Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2006., 17:49   #81
puno vam hvala ljudi samo pisite jos sta imate

za hranu mi je bas svejedno, to nije problem velim, jedino mi je bitno da je cisto i da imamo kupaonu.

e sad, zanima me jos dal je netko isao preko sta-travel? ne znam dal mi je to bolje il ici sa low cost kompanijama...

hvala na stranici za hostele sve cu ja to provjeriti

i mozda najvaznije sta sam zaboravila pitati...mi se spremamo tamo u osmom mjesecu...koliko je to pametno? na raspolaganju imamo sredinu sedmog do pocetka devetog... jel dobro ici onda u potrugal? ako nista drugo, mogle bi si uzet jos malo odmora kad pocne faks, pa ici pocetkom desetog, ako je bas nepodnosljivo vruce u osmom
Iva is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2006., 18:39   #82
Dečko i ja smo uzeli karte preko STA, idemo 28.04., ali ne tu za 200 eur iz Zg-a, jer s taksama dodje 370eur, nego idemo iz Budimpešte, 1760kn, povratna,Tap air Portugal
A do Budimpešte vlakom, 230kn.
Koliko sam ja uspila vidt, a pretraživala san danima, to ti je neka minimalna cifra.
Naravno do lita imaš vrimena, pa provjeri sve opcije. Ali preporučam kupi karte što prije, možda prođeš i jeftinije.
bembula is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2006., 18:45   #83
Quote:
bembula kaže:
Dečko i ja smo uzeli karte preko STA, idemo 28.04., ali ne tu za 200 eur iz Zg-a, jer s taksama dodje 370eur, nego idemo iz Budimpešte, 1760kn, povratna,Tap air Portugal
A do Budimpešte vlakom, 230kn.
Koliko sam ja uspila vidt, a pretraživala san danima, to ti je neka minimalna cifra.
Naravno do lita imaš vrimena, pa provjeri sve opcije. Ali preporučam kupi karte što prije, možda prođeš i jeftinije.
vidis, to nisam znala a vlakom idete od kuda? hmm..to mi se cini jos zanimljivija opcija nisam bila ni u budimpesti
Iva is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2006., 18:54   #84
Iz Zg-a idemo vlakom, bez problema se stigne na avion, jer imamo 5h između dolaska i leta, bar se nadam da ćemo stić
Što se 10-og miseca tiče, pročitah negdi da je to kišno i vjetrovito razdoblje u Portugalu.

Mene zanimaju ti pansioni za 10-tak eur po osobi, malo njih imaju str. na netu, a i ako imaju treba im stoljeće da ti vrate mail
bembula is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2006., 19:22   #85
Quote:
bembula kaže:
Iz Zg-a idemo vlakom, bez problema se stigne na avion, jer imamo 5h između dolaska i leta, bar se nadam da ćemo stić
Što se 10-og miseca tiče, pročitah negdi da je to kišno i vjetrovito razdoblje u Portugalu.

Mene zanimaju ti pansioni za 10-tak eur po osobi, malo njih imaju str. na netu, a i ako imaju treba im stoljeće da ti vrate mail
mi smo ih tražili kad bi došli na neko mjesto, nismo ništa rezervirali. u biti ne trebaš ih niti tražiti, ljudi stoje na kolodvorima i nude smještaj. tako da ni ne trebaš tražiti okolo po gradu, oni te odvezu svojim kombijem do apartmana .
mi smo uzeli sobu za 10eura po krevetu, nismo imali prozor u sobi ali nam nije smetalo. ionako smo stalno bili vani. inače stvarno se može dobiti odličan smještaj za 15 eura- dobiješ čak i prozor u sobi. imao sam letak od jednog iznajmljvaća u lisabonu ali sam ga izgubio.
u lagosu smo smo također našli smještaj na kolodvoru za 10eura kod neke bakice, početna cijena je bila 15 eura ali smo se cjenkali i spustili cijenu. bakica je naime odlično pričala engleski i jako je voljela ljude iz istočne europe pa nam se smilovala i sputila cijenu.
nakovanj is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 09:32   #86
Hvala nakovanj!

