih saljem ja nego zato jer ta klasa poste uvijek ide na carinu. Na carini znaju kojim se poslom bavim jer ovo je posao i usluga koju radim za cijenu i ne mozete im reci da sam vam prijateljica, sestricna, teta, susjeda jer znaju da nisam. Velika vecina robe poslana obicnom postom ili ona manje vrijednosti i dalje prolazi bez carine."
a eto, meni 10ak njezinih paketa vrijednosti ne manje od 250kn, ali manje od 300 nisu carinili, a barem 5 puta sam dolazila s računom. I ne znaju oni na carini s kojim se ona poslom bavi jer ne piše da šalje firma Lidija Šalje Rvaticama d.o.o. nego ime i prezime osobe.
No, nebitno, napisala je danas na Fejsu da se više neće baviti time.

@chiasm: tvoje paketice mi nisu otvarali jer su bili mali (koverta), a sad kako smo pomalo zagušili osječku carinu 90% koverti mi ni ne otvaraju (do sada su ih otvarali bez obzira na cijenu/gift koja piše na omotu).
muukigirl is offline  
Old 10.06.2012., 14:17   #2630
..ovo je zaista težak tjedan za mene, prvo saznam da zatvaraju Sephoru krajem 8mj kod nas a zatim da ni Lidija više ne posreduje pri kupovini....pa šta je sljedeće
anaviglam is offline  
Old 10.06.2012., 18:13   #2631
Quote:
muukigirl kaže: Pogledaj post
a eto, meni 10ak njezinih paketa vrijednosti ne manje od 250kn, ali manje od 300 nisu carinili, a barem 5 puta sam dolazila s računom. I ne znaju oni na carini s kojim se ona poslom bavi jer ne piše da šalje firma Lidija Šalje Rvaticama d.o.o. nego ime i prezime osobe.
No, nebitno, napisala je danas na Fejsu da se više neće baviti time.

@chiasm: tvoje paketice mi nisu otvarali jer su bili mali (koverta), a sad kako smo pomalo zagušili osječku carinu 90% koverti mi ni ne otvaraju (do sada su ih otvarali bez obzira na cijenu/gift koja piše na omotu).
bilo je i vecih
vjerojatno stvar srece i gdje se carina nalazi. ja niti ne napisem ime i prezime, samo unit i adresu, to bar nitko sigurno ne pamti
__________________
"I like to remember things my own way, not necessarily the way they happened." - Fred Madison, Lost Highway
chiasm is offline  
Old 11.06.2012., 13:45   #2632
cure, ispricavam se unaprijed ako je glupo pitanje, al zbunjena sam skroz:
istrazivala sam, ali kako nisam nikada jos kupovala vise stvari od jedog sellera bila bih zaista zahvalana da me netko uputi - naime, zelim kupiti 3 laka za nokte od beautyzone-sad ne znam jesam dobro skuzila-shipping za jedan lak je 4.5$, a za svaki sljedeci lak 2.5$, ali da bi mi se obracunao taj shipping moram prije nego platim kontaktirati sellera i pitati ga za to? ili to ide automatski?
vjeverica_7 is offline  
Old 11.06.2012., 13:54   #2633
Quote:
vjeverica_7 kaže: Pogledaj post
cure, ispricavam se unaprijed ako je glupo pitanje, al zbunjena sam skroz:
istrazivala sam, ali kako nisam nikada jos kupovala vise stvari od jedog sellera bila bih zaista zahvalana da me netko uputi - naime, zelim kupiti 3 laka za nokte od beautyzone-sad ne znam jesam dobro skuzila-shipping za jedan lak je 4.5$, a za svaki sljedeci lak 2.5$, ali da bi mi se obracunao taj shipping moram prije nego platim kontaktirati sellera i pitati ga za to? ili to ide automatski?
posalji selleru sifre tj brojeve artikla koje bi kupila i on ce ti poslat zbirni racun koji ces preko paypala platit - bar ja tako radim uvijek
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Old 11.06.2012., 13:56   #2634
Quote:
vjeverica_7 kaže: Pogledaj post
cure, ispricavam se unaprijed ako je glupo pitanje, al zbunjena sam skroz:
istrazivala sam, ali kako nisam nikada jos kupovala vise stvari od jedog sellera bila bih zaista zahvalana da me netko uputi - naime, zelim kupiti 3 laka za nokte od beautyzone-sad ne znam jesam dobro skuzila-shipping za jedan lak je 4.5$, a za svaki sljedeci lak 2.5$, ali da bi mi se obracunao taj shipping moram prije nego platim kontaktirati sellera i pitati ga za to? ili to ide automatski?
Mislim da kad ubaciš sve u košaricu će ti pisati konačan iznos narudžbe sa shippingom.
Jer tako i meni - i na kraju mi piše koliko sam uštedila za shipping, jer nisam svaki proizvod zasebno naručivala, nego sve zajedno..
mell256 is offline  
Old 11.06.2012., 14:25   #2635
super! hvala puno
vjeverica_7 is offline  
Old 11.06.2012., 19:23   #2636
abbamart.com ima free shipping preko 35 dolara,,,da li netko ima u planu raditi narudžbu da se priključim?
Galadriel is offline  
Old 12.06.2012., 11:40   #2637
Gdje nađem kodove za popust na ebay-u ?
__________________
“In general, remember that is we who torment, we who make difficulties for ourselves."
Eve* is offline  
Old 12.06.2012., 12:36   #2638
to postoji kao?
Saireen is offline  
Old 12.06.2012., 12:49   #2639

to eventualno dobiješ popust od eBaya ... npr ja sam postala VIP member i dobila sam 5% off
mell256 is offline  
Old 12.06.2012., 13:12   #2640
sad sam probala uplatiti jednoj cure preko pay pala ali mi je kao odbijena kartica iako imam iznos koji je potreban a ne znam zašto ne mogu do kraja izvršiti uplatu
__________________
save money for opi :)
mala_zg23 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:19.