Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2007., 23:47   #81
ja idem samo poslovno u skopje. što se tiče hrane, obavezno otići u trgovački centar u blizini holiday inn-a u restoran "Gino" i naručiti platu koja se popularno zove "procedura". Nećete vjerovati, ali čovjek se može najesti samo od povrća i sira. Od piva preporučam SKOPSKO i DUB
gordos is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 15:00   #82
Bio sam ja prije dva mjeseca u Ohridu na razmjeni učenika... Predobro je bilo... Cijene su vrlo povoljne (ponekad i smiješno niske), ali pazite jer lokalni znaju nenadano podići cijenu ulaza u disko s obrazloženjem da ziher upadate ili da će vas dobro čuvati.

Gradić je vrlo simpatičan, ljudi su pristupačni, srpski turisti kojih je dosta također. Nisam naišao na nikakvu nacionalnu netrpeljivost što je veliki plus. U gradu ima za razgledati nekoliko crkvica, tradicionalnu makedonsku kuću (ovo je odlično), tvrđavu koja se nalazi izvan grada i još dosta znamenitosti.

Dobra stvar je što je cijena taxija vrlo pristupačna pa ćete se za euro odvesti preko cijelog grada, a za manje od 2 eura ćete moći doći do izletišta Ljubanište koje preporučam jer je napravljeno za rekreaciju, ali i kao plaža.

Od klope preporučam probati njihov roštilj koji fakat znaju složiti, a od cuge apsolutno probati rakiju "mastiku" i Skopsko pivo koje je odlično. Ne smijete zaboraviti probati specijalitet tavče gravče (gravče na tavče kako mi iskrivljeno kažemo) i njihov ajvar.
Fadolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 10:39   #83
Dobar dan, idem u Makedoniju krajem 9 mjeseca.
Bili bismo u Skopju i u Ohridu.

Interesira me da li netko može da preporuči neki smještaj za 4 osobe u oba grada, blizu centra, da je čisto, i da kupaonica nije zajednička sa cijelim katom, kućom....

Cijena nije bitna

Hm, može i na PM, ukoliko bi zbog reklame brisali postove.
Nefertiti is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 17:33   #84
ja sam bila u holiday inn skopje i bilo je ok..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 17:41   #85
skopje je u usporedbi s ostatkom zemlje definitivno preeeeskupo, u rangu cijena u hrvatskoj - zagrebu

primjer kola i sok od jagode u bircu na keju (uz vardar, sredjeniji bircevi) kostaju 200 denara sto je oko 25 kuna.

ostatak makedonije je stravicno jeftiniji, primjerice veles (50 km od skopja) gdje je omanje drustvo (6) navecer popilo 4 flase vina, x piva i sokova, zamezilo sasvim solidno tipa plata mesa, pa hrpa piroski punjene sunkom i sirom, brojne porcije pomfrita s naribanim sirom i to je u restacu s zivom muzikom (ex-yu) kostalo oko 180kn
taksi bolesno jeftin, taksimetar uglavnom nemaju, a ako imaju ne ukljuce ga, voznja od 4 km kosta do 1 euro.
kuglica sladoleda 5 denara , skopsko 60 denara u bircu, kila lubenica oko 7-8 den, i to je kao skupo
na ohridu stravicna guzva, izbjeci to u jeku sezone.
stoneisland is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 17:43   #86
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
ja sam bila u holiday inn skopje i bilo je ok..
Koliko je koštalo noćenje?
Hotel je blizu centra ili....
Nefertiti is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 17:44   #87
Quote:
stoneisland kaže: Pogledaj post
na ohridu stravicna guzva, izbjeci to u jeku sezone.
Hm, kad završava jek sezone u Ohridu?
Nefertiti is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 17:48   #88
Quote:
Nefertiti kaže: Pogledaj post
Dobar dan, idem u Makedoniju krajem 9 mjeseca.
Bili bismo u Skopju i u Ohridu.

Interesira me da li netko može da preporuči neki smještaj za 4 osobe u oba grada, blizu centra, da je čisto, i da kupaonica nije zajednička sa cijelim katom, kućom....