Mene zanima Lisabon, na jug ne idemo ,ne stignemo, a u Portu i Coimbri smo već našli smještaj.
bembula is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 22:07   #87
Quote:
xfairguy kaže:
Autobusi u Portugalu su bolje rješenje nego vlakovi.
Cijena Lisabon-Faro je bila oko 15 eura,vrhunski autobus (ima i stjuardesu).
Iz Fara sam noćnim autobusom išao preko Seville u Granadu isto je bilo dosta povoljno.
Faro ti je u biti smješten u močvari, 30 km zapadno su plaže.
U Faru imaš jeftin hostel nekih 13 eura je sad (mislim da je bilo i jeftinije kad sam ja bio).
jos pitanja

jel ima na netu negdje za naci te aubotusne linije i cijene? za vlak sam nasla, al za ovo nisam vidla.. drugo, vidla sam da ima onaj Euro Domino pass... uglavnom, cijene se krecu od 55 eura (mislim) za 3 dana u portugalu.. dal se tako nesto isplati? moja je zelja prvo bila da idemo skroz od porta do fara, mozda cak i spanjolsku, al bas i ne nalazim avionske karte koje ne bi bile jako skupe... hmm.. ima ko kakav prijedlog?
Iva is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 22:09   #88
Quote:
bembula kaže:
Hvala nakovanj!

Mene zanima Lisabon, na jug ne idemo ,ne stignemo, a u Portu i Coimbri smo već našli smještaj.

e tako i ja hocu... porto, coimbra i lisabon obavezno ostalo, jedino ako smislimo nesto ne preskupo
Iva is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 22:20   #89
Ne znam na koliko dugo planirate ić, mi na 9 dana.
Imam vodič od ADAC, na njemačkom, platih ga samo 5eur(na hrv ne postoji nikakav), pa sam po njemu isplanirala put.
Svakako nabavi nekakav vodič.
Iskreno, jug me bas i ne privlači toliko, a Porto mi se čini fenomenalan

Jel mi može ko reć jel se isplati kupit Lisbon card?
Mislim da za 2dana dođe 23eur, uključen prijevoz, muzeji i još nekakvi popusti.
bembula is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2006., 22:25   #90
Quote:
bembula kaže:
Dečko i ja smo uzeli karte preko STA, idemo 28.04., ali ne tu za 200 eur iz Zg-a, jer s taksama dodje 370eur, nego idemo iz Budimpešte, 1760kn, povratna,Tap air Portugal
A do Budimpešte vlakom, 230kn.
.
kako su takse tako puno?
ja bi išla iz splita, vidin isto tu od 198 eura, jesu takse svuzgdi iste (mislim da nisu)?
Znači sigurno iz zagreba izađe 370?
ima negdi na stranici sta izračun takse
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2006., 22:53   #91
Quote:
vaci kaže:
kako su takse tako puno?
ja bi išla iz splita, vidin isto tu od 198 eura, jesu takse svuzgdi iste (mislim da nisu)?
Znači sigurno iz zagreba izađe 370?
ima negdi na stranici sta izračun takse

Nema ti s izračunom taksi na stranici.
Mislim da je tako puno taksi zbog toga što su 2 leta, tj 4, jer se presjeda u Beču A nama povratni let nije bio vezan sa Zg, pa bi i morali spavat u Beču... Ako ti je ista aviokompanija, onda su iste i takse.

Ali nazovi Sta i pitaj
bembula is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2006., 23:27   #92
Quote:
bembula kaže:
Nema ti s izračunom taksi na stranici.
Mislim da je tako puno taksi zbog toga što su 2 leta, tj 4, jer se presjeda u Beču A nama povratni let nije bio vezan sa Zg, pa bi i morali spavat u Beču... Ako ti je ista aviokompanija, onda su iste i takse.

Ali nazovi Sta i pitaj
ja sam im poslala mejl malo prije u vezi taksa tako da ako zanima koga, napisem kad mi odgovore
Iva is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2006., 23:31   #93
Quote:
bembula kaže:
A nama povratni let nije bio vezan sa Zg, pa bi i morali spavat u Beču... Ako ti je ista aviokompanija, onda su iste i takse.

Ali nazovi Sta i pitaj
šta takse ne ovise o aerodromu
ako već triban negdi prenoćit, onda biram brisel zagreb-ljubljana-brisel-lisabon
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2006., 23:46   #94
Bio sam u Lisabonu 1998. na tjedan dana... Premalo.

Uglavnom, jako zanimljiv grad. Obavezno, otići do Torre de Belem i u jednoj od lokalnih slastičarni traži pasteis de Belem što je nekakva vrsta kremšnite, ali je predobro U tom području osim tog tornja koji je zanimljiv, imaš i spomenik portugalskim moreplovcima i općenito je lijep dio grada, uz ocean. Mislim da se ide plavim metroom do kraja (nisam siguran).

U centru Bairro Alto (pivnice, fado restorani) i stara arhitektura. Po mogućnosti odi tramvajem ali se nemoj usrat, jako je strmo, ali ipak se ne sronda unatrag Tu blizu je i Alfama, isto stari dio grada, malo zna bit škakljivo navečer, ima dosta crnaca s drogom i slično, viču "Ašiš, ašiš..." ali je u principu grad vrlo siguran, iako ne treba zvat vraga. Ma uglavnom taj centar trebaš cijeli obić, ulovi neke lokalce da te malo provedu...

