Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2006., 21:12   #21
Apsolutno se slažem ako je u stvari 'uzrok' neplodnosti neki psihički razlog.

Quote:
Ma znam!! I ja sam skeptična! Al stvarno osobno znam par žena kojima se "dogodilo" 1 dan prije, poslije ili za vrijeme menge!
Shvati da se začeče fiziološki ne može dogoditi 1 dan prije početka menstruacije. Menstruacijski ciklus jest složen,ali ne treba ga zbog toga mistificirati. Ovulacija se događa kad Graafov folikul pukne i izbaci jajnu stanicu koja je sposobna biti oplođena spermijem slijedeća 24 sata. Ako se to ne dogodi ona propada. Ako se oplodnja dogodi, nastaje EMBRIO koji se ukopa u sluznicu maternice oko 3 dana NAKON oplodnje. Iz Graafovog folikla nastaje žuto tijelo koje luči hormone i ranu trudnoću održava slijedećih nekoliko tjedana dok ne nastane posteljica i ne počne lučiti HCG ( zbog kojeg počnu mučnine oko 6 tjedana od zadnje menstruacije). Začeće se može dogoditi tijekom menstruacijskog krvarenja kod žena sa kratkim ciklusima od 21 dan kad se i ovulacija u ciklusu rano događa.
Činjenica je da žene i oskudnije krvarenje u sredini ciklusa znaju proglasiti menstruacijom.

Quote:
Da, te metode su "po njima" OK, ali na žalost, one ti samo kažu da se ovulacija već dogodila!! a ne da će se dogoditi
Za bazalnu temperaturu se dijelom slažem, ali bilingsova metoda ti govori kad nastupaju plodni dani kad je začeće moguće i najčešće zadnji dan plodnog razdoblja je ovulacija. Jasno je da ne možeš znati kad će biti zadnji dan, ali ako par ima spolni odnos bez zaštite u plodno vrijeme velika je šansa za začeće jer spermij može preživiti u plodnoj cervikalnoj sluzi oko 3 dana i oploditi jajnu stanicu iako taj dan nije bilo spolnog kontakta.

Quote:
Slažem se! Ali zašto ne probati u te dane? Isto će biti i ženino jajašce i njegov spermić, a ne tuđi (ako se radi o umjetnoj...) i još uz prisustvo raznih lijekova....
Nema razloga ne pokušati. I dok pokušavaju, mogu krenuti u obradu. Jedno ne isključuje drugo. Nisam protiv pokušaja, ali protiv mistificiranja stvari koje pišu u udžbeniku biologije za osnovne škole jesam. Slažem se da će biti ženino jajašce i njegov spermij i bez lijekova i svi sretni i zadovoljni. Ako se radi o potpomognutom začeću nije istina da se koristi tuđi spermij. Koristi se spermij supružnika. I dovoljan je samo jedan. Od kud ti ideja da se koristi tuđi????

Quote:
Tako je! Ali oni kažu (i mi svi znamo da je tako) da je potreban samo 1 spermij da se oplodi jajna stanica, ili ?...
Aha jedan je dosta. Samo to ti je zakon brojnosti. Mora ih biti oko 15 milijona vitalnih spermija jer od vagine do jajovoda gdje ih čeka stanica ima puno mjesta za zalutati.

Quote:
A fora je možda i u tome da 90 % žena i ne zna za tu metodu, ali i ako zna - vrlo vjerojatno razmišlja kao i ti - nonsens!!! Možda da neplodne žene samo pokušaju, možda bi stvarno te klinike i ostale bez posla
I opet me samo živciraš! Koje neplodne žene? Zašto ta formulacija "neplodne žene"? Govorimo o neplodnom braku u kojem su muškarac i žena. Oboje mogu biti razlog, a ne samo žena. To je predarasuda iz prošlosti koju treba mijenjati.

I opet ponavljam, ne znači da zbog krivih postavki metoda ne valja i da ne može pomoći, i da ne treba probati, ali treba kritički sagledati stvari i zaključiti jel netko prodaje maglu ili pravu stvar. Čovjek u nevolji posegne za bilo čime u nadi da će pomoći, akupunkture, bioenergije, kristali i sl. i ako vjeruje u to moguće je da mu pomogne. Ali ne treba niti nasjedati onima koji se okoriste na tuđoj nesreći.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 15:31   #22
Quote:
Cattleya kaže:

I opet me samo živciraš! Koje neplodne žene? Zašto ta formulacija "neplodne žene"? Govorimo o neplodnom braku u kojem su muškarac i žena. Oboje mogu biti razlog, a ne samo žena. To je predarasuda iz prošlosti koju treba mijenjati.

