Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.08.2010., 01:15   #1741
Super AnitaVG!...!!! :-)
Da li se Protopic može koristi uz Narrow band lampu i koliko dugo..ko zna nek javi pls...
Pozdrav i tačkice svima.
Mirr is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2010., 12:38   #1742
Quote:
crni_vrh kaže: Pogledaj post
Ne limun, nažalost nema analize za vitiligičare niti koga imaš konzultirati, u biti kod nas to i ne smatraju bolesti.
Jedino gdje se time ozbiljno bave je jedna klinika u Francuskoj.

Do vlastitih zaključaka sam došao konzultirajući se sa osobom koja se izlječila, isto tako u obitelji imam liječnika, pa na osnovu onoga što sam pročitao (a toga je dosta), na osnovu onoga što ljudi ovdje pišu itd...
Jedino s kim sam se od stručnih osoba kontaktirao je dr. Maržetko iz Zadra kod koga sam se zakazao u rujnu.

Nedostatak hranjivih tvari (vitamina i minerala) je sigurno uzrok depigmentacije, a šta točno analizirati? Krenut ću od onog što sam napisao. Od nekuda moram početi. Obavijestit ću na forumu ako bude uspjeha.
nisam čula za tog dr. Maržetka, al držim ti fige...ja ću se također malo dat u istraživanje svog organizma...
ono šta sam kroz ove puste godine zaključila, a i jedan travar mi je reko --problem sa jetrom== vitiligo.... i zbilja ja to vidim na sebi, a kad krvna slika još potvrdi to njegovo da su jetreni enzimi skroz pomiješani, da divljaju-onda mi je sve jasno..

ajd javi kako je prošla ta analiza kod njih u Dugopolju...pozzz
__________________
Ono što nas ne ubije, ojača nas! !!! :-)
Ajmo na mrtvo more, svi.....
limun666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2010., 12:41   #1743
Quote:
Mirr kaže: Pogledaj post
Super AnitaVG!...!!! :-)
Da li se Protopic može koristi uz Narrow band lampu i koliko dugo..ko zna nek javi pls...
Pozdrav i tačkice svima.
jedna cura mi je rekla u Izraelu da nije znala da nesmije koristiti zajedno fototerapiju i neku od kremica - sad dal dermovate i protopic - nezam 100% ..

nije imala nikakvih posljedica, al se ozbiljno prepala..
__________________
Ono što nas ne ubije, ojača nas! !!! :-)
Ajmo na mrtvo more, svi.....
limun666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2010., 16:42   #1744
Quote:
decec kaže: Pogledaj post
Jel se netko možda maže i zatim kratko osunča sad preko ljeta uljem od kantariona (gospina trava) ili bergamotovim uljem?
Davno sam koristio bergamot i zatamnile su mi neke flekice koje sam imao po licu. Sad bih opet probao barem šake. Iskustva?


Nikako gospina trava + sunce! To je fotoosjetljivo. Fotodermatitis ne gine od kantariola ili bergamota! (A moguć je i melanom.) Kantariolovo ulje dobro je eventualno za brže zarastanje rana, ali ne pruža nikakvu zaštitu od sunca i kontraproduktivno je.
__________________