Malo dalje imaš centar gdje je bio Expo 1998, na kraju crvene,nove linije metroa, nešto kao velesajam i tamo zna bit dobrih izložaba, koncerata i takvih događanja. Tamo je i Oceanarij, svakako valja posjetit, ali mislim da je karta malo skupa. Tada je bilo 25 eur ali za cijeli dan, a i imaš šta radit cijeli dan, tako da nije bed dat pare. Ja sam za te pare ulovio koncert Massive Attacka Odatle puca genijalan pogled na ocean i najdulji most u Europi, onako, ako si za fotografije

Kao i svugdje,pazite se taksista, ugovorite cijenu unaprijed.

Ja bi opet
__________________
Jacu na đubrište.
Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2006., 23:56   #95
E, da, zaboravih, ako idete u ljeto - autobusom iz Lisabona (oko pola sata) do Costa de Caparica - pješčane plaže, more (ocean) kao iz filmova, samo šta je hladaaaaan Mi smo ipak navikli na ovu našu juhicu od mora, tako da sam se smrza ka neka stvar usred kolovoza. Vani 40, unutra 20, ako i toliko.
Estoril je isto blizu, ali to je malo mondeno, za bogatune.

Kava je posvuda genijalna, uvoze iz Brazila, ne uzimajte s mlijekom, šteta je. Posebno kava uz koju dobiješ štapić cimeta i s njim promiješaš pa ostavi okus. Od spize još sardinhas assadas (srdelice na žaru) sa slatkom rižom (arroz doce)... Ako se sitim još šta, napišem...
__________________
Jacu na đubrište.
Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2006., 15:48   #96
hvala puno a jel je metro dobro organiziran? jer kolko sam vidla, nije bas skup pa je to prednost u portu isto ima metro, jelda?
drugo pitanje, gledala sam domino rail, cijene za 4 dana je nekih 56 eura ako se dobro sjecam (po portugalu). jel se isplati to kupit? jer bi mi bile prvo u lisabonu, pa bi poslje isle okolo malo, i u porto svakako.a buduci da nisam nasla bas nista pametno (i jeftino) za iskombinirati, moramo se opet kasnije vratit u lisabon na avion naravno, ako ko ima prijedloga kako bolje izorganizirat, samo nek pise cijenim sve komentare
Iva is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2006., 15:49   #97
jos jedno pitanje..koji vodic je najbolje kupit? lonely planet? jer vidim ima tih vodica svakakvih
Iva is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2006., 21:41   #98
Metro ti je super praktičan i koliko se sjećam jeftin. Nema ni nekih provjera na ulazu, ide se na povjerenje, a Portugalci nisu baš divlji narod, pa ako dođe do toga, moš se švercat Od vodiča svakako Lonely Planet, ali i u centru Lisabona imaš turističi ured di se moš nakrcat prospekata, mapa grada i raznih informacija.
__________________
Jacu na đubrište.
Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2006., 11:28   #99
Ja putova prošlo ljeto u Portugal i evo par savjeta:

Najjeftiniji način da se dovučeš tamo je easyjetom iz Italije. Sjedneš na autobus do Trsta, onda neki lokalni vlak do Milana (prilično jeftino) i avion do Lisabona. Sve skupa dođe nekih 180 eura. Naravno, uz uvjet da na vrijeme kupiš povoljniju kartu.
Ja sam htio vidjeti i Madrid, pa sam išao do Venecije, avionom (MyAir) do Madrida, i noćni vlak za Lisabon. I na taj način povratna karta je nešto manje od 200 eura.

Ono u što sam se zaljubio u Portugalu je Porto. Grad je prelijep, ljudi su super... Obavezno posjetiti.
Da, Porto ima metro, ali je u fazi gradnje, pa nema baš puno linija i ne pokriva cijeli grad. Gradski autobusi su puno korisniji. Ali ja predlažem šetnju - tako najbolje upoznaš grad.

Coimbra i Lisabon su isto tako prelijepi. I kada si već u Lisabonu, obavezno napravi jedan izlet do Sintre. Jako je blizu i jako je lijepo.
Joaninho is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2006., 11:54   #100
e bas gledam to, nekak ispada oko 190 erua iz milana do lisabona sa taksama... hmm.. buduci da sam ja iz varazdina, to mi je prilicno daleko... mozda mi je bolje ici preko sta, iz budimpeste do lisabona za 240 eura sa taksama.
a i poslala sam mejl u sta, i zena je stvarno super, rekla je da ce probat naci sto jeftinije pa cemo vidjet kako ce to sve ispasti
Iva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:23.