Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2017., 00:31   #61
Niti su poticaji, niti mirovine loše ideje, ali su Hrvati tu muljaže doveli do savršenstva.

Quote:
zbunjenixx kaže: Pogledaj post
Naravno da je manje rada. A zato da bi imao koristi, treba imati puno veću površinu. I naravno adekvatnu tehnologiju.
Genijalno - da bi zabio čavao u dasku, treba imati čekić, čavao i dasku.

Stvarno iznenađujuće.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 00:31   #62
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Čekaj, samo malo.

Ako imaš 225 000 kn poticaja, i ti kažeš, nije baš toliko, znači da od pšenice imaš gubitak?

Gle, ako je pšenica 10% rada u odnosu na jedan lješnjak ili vinovu lozu, sijeci mi kurac.

Zamisli da ja sad tebi počnem pametovat kako je krastavac i tikvica ekstremno zajebana kultura, treba raditi... a ono, ne, treba ležati. A realno, treba uložiti, inače ti je sav rad zakurac. To je ono što većina ljudi ne može pregristi.

Možeš ti raditi po cijele dane, 365 dana godišnje, ali ako nemaš navodnjavanje kad biljka treba vodu, a sušno je razdoblje, zakurac ti sve.
radio sam tikvice tako da znam šta su. gdje sam ja napisao da imam gubitak od pšenice ako ne bude nekakav ekstrem? ajd mi nađi to? nije isto raditi 1 ha pšenice i 70 ha pšenice u 50 parcela. znam da je veći posao, radio sam tikvice 2 puta isto tako sam radio 8 ratarskih kultura i radim 7 i dalje
darkripper is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 00:32   #63
Quote:
darkripper kaže: Pogledaj post
pa europa je prva izmislila poticaje, dakle Švabo, Francuz je glup jel? Jel ti znaš za čega je zapravo bio prvotna namjena poticaja i gje je uvedeno?
Ne znam točno, al još 80tih su stočari dobivali poticaje za mlijeko. Ne znam pravi razlog, niti je bitno tko ih sve daje.
Stvar je što kod nas poticaju nisu napravili puno pametnog za poljoprivredu. Ponajviše zbog nedostatka ikakve strategije poljoprivrede.
__________________
Jebeš ženu koja ne zna kuhati i muškarca koji ne zna promjeniti žarulju!

Agroseksualac otvorenih pogleda na život :)
zbunjenixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 00:33   #64
Quote:
darkripper kaže: Pogledaj post
radio sam tikvice tako da znam šta su. gdje sam ja napisao da imam gubitak od pšenice ako ne bude nekakav ekstrem? ajd mi nađi to? nije isto raditi 1 ha pšenice i 70 ha pšenice u 50 parcela. znam da je veći posao, radio sam tikvice 2 puta isto tako sam radio 8 ratarskih kultura i radim 7 i dalje
E jebiga, prika, šta ti hoćeš da ti kažem nakon ovoga? Trebam ti nacrtati?
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 00:33   #65
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Čekaj, samo malo.

Ako imaš 225 000 kn poticaja, i ti kažeš, nije baš toliko, znači da od pšenice imaš gubitak?

Gle, ako je pšenica 10% rada u odnosu na jedan lješnjak ili vinovu lozu, sijeci mi kurac.

Zamisli da ja sad tebi počnem pametovat kako je krastavac i tikvica ekstremno zajebana kultura, treba raditi... a ono, ne, treba ležati. A realno, treba uložiti, inače ti je sav rad zakurac. To je ono što većina ljudi ne može pregristi.

Možeš ti raditi po cijele dane, 365 dana godišnje, ali ako nemaš navodnjavanje kad biljka treba vodu, a sušno je razdoblje, zakurac ti sve.
ja sam rekao 225 000 kn sa onim tvojim nabrojanim radom je čista glupost, nema ni ovako 225 000 kn sa full ulogom na 100 ha. jel ti znaš da je porez kad bih ja i zaradio a ne zaradim tih tvojih 225 000 kn 40% na opg? od zarađenih 121 000 kn pa nadalje? a ispod toga je 25%
darkripper is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 00:34   #66
Plaćaš porez na poticaje?

Stvarno čudno, treba platiti porez na prihode i zaradu.

Evo ti keks.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 00:34   #67
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
E jebiga, prika, šta ti hoćeš da ti kažem nakon ovoga? Trebam ti nacrtati?
a šta hoćeš reći? kako da okrupnim ajd mi molim te reci. državne zemlje radim 5 ha sve ostalo privatno, bude to parcela i od 7-8 ha, ali imaš parcela i od 0,1 ha.... koja su robija za raditi, a ajd reci gazdi neću ti raditi to, ili ajd da se ja i osoba x mijenjamo da okrupnim parcelu a gazda čim si mu to spomenuo pošalje te znaš gdje, ili ti automatski kaže, ima netko drugi tko će raditi tako zemlju kako sam si ja to zamislio i ode zemlja...
darkripper is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 00:36   #68
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Niti su poticaji, niti mirovine loše ideje, ali su Hrvati tu muljaže doveli do savršenstva.



