Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2006., 08:23   #1
Rast zubiju

Moj sin ima višak zubi
Naime šta! sad ima 6ipo godina, zubi redom ispadaju, rastu novi, sve štima, svakih par dana mu zavirim u usta da izvidim situaciju.
Prije par dana gledam....dolje desno, tamo gdje su četvorka i petica rastu novi, sa strane , ova dva postojeća ne pokazuju namjeru da ispadnu, a ne bi ni trebali, ti se zubi mijenjaju oko osme, devete godine.
šta sad? Ima netko iskustva? Jel se ovi stari trebaju vadit da se napravi mjesta novima? Kad je kod klinaca vrijeme za intervenciju ortodonta?

p.s. zubaru idem popodne al me zanimaju iskustva

fala
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2006., 08:44   #2
Quote:
Tija kaže:
Moj sin ima višak zubi
Naime šta! sad ima 6ipo godina, zubi redom ispadaju, rastu novi, sve štima, svakih par dana mu zavirim u usta da izvidim situaciju.
Prije par dana gledam....dolje desno, tamo gdje su četvorka i petica rastu novi, sa strane , ova dva postojeća ne pokazuju namjeru da ispadnu, a ne bi ni trebali, ti se zubi mijenjaju oko osme, devete godine.
šta sad? Ima netko iskustva? Jel se ovi stari trebaju vadit da se napravi mjesta novima? Kad je kod klinaca vrijeme za intervenciju ortodonta?

p.s. zubaru idem popodne al me zanimaju iskustva

fala
Odgovor na brzinken
Marko imao (dva puta) situejšn kak sad ima tvoj.
Zubek mliječni mu pošpricali sa nekim spreom da utrne - i izvadili.
Zubek novi je sam od sebe ispravio "krunu" i nastavio rasti u ormalnom smijeru.
Bolilo ga nije kad su mu vadili, malo ga je bolilo kasnije taj dan. Dala sam mu, jebemu nemrem se sjetiti akk se zove, ali ono za djecu kad imaju temperaturu, jer je i blagi analgetik.
Ispirao je ranu sa čajem od kadulje, dva dana.
Treći dan-kao da ništa nije bilo

Nakon tog prvog vađenja (drugo je bilo isto tako lagano), poslali su nas da napravimo ortopan-sliku cijele čeljusti.

Jurim, papa
deatwin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2006., 08:50   #3
u jebo

Koliko je tada imao godina?
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2006., 09:09   #4
Quote:
Tija kaže:
u jebo

Koliko je tada imao godina?
Prvi puta oko 7...drugi puta oko 10.
Ovo oko 7-rastao mu je zubek na gornjem dijelu čeljusti, onako prema nepcu.
Drugi puta je bila dolje, mislim četvorka, rasla je prema obrazu.

Ostali zubeki su mu normalno padali/rasli.

Tijić, nemoj se bojati, često se to dešava. Ne znam kakav je zubar kojem ideš sa sinekom, ali bitno je da ga ne preplaši...jer stvarne boli u stvari nema (rekao mi Marko)..strah je taj koji ih unezvjeri.

Postoji i mogućnost da (ako se zubek niti malo ne klima), da mu daju inekciju, da potpuno umrtve tkivo. Inekcije su tanke i bole samo prvu sekundu. Možda bi tako bio mirniji?????
deatwin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2006., 09:17   #5
A štajaznam, vidjet ću popodne. Imamo odličnu tetu zubaricu kojoj se predaje bez beda , al on je taj koji diktira njezin rad, 'aj sad malo buši....dosta....daj mi sad onaj zrak....sad ću pljunuti....sad me vozi na stolici....'
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2006., 09:27   #6
Quote:
Tija kaže:
A štajaznam, vidjet ću popodne. Imamo odličnu tetu zubaricu kojoj se predaje bez beda , al on je taj koji diktira njezin rad, 'aj sad malo buši....dosta....daj mi sad onaj zrak....sad ću pljunuti....sad me vozi na stolici....'
Zubarica je mrak
Tak se i moj vozika gore-dole.
A kad smo tek počeli sa odlascima zubaru, provo je autić neki morao biti oran sa mlazom vode (tam u onome gdje pljju) pa su ga onda sušili sa zrakom....pa fiju po podu s autićem...pa malo zubi..pa opet sve ispočetka.

Ali zato mali bez ikakvog beda sada sjeda na stolac i fino se sam dogovara što, kako i kada.
Ja ne, ja cvilim

Idem, sretno, javi kako je prošlo. Papa
deatwin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2006., 15:56   #7
Da li vi idete kod nekog privatnika? Mislim, sjećam se iz djetinjstva da je moja zubarica uvijek imala 40-oro djece u čekaoni i manjak vremena. Srećom, nisam imala nekih većih problema, osim kaj su mi iščupali šesticu radi granuloma (na živo, jer radi otoka i upale injekcija nije primala) negdje u dobi od 3-4 godine i mora da je bilo traumatski jer se dan danas scene sjećam.
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2006., 16:58   #8
djeca od 3-4 godine nemaju sesticu
mlijecnih zuba ima po 5 u svakom kvadrantu
undercover is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2006., 17:19   #9
Ok, peticu onda. Dole desno.

Bemumisha, još sam i par minuta duboko razmišljala koliko ima mliječnih zubi
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1

Zadnje uređivanje Dora K : 07.03.2006. at 17:59.
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2006., 10:17   #10
Tija, kak ste prošli, kaj je bilo?
Ima sve zubeke na broju.....ili... su mu morali vaditi?

Onak, kak ste?


Dora....
Ja ne idem kod privatnika...odnosno idem, ali on ima ugovor s Fondom, pa ne plaćam (osim nešto sitno).
Je, i kod ovog našeg je gužva, ali čovjek te neruči..pa malo pričekaš..i to je to.
deatwin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2006., 12:48   #11
Po običaju, Tija paničari u trikrasne
Niš njemu ne raste, u ustima sve štima, izašle su nam tri šestice, još jedna pa idemo na premazivanje tj. nekako drugačije se to zove al se ne mogu sjetiti
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2006., 18:16   #12
pecacenje fisura kutnjaka
undercover is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2006., 19:07   #13
E to
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:42.