Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2016., 22:30   #1441
Quote:
sugarbabe55 kaže: Pogledaj post
Je li netko od vas završio psihologiju u Splitu? Na web stranici nema bas puno informacija kako sam studij funkcionira.
Naime ja sam zavrsila 5 godina dvopredmetnih studija, humanistički smjer, blizak psihologiji, zanima me mogu li upisati diplomski psihologije, ili moram početi od preddiplomskog?
Nema studija u Splitu, samo katedra zasad. A ne možeš upisati diplomski na psihologiji ako nisi završila preddiplomski.
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2016., 18:38   #1442
Da li netko ima iskustva, završene edukacije ili zna nešto više o analitičkoj psihologiji u Hrvatskoj?
Također, da li je netko možda u procesu neke od edukacija koje postoje na institutu za grupnu analizu (grupni analitičar, grupni psihoterapeut...)
Također, znam koliko psiholozi općenito zaziru od psihoanalize no, da li je netko išao u tom smjeru, baš za psihoanalitičara?
Uz to me zanima što mislite o art terapiji u Hrvatskoj?

proguglala sam i općenito SPUH, pa IGA, HDAP...
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2016., 15:29   #1443
Filozofski fakultet - Odsjek za psihologiju

Koje su mogućnosti s time? Koja radna mjesta su moguća i koji su uvjeti za upisati taj fakultet? Ja imam srednju ekonomsku.
SpeedLoli is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2016., 15:38   #1444
Mene zanima da li postoji nekakav put ka tituli psiho-terapeuta koji nije isključivo preko naših fakulteta - nekakvo školovanje izvan našeg obrazovnog sustava? Ako da da li ima netko sličnih iskustava sa takvom vrstom obrazovanja. Dosta sam čitao materijala na tu temu al vjerujem da samo znanje ne znači ništa, kao što svi danas kažu, trebaš imat nekakav papir
Satirko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2016., 15:49   #1445
Neki psihoterapijski pravci nemaju za uvjet završenu psihologiju/-jatriju ili bilo koju srodnu struku; mislim da neke čak ne zahtijevaju ni završen fakultet. Ali ne znam na kakvo "školovanje izvan obrazovnog sustava" misliš.
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 17:27   #1446
Zna li itko za akreditirani studij psihologije van 'standardnih' hrvatskih sveučilišta? Nedavno sam nabasala na ovo

http://www.jutarnji.hr/nikad-nije-ka...ginja/1282673/

i negdje procitala kako je to po americkim programima.
Završila sam gimnaziju 2001 i nakon toga tehnički faks, sve redovno, al zadnjih godinu dana me proganja ideja da upišem psihlogiju... Za svaku informaciju bi bila jako zahvalna!
naomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 18:46   #1447
Quote:
Satirko kaže: Pogledaj post
Mene zanima da li postoji nekakav put ka tituli psiho-terapeuta koji nije isključivo preko naših fakulteta - nekakvo školovanje izvan našeg obrazovnog sustava? Ako da da li ima netko sličnih iskustava sa takvom vrstom obrazovanja. Dosta sam čitao materijala na tu temu al vjerujem da samo znanje ne znači ništa, kao što svi danas kažu, trebaš imat nekakav papir
U Hrvatskoj, psihoterapeut kao zanimanje, struka, zapravo ne postoji. Jos. Radi se na tome.
Znanje iz psihoterapije se stejece zavrsavanjem neke od edukacija koje postoje kod nas, no za njih treba imati zavrseni fakultet - psihologiju, medicinu, defektologiju, socijalni rad i sl.
Neke psihoterapijske skole primaju u edukaciju i ljude sa zavrsenim fakultetom neke od humanistickih fakulteta, i uvodi se program Propedeutike koju ce ta grupa edukanata, uz osnovnu edukaciju, takodjer trebati zavrsiti.
Taj proces - edukacija + propedeutika traje minimum 6 godina, u vecini psihoterapijskih edukacija.

Vise infosa mozes naci na stranicama SPUH-a.

