Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2017., 17:22   #1
Seat toledo

Znači imam priliku uzet tu kramu jer mi treba zbog posla za jako mali novac.Motor 1.6 benzinac, kakvi su to motori, koliko to uopce troši?On je registriran godinu dana cijena 3,000 kuna.Ne znam dal mi se više isplati uzet tog toleda ili posudit jos cca 5000 kuna i uzet golfa 3 tdi.Kojeg god bi uzeo imao bi ga 2 godine dok ne skupim za boljeg.Prednost kod toaleda je što je jako jeftin, a jedino me muči ta potrošnja, a čuo sam da su jako pouzdani ti 1.6 motori samo sipaj i vozi.Al strah me je da bi nakon 2 godine bio u minusu sa tim toaledom jer ipak sam mlad i volim se vozikat okolo, čovjek koji ga prodaje kaže da troši oko 7 litara, to je znači oko 2 litre više o trojke tdi?Usput da kažem da nisam u Zagrebu nego kod mene su sve brda i još ako dodaš malo gasa mislim da on popije dosta više od 7 litara?
ror007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 17:37   #2
Koji toledo? Imam ti ja 1.9 tdi 110 ks, oprema (4 podizaca), klima, board comp.... Za 6500 kes,. 98 ili 99 god, ne znam napamet, ali sigurno bolje od tog gnoja
IMTrener is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 17:38   #3
Mi smo ga imali u obitelji dosta davno, baš taj 1.6 benzinac 75KS. Prva generacija.

A što reći, dok je bio nov/mlađi bio je OK auto, ali vječito je nešto seruckalo na njemu. Neka jurilica nije, a voli popiti benzina, tako da i to gledaj.

Kasnije kad je ušao u godine nema što se nije počelo raspadati na njemu, od pucanja svih živih plastika u unutrašnjosti, kvake popucale, rešetke ventilacije poispadale, tapecirung krova se odlijepio i skroz otpao.

Struja mu također nije jača strana, žaruljice su stalno pregarale.

S motorom svako malo problemi s kablovima, svjećicama, termostatom (imao je neki čudan čok na njemu koji nitko nije znao više složiti kad je to otišlo pa je gutao benzin ko mutav ).

Kad se prtljažnik natovario stvarima i još kad su sjele dvije osobe na zadnju klupu prilikom nailaska na rupe na cesti zadnje gume su zastrugale po blatobranima. Takav je jednostavno složen, nije bilo pomoći

Na kraju je motor na oko 250 000 km totalno prodimio, počeo gutati ulje i izgubio snagu pa smo ga se riješili. U CIOS naravno

Ne znam, netko drugi je možda i bio zadovoljan s tim modelom, nama je bio užasan auto...
p555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 17:49   #4
Ak je riječ o Toledu prve generacije ili redizajn prve generacije, DOBRO pogledati PODVOZJE! Zašto? Zato jer trune! A taj benzinac inače nije zadnji krik mode al ni nema nekih problema s njim. Inače, da moram birat između Golfa 3 i Toleda MK1/redizajn, odabral bi Golfa.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 18:15   #5
moj je ovakav

Iako je nesto cudno, ima 110 ks TDI, ali po meni ide kao neki 1.9 TD od 75 ks.. 110 ks u Audiu lijepi za sic, ovdje 0 bodova
IMTrener is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 19:21   #6
Toledo prva generacija, ali auto je groblje što se tiče limarije, ali meni to nije toliko bitno, samo da on ide to je bitno.Strah me uzet tog toleda jer ko zna što može riknut i koliko bi morao uložit i još troši ko ruska vozila tako da je to kockanje, ali opet me privlači jer bi dao nešto pod račun pa bi me ispalo samo 1000 kuna.Dok bi za golfa tdi morao keširat cca 8-10.000 kuna i dobro je što malo troši i za 2 godine bi ga mogao prodat za isto toliko.Moram još razmislit dobro.Puno mi je dat 10.000 kuna tek sam počeo radit, ali nekako mislim da bi bolje prošao da uzmem golfa nego toleda?
ror007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 19:35   #7
Za malo preko 10tkn sam pred niti mjesec dana uzeo auto iz 2006. s klimom, nešto manji nego taj Toledo, s 140tkm, uredno održavan u ovlaštenom servisu, regan do kraja 3. mj. Od ulaganja sam imao set guma i to je to, sad me čeka mali servis, već sam natukao preko 3tkm. Ali nije švabo dizlo što proizvodi gorivo na nizbrdici.

