Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2004., 20:22   #81
jel planirate mozda otici i do death valley?

Gde je to? Znam za onu u Africi, ali ne verujem da na nju mislis?
Jel nesto zanimljivo?


Lady in red, ja mogu da ti dam iskustva ljudi iz Beograda, ali ne verujem da bi ti nesto pomoglo. Ipak, ako hoces, ti kazi
B011 is offline  
Old 17.10.2004., 20:31   #82
Ja sam bio baš u decembru i stvarno sam se smrzo ko pitjka. No vidjet onaj bor ispred Rockefeller centra ne možeš po ljeti. Time sam rekao puno, a opet malo

Ma ako imaš šansu ić u NY, nemoj da te takve gluposti spriječavaju.
__________________
Vlastoručni
shipka is offline  
Old 17.10.2004., 20:35   #83
Quote:
B011 kaže:
Lady in red, ja mogu da ti dam iskustva ljudi iz Beograda, ali ne verujem da bi ti nesto pomoglo. Ipak, ako hoces, ti kazi
hm, da nije baš isti kriterij, ne znam što vi morate priložiti kod zahtjeva, ali može, reci uvijek će dobro doći savjet.
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Old 17.10.2004., 23:03   #84
Quote:
B011 kaže:
Gde je to? Znam za onu u Africi, ali ne verujem da na nju mislis?
Jel nesto zanimljivo?
u californiji, blizu granice sa nevadom. pogledaj si ovdje. ja idem tamo (nadam se) negdje u proljece slijedece godine. dio death valley je i zabriskie point, tako da ce to biti i svojevrsni hommage antonioniju, pa gram parsonsu... ma, jedva cekam!
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Old 18.10.2004., 01:04   #85
Quote:
LadyInRed kaže:
hm, da nije baš isti kriterij, ne znam što vi morate priložiti kod zahtjeva, ali može, reci uvijek će dobro doći savjet.
Evo dacu ti neke opste stvari....u principu traze sto vise dokaza da ces se vratiti (ovde sam bas izmilsio toplu vodu). Neke cvrste veze sa domovinom (npr. ako su udata, vencanicu) kao i da im pokazes da imas prlicnu finansisijsku nezavisnost (dobro placen posao, lovu u banci, nekretnine...). Znaci, treba da ih ubedis da ti je i ovde (to jest, tebi tamo ) dosta dobro.
Nisam cuo da su poostrili kriterijume posle 9/11.
Mnogo zavisi od utiska koji ostavis na osobu koja te intervjuise. Mislim da je to mozda cak i vaznije nego svi papiri koje podnosis. Razlika izmedju americkog i EU pristupa za dobijanje vize (OK, vama za EU ne treba, ali dajem samo primer) je sto kad podnosis zahtev za recimo nemacku vizu, das im sve papire koje oni traze i to je to-vizu dobijas sigurno, dok Amer ima diskreciono pravo da te i pored svega-odbije (jednostavno,nisi mu ostavio utisak)
Cini mi se da je iskrenost najvaznija od svega. Evo jedna anegdota kad je moja keva prvi put podnosila molbu za amer. vizu:
pita nju ta riba koja je intarvjuise-koga imate ovde u Beogradu zbog koga cete se vratiti a ova moja blesava kaze-psa!
Ova kao-molim?!
-Pa kao, muza bih jos i ostavila, deca vec mogu da se staraju sama o sebi, ali zbog psa cu sigurno da se vratim! (tada smo imali irsku seterku koju je keva, cini mi se, volela vise nego mene i brata zajedno)
Ova Amerikanka je jadna umrla od smeha i vise je nista nije pitala i dala joj vizu.
Ja sam opet prvi put isao u CA '97.god. Isto pita on mene a sto idete u CA, a ja mu kazem-pa jel vi vidite koliko je stepeni napolju?! Ono bio januar i jedno -15C...ista stvar, bio sam mu simpatican (a tada sam bio student i bio onako klasican primer nekoga ko bi trebalo da se nikad ne vrati odande).
Inace, ako vec imas amer. vizu u pasosu, bila si tamo i uredno se vratila, 99% nemas zbog cega da brines.
Moje sve kasnije vize su bile formalnost.
Ne verujem da sam ti nesto pomogao, ali eto...ne spava mi se pa sam se raspisao...


