Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2017., 12:49   #81
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Izbacen da imaju neki mini crossover dok ne dodje Kona i da ljudi kupe to a ne nesto drugo kod drugog proizvodjaca. Tako da ce on otici u zaborav. Zato i jest akcija na njega od 7000 kuna.
to sam i mislio.. zapravo dobra prilika za kupiti? sigurno moze jos i vise cijena dole...

to je nesto kao sto je bio citroen c3 xtr i rover (25) streetwise!

cak 2 rovera su i na njuskalu

https://www.njuskalo.hr/auti/rover-streetwise
tvrda stina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 14:33   #82
U petak probao Hyundai Konu 1.0 U ROCKit opremi.

Probao da vidim koliko troši u realnim uvjetimna, dakle na najmanja potrošnja, nego normalna vožnja.

Vozio ga, za one koje znaju, a za one koje neznaju po ulicama da vide koja je trasa bila, po Osijeku od Vijenca Paje Kolarića na Ulicu Hrvatske Republike, zatim na Županijsku, na Gundulićevu pa na Strossmyerovu, zatim na Svilajsku, Kapelsku, Marjansku, Kozjačku, Čvrsniču, Kalničku, opet na Gundulićevu, pa u Aninu pored groblja na L.B. Mandića, s nje prije aerodroma na S-cestu cca 80 km/h prema Portanovi, zatim na obilaznicu cca 110 km/h, pa opet na L.B Mandića, kružnin tok pa na Županijsku, zatim prolaz pored Kappa centra na Ulicu Hrvatske republike, te natrag na Vijenac Paje Kolarića.
Dionica duga 17.5 km, prosjek cca 36 km/h, prosjek 6,6, l/100 km.

Na 80 km/h u 5-oj troši 3,8 l/100 km pri cca 2.150 o/min.
Na 110 km/h u 6-toj troši 6,3 l/100 km pri cca 2.400 o/min.
Na 120 km/h u 6-toj troši 6,8 l/100 km pri cca 2.750 o/min.
Na 130 km/h u 6-toj troši 7,4 l/100 km pri cca 3.000 o/min.
Potrošnja mjerena na Osječkoj obilaznici na ravnom s tempomatom na dionicama od cca 2 km i prosjek za ta 2 km vožnje pri svakoj brzini.

Proljetos vozio od kolege S-Cross 1.0 (112 KS) na istoj dionici, uz prosjek cca 40 km/h, prosjek isto bio 6,6 l/100 km.

Ista dionicu pod skoro istim uvjetima sa svojim i30 1.6 CRDi 115 KS (2011), prosjek je bio 5,4 l/100 km.

Prije cca dvije-tri godine kad je došao novi Tucson, pa da ga probam sa 1.6 GDI sa 136 KS.
Otprilike je bila slična dionica, osim na početku i na kraju jer se kretalo s Trga Ante Starčevića i nazad na Trg Ante Starčevića (od Trga Ante Starčevića na Strossmyerovu, pa na Svilajsku, Kapelsku, Marjansku, Kozjačku, Čvrsniču, Kalničku, Gundulićevu, pa u Aninu pored groblja na L.B. Mandića, s nje prije aerodroma na S-cestu, zatim na obilaznicu opet na L.B Madićana, kružnin tok pa na Reisnerovu, Aninu, Waldingerovu, pa na Strossmayeru i nazad na Trg Ante Starčevića)
Njegov prosjek je bio 8,7 l/100 km.
Oprosty is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 09:24   #83
Quote:
Oprosty kaže: Pogledaj post
U petak probao Hyundai Konu 1.0 U ROCKit opremi.

Probao da vidim koliko troši u realnim uvjetimna, dakle na najmanja potrošnja, nego normalna vožnja.

Vozio ga, za one koje znaju, a za one koje neznaju po ulicama da vide koja je trasa bila, po Osijeku od Vijenca Paje Kolarića na Ulicu Hrvatske Republike, zatim na Županijsku, na Gundulićevu pa na Strossmyerovu, zatim na Svilajsku, Kapelsku, Marjansku, Kozjačku, Čvrsniču, Kalničku, opet na Gundulićevu, pa u Aninu pored groblja na L.B. Mandića, s nje prije aerodroma na S-cestu cca 80 km/h prema Portanovi, zatim na obilaznicu cca 110 km/h, pa opet na L.B Mandića, kružnin tok pa na Županijsku, zatim prolaz pored Kappa centra na Ulicu Hrvatske republike, te natrag na Vijenac Paje Kolarića.
Dionica duga 17.5 km, prosjek cca 36 km/h, prosjek 6,6, l/100 km.

