Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Motori i skuteri

Motori i skuteri Vrum, vrum. Koji skuter! Zakon!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2008., 20:06   #1
Utičnica za upaljač

Imam jedno čisto praktično pitanje... Kupil sam si skuter i radi posla se jako puno vozim po gradu. Već od prije imam HP iPAQ sa integriranim GPS-om. Do sada sam ga koristio u autu, međutim sad kad imam skuter sam kupio nosač, sve to uglavio, djeluje jako čvrsto, ne pada, odlično amortizira grabe itd. Kada sam to sve "uglazbio" dolazim do problema napajanja iPAQ-a... GPS je uključen barem 5 sati dnevno, a baterija izdrži svega sat i pol. Jel ima tko kakva saznanja gdje kupiti i dati ugraditi utičnicu za upaljač (kao u automobilu) jer za nju imam punjač za iPAQ?! Malo sam googlao, ali ništa pametno nije izašlo....
ivan_p is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 20:37   #2
Šta nije na skuteru 6v,a autu 12v instalacija
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 21:16   #3
Quote:
zacky kaže: Pogledaj post
Šta nije na skuteru 6v,a autu 12v instalacija
Pojma nemam, zato i pitam... Vidio sam da neki skuteri imaju utičnicu za upaljač u serijskoj opremi...
ivan_p is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 22:23   #4
Pogledaj malo po akumulatoru i Hp punjaču.
Na akumulatoru ti piše uz Ah i napon u V.
Elektronika obično radi na 9 V.
Na ulazu u Hp možda isto nešto piše.
Obično zna pisat sitno,u obliku reljefa.
Ako ti je napon akumulatora i napona na kojem Hp radi jednak onda
bi to moglo biti jednostavno i jeftino napravit.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 22:53   #5
dečki akumulator je 12V
Vieri is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 23:35   #6
Nije rekao koji skuter ima,
nek pogleda u manuelu.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 07:54   #7
Quote:
zacky kaže: Pogledaj post
Nije rekao koji skuter ima,
nek pogleda u manuelu.
Kaže ovako:

Akumulator: 12V/4Ah

Se da tu kaj napraviti?
ivan_p is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 13:15   #8
Pa zvuči dobro.
Bar ja tak mislim.Zato što pretpostavljam da je taj Hp predviđen
i za upotrebu u autu čim ima na tržištu tih priključaka na upaljač.
Auti imaju isto 12v instalaciju.
Trebao bi nekog nači da ti to postavi.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 13:58   #9
Ajde ako netko zna kakvog dobrog električara u ZG, neka mi pošalje broj na PM. Stvarno bi bio zahvalan...
ivan_p is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 14:07   #10
čuj, nije ti to puno posla, to ti čak može svaki električar, ali ipak odi kod nekog električara koji radi u servisu za motore, jer on zna raskopat motor kak treba a da pritom ne potrga sve plastike, i zna ga sastavit, to če ti i bušiti rupu na plastici da ti stavi tu utičnicu ( zavisi ak češ htjeti), al to spojiš masu i na alternator,( možeš i na akumulator-jer dok radi motor i ak ti je tada uključeno na utičnicu, alternator puni akumulator, tak da je i to opcija, samo kad je zgašen motor- onda se troši akumulator,al možeš tu i tamo to napraviti, jer če alternator napunit, al ne da sad cijeli akumulator isprazniš) sad neznam samo jel te utičnice imaju i osigurač, al to isto nije problem spojit, samo osigurač negdje spojiš ispod zica, kod osigurača za svjetla
Vieri is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 21:09   #11
Pa valjda znaš lemiti,uzmi dvije žice i prekidač i spoji sa akumulatora na taj uređaj
__________________
92% of teens have moved on to turbo folk. If you are part of the 8% who still listen to real music, copy and paste this into your signature.
tomos fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 23:17   #12
Quote:
ivan_p kaže: Pogledaj post
Imam jedno čisto praktično pitanje... Kupil sam si skuter i radi posla se jako puno vozim po gradu. Već od prije imam HP iPAQ sa integriranim GPS-om. Do sada sam ga koristio u autu, međutim sad kad imam skuter sam kupio nosač, sve to uglavio, djeluje jako čvrsto, ne pada, odlično amortizira grabe itd. Kada sam to sve "uglazbio" dolazim do problema napajanja iPAQ-a... GPS je uključen barem 5 sati dnevno, a baterija izdrži svega sat i pol. Jel ima tko kakva saznanja gdje kupiti i dati ugraditi utičnicu za upaljač (kao u automobilu) jer za nju imam punjač za iPAQ?! Malo sam googlao, ali ništa pametno nije izašlo....
Možeš. Kupiš običan za auto punjač, otvoriš ga i prikvačiš one crne i crvene kvačice (kontakt) na njegove +- polove i direkt dofuraš žice do akumulatora i zaštekaš one kvačice na +- , tak sam ja neonke za svog Baotiana priključio. To sam sam napravio i poništavam onaj odgovor "svaki električar ti to može napravit", iam 14, e može to svako kad oče.
commando9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 13:05   #13
ajde dobro može to svatko ko hoče, pa nebu valjda kvačice stavljao da mu na nekoj rupi se odpoji, i ak bude ugrađivao to, onda če tu utičnicu ko čovjek negdje ugradit a ne da mu negdje sa strane visi
Vieri is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 13:15   #14
Pa može na isti onaj nosać koji je postavio za sam gprs.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 14:05   #15
kolega to ti je gotovo za kojih niti par minuta.
Kupi dvozilni kabel dovoljno dugi od akumilatora do racunala i naravno po mogučnosti neki mali osiguraćič tolko veči od napajanja za pc da ne gori osigurač kod rada.To ti je zaštita da ne sjebeš nekaj dalje.I moras kupiti konektor za pc i znaci masa ti je sve po šasiji tak da uviti netrebaš dvožilni al je ok uzmi bolje minus isto sa akumilatora i znaci ide plus na osigurač pa na taj kabel i do konektora za pc to sve ljepo mores staviti pod masku i po mogučnosti tsavi neki prekidačić kad nije gore pc da nem napajanja.ZNACI SVE SKUPA TE DOJDE KOJIH... MAX 50kn!!!!!!!!!

da večina motora ima 12v!
al moguče ti je da ti pc netreba 12 nego neki drugi napon pa provjeri dobro sve prije izrade!!!
lexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2008., 16:27   #16
Quote:
vieri21 kaže: Pogledaj post
ajde dobro može to svatko ko hoče, pa nebu valjda kvačice stavljao da mu na nekoj rupi se odpoji, i ak bude ugrađivao to, onda če tu utičnicu ko čovjek negdje ugradit a ne da mu negdje sa strane visi
Da, ja sam snimio svoje neonke koje sam stavio i nigdje niš ne visi , vidil buš.
commando9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 22:08   #17
Pozdrav, mjenjam utičnicu/upaljač u autu i sad stara konekcija ima 3 žice smeđu, crvenu sa bijelo prugom i plavu sa bijelom prugom, a u tokića sam kupio novu utičnicu i na njoj dvije konekcije na upaljaču i dvije žice od svijetla upaljača pa me buni kako bi trebao spojiti ova svijetla upaljača?
Felix 3575 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 10:32   #18
A da ti stari utikać nema svjetlo za onaj plastićni prsten ili sl oko njega. Jer jedino to bi mogla biti svrha treće žice. Uglavnom nađi koje su dvije bile spojene na same kontakte od upaljaća a ne na svjetlo ili sl pa spajaj samo njih.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:08.