Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2017., 16:26   #61
Quote:
wasx kaže: Pogledaj post
U prvoj generaciji je samo bila razlika. 2. i 3. generacija su na istim platformama.

I upravo ta prva generacija Sorenta, terenac, je po meni najbolji od tih sveukupno šest modela... jedini kojeg bi ponovno kupio.
da, redizajn sa 170 ks i automatik s 5 brzina... uz bok s njim je i ssang yong rexton, pravi terenci..
tvrda stina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 19:16   #62
Evo upravo obavili probnu voznju kone!
Auto za klasu bolji od Scrossa s istom cijenom. Puno bolje slozen automobil, od mjenjaca, volana, ovjesa, materijala, izolacije...posebno odusevljava zvuk motora te naprosto auto tjera na ganjanje zavoja.
Snage i momenta ima sasvim dovoljno, automobil je udoban, tih.
Jedina zamjerka je malo premali prtljaznik bez obzira na duzinu karoserije, naprosto je preplitak. Potrosnja na testu je bila tocno 8 litara, prijedenih 900 km i dosta dinamicnih ubrzanja...
cruise2212 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 19:33   #63
KAkva je to probna vožnja od 900km? Moja probna vožnja je trajala 20km, prva, druga mislim 8 km. Po tome mogu svaki tjedan uzeti drugi auto za probnu vožnju, pa svoj mogu vratiti.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 08:12   #64
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
KAkva je to probna vožnja od 900km? Moja probna vožnja je trajala 20km, prva, druga mislim 8 km. Po tome mogu svaki tjedan uzeti drugi auto za probnu vožnju, pa svoj mogu vratiti.
Da i mene zanima ta probna voznja od 900km. Osim ako nije od direktora frend, kum, sin....
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 08:16   #65
Gledam cijenik za Konu i vidim cijene su prilicno zanimljive vs. konkurencija.
Ne kuzim zasto nema 7DCT i za 1.0 T-GDI u drugim nizim paketima opreme.
A kod Kie ga uopce niti nema.

Fail.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 08:20   #66
Vjerojatno je mislio da auto ima tek 900km
dellel is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 08:23   #67
Quote:
dellel kaže: Pogledaj post
Vjerojatno je mislio da auto ima tek 900km
Napisao je ovo:


Potrosnja na testu je bila tocno 8 litara, prijedenih 900 km i dosta dinamicnih ubrzanja...


Znaci vozio sam 900km sa dosta dinamicnih ubrzavanja i potrosnja je prosjek 8 litara.

Toliko o tome kako je super uzimati testna vozila kojima svi testiraju dinamiku ubrzavanja a motor ima malo km. Znaci suprotno proizvodjacevim uputama o ubrzavanjima dok je novi motor.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 08:40   #68
Quote:
cruise2212 kaže: Pogledaj post
Evo upravo obavili probnu voznju kone!
Auto za klasu bolji od Scrossa s istom cijenom. Puno bolje slozen automobil, od mjenjaca, volana, ovjesa, materijala, izolacije...posebno odusevljava zvuk motora te naprosto auto tjera na ganjanje zavoja.
Snage i momenta ima sasvim dovoljno, automobil je udoban, tih.
Jedina zamjerka je malo premali prtljaznik bez obzira na duzinu karoserije, naprosto je preplitak. Potrosnja na testu je bila tocno 8 litara, prijedenih 900 km i dosta dinamicnih ubrzanja...
Možeš detaljnije pojasniti kako je Kona za klasu bolja od S-Crossa? (iako je što se tiče segmenta Vitara pravi pandan Koni za usporedbu)

Nisam išao u detalje, no čini mi se da S-Cross za otprilike iste novce nudi više opreme, veći prtljažnik, više prostora jer je duži od Kone 15cm.
marlan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 09:26   #69
Quote:
marlan kaže: Pogledaj post
Možeš detaljnije pojasniti kako je Kona za klasu bolja od S-Crossa? (iako je što se tiče segmenta Vitara pravi pandan Koni za usporedbu)

