Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2017., 17:22   #41
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Pa ne postiva se jer je premalo ogranicenje, a uz svu muku i na onih par dionica gdje je 90 kmh ekipa i dalje vozi 60-70 kmh.
Vecina ljudi ne znaju sto znaci znak onaj sivi znak na cesti van naselja pa puno njih misli da je 70 kmh najvece dop. brzina.

Uz to sve na cesti van naselja je tolerancija 20 kmh.
Znaci 10 odmah skidaju od izmjerene brzine, a na cestama van naselja ne postoji kazna za prekoracenje do 10 kmh, nego je kazna za vise od 10 kmh - 30.kmh 500 kn.
Znaci tamo gdje je 60 mozes bez kazne po kazaljci 80 kmh...

Neki dan idem sa kombijem i nas 4-5 dere 90-100 kmh i naravno da se nade jedan pametnjakovic sa 65 kmh i eto kolone za cas. I onda i sam znas kako je, pocinje rock n roll, pretjece se sve u 16.
Tako je, i ja uvijek van naselja vozim znak + 20 km/h. I to po navigaciji, ne po satu. Veeelika većina ostalih vozi znak -10. Možda voze točno po ograničenju po satu.

Nedavno su promijenili ograničenja tu kod nas na obilaznici, na nekim mjestima digli na 110, hrpa ih se i dalje taljiga 80....
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 18:20   #42
Ja radim/radio sam 2500km mjesečno i policiju iznimno rijetko i vidim(dakle, u zadnjih godinu dana između 25 i 30tkm). I prije nego se krenulo pričati o nestašici. Nisam čuo da je netko dobio kaznu i za 10+10 u naselju(tolerancija i ona kazna od 300kn), a za više, do 20 prekoračenja(+tolerancija) većina se provuče s opomenama. Ali da ponovim, zaustavili su me prije mjesec dana negdje, a prije toga ne pamtim, valjda 2015. I tada zbog brzine. Ako se tome doda da su ograničenja u naselju jako često 70, a da oni do 20 prekoračenja uglavnom ne diraju, većina komotno može voziti 90 stvarnih km/h, čak i kada je policija na cesti, a u 99% situacija ih nema.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 18:44   #43
ja sam ih vidio i u C5 pa sam mislio da su počeli dolazit novi auti.

btw kod mene ih još ima u Škodama, W203 (u kojem se prije krim vozio), glof 4, a brzinu mjere čak i u Transitu bez policijskih oznaka
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 19:34   #44
Ja ih vidim na motorima u grupi od troje skoro svakodnevno na Samoborskoj i aleji Bologne. Ne znam jesu li uvijek isti jer čini mi se da su motori malo drugačiji. Voze dosta brzo i zaobilaze aute. Vjerojatno idu na intervencije. Sirene ne pale. Jedino svjetla kada semafor prelaze.

Jednog sam vidio u onom novom policijskom kombinezonu na nekakvom Enduru. Je li moguće da moraju vlastite civilne motore voziti?
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 19:38   #45
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Ja radim/radio sam 2500km mjesečno i policiju iznimno rijetko i vidim(dakle, u zadnjih godinu dana između 25 i 30tkm). I prije nego se krenulo pričati o nestašici.
Di? U PGŽ, obala, ih je krcato.
wasx is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 21:30   #46
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Ja radim/radio sam 2500km mjesečno i policiju iznimno rijetko i vidim(dakle, u zadnjih godinu dana između 25 i 30tkm). I prije nego se krenulo pričati o nestašici. Nisam čuo da je netko dobio kaznu i za 10+10 u naselju(tolerancija i ona kazna od 300kn), a za više, do 20 prekoračenja(+tolerancija) većina se provuče s opomenama. Ali da ponovim, zaustavili su me prije mjesec dana negdje, a prije toga ne pamtim, valjda 2015. I tada zbog brzine. Ako se tome doda da su ograničenja u naselju jako često 70, a da oni do 20 prekoračenja uglavnom ne diraju, većina komotno može voziti 90 stvarnih km/h, čak i kada je policija na cesti, a u 99% situacija ih nema.
A jel pametno voziti 90 kroz naselje? sto ako klincu pobjegne lopta kroz dvorisnu ogradu i on se zaleti po nju i ti ga pokupis?
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 22:31   #47
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
A jel pametno voziti 90 kroz naselje? sto ako klincu pobjegne lopta kroz dvorisnu ogradu i on se zaleti po nju i ti ga pokupis?
Pitao bih ja puno osoba što je pametno. Npr jel pametno u nepreglednom zavoju preći na lijevu stranu(cijeli auto iza crte) dok ti u susret s 80 na sat dolazi drugi auto) i slična pitanja


To što je pametno, što se radi, što se tolerira je preko nekoliko različitih stvari. Osobno sam imao situaciju da sam kočio zbog djece kada sam vozio 50, i tada su ekšli bila najviše ugrožena, jer je klinac krenuo pretrčavati kada sam bio jako blizu(ako uzmeš u obzir laganje sata i da sam ja stao, vjerojatno je bio manje od 10 metara ispred mene kada sam počeo kočiti).


Vjerojatno bi rasprava otišla u desetom smjeru, ali mislim da je u slučaju da netko zatepe dijete u mojoj okolici(u selima) puno vjerojatniji uzrok bi bio nepažnja, nego brzina(odnosno nekoliko sekundi neposvećenosti prometu). Ima situacija kada je i 50 puno(na par mjesta u SB, ali i situacija gdje se ne vozi brže od xy zbog straha od kazne.