Xiola, pogledao sam link, hvala na prosvetljenju. Gledacu da odem do tamo. Izgleda veoma zanimljivo a vidim i da je na putu od LA do Vegasa tako da mi je cak i usput kad budem vodio devojku na drive trough wedding
B011 is offline  
Old 18.10.2004., 19:44   #86
Quote:
B011 kaže:
......
pomogao si mi jako jako puno hvala. upravo ovo sam čula od ljudi iz Cro koji su putovali. meni je 1. put da tražim vizu ali ispunjavam sve uvjete koje traže za turističku vizu. imam stalni posao, šef će mi napisati da mi je to god. odmor i da se vraćam nakon toga, uz to sam izvanredni student...jedino nemam baš nekoga osim staraca zbog koga bi se vratila i gomila prijatelja, ali to neću spominjati

nadam se da će biti ok. hvala još jednom
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Old 18.10.2004., 22:47   #87
ja sam se izubijao prosli vikend po kafanama u astoriji malo nase mjuze i pao sam u sevdah onako pijanom i tomphson mi je bio dobar pogledao sam tekmu s bugarima i opet se opio od tuge
__________________
Badža kronjo sa svojim plitkim i balkanskim prostaklukom
dr.kronja is back is offline  
Old 27.10.2004., 10:03   #88
Quote:
LadyInRed kaže:
pomogao si mi jako jako puno hvala. upravo ovo sam čula od ljudi iz Cro koji su putovali. meni je 1. put da tražim vizu ali ispunjavam sve uvjete koje traže za turističku vizu. imam stalni posao, šef će mi napisati da mi je to god. odmor i da se vraćam nakon toga, uz to sam izvanredni student...jedino nemam baš nekoga osim staraca zbog koga bi se vratila i gomila prijatelja, ali to neću spominjati

nadam se da će biti ok. hvala još jednom


Ja sam ovo ljeto tražila turističku vizu i dobila je bez problema.

Imala sam potvrdu od poslodavca, potvrdu o visini plaće, potvrdu o lovi na banci (100 USD po danu boravka...), garantno pismo i potvrdu rezervacije povratne avio karte. Inače isto nemam, kao ni ti, ovdje nikoga radi koga bi se vratila pa mi je bilo malo frka.

Ne znam kod koga ides u USA....ja sam išla u posjet frendici koja radi na Carnival cruiserima i sa njom na cruise po Karibima....imala sam garantno pismo od njezine kompanije.

Sa mnom je u ambasadi čekala isto cura koja ima stalni posao, izvanredni je student...u principu ima sve uvjete....trebala je ići u posjet rođacima u NY...i nisu joj dali visu.

I mene su pitali da li imam kakve rođake u USA .....rekoh da nemam...to ti je očito plus jer misle da ćeš tako lakše ostat tamo ako imaš koga svoga.


Sve u svemu SRETNO i javi iako je prošlo sve ok!
__________________
.....and I miss You like the desert miss the rain.....
bionda is offline  
Old 27.02.2005., 21:48   #89
hmmm, b011 nigdje te nema da izvijestis, di si zaglibio?
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Old 27.02.2005., 21:54   #90
Quote:
bionda kaže:
Ja sam ovo ljeto tražila turističku vizu i dobila je bez problema.

Imala sam potvrdu od poslodavca, potvrdu o visini plaće, potvrdu o lovi na banci (100 USD po danu boravka...), garantno pismo i potvrdu rezervacije povratne avio karte. Inače isto nemam, kao ni ti, ovdje nikoga radi koga bi se vratila pa mi je bilo malo frka.

Ne znam kod koga ides u USA....ja sam išla u posjet frendici koja radi na Carnival cruiserima i sa njom na cruise po Karibima....imala sam garantno pismo od njezine kompanije.

Sa mnom je u ambasadi čekala isto cura koja ima stalni posao, izvanredni je student...u principu ima sve uvjete....trebala je ići u posjet rođacima u NY...i nisu joj dali visu.

I mene su pitali da li imam kakve rođake u USA .....rekoh da nemam...to ti je očito plus jer misle da ćeš tako lakše ostat tamo ako imaš koga svoga.


Sve u svemu SRETNO i javi iako je prošlo sve ok!
ej bionda, napisala sam ti sve tamo na topicu "gdje planirate u 2005.". čovjeku prije mene su odbili jer je bio turistički i vratio se prošlo ljeto a i meni su rekli da prebrzo tražim novu (nakon par mjeseci). ne znam, ne bi me čudilo ako ti odbiju, jer prebrzo ideš opet još kod prijateljice....ja idem kod "prijatelja" pa su me zafrkavali. da ti je krvni rod onda da, ovako sumnjam. iskreno.
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Old 28.02.2005., 10:20   #91
Thanx...pročitala sam tvoj odgovor tamo

...ja sam bila u 8 mjesecu zadnji put na dva tjedna i sad bi opet išla u 6 mjesecu, a vizu sam dobila na 3 mjeseca...fakat sam prvi put vizu dobila bez problema i baš sam se čudila što svi rade takvu famu oko toga!!