Pri izboru psihoterapijske edukacije treba obratiti paznju da li ta edukacija omogucuje pri zavrsetku akreditaciju pri krovnoj evropskoj udruzi za psihoterapiju - CPE certificate.
Bez mogucnosti dobijanja tog certifikata, edukacija je bezvrijedna.
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 23:34   #1448
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Da li netko ima iskustva, završene edukacije ili zna nešto više o analitičkoj psihologiji u Hrvatskoj?
Također, da li je netko možda u procesu neke od edukacija koje postoje na institutu za grupnu analizu (grupni analitičar, grupni psihoterapeut...)
Također, znam koliko psiholozi općenito zaziru od psihoanalize no, da li je netko išao u tom smjeru, baš za psihoanalitičara?
Uz to me zanima što mislite o art terapiji u Hrvatskoj?

proguglala sam i općenito SPUH, pa IGA, HDAP...
edukacije iz analitičke psihologije u hrvatskoj nema.
ima u austriji i srbiji, mislim.

mislim da kod nas samo jedan psiholog ima završenu grupnu analizu i možda psihoanalizu ili je još u procesu edukacije.
većina psihologa, a i drugih struka ide na psihoanalitičku psihoterapiju, kad je o analitičkim pravcima riječ.

koliko znam, kod nas postoje dvije edukacije iz art terapije, jednogodišnju vodi psihologinja nada ivanović, a dvogodišnja postoji pri IGW institutu.
čula sam pohvale i za jednu i za drugu.
Quote:
Satirko kaže: Pogledaj post
Mene zanima da li postoji nekakav put ka tituli psiho-terapeuta koji nije isključivo preko naših fakulteta - nekakvo školovanje izvan našeg obrazovnog sustava? Ako da da li ima netko sličnih iskustava sa takvom vrstom obrazovanja. Dosta sam čitao materijala na tu temu al vjerujem da samo znanje ne znači ništa, kao što svi danas kažu, trebaš imat nekakav papir
http://sfu.ac.at/index.php?page=6

btw, u psihoterapiji je uz znanje još bitnije i vlastito iskustvo te rad s klijentima uz superviziju.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2016., 13:34   #1449
Koji od navedena tri studija psihologije upisati? Zanimaju me oni na HS, FF i katoličkom.
Sljedeće akademske godine završavam prediplomski studija na TTF-u. Od početka mi je bila velika želja upisati studij psihologije no kako sam išla u primijenjenu smatrala sam kako nemam dovoljno znanja, nisam bila dovoljno motivirana itd. Sada smatram kako sam dovoljno zrela za ovaj studij, odnosno smatram kako nije nikad kasno za ganjati svoj san i biti zadovoljan i voljeti ono što radiš.
Nadalje, moram ponoviti maturu iz matematike jer imam položenu nižu razinu.
Također koje ocjene iz srednje i mature su dovoljne za upis na psihologiju?
Inače sve imam četvorke osim hrvatskog jezika ( matura) iz kojeg imam trojku. Trebam li i to ponoviti?
Hvala
Susanna Kaysen is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 01:29   #1450
Quote:
Susanna Kaysen kaže: Pogledaj post
Koji od navedena tri studija psihologije upisati? Zanimaju me oni na HS, FF i katoličkom.
To ti ovisi o svjetonazoru i interesima.

Studij psihologije na FFu je prikladniji za ateiste i agnostike, na katoličkom za vjernike, osobito katolike, dok je onaj na HS neutralniji po pitanju svjetonazora.

Također je onaj na FFu više znanstveno usmjeren, dok na druga dva ima dosta više praktične primjene psihologije.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 19:26   #1451
Lijep pozdrav!
Da li netko zna što bih trebala završiti ako zelim postati djecji psiholog, voljela bih raditi u domu za nezbrinutu djecu ili nešto vezano za psihologiju odgoja i savjetovanje roditelja i djece?

Na studiju psihologije se opredijeliti za koji smjer( školski ili klinički) i što nakon diplomskoga da bih postala dječji psiholog?