@wasx u Slavoniji. S tim da sam ponešto prošao i po Hrvatskoj dosad, i većinom ih na relaciji od 300-400km ni ne vidim. A nije puno drugačije ni u ostalim državama gdje se viđanje policije više svodi na slučajnost, nego da ih baš vidiš puno(u BiH na jednom mjestu od Širokog Brijega do Broda, u Srbiji mislim da je isto na samo jednom mjestu bila patrola, od Bačke Palanke do Novog Sada i natrag do Bogojeva, ta me i zaustavila)
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 01:34   #48
Na Zagrebačkoj aveniji lančani sudar izvidjeli policajci s crnim Audijem. Valjda protokolarni posudili.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 08:38   #49
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Ja radim/radio sam 2500km mjesečno i policiju iznimno rijetko i vidim(dakle, u zadnjih godinu dana između 25 i 30tkm). I prije nego se krenulo pričati o nestašici. Nisam čuo da je netko dobio kaznu i za 10+10 u naselju(tolerancija i ona kazna od 300kn), a za više, do 20 prekoračenja(+tolerancija) većina se provuče s opomenama. Ali da ponovim, zaustavili su me prije mjesec dana negdje, a prije toga ne pamtim, valjda 2015. I tada zbog brzine. Ako se tome doda da su ograničenja u naselju jako često 70, a da oni do 20 prekoračenja uglavnom ne diraju, većina komotno može voziti 90 stvarnih km/h, čak i kada je policija na cesti, a u 99% situacija ih nema.
Prosle godine u Banovu kraj Vrbovca, vozio sam 63 (sa tolerancijom 53), bila neka 2 napuhanka koji su zamislili da su u najmanju ruku doktori, platio na licu mjesta 150kn.
ZeroW is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 08:41   #50
Ako je ograničenje 50 onda si platio bez veze.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 09:31   #51
Quote:
Troskot kaže: Pogledaj post
A takvi smo ti mi hrvati...

Znaš ono, za politiku se prigovara da su se prijepori lijeve i desne opcije sveli na rasprave o ustašama i partizanima i onda kada je s nedavnom koalicijom barem formalno nadvladana takva ideološka podjela, e opet nevalja, sad hrvatima fale ustaše i partizani...

Kako god okreneš nama uvijek nešto nevalja...

Iako, moram priznati da mi je lijepo vidjeti ih u poluraspadajućim golfovima IV i ostaloj skalameriji iz Pavine ostavštine...
sreća da imaju Golfa IV, a da je bila Mazda danas se ne bi vozili
VW BUG is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 09:31   #52
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Ako je ograničenje 50 onda si platio bez veze.
Zašto? Ne misliš valjda na "opomenu". Pa ona nije "zajamčena" već dobra volja, prvo policajca, pa eventualno MUPa, pa suda.... I to najčešće prolazi ako osoba već nema "opomenu" u evidenciji ili drugih prekršaja.

Ali ako znaš nešto dodatno, volio bih saznati.
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 09:51   #53
Mislio je na to da do 10 km/h prekoračenje brzine nije kažnjivo.
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 10:02   #54
Kažnjivo je. U naselju. Van naselja nije.
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 11:10   #55
Vozacku imam 11 godina i to mi je do sad jedini prekrsaj. Zaustavili su me u pol 1 u noci, sa kontra strane ceste di nemas di stati, nema bas ni bankine, stajao sam doslovno na sred ceste, a dok su mi pisali kaznu neki lik me zaobisao sa bar 80 kmh i nikom nis.
ZeroW is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 11:20   #56
Quote:
Henry Miller kaže: Pogledaj post
Mislio je na to da do 10 km/h prekoračenje brzine nije kažnjivo.
da, van naselja.
u naselju je kažnjivo.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 11:22   #57
Onda će nam Fiškal pojasniti što je zapravo mislio. Možda se zajebucno kao i ja u pretpostavci da se svugdje ne kažnjava prekoračenje do 10 km/h.
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 11:45   #58
nemaš se kaj zajebat. čitaj zakon o sigurnosti prometa.

prekoračenje brzine do 10 kmh (kad se oduzme tolerancija) van naselja se NE kažnjava.
prekoračenje brzine do 10 kmh u naselju (tolerancija) kazna je 300 kn.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 13:53   #59
Kad sam zaustavljen jednom prije plitvica, policajac mi je rekao da sam po radaru vozio 73 i da me nebi zaustavio da sam vozio ispod 70, ogranicenje 50. Odmah sam platio 150 kn. To je bilo prije jedno godinu dana.

Sent from my Apollo Lite using Tapatalk
Guater is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 14:15   #60
Bilo naseljeno? Ima oko plitvica znakova 50 i van naselja, ako se dobro sjećam... Jer bi na oduzetu toleranciju pao pod prekršaj 10 - 20 km/h i kaznu od 500 kn.

Inače, mene je jednom drot u BiH skinio sa 135 km/h kod Zenice, pa mi je rekao "vozi 100, pa ti nitko neće ništa". Ipak si nešto mislim da u BiH na 91 možeš platit' kaznu, a da je ostalo (dobra) volja službene osobe. Kao i ovih tvojih 70, ako su u naseljenom.
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:29.