Ako ti je stvarno frka, uzmi Toleda, drž fige da se ne raspadne i budi spreman da će za godinu dana ići pod prešu ili ovako nešto, a dotad skupljaj za nešto što nije islužena krama.
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 20:39   #8
Quote:
ror007 kaže: Pogledaj post
Toledo prva generacija, ali auto je groblje što se tiče limarije, ali meni to nije toliko bitno, samo da on ide to je bitno.Strah me uzet tog toleda jer ko zna što može riknut i koliko bi morao uložit i još troši ko ruska vozila tako da je to kockanje, ali opet me privlači jer bi dao nešto pod račun pa bi me ispalo samo 1000 kuna.Dok bi za golfa tdi morao keširat cca 8-10.000 kuna i dobro je što malo troši i za 2 godine bi ga mogao prodat za isto toliko.Moram još razmislit dobro.Puno mi je dat 10.000 kuna tek sam počeo radit, ali nekako mislim da bi bolje prošao da uzmem golfa nego toleda?
moj je radjen limarijski i novo lakiran, dakle nema nikakvih ulaganja, potrosnja je smijesno mala, jedino je iznutra onako, nije bas najbolje ocuvan ali sta ces
IMTrener is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 21:03   #9
Quote:
ror007 kaže: Pogledaj post
Znači imam priliku uzet tu kramu jer mi treba zbog posla za jako mali novac.Motor 1.6 benzinac, kakvi su to motori, koliko to uopce troši?On je registriran godinu dana cijena 3,000 kuna.Ne znam dal mi se više isplati uzet tog toleda ili posudit jos cca 5000 kuna i uzet golfa 3 tdi.Kojeg god bi uzeo imao bi ga 2 godine dok ne skupim za boljeg.Prednost kod toaleda je što je jako jeftin, a jedino me muči ta potrošnja, a čuo sam da su jako pouzdani ti 1.6 motori samo sipaj i vozi.Al strah me je da bi nakon 2 godine bio u minusu sa tim toaledom jer ipak sam mlad i volim se vozikat okolo, čovjek koji ga prodaje kaže da troši oko 7 litara, to je znači oko 2 litre više o trojke tdi?Usput da kažem da nisam u Zagrebu nego kod mene su sve brda i još ako dodaš malo gasa mislim da on popije dosta više od 7 litara?
Najviše bi kod oba auta trebalo pripazit na limariju. Sad, što ti je više bitno? Toledo benzinac koji ima dobru zapremninu gepeka ili Golf trojka sa starim dobrim TDI - jem i malo manje mjesta od Toleda... Inače oba motora su stare škole i uz redovno održavanje mogu lijepu kilometražu napravit; primjera radi imamo doma Vento 1.9 TDI 90ks iz zadnje godine proizvodnje trenutno 319tkm od kojih 160tkm napravio otkad je kod nas više od 10 godina, ne sjećam se da je bilo većih problema s njim. Potrošnja se kreće oko 6l prosječno... Možda ispod 6 trošio kad se stari s njim vozio van na posao većinom po AC. Jedina mana mu je možda što nema klime, to bi u mojem slučaju da sad biram između Toleda i Golfa bilo presudno.
Orlov77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 21:05   #10
Kazem ti, dobijes mog Toleda koji je 98 ili 99 god, 1.9 tdi 110 ks ( u papirima barem ), reg do 10 mj 2018, 4 podizaca, klima ( ne radi ) , za 6500 kn.. Nanovo lakiran, nema ogrebotine.. Ima sporCke branike ako se palis na to
IMTrener is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 21:09   #11
Hvala na ponudi, imam već auto.

