Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2017., 16:02   #541
Ja sam bio 2016 ..Pisao sam vec nesto..Po meni je idealna tura iz Tel Aviv do Elliata ili ako je let za Eliat ista stvar..I onda udete u Jordan obidete Wadi Rum prespavate onda bar 2 dana Petre moze se i dabe uc ko ima volje..Onda u Amman potom..Moze se posjetit i Dana ..Iz Amanna do Madabe mont Neba Mrtvog mora i rijeka Jordan mjesto Isusovog krstenja..Onda Jerash to je super..I onda za Zapadnu obalu..Tamo Jerihon Nablus Ramala i Betlehem..Onda Jeruzalem 3 dana recimo..onda Tel Aviv i let..Ako je let it Eliata posjetit Masadu i iz Eliata kuci..Ko voli povijest prirodu hranu pustinje arheologiju..Fenomenalno putovanje..Ici samo u Izrael nema smisla preskupo a nists posebno osim Jeruzalema..Bar meni..
Čiribimbaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 17:36   #542
http://www.bbc.com/news/world-middle-east-42265337

ovako izgleda Betlehem danas - otvoriti gornji video
katastrofa..
ja sam trebala ići za mjesec dana, kupila karte, rezervirala smještaj - ali zar mi zbilja treba ovakav stres na odmoru?

vidjet ću još kako će se situacija odvijati, ali na rubu sam odustanka

što s vama drugima koji ste sad/uskoro namjeravali ići?
je li vas strah..ili mislite da ovo nije big deal ?

ps. a ovo se može usporediti sa ugođajem iz Apocalypse Now

https://twitter.com/BhittaniKhannnn/...-i-opecenih%2F

Zadnje uređivanje itapita : 07.12.2017. at 17:48.
itapita is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 18:47   #543
http://www.index.hr/vijesti/clanak/u...la/984037.aspx

Evo još snimaka, ja sam isto trebao ići sad u prvom mjesecu, ali mislim da ću odustati jer će ovo se samo razbuktati. Ja sva sreća nisam rezervirao smještaj, ali sam platio avionsku kartu te parking u Veneciji.
Easyjet nema šanse da vrati nikakav dio iznosa karte radi ovih nemira?

Zadnje uređivanje BlueLabel : 07.12.2017. at 18:57.
BlueLabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 19:49   #544
ne znam, može se pitati
mislim da vraćaju ako je u pitanju bolest, za ostalo ne znam

mogu otkazati smještaj do 3.1. tako da barem tu nema štete

ps. link ti je na članak iz srpnja
itapita is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 20:52   #545
Frendica i ja bi trebale ici u utorak za Tel Aviv.. Pa onda i Jeruzalem.
Sta mislite da nije sigurno? Mi nekak nismo planirale odustat.
Rubi_00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 20:59   #546
Evo link stanje se zakuhava još više
https://dnevnik.hr/vijesti/svijet/iz...---498955.html

Odgovorili su mi da mi mogu vratiti iznos taksi, da li netko zna kojo bih to bio iznos? Koliki je postotak od karte taksa zrakoplovna?
Rubi ja defintivno ne bih išao u utorak, cak i ne zbog toga sto može da ti se nešto desi nego sta neces puno toga viditi po Jeruzalemu ako su nemiri, gubi se sav užitak i sojecaj sigurnosti, vjerujem da ce sad i na aerodromima jos više postroziti ionako najstroze kontrole.

God bless America!
Ovaj Trump je klasični idiot

Pardon na krivom pravopisu, pisem s moba pa ne mogu ubosti sve pravilno haha
BlueLabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 22:08   #547
Ma sad je najbolje ici, uz obilizak Izraela dobijes i gratis Intifadu.

Za takse sve zavisi, samo takse se vracaju kada je karta non refundable. U tom slucaju se ne vracaju ni tkz. gasoline charges, koji su najveci deo ukupnih taksi.
U tom slucaju vrati ti se 10-20% celokupnog iznosa koji si platio.
Darihno is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 22:46   #548
Quote:
Rubi_00 kaže: Pogledaj post
Frendica i ja bi trebale ici u utorak za Tel Aviv.. Pa onda i Jeruzalem.
Sta mislite da nije sigurno? Mi nekak nismo planirale odustat.
pa vidi još preko vikenda, ali ne izgleda baš obećavajuće
ja osobno ne bi išla..mislim, može se i poginuti bez ikakvog napora..to nije nešto što očekujem od odmora
itapita is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 09:50   #549
Mislim, samo je u Jeruzalemu tarapana?
Mozda bi otisle, ali jednostavno izbjegle Jeruzalem i bili po ostatku Izraela, mozda i ubacili Jordan. Fkt ne znam sta da radimo.
Rubi_00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 10:59   #550
Quote:
Rubi_00 kaže: Pogledaj post
Mislim, samo je u Jeruzalemu tarapana?
Mozda bi otisle, ali jednostavno izbjegle Jeruzalem i bili po ostatku Izraela, mozda i ubacili Jordan. Fkt ne znam sta da radimo.
moj muž smatra da nema mjesta drami i da će israeli sve to 'potaracati' do kad mi idemo

