Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2015., 13:48   #1
Želučane tegobe - alternativno liječenje

Pozdrav svima.

Prije 3 godine mi se javio stravičan problem koji traje i dan danas. Imam gustu bijelu , ljepljivu, slinu koja mi se stalno proizvodi u ustima neovisno o tome koliko vode pijem. Išao sam na pretrage i na gastroskopiji su mi našli helico bacter, hijatalnu herniju i težak gastritis. Trošio sam trojnu terapiju i te PPI blokatore. Išao za 4 mjeseca na drugu gast. i na njoj su mi rekli da je sve u redu.

Od tada pa do danas sam sve živo pretražio u nadi da si nekako pomognem.
Zadnje što sam čuo je da je izmišljen nekakav pepsin test u americi, gdje oni iz sline vide količinu prisutnosti pepsina i po toj tezi pepsin je uzročnik ovakvih čudnih simptoma. Nešto kao u stilu da to nije "acidozni reflux". Dosta sam se interesirao za LPR - laringoezofagalni refluks i znam dosta ljudi koji to trpe kojima su isto to našli.

Neki me savjetuju da s interneta naručim alkalnu vodu jer je njima pomogla , a neki su mi opet rekli da je temeljni problem manjak kiseline ( i jedan gastro mi je to rekao) jer su simptomi isti kod više ili manje kiseline.

Mene ubija to što te svi uvjeravaju da ti nije ništa šalju te psihijatru a ti imaš tegobe cijeli dan bez prekida i ludiš.

Evo jedino što mi je pomoglo je i s čim sam probao je ona indijska biljka aschwaganda.

Jel itko slično iskusio i imate li kakav savjet za mene ?
Asklepije8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2015., 15:06   #2
Čovječe , izmjeri ph vrijednosti želučane kiseline. Ako ti je premala nadodaj, ako je prevelika udri sa ppi. i pitaj liječnika. Imaš heildeberg capsule test, odlčan a malko oskup nekoliko tisuća dolara. Također imaš string gastro test , malo manje precizan od heildeberg capsule test, al za tebe još uvijek dovoljno, zato neuporedivo jeftinije. guglaj.

ove tri stvari dovedi u red i bit će ti bolje.

b12 vitamin, 500- 900 pg/ml

d3 vitamin. 50 - 80 ng/ ml

želučana kiselina ph 1-3


__________________
Intuitive Tara: Again I appreciate all the advice and help . very validating . You helped me in 5 min more than the doctors in the last so many years lol so thank you!

Zadnje uređivanje DEBELKURAC : 02.01.2015. at 15:27.
DEBELKURAC is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:43.