I opet ponavljam, ne znači da zbog krivih postavki metoda ne valja i da ne može pomoći, i da ne treba probati, ali treba kritički sagledati stvari i zaključiti jel netko prodaje maglu ili pravu stvar. Čovjek u nevolji posegne za bilo čime u nadi da će pomoći, akupunkture, bioenergije, kristali i sl. i ako vjeruje u to moguće je da mu pomogne. Ali ne treba niti nasjedati onima koji se okoriste na tuđoj nesreći.
Zašto agresiva
Nisu svi u braku da bi bio "neplodan brak"... možda je žena mislila, na žene koje znaju da su neplodne itd....

Slažem se s tobom da ne treba nasjedati na "metode" kojima se drugi okoriste, ali možemo bez beda "nasjedati" na one besplatne
Ni jedna metoda nije sigurna 100%-tno i toga smo svi svjesni, kao i da sve te metode bile one znanstvene ili alternativne, treba uzeti sa zadrškom, ali uvijek sa uvjerenjem u to da je bolja od nikakve
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 15:42   #23
Shvati da se začeče fiziološki ne može dogoditi 1 dan prije početka menstruacije.

Draga moja, ja to shvaćam i znam, ali daj mi onda molim te objasni,
zašto toliko žena (ja ih znam 5) koje su imale od 3 do 5 menstruacija ili nazovi-to-kako-hoćeš u trudnoći i koje su rodile zdravu djecu. Kao je onda to moguće?


Menstruacijski ciklus jest složen,ali ne treba ga zbog toga mistificirati. Ovulacija se događa kad Graafov folikul pukne i izbaci jajnu stanicu koja je sposobna biti oplođena spermijem slijedeća 24 sata. Ako se to ne dogodi ona propada. Ako se oplodnja dogodi, nastaje EMBRIO koji se ukopa u sluznicu maternice oko 3 dana NAKON oplodnje.....

znam



Jasno je da ne možeš znati kad će biti zadnji dan, ali ako par ima spolni odnos bez zaštite u plodno vrijeme velika je šansa za začeće jer spermij može preživiti u plodnoj cervikalnoj sluzi oko 3 dana i oploditi jajnu stanicu iako taj dan nije bilo spolnog kontakta.

Tako je! Ali žašto ne bi probali i u dan kad je ta "spontana" ili druga ili svejedno kak se zove ovulacija? Pa, mislim, ništ ih ne košta!






Nema razloga ne pokušati. I dok pokušavaju, mogu krenuti u obradu.

Da!

Ako se radi o potpomognutom začeću nije istina da se koristi tuđi spermij. Koristi se spermij supružnika. I dovoljan je samo jedan. Od kud ti ideja da se koristi tuđi????

A mislim.....kak ti možeš znati da su uzeli baš vaše stanice?! Možeš doktorima vjerovati, mislim, iskreno se nadam da tako ne rade, ali kak znati čiji su uzeli spermij?
Da ne bi bilo zabune, da moram, i ja bi se odlučila na umjetnu oplodnju isto.... bez obzira... i vjerovala bih doktorima...


Aha jedan je dosta. Samo to ti je zakon brojnosti. Mora ih biti oko 15 milijona vitalnih spermija jer od vagine do jajovoda gdje ih čeka stanica ima puno mjesta za zalutati.

Znam i to, ali ta njihova metoda kaže da se onda i broj spermija povećava u to vrijeme, pa je veća mogućnost začeća...... Ma, ne znam više... Nije me to baš zanimalo pa sam preskočila


I opet me samo živciraš!


Haaaalllooo ?!?!?!
Ja ovdje nisam došla nikoga živcirati!!!!!!
Niti sam se došla svađati, nego sam došla pitati cure/žene dal imaju kakva iskustva vezana uz ovu metodu!!!!!!
Niti odobravam tu metodu, niti sam protiv nje, niti nikoga ne nagovaram da radi po njoj! Nego sam očekivala odgovore tipa: mm i ja pokušavamo po toj metodi godinu dvije i ništa ili slično (kak su gore i druge forumašice navele)

Koje neplodne žene?