Nisam išao u detalje, no čini mi se da S-Cross za otprilike iste novce nudi više opreme, veći prtljažnik, više prostora jer je duži od Kone 15cm.
I meni je ta tvrdnja dosta čudna, posebice dok vidim hrpu plastike sa svih strana kod Kone/Stonica. Ništa drugačije od Suzukija, moguće i malo gore.
Belin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 14:13   #70
Ja se ispricavam za krivi navod. Test voznja je trajala sat vremena i kojih 60 km, a auto je imao na satu 900 km kad smo ga probavali i prosjecna potrosnja je za tih 900 + 60 mojih km bila 8 litara. Tocno sat vremena prije smo obavili i test u Scrossu 1.0 Gl+ vec drugi put. Inace smo samo zena i ja tako da sam iznio svoja iskustva za auto ( u prijevodu prostranost ne igra toliko veliku ulogu). Auto mi je bio za 'klasu' bolji od scrossa sto se tice kvalitetne unutrasnjosti i sve nekako djeluje za tu cijenu puno puno bolje sklepano nego kod Scrossa, apsolutno sve. Scross ima vise mjesta otraga i dosta veci gepek, a naprijed je ista prica. Oprema je tu negdje osim sto scross ima i grijanja sjedala i led svjetla za tih 130t kn. Ono sto mi se nije bas svidjelo kod scrossa je upravo 1.0 motor, iako ima i razumna meduubrzanja, prebucan je i ima cudan zvuk da stalno imas osjecaj kao da je pokvaren i jos mu fali dorade. Hyundai je isto 1.0 ali puno puno uglađeniji i ima zvuk kao nekakav rally auto, gust ga je vozit i bez problema prelazi 6t okretaja...
cruise2212 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 16:14   #71
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
KAkva je to probna vožnja od 900km? Moja probna vožnja je trajala 20km, prva, druga mislim 8 km. Po tome mogu svaki tjedan uzeti drugi auto za probnu vožnju, pa svoj mogu vratiti.
Kakva je bila potrosnja?
cruise2212 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 17:33   #72
Gdje? Na mojoj probnoj vožnji? Aha, nisam vozio Konu/Stonica. Kada sam išao voziti i40 i 5008. Ne zanima me potrošnja. Uvijek je na službenom i mom autu od točenja do točenja gledam, ali samo iz razloga da kontroliram da li boardcomputer ispravno pokazuje.
Inače me potrošnja ne zanima, pogotovo ne na službenom.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 19:28   #73
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Gdje? Na mojoj probnoj vožnji? Aha, nisam vozio Konu/Stonica. Kada sam išao voziti i40 i 5008. Ne zanima me potrošnja. Uvijek je na službenom i mom autu od točenja do točenja gledam, ali samo iz razloga da kontroliram da li boardcomputer ispravno pokazuje.
Inače me potrošnja ne zanima, pogotovo ne na službenom.
koliko si presao km sa i4o do sada? jesi imao problema sa dct mjenjacem?
tvrda stina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 19:32   #74
Quote:
tvrda stina kaže: Pogledaj post
koliko si presao km sa i4o do sada? jesi imao problema sa dct mjenjacem?
Mene isto zanima...kakav je na većim brzinama...i kako vuče...držanje ceste..jel se ljulja? Super im je cijena sad
čorba is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 19:47   #75
Quote:
tvrda stina kaže: Pogledaj post
koliko si presao km sa i4o do sada? jesi imao problema sa dct mjenjacem?
29500km u 2 godine. Nisam imao nikakvih problema s autom. Osim laka. Ispod haube je jednom pukao. To su pod garancijom sredili. Nije lak problem koliko je sloj ispod problem na plastičnim dijelovima. Inače sve pet.

DCT je dobar. Trza jedino ponekad kada je hladan, nakon 1 min nema više trzanja. DSG bolje, brže i preciznije šalta. Ali ja mislim da je veći problem uglađenost motora i getribe. Sve u svemu, za tu cijenu auta, vrlo dobro.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 21:47   #76
Ja sam danas sjedio u salonu u novoj Koni i auto je plastican kompletno jednako kao i Scross. Cak i onaj srednji dio konzole koji je u Scrossu mekan je ovdje tvrda plastika. Volan je super dizajnom pa ajde to poboljsa efekt kod sjedenja za volanom i neki u boji savovi po volanu i sicevima.
Ali auto je punnooo manji od Scrossa. I ono najvaznije dosta nize sjedi od ceste cca 2 i pol cm nizi odnosno jedva 2 cm vislji od prosjeka kompakta. Led svjetla sto je po meni jedna od boljih stvari na scrossu, a Kona za tu cijenu nema nego u doplati i to skupoj i automatik ide samo sa najjacim motorom i 4x4 pa kosta preko 200tkn. Meni je auto bio u izboru za novi auto i kad sam ga prvi put vidio u zivo odustao sam o Kie.
gym1307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 22:27   #77
Quote:
cruise2212 kaže: Pogledaj post
Ja se ispricavam za krivi navod. Test voznja je trajala sat vremena i kojih 60 km, a auto je imao na satu 900 km kad smo ga probavali i prosjecna potrosnja je za tih 900 + 60 mojih km bila 8 litara. Tocno sat vremena prije smo obavili i test u Scrossu 1.0 Gl+ vec drugi put. Inace smo samo zena i ja tako da sam iznio svoja iskustva za auto ( u prijevodu prostranost ne igra toliko veliku ulogu). Auto mi je bio za 'klasu' bolji od scrossa sto se tice kvalitetne unutrasnjosti i sve nekako djeluje za tu cijenu puno puno bolje sklepano nego kod Scrossa, apsolutno sve. Scross ima vise mjesta otraga i dosta veci gepek, a naprijed je ista prica. Oprema je tu negdje osim sto scross ima i grijanja sjedala i led svjetla za tih 130t kn. Ono sto mi se nije bas svidjelo kod scrossa je upravo 1.0 motor, iako ima i razumna meduubrzanja, prebucan je i ima cudan zvuk da stalno imas osjecaj kao da je pokvaren i jos mu fali dorade. Hyundai je isto 1.0 ali puno puno uglađeniji i ima zvuk kao nekakav rally auto, gust ga je vozit i bez problema prelazi 6t okretaja...
Hvala cruise, pošteno iznesen i obrazložen osobni dojam.
marlan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 18:04   #78
Je li itko jos probao Konu? (;
cruise2212 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 19:03   #79
a sta ce onda biti sa ovim modelom? i20 active...

tvrda stina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 08:11   #80
Quote:
tvrda stina kaže: Pogledaj post
a sta ce onda biti sa ovim modelom? i20 active...
Izbacen da imaju neki mini crossover dok ne dodje Kona i da ljudi kupe to a ne nesto drugo kod drugog proizvodjaca. Tako da ce on otici u zaborav. Zato i jest akcija na njega od 7000 kuna.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:50.