Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.12.2005., 23:29   #101
Quote:
piper kaže:
Pa dobro, jesi li ti ženo pročitala njegov post? Tip uopče ne zvuči kao frajer. Pička mu je isčupala jaja i spremila u smočnicu, negdje na najvišu policu.

Tipu treba odvalit jednu dobru šamarčinu da se probudi, trgne, uzme si natrag ta svoja muda i bude ponovno muško. Ak njemu trebaju te večere, onda ona ima izvolit te večere spremit. Inače bye-bye. Nemora žemko niš, slobodna je otić kam god hoče.

Njemu bi puno više pasalo da si pod hitno nađe drugo žensko (ne samo jedno): use, nase i podase. I naravno da joj odvali jednu dooobru šamarčinu. Ovako je tip totalno patetičan. Roditelji bi ga se trebali sramiti, što je postalo od njega...
aj nemoj ni ti pretjerivat
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2005., 00:40   #102
Quote:
tuzan_zivot kaže:
hvala svima.

nisam ni sam pametan kako dalje, sve vise joj popustam i radim kako ona zeli samo da se ne svadjamoi pred kcerkicom, i pazim da njoj bude lijepo.

ako trazim razvod sposobna je i lagati samo da me odvoji od nje, siguran sam u to i najvise me strah da ce udaljiti kcerku od mene ako dodje do rastave i ona ju dobije. nemogu se preseliti blize jer tu imam posao a tamo nista, a i to je selo sa 100 ljudi

o ljubavi tu vise nema ni rijeci, to je samo cimerstvo skoro... ne varam ju ako je netko to pomislio , niti sam ju ikad prevario, a mogao sam (nisam niti ruzan niti glup- tj glup sam ispao )

zivot mi bec kceri nema smisla, da znam da je dobra majka zbog dobrobiti kcerke bi ju cak i dao njoj ali ovako ni slucajno, upropastila bi dijete. ne znam jesam vec rekao ali mala je pocela cak i mucati nedavno, a prije je pricala besprijekorno.

sve od njenog vikanja, deranja na nju i pravljenja scena za svaku sitnicu.

sramotno je da nam je sudstvo ovako...pitao sam vec u socijalnom, imam tamo poznanicu i sredila mi je razgovor, iskreno rekao sve i ispalo da dijete tek sa 10 godina bira gdje bi bilo, a do tada u 98% slucajeva ide majci, osim ako ne dokazem da je nestabilna a to je jako tesko jer sam ju vec jednom slao psihicu zbog svojih ispada i nije htjela ici vec je prijetila da ce uzeti malu i pobjeci

svaki puta kada joj kazem da nemoze tako da se smiri, da moramo naci nacina da se sredimo, uvijek mi sa time prijeti. a i to sam pitao, cak nista ne bi ni mogao da mi odvede dijete npr jedan dan bez mog znanja... to nije otmica posto je i njeno dijete

ne vidim izlaza, stvarno...