Na 80 km/h u 5-oj troši 3,8 l/100 km pri cca 2.150 o/min.
Na 110 km/h u 6-toj troši 6,3 l/100 km pri cca 2.400 o/min.
Na 120 km/h u 6-toj troši 6,8 l/100 km pri cca 2.750 o/min.
Na 130 km/h u 6-toj troši 7,4 l/100 km pri cca 3.000 o/min.
Potrošnja mjerena na Osječkoj obilaznici na ravnom s tempomatom na dionicama od cca 2 km i prosjek za ta 2 km vožnje pri svakoj brzini.

Proljetos vozio od kolege S-Cross 1.0 (112 KS) na istoj dionici, uz prosjek cca 40 km/h, prosjek isto bio 6,6 l/100 km.

Ista dionicu pod skoro istim uvjetima sa svojim i30 1.6 CRDi 115 KS (2011), prosjek je bio 5,4 l/100 km.

Prije cca dvije-tri godine kad je došao novi Tucson, pa da ga probam sa 1.6 GDI sa 136 KS.
Otprilike je bila slična dionica, osim na početku i na kraju jer se kretalo s Trga Ante Starčevića i nazad na Trg Ante Starčevića (od Trga Ante Starčevića na Strossmyerovu, pa na Svilajsku, Kapelsku, Marjansku, Kozjačku, Čvrsniču, Kalničku, Gundulićevu, pa u Aninu pored groblja na L.B. Mandića, s nje prije aerodroma na S-cestu, zatim na obilaznicu opet na L.B Madićana, kružnin tok pa na Reisnerovu, Aninu, Waldingerovu, pa na Strossmayeru i nazad na Trg Ante Starčevića)
Njegov prosjek je bio 8,7 l/100 km.
Konu s tim motorom testirao je Šebalj u zadnjoj emisiji AutoMarketa, dosta ju je nahvalio. Ima na jubito. Radilo se o jačoj opremi, negdje 145000kn.

Btw, AutoMarket zaslužuje sve pohvale, a Šebaljeve recenzije su filmsko remek djelo. On to odlično odrađuje, onako za..bantski kao legendarni Mat Watson.
marlan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 09:34   #84
Btw, jučer gledao taj test Kone. Sve je dobro dok ne promaši neke osnovne podatke o autu npr. kad je za novi Civic stalno govorio da je 1.8 a ne 1.5 u stvarnosti...
Orlov77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 20:26   #85
Quote:
Oprosty kaže: Pogledaj post
U petak probao Hyundai Konu 1.0 U ROCKit opremi.

Probao da vidim koliko troši u realnim uvjetimna, dakle na najmanja potrošnja, nego normalna vožnja.

Vozio ga, za one koje znaju, a za one koje neznaju po ulicama da vide koja je trasa bila, po Osijeku od Vijenca Paje Kolarića na Ulicu Hrvatske Republike, zatim na Županijsku, na Gundulićevu pa na Strossmyerovu, zatim na Svilajsku, Kapelsku, Marjansku, Kozjačku, Čvrsniču, Kalničku, opet na Gundulićevu, pa u Aninu pored groblja na L.B. Mandića, s nje prije aerodroma na S-cestu cca 80 km/h prema Portanovi, zatim na obilaznicu cca 110 km/h, pa opet na L.B Mandića, kružnin tok pa na Županijsku, zatim prolaz pored Kappa centra na Ulicu Hrvatske republike, te natrag na Vijenac Paje Kolarića.
Dionica duga 17.5 km, prosjek cca 36 km/h, prosjek 6,6, l/100 km.

Na 80 km/h u 5-oj troši 3,8 l/100 km pri cca 2.150 o/min.
Na 110 km/h u 6-toj troši 6,3 l/100 km pri cca 2.400 o/min.
Na 120 km/h u 6-toj troši 6,8 l/100 km pri cca 2.750 o/min.
Na 130 km/h u 6-toj troši 7,4 l/100 km pri cca 3.000 o/min.
Potrošnja mjerena na Osječkoj obilaznici na ravnom s tempomatom na dionicama od cca 2 km i prosjek za ta 2 km vožnje pri svakoj brzini.

Proljetos vozio od kolege S-Cross 1.0 (112 KS) na istoj dionici, uz prosjek cca 40 km/h, prosjek isto bio 6,6 l/100 km.

Ista dionicu pod skoro istim uvjetima sa svojim i30 1.6 CRDi 115 KS (2011), prosjek je bio 5,4 l/100 km.