Unfortunately, in America, babies are not found in cola cans. I asked my mother when I was four and she said they came from eggs laid by rabbis. If you aren't Jewish, they're laid by Catholic nuns. If you're an atheist, they're laid by dirty, lonely prostitutes.
sun.shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2010., 17:20   #1745
To znamo, ali prije se i bergamot prepisivao, a onda sunčanje od 1 do 5 minuta, a ne satima kako si ti shvatio. Znači namažeš, osunčaš koju minutu i onda opereš, tako sam ja radio, i po licu su mi se repigmentirale male flekice.
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2010., 22:58   #1746
cao svima
ja imam vitiligo vec 3 godine...mazem melageninu plus i isla sam na neko suncanje i 2 fleke su mi nestale...od moje drugarice baba je sve fleke izlecila tim suncanjem
sto se tice one krem vitix jel zna neko nesto on njoj?jel je ima na nasem trzistu?da li se neko izlecio s njom?
Kale95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2010., 10:09   #1747
Pozdrav ljudi ja sam ovdje nova i također imam vitiligo već nekih 15 godina na rukama malo frkica a sad se to počelo širiti dalje pa imam dosta toga na rukama i malu točkicu a nozi.
Trebala bih bih adresu od doktora Stanimirovića pa da odem na pregled, nisam iz Zg pa ako može da mi netko pomogne!
Hvala!
lolipop8888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2010., 18:59   #1748
@Kale95:Puno sam zaista citala o lijecenju vitiliga,godinama i nisam stekla dojam da je mnogima Vitix pomogao,mada je bilo i onih kojima jeste.Treba probati sve,sto kod nekoga ne daje nikakav rezultata,drugome pomogne,tako je to kod vitiliga,bar se meni cini.Ne znam gdje zivis,pa ne bih ti znala reci gdje se moze nabaviti,pretpostavljam da bi trebalo da ga ima u apotekama..to je krema na bazi kospica od lubenice etc...
Lolipop8888r.Andrija Stanimirović,ul.Huga Badalića 26/1;tel.(01) 38 20 077
Mirr is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2010., 19:02   #1749
Nadam se da ce mi se ubrzo javiti neko ko je bio ili je jos uvijek na Protopicu ili bar Elidelu buduci da se radi o slicnim kremama po sastavu.Planiram na to preci nakon Dermovata i lampa of course...e sad koliko i ja znam lampu je najbolje koristiti na cistu kozu,a opet kao da sam negdje citala da su se uz Protopic izlagali lampi..helpp..
Pozdrav svima.
Mirr is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2010., 21:09   #1750
Quote:
Mirr kaže: Pogledaj post
@Kale95:Puno sam zaista citala o lijecenju vitiliga,godinama i nisam stekla dojam da je mnogima Vitix pomogao,mada je bilo i onih kojima jeste.Treba probati sve,sto kod nekoga ne daje nikakav rezultata,drugome pomogne,tako je to kod vitiliga,bar se meni cini.Ne znam gdje zivis,pa ne bih ti znala reci gdje se moze nabaviti,pretpostavljam da bi trebalo da ga ima u apotekama..to je krema na bazi kospica od lubenice etc...
Lolipop8888r.Andrija Stanimirović,ul.Huga Badalića 26/1;tel.(01) 38 20 077
Hvala puno!!!
lolipop8888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 15:26   #1751
Quote:
Mirr kaže: Pogledaj post
Nadam se da ce mi se ubrzo javiti neko ko je bio ili je jos uvijek na Protopicu ili bar Elidelu buduci da se radi o slicnim kremama po sastavu.Planiram na to preci nakon Dermovata i lampa of course...e sad koliko i ja znam lampu je najbolje koristiti na cistu kozu,a opet kao da sam negdje citala da su se uz Protopic izlagali lampi..helpp..
Pozdrav svima.

ja sam bila na Protopicu, i meni iskreno ta krema nije nikako odgovarala, mazala sam jedno vrijeme, cca 2 mj ako se dobro sjecam, i uzasno me pekla koza oko ociju ( cak i oci ) pa sam prestala...

iako mi je dr Stanimirovic. rekao da daje dobre rezultate i da samo treba biti uporan, ja nisam mogla vise, i naravno rezultati 0

sad sam na mixu dr Vukadin, i ide jako jako sporo...
i vise ni sama nisam pametna kaj capati na sebe...
do sad mi je najdjelotvorniji bio definitivno Dermovate.
__________________
svasta nesto...
TheMoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 16:02   #1752
Lijep pozdrav svima!
Nova sam tu.Imam pozitivni odgovor i dobre vijesti za sve one koji boluju od vitiliga.Ja bolujem 3 godine.Unatrag mjesec dana moje se stanje izmijenilo.Napisaću Vam svoju priču,a ovo je tek toliko za moje prvo javljanje.
mojana is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 16:04   #1753
jaao sad vidim da mi poruka prošla-nova sam tu-maloprije napišem cijeli roman i ono u vjetar ode.Sad ću si dati truda da napišem iz nova.
mojana is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 16:56   #1754
Kao što rekoh vitiligo imam već 3 godine.Prvo mi se pojavilo na licu sitnih par točkica i proširilo mi se preko cijelih obraza.Tamnoputa sam tako da je ta bjelina vidljiva i zimi,a u ovo vrijeme da ni ne govorim.Nakon biopsije ja nisam mogla doći k sebi,da je to bolest koja nema ni uzroka ni lijeka,ubijalo me.Rekla sam sama sebi da to moram pobjediti.Rečeno mi je da mi jedino alternativa može pomoći.Taj bijeli dio na ništa ne reagira,niti se mogu zacrveniti.Probala sam neke terapije na bazi bilja,nije bilo baš efekta.Na godišnji smo išli doma u dalmaciju.U ne baš lijepim okolnostima sretnem kolegicu koju dugo nisam vidjela.Zateče je izgled moga lica i kaže mi kako joj mali ima dermatoloških problema,da su prošli sve i svašta i da je uspjela preko nekih ljudi koje je upoznala u nekoj od silnih privat.ordinacija doći do neke kreme koja se nabavlja iz vana,100 eur-a da košta,na bazi bilja je,nema naziv.I donese meni ona malo te kreme od maloga.Namažem i počne mi lagano da hladi ko menta,tako nekih pola sata,nakon toga osjetim kako grije i lagano mi roza boja dođe.Najbolje mi je reagiralo na dijelu bliže nosu.Mazala ja taj dan i sutra i nazovem je da mi naruči,platim i dočekam svoju kremicu.Stigla mi 19.7.tj prije nepunih mjesec dana.Mazala sam minimalno 5 puta i na sunce išla i počele mise pojavljivat tamne točke kroz par dana.Sada mi se sve ujednačilo sa bojom lica pokoju točkicu svijetlu imam.Danas sam bila kod dr.ostala je iznenađena izgledom.S obzirom da nije lijek medicinski nego alternativni zamolila me da kontaktiram ljude koji imaju iste probleme,stoga se ovim putem javljam Vama,a njoj sam ostavila svoj broj da me se može da kontaktira.Dragi Bog je dao da neko i meni pomogne,moje je da i ja učinim isto tako za druge ako je u mojoj moći.Moja isprika jer sam odužila ali nisam mogla kraće da napišem.
mojana is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 17:28   #1755
pa dobro možemo cuti naziv te kreme i od kud se nabavlja?
cumpica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 17:38   #1756
Quote:
cumpica kaže: Pogledaj post
pa dobro možemo cuti naziv te kreme i od kud se nabavlja?
kao što rekoh,nemam naziv kreme,kolegica je u bosni,al to opet ide nekud putanjom iz vana
mojana is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 18:43   #1757
Smile

