Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2017., 00:02   #261
X3 je standard kojeg se ja drzim.
Ja gledam da uvijek imam 5 apartmana, od cega su dva moja, znaci 100 posto. Ostali su na 50 ili na 25. I ti se mijenjaju, jedan ispasne pa drugi udje.
Svi su lokacijski unutar jednog kvarta. Pjeske ili biciklom sve odradim. Ponekad imam udaljeni apartman, ali to uzmem na krace, za par smjena.

Jasnije? Ima li ista nelogicno?
miroslav kadlec is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 00:36   #262
Quote:
mu da kaže: Pogledaj post
Dobro ekipa , vi koji ste u poslu duze vrijeme koliko zaradite vise u odnosu na duorocni najam ,x2,x3
Cujem da neki odustaju pa me zanima, makar jasno da nisu svi jednako okretni ali neki prosjek postoji
Ako imaš čak samo jedan stan za rentat i uz to stalan posao teško je uskladit to dvoje kada imaš stalno smjene i kroz tjedan.

Ako uzmeš nekoga da ti čisti i dočekuje, što po meni nema smisla ako se renta za 30€-40€, opet velik dio odlazi toj osobi te uz to i dalje imaš određene brige.
Zatim, ima mjeseci kad je stvarno loša popunjenost.

Mislim, ako nemaš stalan posao i radiš sve sam te se ful posvetiš oglašavanju sa jednim stanom "zaradiš" si neku prosječnu plaću od koje opet plaćaš hranu, režije, benzin....tako da i dalje je to preživljavanje iz mjeseca u mjesec.

Tako da mislim da ljudima sve to dopizdi pa se odluče opet za dugoročni najam.
JustSpicy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 10:51   #263
Ja se u iznajmljivanje ne bih upuštala danas kad je tržište prezasićeno, osim ako nemam nešto što stvarno odskače za ponuditi. Ni u Zagrebu ni na moru. Svima su puna usta iznajmljivanja i zarade pa se ljudi polakome i misle da će ne znam što zaraditi. Pogotovo ne bih dizala kredite i slično za gradnju i renovaciju. Predug je povratak investicije, prenesigurno je tržište. Ovako kad već imamo apartmane i veliku kuću za održavati onda ima smisla to raditi, ako ništa da dalje uložimo u tu istu kuću i njeno održavanje za koje inače vjerojatno ne bismo imali novaca. Nemojte se zaletavati jer nakon renovacije novci su već potrošeni a upitno je kolika će biti popunjenost. U današnjim okolnostima, bez stalne baze gostiju, ja bih se u gradskom turizmu prije odlučila za podstanare nego za turiste, pogotovo ako se time ne mogu baviti full time. I kod sebe bih nekad radije uzela podstanare ali šta kad sam izvan grada i mogla bih iznajmiti samo za mizeriju.
lyrabelacqua is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 11:32   #264
Jeste vi pogledali cijene najma stanova u Zagrebu pod zadnje?
Ja jesam jer baš danas plaćam stanarinu, i još sam sretan jer su stanovi oko mene na njuškalu skuplji po 70-100 eura mjesečno.

To je toliko otišlo gore da jebena popunjenost mora biti da se isplati iznajmljivati turistima po zaradi i utrošenom vremenu.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 11:55   #265
da, a istovremeno padaju cijene dnevnog najma
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 12:39   #266
Trziste reagira na preusmjerenje vlasnika s dugorocnog na kratkorocni najam
. Sve to ide ciklicki...
miroslav kadlec is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 14:08   #267
Airbnb je izdao listu popularnih destinacija za 2018, po rastu bookinga.
Zagreb

https://www.lonelyplanet.com/news/20...ations-airbnb/

__________________
Ω
saku helle is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 14:35   #268
Quote:
saku helle kaže: Pogledaj post
Airbnb je izdao listu popularnih destinacija za 2018, po rastu bookinga.
Zagreb

https://www.lonelyplanet.com/news/20...ations-airbnb/

Vrijeme je i bilo da ZAGREB počne konkurirati evropskim metropolama,jer uistinu ima šta za ponuditi sam grad a i okolica!
jelenkost is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 14:37   #269
Je, al treba i raditi na ponudi. Na adventu dosta čujem stranih jezika, ljetna sezona je ono što šteka.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 14:40   #270
Quote:
lyrabelacqua kaže: Pogledaj post
Ja se u iznajmljivanje ne bih upuštala danas kad je tržište prezasićeno, osim ako nemam nešto što stvarno odskače za ponuditi. Ni u Zagrebu ni na moru. Svima su puna usta iznajmljivanja i zarade pa se ljudi polakome i misle da će ne znam što zaraditi. Pogotovo ne bih dizala kredite i slično za gradnju i renovaciju. Predug je povratak investicije, prenesigurno je tržište. Ovako kad već imamo apartmane i veliku kuću za održavati onda ima smisla to raditi, ako ništa da dalje uložimo u tu istu kuću i njeno održavanje za koje inače vjerojatno ne bismo imali novaca. Nemojte se zaletavati jer nakon renovacije novci su već potrošeni a upitno je kolika će biti popunjenost. U današnjim okolnostima, bez stalne baze gostiju, ja bih se u gradskom turizmu prije odlučila za podstanare nego za turiste, pogotovo ako se time ne mogu baviti full time. I kod sebe bih nekad radije uzela podstanare ali šta kad sam izvan grada i mogla bih iznajmiti samo za mizeriju.
Podstanari,ili turisti vječita tema,to je više stvar osobne računice nego bilo čega drugoga jer podstanari su fixsna zarada i prst u uvu,a turisti su promjenjiva zarada i nema prsta u uvu.Puno čimbenika utiče na to šta je kome isplativo.
jelenkost is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2018., 10:55   #271
Zanima me gdje je najbolje uzeti smješta u Zagrebu na 4, 5 dana a da je cijena dnevnog najma pristojna?

Kakva su vam iskustva i imate li neke preporuke?
tirkizno is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2018., 10:27   #272
Pa valjda kod Opal.

Negdje gdje ne placas parking (ili imas osiguran) i imas tramvajsku stanicu blizu.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2018., 10:30   #273
Quote:
jelenkost kaže: Pogledaj post
Vrijeme je i bilo da ZAGREB počne konkurirati evropskim metropolama,jer uistinu ima šta za ponuditi sam grad a i okolica!
šta ima ponuditi?
Reserva is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2018., 11:04   #274
Quote:
Reserva kaže: Pogledaj post
šta ima ponuditi?
Pa, ja mislim da ima dosta za ponuditi s obzirom na svoju veličinu, i to ne kažem samo zato što sam rođeni Zagrepčanin.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2018., 12:37   #275
Pozdrav, zanima me jeli moguće nać u Zagrebu za iznajmit kuću cijelu za par dana ?
Felix 3575 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2018., 15:33   #276
Quote:
Felix 3575 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, zanima me jeli moguće nać u Zagrebu za iznajmit kuću cijelu za par dana ?
naravno da je moguće, potraži na netu
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:16.