hvala svima na podrsci, puno mi to znaci
Ne znam sta su drugi do sada pisali, nemam zivaca za citanje. Ali citajuci tvoj post bas me je rastuzila tvoja prica. Moji roditelji su imali isti takav brak (ako se uopce mze nazvati brak). I ne znam kako su uspjeli uopce biti zajedno skoro 30 godina. Ja kao njihovo dijete ti mogu reci da tu nema srece ni za tebe ni za nju, a pogotovo ne za dijete. Moji su se odlucili rastaviti i ovo su mi prvi blagdani da su svako na svojoj strani. Tesko mi je, ali jos uvik mi nije jasno zasto su uopce cekali toliko dugo. Zbog djece? Vjerujem da bi moje djetinjstvo bilo puno kvalitetnije da nije bilo vriske i dreke u kuci. Iz ovoga sta kazes kakav je vas odnos, vucem paralelu sa mojima. Isti odnos su i oni imali, a sve zato sta nikada nisu naucili komunicirati. I danas moj stari ne razumi zasto se on mora najaviti mojoj materi dan prije ako misli doci na kavu. A ona mu ne moze nista objasniti normalnim rijecima, nego se samo izdere na njega bez objasnjenja. Njegov zakljucak da je ona luda, njen da je on divljak koji samo gleda sebe (je, to smo brat i ja gledali skoro svaki dan).
Jedina sansa koju imate, a koju moji nisu htjeli (jer stari je prevelik karijerista, a stara ne zeli da se nju proglasi ludom), je da idete kod obiteljskog psihologa. To je osoba koja ce vas nauciti da zajedno komunicirate istim jezikom. Uletili ste u brak ne spremni. Ovo vam je zadnja sansa pod uvjetom da oboje zelite srediti brak. Ako ne, onda morate ici svako svojim putem, ali ne prepucavajuci se preko djeteta. Zelim ti srecu i strpljenje. Drzi se!
splicanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2005., 02:57   #103
Quote:
dodouprolazu kaže:
O.k. hvala A koja je fora u crvenom kad ionako svi vide da si nevidljiv?
nemam pojma
H5N1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2005., 02:59   #104
Quote:
splicanka kaže:
Ne znam sta su drugi do sada pisali, nemam zivaca za citanje. Ali citajuci tvoj post bas me je rastuzila tvoja prica. Moji roditelji su imali isti takav brak (ako se uopce mze nazvati brak). I ne znam kako su uspjeli uopce biti zajedno skoro 30 godina. Ja kao njihovo dijete ti mogu reci da tu nema srece ni za tebe ni za nju, a pogotovo ne za dijete. Moji su se odlucili rastaviti i ovo su mi prvi blagdani da su svako na svojoj strani. Tesko mi je, ali jos uvik mi nije jasno zasto su uopce cekali toliko dugo. Zbog djece? Vjerujem da bi moje djetinjstvo bilo puno kvalitetnije da nije bilo vriske i dreke u kuci. Iz ovoga sta kazes kakav je vas odnos, vucem paralelu sa mojima. Isti odnos su i oni imali, a sve zato sta nikada nisu naucili komunicirati. I danas moj stari ne razumi zasto se on mora najaviti mojoj materi dan prije ako misli doci na kavu. A ona mu ne moze nista objasniti normalnim rijecima, nego se samo izdere na njega bez objasnjenja. Njegov zakljucak da je ona luda, njen da je on divljak koji samo gleda sebe (je, to smo brat i ja gledali skoro svaki dan).
Jedina sansa koju imate, a koju moji nisu htjeli (jer stari je prevelik karijerista, a stara ne zeli da se nju proglasi ludom), je da idete kod obiteljskog psihologa. To je osoba koja ce vas nauciti da zajedno komunicirate istim jezikom. Uletili ste u brak ne spremni. Ovo vam je zadnja sansa pod uvjetom da oboje zelite srediti brak. Ako ne, onda morate ici svako svojim putem, ali ne prepucavajuci se preko djeteta. Zelim ti srecu i strpljenje. Drzi se!

ma to je sve strava.. ja jedva cekam da skupim enku lovu i otpizdim od doma..
H5N1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2005., 05:12   #105
hm ko da slusam svoju svakodnevnicu ali u malo blazoj verziji,jebiga kod nas je trend da se ljudi zene kad se zatrudni i jebiga neke se stvari promjene poslije toga ja barem mogu sa mojom zenom pricati ali moja situacija je zaguljena u nekoj drugoj stvari ali mi pricamo mislim da je komunikacija najbitnija,neke zene znaju pasti u depresiju poslije poroda,njene frendice briju vani ili tako neka sranja probaj je nagovoriti da ode psihologu a sto se tice razvoda tu si pusiona jedino ako imas na papirima da ona nije sposobna ili da izneses sav prljavi ves ali kakvo je sudstvo kod nas,probaj je uvatiti kad je dobre volje baciti dobru spiku i moja mala ima 3.5 god zelim ti srecu
__________________
Badža kronjo sa svojim plitkim i balkanskim prostaklukom
dr.kronja is back is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2005., 17:50   #106
Quote:
gnjavež kaže:
joj spasi nas, preobrati i prosvijetli
nisam rekla da ti ja mogu pomoch - al ti pomoch treba

jer i zhene mogu biti oni koji se fizichki obrachunavaju

pitam se ocesh li se dovest u situaciju da ako te muzh/dechko ne poslusha da mu svezhesh jednu preko zuba - jer je npr razmazhen?
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2005., 17:53   #107
Quote:
piper kaže:
Pa dobro, jesi li ti ženo pročitala njegov post? Tip uopče ne zvuči kao frajer. Pička mu je isčupala jaja i spremila u smočnicu, negdje na najvišu policu.