može mo li dobit adresu il broj telefona od te osobe koja pravi ta kreme, kako bi je kontaktiral i došli do nje...ako možeš da saznaš, pa da nam napišeš....
sunce5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 18:55   #1758
Smile

eeee, pozdrav svima, odavno nisam ništa pisala pa malo da i ja nešto natipkam...

ja sam trenutno na terapiji kreme i čaja koji sam naručila od gospodina rangelova...ima već duže vrijeme kako sam čula za njega i napokon sam odlučila nazvat i naručit kremu...
što se rezultata tiče počelo mi se pojavljivat sitne tamne tačkice nakon dvije sedmice korištenja, dok na drugim djelovima još nema ništa...ja sam uglavnom zadovoljna što je bar reagovalo, što znači da nade ima...inače po njegovoj procjeni prvi rezultati se javljaju tek nakon 22-25 dana...znači meni je počelo ranije
danas mi je 20 ti dan kako koristim i nadam se daljim rezultatima...
ono što je bitno jeste da se čaj pije tri puta, i da se mažeš kremom uz sunčanje i pijenje b vitamina...
krema je manja, al ko ima manje fleke može biti nekih mjesec i po, bar sam ja tako proračunala kad je u pitanju moj slučaj, a čaj mjesec dana koliko se i pije pa onda pauza...
pošto ja nisam stalno kući pa ne praktikujem tačno upustva. možda zbog toga sporije ide na drugim djelovima...
uglavnom, što se cjene tiče krema i čaj zajedno koštaju 45 eura, i mora se imat nekog u srbiji, jer jedino tu isporučuje...

eto, da vam javim da nade ipak ima, pa ako je neko zainteresovan može pokušat....
sunce5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 18:59   #1759
[QUOTE=sunce5;28360123]može mo li dobit adresu il broj telefona od te osobe koja pravi ta kreme, kako bi je kontaktiral i došli do nje...ako možeš da saznaš, pa da nam napišeš....[/QUOT


ono što mogu učiniti je dok naručujem za sebe da naručim i za druge,jer ja kao što već rekoh naručim preko nje a kojom putanjom to ide dalje ne mogu reći,tako to ide nekim lancom bar mi se tako čini,jer ni ona nije rekla točno kako,a meni je bit da do kreme dođem a kojom putanjom i kako nije me briga.
Možda se sve skupa gleda sad s nevjericom cijela ova moja priča al imam nalaze gdje mi je utvrđen vitiligo i sad to stanje da se povuklo
mojana is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 19:50   #1760
hej

[QUOTE=mojana;28360414]
Quote:
sunce5 kaže: Pogledaj post
može mo li dobit adresu il broj telefona od te osobe koja pravi ta kreme, kako bi je kontaktiral i došli do nje...ako možeš da saznaš, pa da nam napišeš....[/QUOT


ono što mogu učiniti je dok naručujem za sebe da naručim i za druge,jer ja kao što već rekoh naručim preko nje a kojom putanjom to ide dalje ne mogu reći,tako to ide nekim lancom bar mi se tako čini,jer ni ona nije rekla točno kako,a meni je bit da do kreme dođem a kojom putanjom i kako nije me briga.
Možda se sve skupa gleda sad s nevjericom cijela ova moja priča al imam nalaze gdje mi je utvrđen vitiligo i sad to stanje da se povuklo
pozdrav svima nama obiljezenima,ja sam ovdje novi i slucajno sam cuo za ovaj forum i cini mi se jako dobar sa zanimljivim savjetima...

draga mojana,evo neka bude prvo pa musko,zainteresiran sam za tu kremu i mozes slobodno da je narucis i u moje ime,samo reci kako da ti oposaljem podatke
AJCHI is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:28.