Genijalno - da bi zabio čavao u dasku, treba imati čekić, čavao i dasku.

Stvarno iznenađujuće.
naravno, za muljaže spremni.

jebate što možeš izvrtati stvari. Nije ista tehnologija nekome kome je primarno stočarstvo, a sije recimo 10ha pšenice jer mu slama dobro dođe i zbog plodoreda. Njemu je mala zarada na pšenici ali ima svoju računicu zašto jer sije. netko tko sije 100 ili 500ha živi od te pšenice i ima neku drugu tehnologiju.
__________________
Jebeš ženu koja ne zna kuhati i muškarca koji ne zna promjeniti žarulju!

Agroseksualac otvorenih pogleda na život :)
zbunjenixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 00:36   #69
To ti je kao da ja kažem da moram poslovati s lihvarom.

Ništa se ne mora, ti izračunaj što ti je isplativo što nije.

Ali 70 ha na 50 parcela, ne znam što da ti kažem da te ne uvrijedim.

Quote:
zbunjenixx kaže: Pogledaj post
jebate što možeš izvrtati stvari. Nije ista tehnologija nekome kome je primarno stočarstvo, a sije recimo 10ha pšenice jer mu slama dobro dođe i zbog plodoreda. Njemu je mala zarada na pšenici ali ima svoju računicu zašto jer sije. netko tko sije 100 ili 500ha živi od te pšenice i ima neku drugu tehnologiju.
Šta sam ja izvrnio?

Lijepo sam napisao sve, ako ti nije jasno, pitaj, prije nego komentiraš.

Naravno, da bi nešto radio, moraš imati strojeve za to raditi. Stvarno treba biti genijalac za to zaključiti.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 00:38   #70
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Plaćaš porez na poticaje?

Stvarno čudno, treba platiti porez na prihode i zaradu.

Evo ti keks.
plaćaš porez na zaradu, poticaj ti je prihod.
darkripper is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 00:40   #71
Quote:
darkripper kaže: Pogledaj post
plaćaš porez na zaradu, poticaj ti je prihod.
Poticaji su, znači, neoporeziv prihod, a ostali prihodi su oporezivi.

To je ok, ne znam šta je čudno?
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 00:44   #72
Ima u Istri stotine hektara neobrađene zemlje, čudi me da se nitko nije uhvatio poljoprivrede a more im pred nosom, nekima još nije jasno da ovom državom upravlja uvoznički lobi.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 00:48   #73
A čija je ta zemlja? Ima vlasnika, dali vlasnik želi da bude obrađena?
Pa i 98% Ravnih kotara je neobrađeno, a turizam doslovno pod nosom.
__________________
Jebeš ženu koja ne zna kuhati i muškarca koji ne zna promjeniti žarulju!

Agroseksualac otvorenih pogleda na život :)
zbunjenixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 00:50   #74
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Ali 70 ha na 50 parcela, ne znam što da ti kažem da te ne uvrijedim.
nisam odvjetnik, al zar misliš da on kao zakupac može od 10 parcela napraviti jednu?
doduše, tih 70 parcela je vjerovatno spojeno u nekoliko parcela,čisto sumnjam da ima 70 razbacanih, ne spojenih tabli. ali i dalje ostaje problem papirologije za 70 čestica..

A spojiti (okrupniti) ne može ako vlasnik ne želi prodati).
__________________
Jebeš ženu koja ne zna kuhati i muškarca koji ne zna promjeniti žarulju!

Agroseksualac otvorenih pogleda na život :)
zbunjenixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 00:52   #75
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Poticaji su, znači, neoporeziv prihod, a ostali prihodi su oporezivi.

To je ok, ne znam šta je čudno?
ne poticaj je isto oporeziv i zato i je tolko opg-a u blokadi jer lova sjedne na žiro a niko da se sjeti platiti porez...
recimo ove godine bandić djeli 15 000€ i ekipa se polakomila ne razmišljajući da kad ta lova sjedne na račun automatikom postaješ paušalac (nekih 88 000 kn je granica) ispod tog nema poreza.
ali to je tako kad se poljoprivredom bave oni koji još misle da su njihovi djedovi najbolje znali.....
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 00:53   #76
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Poticaji su, znači, neoporeziv prihod, a ostali prihodi su oporezivi.

To je ok, ne znam šta je čudno?
znas sta je cudno, cudno je da nakon silnog lupetanja slavonija nije pod opsadom jer tamo izgleda rastu pare na grani samo su slavonci lijeni da ih uberu. eto to je cudno, vrati se pa iscitaj topic od pocetka. za profitabilnost u poljoprivredi treba cekat 10 godina a dovoljna je jedna nepogoda da te vrati na sami pocetak. pa ajte molim vas pocnite, pa se cujemo za jedno 10 godina kakvi ste s parama.