Inače išla sam u Miami ali smo onda od tamo par puta putovale izvan SAD-a i nazad...Jamaica, Grand Cayman i Bahami....tako da sam svaki put kad sam se vraćala u Miami morala ići na immigration.

Sad bi opet išla kod te iste frendice na Carnival i to ne u SAD nego u Puerto Rico pa onda dalje po Karibima, ali mi isto treba njihova viza jer je to US, a idemo i na US Virgin Islands...imati ću opet garantno pismo od Carnivala i to bi trebalo biti negdje u 6 mjesecu tako da se nadam da neće biti problema

...nadam se da će i sa tobom proći sve ok
__________________
.....and I miss You like the desert miss the rain.....
bionda is offline  
Old 25.07.2005., 15:37   #92
new york - smještaj

ima li tko dobar info za smještaj na manhattanu:

- koordinate: između Lexington Ave. i 6th Ave. i 30th St. i 60 St.

- kraj 8. i početak 9. mj. - 16 dana

- dvokrevetna soba s kupaonicom, može b&b

- cijena kojih 100-injak usd


hvala!!!!
bobica is offline  
Old 25.07.2005., 15:47   #93
Aha, sigurno ćeš naći u tom kvartu sobu s kupaonom za 100$. Sorry, ali koliko ja znam smještaj na Manhattanu je skuplji. Nađe se u tom kvartu za 100 - 130$ soba, ali obično ima zajedničku kupaonu i sićušna je.
bigblue2010 is offline  
Old 25.07.2005., 16:01   #94
Dobro ti veli Bigblue2010... Nema nista oko i ispod 100 dolara na Manhattanu ako nije u pitanju kutija za sibice i kupaona koju moras dijeliti. Sad ne znam hoces li ti privatni smjestaj ili hotel. Naime, nasla sam Riverside Tower Hotel, koji ima vlastitu kupaonu i nalazi se u Upper West Side. Jest da je soba minijaturna (dvokrevetna), ali i ovako ce mi soba posluziti samo za spavanje i nista drugo (4 nocenja).
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Old 25.07.2005., 17:06   #95
Probaj preko Priceline.

Evo kakve cijene mozes ocekivati:

ttp://p070.ezboard.com/fpricelineandexpediabiddingnewyorkcitynonewjersey

(stavi h ispred i copy+paste)


PS.. tesko je dobiti duze ostanke preko priceline.. oni obicno rade krace (par dana)..

edit: nesto ovaj forum zeza s URL-om..

gud lak
M-klasse is offline  
Old 26.07.2005., 11:35   #96
ma i ne treba mi puno više od čistog kreveta i kupaonice, ne kanim u nyc vrijeme provoditi u sobi

našla sam neko totalno ludo mjesto ali ne znam bih li ostala mentalno zdrava pored tih zidova - www.carltonarms.com

nađe se još toga za kojih 150 usd (skupa s taksama), i to bismo podnijeli, ali nastavljam tražiti

thnx
bobica is offline  
Old 22.08.2005., 17:41   #97
evo, još kojih 15-ak dana pa krećem

opremljena sam već neko vrijeme time-out vodičem, spremama se temeljito i jasno mi je sve što se tiče ovih top 10 i sličnih tema.

zanima me, onako, iz prve ruke, što bi valjalo učiniti, koje lokacije posjetiti... zanimaju me stvari koje možda ne pišu u svakom boljem guide-u, one sitnice zbog kojih zavoliš grad
bobica is offline  
Old 22.08.2005., 19:40   #98
Quote:
bobica kaže:
evo, još kojih 15-ak dana pa krećem..
i ti? i ja. jos dva i pol tjedna.
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Old 23.08.2005., 11:13   #99
Quote:
xiola bleu kaže:
i ti? i ja. jos dva i pol tjedna.
di ces opet ???
milk is offline  
Old 23.08.2005., 11:29   #100
Quote:
milk kaže:
di ces opet ???
new york, bogati. mora mi guzica vidit puta (opet), stas'.
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:58.