Tipu treba odvalit jednu dobru šamarčinu da se probudi, trgne, uzme si natrag ta svoja muda i bude ponovno muško. Ak njemu trebaju te večere, onda ona ima izvolit te večere spremit. Inače bye-bye. Nemora žemko niš, slobodna je otić kam god hoče.

Njemu bi puno više pasalo da si pod hitno nađe drugo žensko (ne samo jedno): use, nase i podase. I naravno da joj odvali jednu dooobru šamarčinu. Ovako je tip totalno patetičan. Roditelji bi ga se trebali sramiti, što je postalo od njega...
prvo - i zhene mogu biti nasilnici - jasno?

drugo - bez obzira na situaciju u braku i njegove jadne vapaje za neskuhanim vecherama nasilje nishta ne rjeshava

i ako on ZHELI vecehru nek si je skuha

ona NE MORA nishta - bash kao ni on

ni jedno u braku nije sluga ni rob onom drugom

po tvojoj logici ako ona mora skuhati njemu vecheru kad ON HOCHE - onda bi i on morao npr odvesti je u shopping u Austriju kad on hoche
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2005., 19:03   #108
pa kuhanje vecere i shoping u austriji nije ista stvar.za ovo drugo ipak trebas imat visak love i vremena (a danas malo tko toga ima).
mislim da je problem tko ce prvi poceti ciniti nesto za vezu(mislim opcenito u svim rasutim vezama), obicno obe strane smatraju da im je to ispod casti.
a da moram kuhat veceru bas onda kad to gazda hoce, u toj se vezi nebi dugo zadrzala.kod normalnih ljudi bi sve trebalo ici dogovorom, a ne tiranijom u psihickom i/ili fizickom smislu.
mislim da bi autor topica (ako je istina ono sta je pisao) mogao dobiti potvrdu od psihijatra da mu je zena posla na kvasinu ili sta vec.
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2005., 19:21   #109
Da bi bilo kakva veza uspila, pa tako i brak, najvaznije je biti kompromisan. To ne znaci biti sluga i rob jedno drugome, niti izgubiti svoj identitet. Samo znaci prilagoditi se na zivot u dvoje.
Tuzan_zivot - A kako bi bilo da ti krenes sam u obiteljskog psihologa, cak i ako ti zena ne zeli u pocetku. Ako vidi da se ti trudis, mozda i pristane doci kasnije.
splicanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2005., 20:08   #110
Ja sam od tebe starija dosta i dobro znam šta znači brak koji traje 20 godina zbog djece. Na kraju se ipak dogodi neizbježno, a djeca su traumatizirana zbog stalnih sukoba i svađa. Vjeruj da nije prestrašno da djete pripadne majci, jer ne vjerujem da se za kćer nebi brinula. Istina da postoji opasnost da je okrene protiv tebe, kad to već radi sad kad ste zajedno, ali djete odrastanjem samo uviđa neke stvari. Iskreno rečeno, u boljoj si poziciji od žene da se brineš o djetetu, samo ti treba dobar odvjetnik, neki koji je već dobivao takve slučajeve, a ne neki koji se uči na tvom slučaju.
Puno sreće.
eeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2005., 14:04   #111
Pusti je nek se zaplate u vlastitu mrezu!

Bok! Nisam citala svih 5 str savijeta, ali ako moze jedan moj mali savijet. Znam da si ih primio stotine, ali it might help. Pusti svoju 'dragu' zenicu nek se zaplete u vlastitu mrezu! Nek izlazi koliko god hoce, nek banci do mile volje, nek dolazi pijana doma, sto vise to bolje. Daj joj lovu za izlaske i potici je u tome koliko god mozes. Mozda vani upozna nekoga, mozda jos bolje zatrudni, i mozda te sama ostavi. Koliko god mozes potici njezino promiskuitetno ponasanje, i na taj nacin ces moci lakse dobiti razvod braka i skrbnistvo nad djetetom. Ako se zaljubi u nekog drugog, taj sigurno nece htjeti da i mala dode zivjeti s njima. U biti, samo joj pomozi da bude kakva je i stvari ce se same rijesiti.
MangoAnanas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2005., 15:16   #112
Ovo je bilo vrlo praktično. Ali stvari bi se mogle tako još gore zakomplicirati....
eeni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:42.