Cijena nije bitna

Hm, može i na PM, ukoliko bi zbog reklame brisali postove.
ne znam sad vise adrese. al ne brini imas dovoljno za izbor kad dodjes u ohrid,apartman za 4 osobe nadjes za manje od 40 e dnevno.

u skopju holiday inn ima dobru lokaciju, kraj vardara, na keju, pored ti je soping centar, trg makedonija, s druge strane rijeke ti je tvrdjava kale...
stoneisland is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 17:51   #89
Quote:
Nefertiti kaže: Pogledaj post
Hm, kad završava jek sezone u Ohridu?
iskreno, ne znam. al kak velis, ides krajem 9. mjeseca, cisto sumnjam da ce bit vise puno ljudi. pocinje skola, fax...
ja se vratio nekidan iz grcke i makedonije i bilo je
stoneisland is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 20:34   #90
imaš jedan hotel u Skopju preko puta grčke ambasade, mislim da je ok 30-ak eura noćenje, a hotel je dobar i lokacija. jedino ne znam ime, no svi znaju gdje je ambasada.
beare is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 00:10   #91
Quote:
stoneisland kaže: Pogledaj post
u skopju holiday inn ima dobru lokaciju, kraj vardara, na keju, pored ti je soping centar, trg makedonija, s druge strane rijeke ti je tvrdjava kale...
Hvala, nekako mi je "veći problem" smještaj u Skopju, mislim da smo pronašle nešto u Ohridu.

Koliko dođe noćenje u Hoiday inn-u u Skopju (neki red veličine)?
Nefertiti is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 00:14   #92
@beare - Odoh "guglati" možda i pronađem.
Nemerem si pomoć, štreberica sam, moram smještaj srediti prije nego krenem.
Nefertiti is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 10:35   #93
Možda nekome pomogne:

http://www.priceline-europe.com/city...fa6417f7934420
Nefertiti is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 14:38   #94
Quote:
Nefertiti kaže: Pogledaj post
Koliko je koštalo noćenje?
Hotel je blizu centra ili....
sta nisi rekla da cijena nije bitna?
neznam kolika je cijena, jer nisam ja placala..
ali da. blizu centra je.. tj. u centru je. i ima pogled na vardar (neš ti pogleda, al aj.. )
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 17:08   #95
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
sta nisi rekla da cijena nije bitna?
Jesam, rekla sam ali to ne znači da me ne interesira cijena

Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
neznam kolika je cijena, jer nisam ja placala..
Ah, ta službena putovanja....

Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
ima pogled na vardar (neš ti pogleda, al aj.. )
Svaki pogled je dobar dok ne gledaš u zid susjedne zgrade.
Nefertiti is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 18:27   #96
Thumbs up Dojmovi sa puta

Bilo je super.
Bile u Skopju, dovoljno jedan dan za vidjeti, šteta što im je čaršija postala mjesto prodaje robe nabavljene iz Turske, nema zanatlija koji sami izrađuju svoje artikle ali tako je to danas...
Ohrid je jako lijep i ima se što raditi nekoliko dana, ako je ružno vrijeme ne voze brodići do svetog Nauma, pa smo išle taksijem - koji je jeftin da je to strašno - u usporedbi sa ZG taksijem , nije isti dojam kao kad ideš brodom ali viša sila...
Pogodile smo se sa taksistom da idemo iz Ohrida do Bitole nas 3 za 50 €. Ljupčo (tako je ime taksisti) je zakon, k'o turistički vodič. Pa nas odveze pa nam pokaže pa ispriča, fakat je zakon. Ako ste zainteresirani mislim da frendica ima broj mobitela pa ga možete u Ohridu kontaktirati. Naime tih 50€ nas je došla vožnja do Bitole raznoraznim putevima i trjajala je 7 sati. Vidjeli smo i neke stvari koje ljudi koji tamo žive nisu vidjeli ali su samo čuli i čudili se kako smo sve uspjele vidjeti...
Hrana u Makedoniji je za 10+. Niti jedan obrok (aperitiv, predjelo, glavno jelo, piće dva uz jelo) nsa nije došlo više od 10€. Po tom pitanju se nismo štedile.
Imale smo vodič po Makedoniji koji je jako dobar, tu smo našli sva dobra mjesta za klopu.