I kaj si toliko osjetljiva ?!? I ja sam među prvima koje su protiv takvog razmišljanja! Naravno da oboje mogu biti razlog...

Govorimo o neplodnom braku u kojem su muškarac i žena.

A i ne mora biti BRAK u pitanju


Čovjek u nevolji posegne za bilo čime u nadi da će pomoći, akupunkture, bioenergije, kristali i sl. i ako vjeruje u to moguće je da mu pomogne.

Slažem se! I ja bi...

Ali ne treba niti nasjedati onima koji se okoriste na tuđoj nesreći

A takve bih ja
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 15:48   #24
Ovaj gornji post namjenjen je Cattleyi.

I stvarno molim bez agresive, jer nisam stvarno nikog došla provocirati
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 15:54   #25
Quote:
ema1 kaže:
Ni jedna metoda nije sigurna 100%-tno i toga smo svi svjesni, kao i da sve te metode bile one znanstvene ili alternativne, treba uzeti sa zadrškom, ali uvijek sa uvjerenjem u to da je bolja od nikakve

Ma ni jedna metoda nije sigurna, baš ni 1! Ali mi bar daje lažan dobar osjećaj sigurnosti. A molit ću Boga da sve bude ok!

Zadnje uređivanje putnica : 04.06.2007. at 11:51.
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 20:27   #26
Druga ovulacija ne postoji- to je izuzetno rijetko te iako se nekim čudom dogodi opet menstruacija dođe 14-tak dana nakon ovulacije.
Kako su žene krvarile? Krvarenje u ranoj trudnoći je opasna stvar i svako krvarenje treba ozbiljno shvatiti. No kad posustaje žuto tijelo i preuzima održavanje trudnoće HCG, možda tad se javi oskudno krvarenje. Oskudna krvarenja se mogu javiti i u vrijeme ovulacije zbog hormonskih oscilacija.
Ma ne može biti žena neplodna sama za sebe. Jedino ak nema spolne žlijezde i maternicu to ti priznajem. Može imati neplodan ciklus ( bez ovulacije) ali ne znači da su svi takvi. Sve, i najzdravije žene povremeno imaju takve cikluse.

Ok. Neplodan par.

No na kraju opet isto pričamo. Nisam ni ja rekla da to ne treba probati. Oni koji žele djecu pokušavaju, valjda, i bez kalendara bar 3x tjedno. Pa ti na isto dođe. A moj(i) postovi su bili osvrt na metodu, u sklopu ozbiljnog topica, za sve one koji stvarno imaju problema i suočavaju se s time.
Pokušavam si predočiti kako je to .....

I svima se ispričavam za bilo kakvu agresiju.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 12:30   #27
Quote:
ema1 kaže:

Bok Ema. išla sam na onu web stranicu koju si prporučila i ispalo mi je ovo:

Date Time Gende Risk
9.01.1902 8:14 pm G 2


Da li možda znaš što to znači? Da li sam u zakašnjenju 104 godine?
__________________
Antika
AntikA is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 13:10   #28
Quote:
AntikA kaže:
Bok Ema. išla sam na onu web stranicu koju si prporučila i ispalo mi je ovo:

Date Time Gende Risk
9.01.1902 8:14 pm G 2


Da li možda znaš što to znači? Da li sam u zakašnjenju 104 godine?

Ovak, ja bi se umiješala...