Zanima me i koji je smjer općenito bolji za upisati( školski ili klinički) te što nakon toga mogu?

puno hvala unaprijed
buba777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 20:04   #1452
Na psihologiji (barem u Zagrebu) nema smjerova, tj, imaš znanstveni i nastavnički. Razlikuju se u tome što na znanstvenom slušaš izborne koje hoćeš, a na nastavničkom bi trebala birati one vezane uz nastavničko usmjerenje (pedagogiju, metodiku, psihološku procjenu djece i slično). Generalno mislim da ti je bolje uzeti nastavnički jer bez njega ne možeš raditi u školi ni kao stručni suradnik No, ako ga i ne uzmeš, nećeš puno izgubiti.

Sam studij ti neće dati previše podloge iz toga što želiš, tako da toplo preporučam volontiranje tijekom studija. Ne znam u kojem gradu planiraš upisati, pa ti ne mogu preporučiti konkretnu udrugu.

A nakon studija, postoje raznorazne psihoterapijske edukacije - dječja integrativa psihoterapija, sistemska obiteljska terapija i mnoge druge
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 00:57   #1453
Pozdrav, ove godine upisujem 3. godinu i htjela bih početi volontirati da steknem neko praktično iskustvo. Razmišljala sam da se javim u Psihološki centar Sever. Ima li ovdje možda netko tko je tamo volontirao da podijeli iskustva? Također, rado primam prijedloge u vezi toga u kojim drugim psihološkim ustanovama bih mogla volontirati.
malazeeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 19:26   #1454
Quote:
Querencia kaže: Pogledaj post
Na psihologiji (barem u Zagrebu) nema smjerova, tj, imaš znanstveni i nastavnički. Razlikuju se u tome što na znanstvenom slušaš izborne koje hoćeš, a na nastavničkom bi trebala birati one vezane uz nastavničko usmjerenje (pedagogiju, metodiku, psihološku procjenu djece i slično). Generalno mislim da ti je bolje uzeti nastavnički jer bez njega ne možeš raditi u školi ni kao stručni suradnik No, ako ga i ne uzmeš, nećeš puno izgubiti.

Sam studij ti neće dati previše podloge iz toga što želiš, tako da toplo preporučam volontiranje tijekom studija. Ne znam u kojem gradu planiraš upisati, pa ti ne mogu preporučiti konkretnu udrugu.

A nakon studija, postoje raznorazne psihoterapijske edukacije - dječja integrativa psihoterapija, sistemska obiteljska terapija i mnoge druge

Radi se o studiju u Rijeci, još uvijek se nisam dovoljno informirala da li su i ovdje jedini smjerovi znanstveni i nastavnički(jer me znanstveni ne zanima) ili je drugačije s obzirom na filozofski u Zg, a koliko sam čitala pretpostavljam da postoje klinički, školski i organizacijski modul na diplomskome studiju(a što izabrati od toga ako se odlučim na diplomski u Ri, s obzirom na ono što mene zanima ne znam još).

Detaljnije ću se informirati o razlici smjerova diplomskog na filozofskom u Zagrebu i u Rijeci.

I ja sam sama razmišljala o volontiranju tijekom studija(npr. u dječjem domu jer bih voljela raditi s djecom)...

Puno hvalaa na odgovoru
buba777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2016., 12:45   #1455
Pozdrav,

nakon završetka studija socijalne pedagogije zainteresiran sam se za psihoterapije koje bi mi pomogle u radu. Uspio sam pronaći neke osnovne informacije na internetu, ali imam još dosta pitanja na koje nisam pronašao odgovor.
Prvenstveno sam zainteresiran za realitetnu psihoterapiju i gestalt psihoterapiju. Vidio sam da je realitetna terapija u trajanju od 6 godina (3+3), a gestalt 4 godine, pa me zanima da li je to točno?
Čuo sam od kolegica da je većina predavanja na psihoterapijama na engleskom jeziku. Kako je neznam toliko dobro engleski jezik zanima me da li je moguće položiti terapiju bez znanja engleskog jezika?
Također sam čuo da se dio predavanja sluša i izvan Hrvatske (u Ljubljani) pa me zanima da li je i to točno.
Ukoliko se zahtijeva napredno znanje engleskog, da li postoje neke slične psihoterapije koje ne zahtijevaju, te se predavanja mogu slušati samo na hrvatskom jeziku?