Prije cca dvije-tri godine kad je došao novi Tucson, pa da ga probam sa 1.6 GDI sa 136 KS.
Otprilike je bila slična dionica, osim na početku i na kraju jer se kretalo s Trga Ante Starčevića i nazad na Trg Ante Starčevića (od Trga Ante Starčevića na Strossmyerovu, pa na Svilajsku, Kapelsku, Marjansku, Kozjačku, Čvrsniču, Kalničku, Gundulićevu, pa u Aninu pored groblja na L.B. Mandića, s nje prije aerodroma na S-cestu, zatim na obilaznicu opet na L.B Madićana, kružnin tok pa na Reisnerovu, Aninu, Waldingerovu, pa na Strossmayeru i nazad na Trg Ante Starčevića)
Njegov prosjek je bio 8,7 l/100 km.
Kakav je dojam sto se tice automobila?
cruise2212 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 20:39   #86
stajao neki dan pored kie stonic.. pa dobro su to podvalili... to je samo kao dacia sandero stepway. zapravo tek sad vidimo koliko su u daciji tj renaultu bili vizionari kad sve dacije imaju te povisene izvedbe.. tek im sad slijede pravi prodajni rekordi jer takva vozila su sada must have.. citam o novom dusteru, sve su poboljsali sto su kupci trazili, samo im je to najbitnije bilo-sto kazu kupci sto im je smetalo..

u novo AMS-u usporedni test tih "autica", pa tu ne moze covjek sjesti/uci na zadnja vrata normalno, osim mozda u captur.
tvrda stina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 21:00   #87
Quote:
tvrda stina kaže: Pogledaj post
stajao neki dan pored kie stonic.. pa dobro su to podvalili... to je samo kao dacia sandero stepway. zapravo tek sad vidimo koliko su u daciji tj renaultu bili vizionari kad sve dacije imaju te povisene izvedbe.. tek im sad slijede pravi prodajni rekordi jer takva vozila su sada must have.. citam o novom dusteru, sve su poboljsali sto su kupci trazili, samo im je to najbitnije bilo-sto kazu kupci sto im je smetalo..

u novo AMS-u usporedni test tih "autica", pa tu ne moze covjek sjesti/uci na zadnja vrata normalno, osim mozda u captur.
A nego sto bi trebali poboljsati nego ono sto kupci traze? Pa kupci kupuju automobil. Pa ako ih nesto smeta a moze se poboljsati...
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 16:13   #88
Quote:
cruise2212 kaže: Pogledaj post
Kakav je dojam sto se tice automobila?
Nisam stigao ranije odgovoriti.

Auto sasvim OK.
Kod sjedanja taman sjedneš, ne moraš se spuštati, ne moraš se kao što kaže moja žena penjati da uđeš u auto
Ovjes udoban, fino ide preko ležećiš policajaca, čak nije ni nestabilan ako malo brže provezeš krivinu, ali ovo je moj subjektivan dojam.
Meni je pregledan.
Uspoređujući prostor u kabini mislim da ima isto mjesta kao u novom i30 (naravno sjedi se višlje i malo uspravnije), odnosno malo više mjesta nego u mom i30 (2011. FL model), ja sam185 cm i 100 kg.
Prtljažnik mao veći nego kod moga, a manji od novog i30.
Ubrzanja sasvim Ok. Motot, tj.njegov frktavi zvuk čuje se kid jačeg ubrzavnja, kod krstarenja nema frktavog zvuka.
Koga zanima trebao bi ga probati.
Čekam još T-Roca da probam i opet S-Crossa za odabir na proljeće.
Oprosty is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 13:30   #89
Evo vozim Stonica 10-ak dana 1.0, 120 KS, full oprema.

O potrošnji ne mogu previše pošto sam ga vozio isključivo po gradu, 90% vremena:
jutarnje i popdnevne gužve, 1.,2., 3. - stajanje-semafor, a i nisam najštedljivije vozio pa mi piše potrošnja od 9.4 L. Napišem update
kada uhvatim vremena isprobat otvorenu cestu i autoput.

Motor se čuje ali ništa prenapadno, lagano brujanje mlinca za kavu Zvučna izolacija je dobra i na većim brzinama.

Mjenjač mi je super, precizan i kratak.

Volan je malen, i dobro reagira na upute.

Ja sam 1.85, 110 kila i mjesta naprijed naravno imam, straga je već druga priča ako se nalazim iza vozača sličnih gabarita, još par cm kod koljena bi bilo idealno...
Gepek je 350L, neki standard u klasi, opet nedovoljno za obitelj koja ide na more ali za moje potrebe dovoljno. Ako ništa, gepek je pravilnog kvadratnog oblika ta se daju lijepo nasložit koferi.

Dugmad na kontrolnoj ploči je dobro postavljena, prirodno, nadohvat ruke, volan podesiv po visini i dubini je također nakrcan dugmićima svih funkcija.

Audio/navigacijsku sustav je zasad u redu, responzivan, brz, podržava DAB signal, koristi Tom-Tom navigaciju ali ima mogućnost spajanja na Android Auto i IOS pandan.

Plastika bi mogla biti malo bolja, generalno je ok ali ima par detalja gdje si vidi jeftiniji izbor no ništa ne pucketa i generalno dojam završne obrade je dobar.

Ovjes je dosta tvrd, naročito se osjete oni uski dugi ležeći....al zato fino leži u zavojima.