Ja sam kupila takav kalendarić prek stranice www.usmev.com.au i pošto ih konstantno moraš izvještavati o svojim mengama (ak hoćeš), bila sam stalno u kontaktu s njima prek maila. Pa, kad sam ja saznala za tu lunarium stranicu, naravno da sam ih išla pitati o čemu se radi.
I rekli su da će ih tužiti i da koriste ime dr. Jonasa bez veze i da ta stranica apsolutno nema nikakve veze s metodom dr. Jonasa. I naravno da su oni jedini autorizirani predstavnik u svijetu koji može koristiti tu metodu. Jer sam i ja pitala kaj im taj RF (risk faktor) znači...
Sad ono, može biti da su im ti englezi konkurencija (zamisli, oni daju te kalendare prek interneta besplatno, dok ih ovi australci masno naplate), a može biti da fakat bezveze seru.
Btw, ak te kaj tješi, ja sam kupljeni kalendar usporedila s besplatnim i sve mi je isto
A znaš, kad sam se prijavljivala za kalendar, morala sam dati puno podataka npr. kad sam rođena, di sam rođena, u koliko sati i minuta točno sam rođena, kad mi je bila prva menga uopće, kad mi je bila zadnja menga, dal znam kad ovuliram, dal sam imala spontane, koliko imam djece, di su djeca rođena (i baš sve o djeci... kile, visina, vrijeme rođenja), dal sam pila kontracepcijske, kad sam prestala i još svašta..


Uglavnom, napisali su mi da mi ovulacija bude 15.10.2006. i spol: dečko.
Mi to onak probali, pa da vidimo dal bu uspjelo... U subotu napravim test:
pozitivan (i to iz prvog pokušaja) Moja redovna ovulacija bila je 12.10., ali mi smo sve te datume pošteno iskoristili.
Bumo vidli za osam i pol mjeseci...
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 07:47   #29
Ajme MaLo pa divna vijest
Počinjem vjerovati u to,ali ja imam problema sa kilama i ovulacijom a i neznam baš točno vrijeme rođenja (mama kaže između pola 12 i 12 ).
Sve u svemu-čestitke!!!Jedva čekam da i ja napravim pozitivan test
bucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 08:19   #30
Quote:
bucek kaže:
Ajme MaLo pa divna vijest
Počinjem vjerovati u to,ali ja imam problema sa kilama i ovulacijom a i neznam baš točno vrijeme rođenja (mama kaže između pola 12 i 12 ).
Sve u svemu-čestitke!!!Jedva čekam da i ja napravim pozitivan test
Je, jako sam sretna zbog te vijesti
Inače, nisam ni ja znala točno vrijeme rođenja, pa sam otišla u matični ured u gradu u kojem sam rođena pitati i rekli su mi. To ti je jako bitno u prijavi, jer odstupanja mogu biti samo do 4 min
Debljina ti nije tak bitna, mislim možeš zatrudniti ak imaš višak kg, a ovulaciju ti oni predvide...tak da je na tebi i tvom dragom samo to da probate.
Sretno! Nadam se da ti se bude potrefilo iz prve ko i meni
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 09:22   #31
Quote:
AntikA kaže:
Bok Ema. išla sam na onu web stranicu koju si prporučila i ispalo mi je ovo:

Date Time Gende Risk
9.01.1902 8:14 pm G 2


Da li možda znaš što to znači? Da li sam u zakašnjenju 104 godine?
Meni se to identično desilo, nakon što sam fulala vrijeme dođenja tj. umjesto pm, ostavila sam onaj am...
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 14:35   #32
Curice, za vas koje ne znate:

AM = ante meridiem = prije podne

PM = post meridiem = poslije podne.

Sretno....
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2006., 13:06   #33
Lightbulb