Ukoliko netko zna neki link s detaljnijim informacijama kao što su predavači, popis lietarture, predavanja molim vas da mi pošaljete.

PS. nažalost dugačka je stranicama, pa se ispričavam ako su odgovori na ova pitanja već prethodno odgovorena (ako jesu, molim vas da mi kažete na kojoj se strani nalaze odgovori na ova i slična pitanja.)

Hvala unaprijed na pomoći.
LP
ninoG is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2016., 13:29   #1456
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Da li netko ima iskustva, završene edukacije ili zna nešto više o analitičkoj psihologiji u Hrvatskoj?
Također, da li je netko možda u procesu neke od edukacija koje postoje na institutu za grupnu analizu (grupni analitičar, grupni psihoterapeut...)
Također, znam koliko psiholozi općenito zaziru od psihoanalize no, da li je netko išao u tom smjeru, baš za psihoanalitičara?
Uz to me zanima što mislite o art terapiji u Hrvatskoj?

proguglala sam i općenito SPUH, pa IGA, HDAP...
pa kikakm kako ja ovaj tvoj post nisam prije vidjela...

ovako, što se tiče grupne psihoanalize nju mogu dovršiti samo liječnici, a svi ostali (psiholozi, defektolozi i sl.) više ne mogu. doduše, postoji opcija da svi oni sa završenom VSS upišu 1. godinu grupne pasihoanalize (to ti govorim za Split, ali on je ionako pod Zagrebom pa su pravila zasigurno jednaka).
ja sma prošla kroz tu eukaciju, no nastavili su samo oni sa završenom medicinom.
meni je to konkretno trebalo, odnosno, smatrala sam korisnim jer sam se spremala na poslijediplomski iz art terapije.
e, što se potonje tiče....na ERF-u je kod prof. Prstačića posljednji put 2003. (ili 2004.) otvoren poslijediplomski iz art terapije. ja nažalost tad još nisam bila ni apsolvent, tako da sam čekala da ponovo otvore - no nisu više nikad iako sam se s njegovim asistentima milijun puta čula vezano za to i davali su mi neku nadu...no - nula bodova. uglavnom u HR nemaš poslijediplomski iz art terapije.
Ljubljana ima na Pedagoškom fakultetu specijalizaciju iz art terapije i tamo sam bila, no vrlo su mi bili skupi i nefleksibilni, a o cijeni bolje dai ne govorim....plus, meni su za ostanak rada na fakultetu naravno tražili znanstveni studij, a ovo u Ljubljani je bila specijalizacija. (iako se meni užasno svidio njihov program)

OD art terapije u Zagrebu imaš pri Modusu Nadu Ivanković, psihologinju koja se educirala za art terapeuta u UK. krasna jedna žena, ja sam prošla edukaciju kod nje, no naravno s tim nemaš baš gdje konkretno za raditi, ja sam išla tih godinu dana čisto zbog sebe. da, naučila sam neke stvari koje danas primjenjujem u radu s učenicima u školu, no to je to.

Svakako, ako misliš na edukaciju iz art terapije - pravac inozemstvo.

ja sam nažalost odustala od toga jer em nemam love za to, em ni obitelj mi to ne bi podnijela. pa sam upisala poslijediplosmki na Filozofskom, ali to uopće nije bilo to...:art therapy in my hart:

Quote:
ninoG kaže: Pogledaj post
Čuo sam od kolegica da je većina predavanja na psihoterapijama na engleskom jeziku. Kako je neznam toliko dobro engleski jezik zanima me da li je moguće položiti terapiju bez znanja engleskog jezika?
većina dodatnih edukacija zahtijeva znanje barem dva svjetska jezika (ok, tako je meni na poslijediploskom bilo). mislim da bi ti bilo šteta zbog toga odustajati od mogućnosti napredovanja. ja bih na tvom mjestu to shvatila kao izazov, te upisala istovremenu i edukaciju iz engleskog. svakako će ti koristiti jer je mnoga literatura na stranim jezicima i u principu ako ne barataš a eto makar s jednim stranom jezikom - dosta ti je sve otežano, jer literatura nije na hrvatskom.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 19:24   #1457
Uskoro pocinje nova edukacijska grupa iz art terapije u Puli. Edukacije nema akreditaciju za davanje titule art terapeuta, ali nudi poduku iz tehnika koje se kasnije mogu koristiti u radu s klijentima.
Ako nekoga zanima, neka baci pogled

