Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2017., 02:39   #81
Omotajte kockice leda oko gume. I tako do 15.4.

Ili sparkirajte auto u neku podzemnu garazu (po mogucnosti -5 razina) i ajte na tramvaj.

Mozda nebi bilo lose da stavite ljetne i cijelo vrijeme vozite zimske u gepeku.

Cim padne kisa, gas u Vulkal na zamjenu. Ono, ko na Formuli 1
carevsin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 06:47   #82
Jucer i drugi auto dobio novu obucu. Trebao je ic na bubanj, al pomalo ga steta, broji tek 69000 (09.11).
Pa odgođeno za drugo ljeto.
Uglavnom ljetni set up i lanci, ali 14" u bunkeru.


Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk
All Whell Drive is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 11:25   #83
Evo ja se još uvijek vozim na zimskim gumama i imam i lance u bunkeru.
I to zato kaj mi je stalo do sigurnosti tuđe i vlastite.
Osim toga želim se voziti kud hoću i kad hoću.
Kupio sam auto da se vozim, a ne da ga gledam u dvorištu.

Prije par godina pred Uskrs na dionici autoputa pored Delnica (Zg-Ri) kretenčina na ljetnim gumama odsklizao se u betonsku ogradu od koje se odbio i udario u auto u kojem su bili moji roditelji, moja žena i dvoje male djece.
Srečom stari je bio dovoljno spretan i sve je završilo samo sa materijanom štetom.

Toliko o ljetnim gumama!
Galida is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 11:43   #84
U svakom slucaju je super sto je sve samo proslo tako kako je..Kreten je kreten bez obzira kakve gume imo, ak si kreten nikakav te propis ne moze osigurat.

Ali furat zimske gume na +20 nije normalno.. A nas 90% sa foruma i zivi i vozi se u takvom dijelu HR..
Vec sam 3 tjedna na ljetnim i vozim se tu di se vozim a zimske gume tu nisu pozeljne nikako..

Ako planiras put u Alpe, ostat ces na zimskim, ako se vozis po guzvi u ZG vozis se na ljetnim, sve ostalo je za ic doktoru..
__________________
FinoAllaFine
CrashOv3rride is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 11:47   #85
Quote:
CrashOv3rride kaže: Pogledaj post
Nemojte ni 15.04. stavljat ljetne, javlja se neka kisa krajem lipnja i pad temperatura na 15ak stupnjeva, na par dana..
Da znaš da testovi su pokazali i preporuke stručnjaka, recimo u Engleskoj gdje stalno pada ta nesretna kiša. Preporuča se ako je hladnije vrijeme i kišovito, ostaviti zimske gume duže jer bolje prianjaju podlozi na morkom i krači je zaustavni put kod kočenja.
__________________
Sorry for typos.
oss is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 11:48   #86
Quote:
All Whell Drive kaže: Pogledaj post
Jucer i drugi auto dobio novu obucu. Trebao je ic na bubanj, al pomalo ga steta, broji tek 69000 (09.11).
Pa odgođeno za drugo ljeto.
Uglavnom ljetni set up i lanci, ali 14" u bunkeru.


Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk
Je si gledao testove ili si uzeo onako od oka?

Fino izgledaju te Dunlop...
__________________
Sorry for typos.
oss is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 12:25   #87
Pratis onda lijepo prognozu i svaki puta kad ce kisa stavi zimske gume ili mozda da kupis dve octavije, jedna sa zimskim slapama i jedna sa ljetnim i rjesen problem..
__________________
FinoAllaFine
CrashOv3rride is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 12:45   #88
Quote:
oss kaže: Pogledaj post
Je si gledao testove ili si uzeo onako od oka?

Fino izgledaju te Dunlop...
Kombinacija, pogledao sto kazu testovi, cjenovni razred, zenine potrebe pa k vulkanizeru.


Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk
All Whell Drive is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 13:21   #89
Quote:
All Whell Drive kaže: Pogledaj post
Kombinacija, pogledao sto kazu testovi, cjenovni razred, zenine potrebe pa k vulkanizeru.


Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk
Pa testovi od prošle i ove godine su različiti.
Pročitah ove godine rezultat na mokrom..., ono WTF???
Prošle godine kupio potpuno friške u dimenziji 195-65-15 i guma na mokrom doslovce zaljepljena za cestu! Tiha, mekana...
SCHNITZER is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 13:30   #90
Je primjetih i ja isto!
Kad zakisi, javim.
Nalja na njima kaže A, kao i Continental Premium Contact 5 koji je bio drugi izbor.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk
All Whell Drive is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 16:23   #91
Neš čitam na jednoj temi izgleda da tam polovinom godine O3FL virtualni brzinometar. Baš se guraju bliže VW.
__________________
Sorry for typos.
oss is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 18:24   #92
Evo kratki video nove Plave Octavia RS FL s auto sajma u Sloveniji. Super su mi nova sportska sjedala s Alcantarom.
__________________
Sorry for typos.
oss is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 20:34   #93
Oss da te razveselim. Danas sam vidio Vedrana Mlikotu, vozi Octaviu mk2.
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 22:06   #94
E ja ću ga rastužiti. Danas šnjofao oko PP Zabok, tri karavanke stoje u travi sa ispuhanim gumama. Čak i košeno oko njih :-D
I putnički Crafter sa kineskim gumama koje kurca vrijede (eno ih na našem T5, pliva u zavojima bolje od Perice Bukića...)

Poslano sa mog HUAWEI P9 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 19:06   #95
Evo danas palo detaljno pranje i voskanje, isplivala sitna ostecenja od kamencica. Za to je stift lak spreman, 59kn kod stasnija.
Danas dosao i Thuleov kit za prihvat postojecih nosaca sa Pola na Octaviu cca 300kn.
I to je to. Za sezonu spreman.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk
All Whell Drive is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 22:24   #96
Izbrisan mi je post sa opravdanim razlogom stoga cu da preformulisem pitanje u skladu sa forumskim pravilima.

Kolega AWD, da li planirate uraditi mozda neki aftermarket na vasoj Skodi, neki karbonski aero paket ili nesto slicno?

Cini mi se da bi fino odgovaralo automobilu.
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 22:54   #97
Kolega El Mariachi, pa bas i ne!
Ja sam Vam vise ljubitelj oldschool vozilica, a oldschool za mene prestaje upravo sa pojavom plasticnih branika na vozilima, cast iznimkama, al ugrubo bas kako sam napisao.
Sto ce reci da nemam ama bas nikakve pretenzije na ista sto bi fasade il' izostanak istih kod mojih susjeda mozda nekima dale naslutiti. Nazalost Vas moram razocarati al'nista od dvometarskih spojlera il nesto, tome slicno.
Al u garazi uvijek ima mjesta za kakav komplet Cromodora, Fondmetalki, kakav Luisi volancek, koji Jaeger instrument i tak.
Ak' sutra nabasate na oldtimer sajam u Strmec Samoborski slobodno se javite.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk
All Whell Drive is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 23:10   #98
Čuj da imaš Xenone i crne maglenke. Fakat ne bi loše izgledalo da staviš crne retrovizore, okvir oko rešetke, crnu foliju na krov i onaj kratki crni spojler od Škode. Ali ovak nema smisla plus bacenje par.

Nego ja danas snimao novog Kodiaqa pa evo isto jedan kratki video jedna crna FL i jedna kombi sa sportskim sjedalima.
__________________
Sorry for typos.
oss is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 23:14   #99
E taj sam odgovor i ocekivao.

Ostatak slike tj okolis me je zabrinuo. Pomislio sam da ce Skoda krenuti putem Fast and Furious franchise, tj u propast.

Sreca pa izgleda AWD ima ukus.

Oss, detalji u smislu crnih retrovizora ili maske su mi ok ali crna folija na krovu je upitna u najmanju ruku. Granici se sa jednom drugom temom.
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 00:20   #100
Danas vozim auto i primjetio sam da se mjenjac pomakne, cca 1-2 cm, kad npr dodam jace gas u 2. ili 3. brzini. Nisam to primjetio ranije. Motor je 1.4 tsi 110kw i rucni mjenjac. Auto je star godinu dana. Jel to normalno ili se radi o nekom kvaru?

Poslano sa mog SM-A500FU koristeći Tapatalk
HELL666 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:25.