ne znam kaj da ti velim, ja sam još mislila uzeti rent-a-car i ići od jerusalema do dead sea pa gore na galileju preko west bank-a po toj nekoj hwy 90 koja je navodno sigurna i pod kontrolom izraelske vojske, ali sad se vozikat po palestinskom teritoriju mi ne izgleda kao nešto prepametno

ako i odeš, please javi kak je bilo
ono, opći osjećaj, kontrole, strah za život i tak

ps. ovo je najnovija crtica od tamo, možda da pratiš sa BBC news neke bolje i cjelovitije vijesti

http://www.index.hr/vijesti/clanak/n...a/1012454.aspx
itapita is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 14:25   #551
Frendica kontaktirala nasu ambasadu tamo i rekli su da ako bas ne moramo, da ne dolazimo. Da ljudi odlaze, i da ako bi i dosli, morali bi ostavit svoj kontakt broj za slucaj evakuacije.. Dakle, ne idemo mi nikud
Rubi_00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 15:10   #552
uf Rubi, baš mi je žao
izgleda da je tamo ipak ozbiljan kaos..

žao mi je i sebe, baš sam se nabrijala na ovo putovanje :/
itapita is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 16:02   #553
Ja imam jos do 15.1 vremena ali mislim da cu već sad otkazati kartu, a steta...
BlueLabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 19:19   #554
Quote:
Rubi_00 kaže: Pogledaj post
Frendica kontaktirala nasu ambasadu tamo i rekli su da ako bas ne moramo, da ne dolazimo.
Nemoj se po njima ravnati, za njih manje HR turista znači manje posla, po njima vjerojatno najbolje da nikad ne dođemo...
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 01:32   #555
kad smo mi bili ove godine u 1. mjesecu, bio je napad/sukob u Jeruzalemu(na nasim portalima je pisalo breaking news tako da su nas svi zvali dal je sve ok), a njima je nazalost to svakodnevnica i nismo primjetili razliku i nikakvih problema nismo imali, u Jeruzalemu je i tako cijelo vrijeme cijeli stari grad pun policije i vojske sa naoruzanjem. Moguce da se sad jos vise zaostrilo ali dosta togtakvih stvari je tamo nazalost stalno...
Weah23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 15:40   #556
Ja sam otkazao dvije karte za prvi mjesec koje su kostale 120 eura povratne, dobio sam samo povrat zrakoplovnih taksi nazad u iznosu oko 15 eura, jbg hvala Americi...
BlueLabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 13:50   #557
Meni je prijatelj u pojasu Gaze trenutno..Jucer je bio u Tel Avivu..kaze da je sve normalno..Ti sukobi su sporadicni..Do granice s Jordanom imate 5 sati mozda..Iako da i ja imam karte cura mi sigurno ne bi htjela ici..Vjerojatno ne bi ni ja..Jer ne znas u kojem ce to smjeru ici..
Čiribimbaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 10:19   #558
Pozdrav ljudi, planiram za Izrael u dogledno vrijeme čim se situacija malo smiri. Zanima me zna li netko možda je li za ulazak u zemlju potrebna biometrijska putovnica? Znam da je za SAD potrebno, a Izrael ima isto visoke mjere sigurnosti, pa da provjerim prije nego što krenemo planirati put.
lyrabelacqua is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 17:38   #559
Tko kaze da za USA trebas - trebas ga samo ako ne trebas imati vizu, ili?

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 10:49   #560
Quote:
BlueLabel kaže: Pogledaj post
vjerujem da ce sad i na aerodromima jos više postroziti ionako najstroze kontrole.
Kontrole na aerodromu u TA uopće nisu postrožene u odnosu na to kako je inače.
Provela sam nekoliko krasnih dana u Old Jeruzalemu, bez ikakvih problema. Da, nakon Trumpove objave.
Za ubuduće, kako će biti, zbilja teško je prognozirati.
mirjam is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:19.