Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.08.2008., 10:52   #1
21 mjesec a rastu joj sisice?

ovako, malena od rodice ima 21 mjesec i problem je u tome što joj je lijeva sisica dosta povećana i tvrda, desna isto ali ne u tolikoj mjeri, ne da dirati, pretpostavljamo da je boli, doktorica je rekla da prati, u slučaju da raste trebala bi napravit hormonske pretrage.Ima li netko od vas kakva slična iskustva? Hvala unaprijed
slaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 11:43   #2
trebalo bi s malenom otići obavezno na endokrinologiju i napraviti pretrage...upoznata sam s tim jer je malena od susjede imala isti problem i redovito se kontrolira već skoro 5 godina....
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 12:23   #3
Quote:
magaly kaže: Pogledaj post
trebalo bi s malenom otići obavezno na endokrinologiju i napraviti pretrage...upoznata sam s tim jer je malena od susjede imala isti problem i redovito se kontrolira već skoro 5 godina....
...pa šta je razlog tomu, dali neki hormonski poremećaj ili nešto drugo
slaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 13:59   #4
Quote:
slaki kaže: Pogledaj post
...pa šta je razlog tomu, dali neki hormonski poremećaj ili nešto drugo

je to je vezano uz hormone...međutim maloj nisu cicice rasle...to se činilo u početku...nego su joj vadili hormon rasta...i utvrdili da prebrzo raste i da će vjerojatno biti dosta dlakava kad će biti velika...mislim tako su rekli doktori...
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 14:12   #5
Quote:
magaly kaže: Pogledaj post
je to je vezano uz hormone...međutim maloj nisu cicice rasle...to se činilo u početku...nego su joj vadili hormon rasta...i utvrdili da prebrzo raste i da će vjerojatno biti dosta dlakava kad će biti velika...mislim tako su rekli doktori...
njoj izgleda baš natečeno, i tvrdo je ali kažem više ljeva od desne, ja sam se malo zabrinula ali mislim da to nije ništa strašno, dr. je rekla da to može biti i od hrane...
slaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 15:57   #6
sise se gledaju i prate od rođenja djeci...u početku mogu nabreknut, biti tvrde od majčinih hormona koji ostanu u bebi....dal je moguće tako kasno neznam

~~~~~~~~~~~~~~~~ da nije ništa ozbiljno
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 20:08   #7
malim bebama mogu narast malkice od maminih hormona....tako velikoj od vklastitih, ali može bit i masno tkivo, ne znam je li bebica bucka ili ne...u svakom slučaju malo će dr popipat da vidi jesu li to žlijezde ili mast, ali i poslat na endokrinu-vadit hormone...
ovisno o uzroku postoji terapija...

ne se zabrinjavat dok ne vidite šta je uzrok, ali ja bi išla što prije....za svoj mir
__________________
mmmmmmmmm...maštam o wellness vikendu s prijateljicama....
martha is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 23:28   #8
Quote:
magaly kaže: Pogledaj post
trebalo bi s malenom otići obavezno na endokrinologiju i napraviti pretrage...upoznata sam s tim jer je malena od susjede imala isti problem i redovito se kontrolira već skoro 5 godina....
slazem se
anapipius is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 00:47   #9
moja sestra će popi.dit kad ovo čuje.njoj je 30.g. a još nisu počele rasti.


šalu na stranu,i maloj rodici od 2.g.rastu sisice.bas ću mami njenoj iščitati vase postove.pitale smo se nekidan jel to normalno...
__________________
Sin valor.
moment is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 14:34   #10
Malu boli na dodir, samo to već znači da nije normalno. Ja bih od doktorice zahtijevala uputnice.
phuketya is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 18:16   #11
i...jeste li je vodili?
__________________
mmmmmmmmm...maštam o wellness vikendu s prijateljicama....
martha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:15.