Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2005., 14:31   #1
Angry Tetraciklini i utjecaj na zubiće

prije nekih 2,3 mjeseci na iskonovom portalu osvanuo je članak o tetraciklinskim antibioticima i njihovoj štetnosti na razvoj zametka zubiju kod djece. moja ih se mala (na žalost) napila u fazi od 1.-4. godine. mlijećni zubići bili su za 5, ali kada su počeli nicat trajni već su bili pigmentirani i porozni. zubarica kojoj je vodimo odmah je pitala koji antibiotik je uglavnom trošila i zaključila da je amoxil kriv za lošu kvalitetu zubiju. ta teorija potvrđena je i u gore spomenutom članku. no, nakon što sam htjela kolegi isprintat članak (koji ima malecku koja je trenutno na kuri amoxila) ustanovila sam da ga više nigdje nema - ne postoji .
stvarno ne kužim kaj se dogodilo s njim i tko je povukao članak o tome
__________________
Ako ne znaš što ti je cilj, ni jedan put nije pravi.
shirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2005., 17:54   #2
jako zanimljivo.


no o štetnosti tetraciklina za razvitak zubiju zna se bar dvadeset godina, čudim se liječniku koji ga je prepisao tvome djetetu.
novi član is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2005., 19:30   #3
Re: tetraciklini i utjecaj na zubiće

Quote:
shirl kaže:
prije nekih 2,3 mjeseci na iskonovom portalu osvanuo je članak o tetraciklinskim antibioticima i njihovoj štetnosti na razvoj zametka zubiju kod djece. moja ih se mala (na žalost) napila u fazi od 1.-4. godine. mlijećni zubići bili su za 5, ali kada su počeli nicat trajni već su bili pigmentirani i porozni. zubarica kojoj je vodimo odmah je pitala koji antibiotik je uglavnom trošila i zaključila da je amoxil kriv za lošu kvalitetu zubiju. ta teorija potvrđena je i u gore spomenutom članku. no, nakon što sam htjela kolegi isprintat članak (koji ima malecku koja je trenutno na kuri amoxila) ustanovila sam da ga više nigdje nema - ne postoji .
stvarno ne kužim kaj se dogodilo s njim i tko je povukao članak o tome
moji su zubi zhuti zbog tetraciklina...kao mala sam ih pila jako chesto (bila sam jako bolesna)...to je bilo prije 30 godina (jebo jesam stara )

ali mi nisu porozni - zdravi su ko dren

imam svega par plombi i jedan jedini zub sam morala izvaditi

odavno se zna za utjecaj tih antibiotika na zube
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2005., 20:02   #4
Re: tetraciklini i utjecaj na zubiće

Quote:
shirl kaže:
prije nekih 2,3 mjeseci na iskonovom portalu osvanuo je članak o tetraciklinskim antibioticima i njihovoj štetnosti na razvoj zametka zubiju kod djece. moja ih se mala (na žalost) napila u fazi od 1.-4. godine. mlijećni zubići bili su za 5, ali kada su počeli nicat trajni već su bili pigmentirani i porozni. zubarica kojoj je vodimo odmah je pitala koji antibiotik je uglavnom trošila i zaključila da je amoxil kriv za lošu kvalitetu zubiju. ta teorija potvrđena je i u gore spomenutom članku. no, nakon što sam htjela kolegi isprintat članak (koji ima malecku koja je trenutno na kuri amoxila) ustanovila sam da ga više nigdje nema - ne postoji .
stvarno ne kužim kaj se dogodilo s njim i tko je povukao članak o tome
o utjecaju tetraciklina se zna već jako dugo, ali AMOXIL nije tetraciklinski nego penicilinski antibiotik
magriz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:57.