http://www.anabozac.com/edukacija-art-terapije/
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 21:48   #1458
https://www.facebook.com/logoterapija/?fref=ts
Obaviještavamo sve zainteresirane da uskoro kreću prijave za edukaciju iz logoterapije!
UVJETI:
Formalni uvjeti: Završen fakultetski studij ili završna godina studija (donijeti kopiju diplome ili Potvrdu fakulteta) .
Osobni uvjeti: Motivacija za studij logoterapije radi bavljenja psihoterapijom, radi primjene logoterapije u osobnom ili profesionalnom području života.
Svi koji ste zainteresirani i ispunjavate uvjete javite se na e-mail: [email protected]
Svi prijavljeni bit će pozvani na osobni razgovor putem e-maila.
Pojedinačni razgovori sa kandidatima obavit će se u razdoblju od 10. do 13. listopada
( ponedjeljak – četvrtak) od 16.00 – 19.00 u predavaoni Kliničke bolnice za psihijatriju, Vrapče, Zagreb.
Prvi termin predavanja i vježbi:
14.10. u 16.00 - 20.00h i
15.10 u 9.00 - 16.00h.
Mjesto: KBC Vrapče, Zagreb
Raspored za 1. i 2. semestar:
Studeni: 11/12
Prosinac: 9/10
Siječanj:20/21
Veljača: 10/11/12 (Ispit i praktikum!)
Ožujak:10/11
Travanj:7/8
Svibanj: 12/13
Lipanj: 9/10
Kongres:
Lipanj: 12/13
Rujan: 21/22/23/24 (Ispit, seminarski rad, praktikum!)
Osnovna literatura:
Viktor Frankl: Život uvijek ima smisla, Liječnik i duša,Bog kojega nismo svjesni.
Elisabeth Lukas:I tvoja patnja ima smisla, Duhovna psihologija, Sreća u obitelji.
rozi5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 23:42   #1459
Biblioterapija !

http://balanscentar.blogspot.hr
Dobrodošli!

Dobrodošli na stranice Balans centra za logopedagogiju i biblioterapiju!
:klap:

Mi smo udruga koja potiče i razvija razvojnu interaktivnu biblioterapiju, logopedagogiju, suradničko učenje, komunikacijske vještine i savjetodavni rad s pojedincima i skupinama (timski rad, komunikacija u timu, kako voditi razgovore sa suradnicima) i dajemo potporu ostalim inicijativama iz područja našeg djelovanja.


Organiziramo predavanja i radionice iz navedenih područja, sudjelujemo u radu drugih udruga sličnog interesa i radimo na razvijanju kulture susreta i dijaloga između pojedinaca i skupina.

:klap:
rozi5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 00:03   #1460
Pozdrav ljudi! Ove godine nisam uspjela upisati psihologiju, koju jaaaaaaaako želim studirati. Naime, prolazila sam s vrlo dobrim i maturu nisam briljirala pa stoga planiram ove god ranije poceti uciti i ponoviti par predmeta. Najviše me muci prijemni, pogotovo na FFRI. Ove god su izmjenili i nisu stavili opce znanje nego samo progresivne matrice, gdje je vjv bio test brzine posto su nakon 2/3 min vec rekli STOP. Želim ići na pripreme no ne znam na koje gdje bi se vise fokusirali na FFRI il HR. STUDIJE. FFZG budem izbacila, posto samo oni s 5.0 prolaze. Molim vas da mi date nekakve savjete, kako se pripremiti za te matrice, cula sam da pomazu pripreme jer se pripremis na neke matrice koje si vec prosao, pa brze rjesis test. Hvala puno! :* :* :*
dorci55 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:14.