znaci mimo poticaja, promjena vlasti, idiota na vlasti, korupcije nepotizma uvoznickog lobija, agrokora i inih, uspoedbe sa hercegovackim plantazama itd itd. sadite....banane sto se mene tice, jebe mi se, izaberite nesto sto mislite da je profitabilno i ajmo. sadite ananas !
samo sjasite s kurca sa pametovanjem. pogotovo sad kad su i zemlja i kuce prakticno dzabe u slavoniji pa si niko ni viksu ne bi kupio jer jebiga, znas, problem je u necem drugom ako zivis od zemlje uvijek neko moze da te jebe kako si seljak a ako vices furesti furesti onda nisi seljak (ma jok ). znoj je mnogo jak anti-urbanizam, a jebiga mi smo hrvati gospoda. steta sto protjerasmo onoilike srbe iz slavonije, oni su seljacine, moglo je barem nesto opstat od njih kad vec mi, eto, nismo za to. ali znamo mi sta i kako ! samo kad bi neko drugi to sto mi znamo.....

furesti furesti !
__________________
Prijatelj i ja, sedimo na klupi, gledamo zvezde
bata konj harmonikas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 00:54   #77
Quote:
zbunjenixx kaže: Pogledaj post
A čija je ta zemlja? Ima vlasnika, dali vlasnik želi da bude obrađena?
Pa i 98% Ravnih kotara je neobrađeno, a turizam doslovno pod nosom.
Vlasnik je država pa sad razmisli
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 00:54   #78
Quote:
zbunjenixx kaže: Pogledaj post
nisam odvjetnik, al zar misliš da on kao zakupac može od 10 parcela napraviti jednu?
doduše, tih 70 parcela je vjerovatno spojeno u nekoliko parcela,čisto sumnjam da ima 70 razbacanih, ne spojenih tabli. ali i dalje ostaje problem papirologije za 70 čestica..

A spojiti (okrupniti) ne može ako vlasnik ne želi prodati).
I baš zato netreba porez na nekretnine jel tako.. neka zemlje ne košta ništa bolje da ambrozija raste (meni paše)
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 00:57   #79
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
To ti je kao da ja kažem da moram poslovati s lihvarom.

Ništa se ne mora, ti izračunaj što ti je isplativo što nije.

Ali 70 ha na 50 parcela, ne znam što da ti kažem da te ne uvrijedim.



Šta sam ja izvrnio?

Lijepo sam napisao sve, ako ti nije jasno, pitaj, prije nego komentiraš.

Naravno, da bi nešto radio, moraš imati strojeve za to raditi. Stvarno treba biti genijalac za to zaključiti.
i na tome se da zaraditi, ali kao što sam rekao krvavo je zarađen taj novac vjeruj mi. nemam kao neki pojedinci 30 ha u komadu po cijeni od 1000 kn po ha državne zemlje... nisam podoban političkki jel
darkripper is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 00:57   #80
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
ne poticaj je isto oporeziv i zato i je tolko opg-a u blokadi jer lova sjedne na žiro a niko da se sjeti platiti porez...
recimo ove godine bandić djeli 15 000€ i ekipa se polakomila ne razmišljajući da kad ta lova sjedne na račun automatikom postaješ paušalac (nekih 88 000 kn je granica) ispod tog nema poreza.
ali to je tako kad se poljoprivredom bave oni koji još misle da su njihovi djedovi najbolje znali.....
To je tek glupost, daju ti poticaj, pa na njega plati porez.

Quote:
bata konj harmonikas kaže: Pogledaj post
znas sta je cudno, cudno je da nakon silnog lupetanja slavonija nije pod opsadom jer tamo izgleda rastu pare na grani samo su slavonci lijeni da ih uberu. eto to je cudno, vrati se pa iscitaj topic od pocetka. za profitabilnost u poljoprivredi treba cekat 10 godina a dovoljna je jedna nepogoda da te vrati na sami pocetak. pa ajte molim vas pocnite, pa se cujemo za jedno 10 godina kakvi ste s parama.

znaci mimo poticaja, promjena vlasti, idiota na vlasti, korupcije nepotizma uvoznickog lobija, agrokora i inih, uspoedbe sa hercegovackim plantazama itd itd. sadite....banane sto se mene tice, jebe mi se, izaberite nesto sto mislite da je profitabilno i ajmo. sadite ananas !
samo sjasite s kurca sa pametovanjem. pogotovo sad kad su i zemlja i kuce prakticno dzabe u slavoniji pa si niko ni viksu ne bi kupio jer jebiga, znas, problem je u necem drugom ako zivis od zemlje uvijek neko moze da te jebe kako si seljak a ako vices furesti furesti onda nisi seljak (ma jok ). znoj je mnogo jak anti-urbanizam, a jebiga mi smo hrvati gospoda. steta sto protjerasmo onoilike srbe iz slavonije, oni su seljacine, moglo je barem nesto opstat od njih kad vec mi, eto, nismo za to. ali znamo mi sta i kako ! samo kad bi neko drugi to sto mi znamo.....

furesti furesti !
Upravo tako, ajde pročitaj temu od početka, pa pogledaj 2 jako bitne stvari koje sam spomenuo.

Nakon toga ne bi ovako retardiran post napisao.

Inače, ja se ne bavim turizmom, niti sam se ikad njime bavio. Ne kažem da neću, ali u Hrvatskoj, sigurno ne.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:49.