Stvari koje me iritiraju:
- dugmad na vozačevim vratima svijetli osim dugma za zaklapanje i namještanje retrovzirora (ne kužim logiku iza toga, kao uštedit će na 2 lampice?)
- zbog relativno širokog C stupa preglednost je smanjena (uz kameru za vožnju unatrag nije problem)
- suvozačevo sjedalo nije moguće po visini podesit

Gledao sam još neke modele od konkurencije (scross, kona, juke....), gledajte, ako nakrcate full opremu svi ti auti koštaju "tu negdje". Na kraju je presudilo 7 god garancije i izgled (recimo Juke mi je oduran i ne znam koliko bi morao biti povoljniji da ga uzmem prije Stonica).
krvoločni slaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 17:32   #90
@ krvoločni Slaven

S-cross nije pandan Stonica, Vitara jeste.
ne...znalica! is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 22:55   #91
Još nisam odradio test vožnju. Stonic mi je šminker iz vana. Unutra osječaj poprilično jeftin. Nekako nije vrijedan para. T-Roc daleko bolji crossover. Ali sviđa mi se da Koreanci nemaju svemirski dizajn kao Japanci. Sve je na svom mjestu kao u švabe. Mislim da si i zaposlili bivše BMW i Audi inženjere/dizajnere. Ali ta plastika da je bolje dizajnirana puno bi manji osjećaj jeftinoće prisutan. Sve u svemu ok autić. Ali osobno ne bi dao tolike novce za novi.

__________________
Sorry for typos.
oss is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 23:00   #92
Kod tebe izgleda sve što nije VAG ima osjećaj jeftinoće.
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 11:58   #93
Quote:
ISB123 kaže: Pogledaj post
Kod tebe izgleda sve što nije VAG ima osjećaj jeftinoće.
Nije istina.

Pa Ceed i Sportage su mi unutra kvalitetniji. Ne znam malo mi taj Stonic djeluje tak... Ali Stinger kao da nije Kia, jedino mu je Optima blizu.
__________________
Sorry for typos.
oss is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 12:22   #94
Iz svemira se vidi da si VW fan boy, kao ono "osjećaj u Kiji je prilično jeftin, a u T-Rocu nije jer iako ima tvrdu plastiku ona je najkvalitetnija tvrda plastika od svih i sigurno neće škripit". Mislim daj nemoj me jbt. I pogledao sam par tvojih videa, evidentno je da blage nemaš o automobilima, ali to ne znači da se prije snimanja/testa ne možeš pošteno informirati o autu.
!!MEDO!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 13:37   #95
Ne možete u ovu košaricu trpati s-cross, vitaru tu trpajte!
ne...znalica! is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 16:20   #96
Hyundai Kona i T-Roc imaju istu tvrdu plastiku. Kod VW-a je sigurno malo kvalitetnija, na duže vrijeme. A škripat će jedna i druga. Sa Stonicom je ista stvar. Samo što je T-Roc u ovom slučaju najskuplji. Kratko rečeno svi navedeni imaju zaj osjećaj jeftinosti, a najveći minus za Roca jer je najskuplji i jer je VW. Samo je zanimljivo kakve kriterije oss ima.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 19:35   #97
Na starom Ceedu koji sam imao, jos nista ne skripi koliko znam a ima vec 8 godina. I oko 60tkm po BiH kaldrmama. Mozda je neki cudnovati primjerak.
__________________
Mazda CX-5 2.5, Toyota Corolla 1.8, Ford Mustang 3.7 V6, Mazda 626 2.0, Audi A6 2.7 V6, Pezo 307 1.6, VW Jetta 1.8T, Dodge Stratus 2.4, Kia Ceed 1.4, Reno Clio 1.4, Rover 400 2.0D, Audi 80 1.8
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 20:38   #98
Ovisi i po kakvim cestama se voziš i koliko paziš.

Quote:
oss
Još nisam odradio test vožnju. Stonic mi je šminker iz vana. Unutra osječaj poprilično jeftin. Nekako nije vrijedan para. T-Roc daleko bolji crossover.
Za jednog korejca za tu lovu ništa drugo ni ne očekuješ. Auto je za svoju cijenu ok. A T-Roc je za svoju cijenu loš, barem što se unutrašnjosti tiće. To je bilo isto tako dok sam ja kupio auto. Svi su kakali a dok se spomene cijena auta onda ona nije relavantna u usporedbi. Znači sve se smije uspoređivati samo cijena ne. A zašto u T-Rocu nisi na taj način opipao unutrašnjost?
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 20:41   #99
Jedna voditeljka se sponzoriše u Koni.

https://lider.media/lider-trend/foto...-hyundai-kone/
Orlov77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 12:47   #100
neznam zašto se brišu postovi...Kona (rockit) ili Troc ?
helgor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:07.