Al mislim da bi za autora teme bio idealan, cijena dobra, ima dosta opreme za to godište i jači motor kojeg sam ne baš često viđao u oglasima Toleda / Venta / Golfa 3.
Orlov77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 21:12   #12
Ne kazem za tebe, za njega i govorim

To sam uzeo nedavno za 4000 kn, pred istekom rege, tako da mislim da je 6500 posteno s obzirom na sve. Auto ne vozim ,ponekad ga upalim, provozam i to je to.
Ima board comp, klimu, necu lagati, ne radi, ali ni ne znam sta je,nisam je ni probao puniti niti ista... A gepek je OGROMAN...
IMTrener is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 21:30   #13
Quote:
ror007 kaže: Pogledaj post
Znači imam priliku uzet tu kramu jer mi treba zbog posla za jako mali novac.Motor 1.6 benzinac, kakvi su to motori, koliko to uopce troši?On je registriran godinu dana cijena 3,000 kuna.Ne znam dal mi se više isplati uzet tog toleda ili posudit jos cca 5000 kuna i uzet golfa 3 tdi.Kojeg god bi uzeo imao bi ga 2 godine dok ne skupim za boljeg.Prednost kod toaleda je što je jako jeftin, a jedino me muči ta potrošnja, a čuo sam da su jako pouzdani ti 1.6 motori samo sipaj i vozi.Al strah me je da bi nakon 2 godine bio u minusu sa tim toaledom jer ipak sam mlad i volim se vozikat okolo, čovjek koji ga prodaje kaže da troši oko 7 litara, to je znači oko 2 litre više o trojke tdi?Usput da kažem da nisam u Zagrebu nego kod mene su sve brda i još ako dodaš malo gasa mislim da on popije dosta više od 7 litara?
Uzmi kramu, kad zahladi barem će paliti, za razliku od Golfa kod kojeg ćeš onih 5000 kn extra, dati za ime, a stanje će biti isto ili gore. Čemu onda nabijati dugove?
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 21:34   #14
Kad ga mogu dobit za 1000 kuna zasto ne, jedino što je trul i ružan kao groblje i još ga vozi seoski diler, ljudi ce mi se smijat okoloMene najviše zanima potrošnja tog motora nadam se da nije 10 litara?
ror007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 21:38   #15
3000 kn ili 1000 kn? Ako je 1000 a registriran, onda nemaš što misliti.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 21:42   #16
Potrošnja i nije strašna, ako nije previše trul, uzimaj.
Orlov77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 21:53   #17
Quote:
ror007 kaže: Pogledaj post
Kad ga mogu dobit za 1000 kuna zasto ne, jedino što je trul i ružan kao groblje i još ga vozi seoski diler, ljudi ce mi se smijat okoloMene najviše zanima potrošnja tog motora nadam se da nije 10 litara?
zatamni stakla i boli te briga nek se smiju
IMTrener is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 23:09   #18
Cijena je 3000 kuna, ali bi ja nešto dao pod račun tako da bi me ispalo samo 1000 kuna.Gledam na ovom linku potrošnja nekih 8,5 litara sad kod mene je problem što živim u brdovitom kraju tako da će on kod mene pit sigurno 10 litara, a recimo golf tdi 5-6 litara.Sad ne znam da skupljam još novaca i kupim neki ok auto ili kupim ovo groblje gdje cu svaki drugi dan stavljat 50 kuna
ror007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 23:14   #19
Ako radiš puno km onda trojka TDI ili Toledo od kolege.
Orlov77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 23:33   #20
I 20g stari golf s pola miliona km na grbači je groblje i 5-6 litara po brdima će trošiti isključivo u birtiji. Ja bi skupljao za bolje, a dotad ili pješačio ili uzeo tog Toleda benzinca čisto da se imam čime koturati.
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:11.