Upravo sam malo kopala po ovoj temi jer imam frendicu koja nikako da ostane trudna..nasla sam jonesov kalendar i probala sam u njega ukucati svoje podatke.Ja vec imam dva klinca i bas me zanimalo sto ce reci.I ne biste vjerovale ali pokazao mi je da onda kad sam ja zanjela svoje klince zaista i bio najveci rizik od zaceca..sto je jos nevjerojatnije cak je pogodio i spol..ne znam da li je to slucajnost ili ne ali ja sam odmah zvala frendicu..hvala cure
__________________
Scorpio
Kidm is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2006., 11:51   #34
zanimljiva metoda, mene jedino malo buni sto po ovoj metodi svaki mjesec
ispada da se ima plodni dan
po toj logici ovo na zalost nije upotrebljiva metoda za mene
mi smo prvog bebaca (za sada i jedinog) strpljivo radili preko dvije godine,
sa mojim neredovitim menstruacijama (od 2-6 mj.) i njegovim losim
spermiogramom, svi su nam strucnjaci rekli da bez umjetne oplodnje, najverovatnije nista i desilo se cudo
ali nema veze, budemo probali i ovo pa tko zna mozda opet upali
poohica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 08:42   #35
Quote:
Cattleya kaže:
Ma ne može biti žena neplodna sama za sebe. Jedino ak nema spolne žlijezde i maternicu to ti priznajem. Može imati neplodan ciklus ( bez ovulacije) ali ne znači da su svi takvi. Sve, i najzdravije žene povremeno imaju takve cikluse.
.
hm daj mi onda objasni kako jedna moja frendica ne moze imat djecu jer se ispostavilo u njenoj 21 godini da cura nije imala niti jednu ovulaciju tj. da su svi ciklusi neplodni a menstruacije su joj sve bile relativno na vrijeme. ( tu si je i sama kriva sto je tek onda isla prvi puta kod ginekologa).
I sad ju sopaju sa raznim hormonskm preparatim i nadaju se da ce jajnik zapocet sa svojom normalnom funkcijom (drzim fige da uspije ali cisto sumljam jer to vec dugo traje)
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 08:48   #36
ja sam tek nedavno saznala da cure imaju jajašaca onoliko koliko ih se stvori dok su u maternici....ako do 21. godine niej imala ni jednu ovulaciju možda ni nema jajašaca.....ona se ne stvaraju sad niti se obnavljaju..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 19:44   #37
Cure, žene, trudnice... pomno sam proučila ovu temu obzirom da već skoro 2 godine pokušavam ostati trudna... sve mi je jasno i dobila sam datume, međutim npr. slijedeći mjesec mi stoji:
11.02.07. u 11,26 sati B rizik 5
svje je jasno, jasno je i da bi trebao bit dečkić, međutim muči me taj rizik 5, kaj to znači? bolje ne ili kaj? ne kontam...
tamo veli kao da se vodi računa o riziku, jer su neki parovi koji navodno nisu mogli imat djecu išli na trudnoću i unatoč riziku, pa su dobili djete ali s nekim poremećajima, što li... jesam li ja to dobro shvatila ili ne?
please help... jer to mi je slijedeći ciklus...
n-i-c-o-l-e is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 09:23   #38
Quote:
n-i-c-o-l-e kaže: Pogledaj post
Cure, žene, trudnice... pomno sam proučila ovu temu obzirom da već skoro 2 godine pokušavam ostati trudna... sve mi je jasno i dobila sam datume, međutim npr. slijedeći mjesec mi stoji:
11.02.07. u 11,26 sati B rizik 5
svje je jasno, jasno je i da bi trebao bit dečkić, međutim muči me taj rizik 5, kaj to znači? bolje ne ili kaj? ne kontam...
tamo veli kao da se vodi računa o riziku, jer su neki parovi koji navodno nisu mogli imat djecu išli na trudnoću i unatoč riziku, pa su dobili djete ali s nekim poremećajima, što li... jesam li ja to dobro shvatila ili ne?
please help... jer to mi je slijedeći ciklus...

Dobro si shvatila!
Što je veći broj to je rizik za komplikacije veći - po njima.
Idealno bi bilo 0 ili 1-2.

Ja pokušavam "ubost" datum, ali do sad mi je stalno padalo za vrijeme menzisa...
Ako se ne varam, pokretačica topica se oslanjala na ovu metodu - njoj je bila uspješna.
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 07:54   #39
ma nema veze što ti pada za vrijeme menzisa, možda je to baš pravi dan za tvoju oplodnju...
evo ja znam curu koja je ostala trudna za vrijeme menzisa i nakon toga imala još dvije normalne menge... bile su joj sumnjive jedino konstantne mučnine pa je išla kod ginića i tamo su utvrdili da je već u 3. mjesecu trudnoće...

zato, pucaj, nije bitno jel menga ili ne...

a ja onda po tom glupom faktoru slijedeći mjesec bolje ne pucati na taj datum... sranje...
n-i-c-o-l-e is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 10:40   #40
nisam nikada zapravo čitala ovu temu, ali sad sam pročitala i probala ubaciti brojkice u onu tabelu i mogu samo sa sigurnošću reći da to definitivno nije točno. svaka čast onim ženama koje su po toj tablici ostale trudne. Mi smo išli ciljano, pratili ovulaciju i pazili smo u dan kada imati odnos i prema toj tablici bi fulali tjedan dana (kada nebi bilo ovulacije) i dobili bi curu, a imat ćemo dečka.
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:56.