Jedina malo tamnija točka na putovanju je otkazivanje leta za Zagreb, ali Croatia airlines nas je smjetila u hotel u centru Skopja sa 4* , ali sutra je na aerodromu bio totalni kaos (Balkane moj... ) svi ljudi načičkani, stoje ispred neke trake koja ti priječi da ideš do carine, a ljudi stoje u svim mogućim smjerovima okrenuti i ne znaš di je početak reda a di kraj. A neka teta (gospodarica života i smrti) pušta ljude po prioritetu letova, pa moraš dobro slušati kad se ona zadere koji let pušta....
Saznali smo da se letovi tako otkazuju jer je jeftinije smjestiti ljude u hotel i onda let za Split poslati preko Zagreba nego letjeti u naznačeno vrijeme, i da se te stvari jako često dešavaju. Ali najveće zlo bilo u tome...
U svakom slučaju vrijedi otići, vidjeti i uživati....
Nefertiti is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 19:08   #97
Pionir je ljubomoran!
__________________
Sve što je bilo negdje, otišlo je tamo di ničega nema.
pionir_pula is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 16:37   #98
Quote:
Nefertiti kaže: Pogledaj post
Bilo je super.
Bile u Skopju, dovoljno jedan dan za vidjeti, šteta što im je čaršija postala mjesto prodaje robe nabavljene iz Turske, nema zanatlija koji sami izrađuju svoje artikle ali tako je to danas...
Ohrid je jako lijep i ima se što raditi nekoliko dana, ako je ružno vrijeme ne voze brodići do svetog Nauma, pa smo išle taksijem - koji je jeftin da je to strašno - u usporedbi sa ZG taksijem , nije isti dojam kao kad ideš brodom ali viša sila...
Pogodile smo se sa taksistom da idemo iz Ohrida do Bitole nas 3 za 50 €. Ljupčo (tako je ime taksisti) je zakon, k'o turistički vodič. Pa nas odveze pa nam pokaže pa ispriča, fakat je zakon. Ako ste zainteresirani mislim da frendica ima broj mobitela pa ga možete u Ohridu kontaktirati. Naime tih 50€ nas je došla vožnja do Bitole raznoraznim putevima i trjajala je 7 sati. Vidjeli smo i neke stvari koje ljudi koji tamo žive nisu vidjeli ali su samo čuli i čudili se kako smo sve uspjele vidjeti...
Hrana u Makedoniji je za 10+. Niti jedan obrok (aperitiv, predjelo, glavno jelo, piće dva uz jelo) nsa nije došlo više od 10€. Po tom pitanju se nismo štedile.
Imale smo vodič po Makedoniji koji je jako dobar, tu smo našli sva dobra mjesta za klopu.

Jedina malo tamnija točka na putovanju je otkazivanje leta za Zagreb, ali Croatia airlines nas je smjetila u hotel u centru Skopja sa 4* , ali sutra je na aerodromu bio totalni kaos (Balkane moj... ) svi ljudi načičkani, stoje ispred neke trake koja ti priječi da ideš do carine, a ljudi stoje u svim mogućim smjerovima okrenuti i ne znaš di je početak reda a di kraj. A neka teta (gospodarica života i smrti) pušta ljude po prioritetu letova, pa moraš dobro slušati kad se ona zadere koji let pušta....
Saznali smo da se letovi tako otkazuju jer je jeftinije smjestiti ljude u hotel i onda let za Split poslati preko Zagreba nego letjeti u naznačeno vrijeme, i da se te stvari jako često dešavaju. Ali najveće zlo bilo u tome...
U svakom slučaju vrijedi otići, vidjeti i uživati....
je kad izađeš iz zracne luke "aleksandar veliki ili makedonski" kad da si došao u novi svijet, moram priznati još to nisam bio doživio.
Sam Ohrid nije loš, no nisam ljubitelj jezera....no Sv. Naum -prekrasno
hrana je što kažeš predobra i ono što je najvažnije jeftina.
ne znam jeste li išli u np "pelister", moram priznati da se mene nije dojmio, Ohrid je bolji.
Bitola, jako dobar noćni provod, što je je - svjetski
beare is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 13:09   #99
Quote:
pionir_pula kaže: Pogledaj post
Pionir je ljubomoran!

Zar i ti nisi trebao ići?
Nefertiti is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 13:19   #100
Quote:
beare kaže: Pogledaj post
ne znam jeste li išli u np "pelister", moram priznati da se mene nije dojmio, Ohrid je bolji.
Bitola, jako dobar noćni provod, što je je - svjetski
Pelister samo vidjeli iz auta, nismo izrazile želju ići tamo.

Nas su uputili u kanjon Matka (mislim da se tako zove) ima i neka hidrocentrala tamo.
Kanjon je stvarno dobar i to je njihovo izletište, i vjerojatno je super za otići tamo i penjati se do nekih manastira, ali kad tamo odeš u ponedjeljak oko 10 sati bez zelje da se pentraš okolo, nema nigdje nikoga, niti ikavu nemaš gdje popiti jer se birtija otvara nekad... ...a u hotelu nam je to preporučeno kao nešto jako dobro...ali eto ukusi se razlikuju - srećom.
Nefertiti is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:22.