Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.07.2009., 20:58   #61
ja sam s prvim AD postupno bila smanjila čupanje jedno vrijeme nisam čupala uopće,zapravo bilo je tako dobro da o tom više nisam vodila računa.a onda je promjenom životnih okolnosti (udaja,preseljenje) došla depresija,morala sam promjeniti AD i sad se stanje opet pogoršalo.ipak nadam se da će biti bolje,treba vremena da AD "proradi".hvala Bogu nema više depresije nešto tek soc.fobije.znači AD se daje i za trihotilomaniju!
sydney is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 14:36   #62
Hvala cure sto ste se javile!!!

Tocno...i ja drzim da je lakse kada znas da postoji jos netko sa slicnim problemom...lakse je izaci iz tog zacaranog kruga srama i ruzne navike...

Sinoc sam legla u krevet i razmisljala kako cu jednog dana kroz par mjeseci otici frizeru da mi napravi neku šik frizuru...
Kako necu nikome reci kada dodje taj dan...vec cu samo doci kuci sa novim frizom...
Mislim da ce moj dragi biti najsretniji jer od kada me zna a to je vec 6 godina oduvijek imam povezanu kosu u rep...
Tako me ucinila sretnom ta misao da cu jednim takvim detaljem mnogima izvuci osmjeh na lice i znam da ce to uveliko djelovati na moje samopuzdanje
Onda sam razmisljala kako cu takva proci centrom moga grada i kako cu biti ponosna na sebe
Uh,kako mi to treba....I nadam se da ce mi upravo taj cilj dati snage da zaboravim na to sto sam cinila svojoj glavi!

Jedini problemcic koji imam jest da mi dolazi na cupkanje kada spustim kosu...to sam primjetila...do prije 8 dana izvlacila bih ja nju i kada je bila vezana u rep...sada me ne pita kada je povezana ali kada je raspustim onda se bas borim...
OK,rekla sam,ionako mi je vise vremena povezana ali bojim se da kada mi i naraste da je ne pocupam onog dana kada se odlucim osisati...jer tada vise nece biti repa....

Sve su to misli koje me proganjaju...

Cure moje...hvala vam na podrsci...mnogo mi to znaci...i zelim nam svima da uspijemo jer MI TO MOZEMO!
čupkalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 14:43   #63
Quote:
sydney kaže: Pogledaj post
ja sam s prvim AD postupno bila smanjila čupanje jedno vrijeme nisam čupala uopće,zapravo bilo je tako dobro da o tom više nisam vodila računa.a onda je promjenom životnih okolnosti (udaja,preseljenje) došla depresija,morala sam promjeniti AD i sad se stanje opet pogoršalo.ipak nadam se da će biti bolje,treba vremena da AD "proradi".hvala Bogu nema više depresije nešto tek soc.fobije.znači AD se daje i za trihotilomaniju!
Bitno je da pronadjes nacin koji ti pomaze...ako su to AD uzimaj redovito...
Jel imas kakvih problema u obavljanju svakodnevnih stvari...posao,kuca,obitelj,prijatelji,drustveni zivot itd??
Jer ja recimo funkcioniram po svemu odlicno....zaista ne osjecam da ne mogu upravljati situacijom pa zbog toga mislim da mi lijekovi nisu potrebni...
Mozda su mi nekada bili potrebni...jer svakako da nisam to pocela ciniti eto jer mi se htjelo....ja tocno znam koje situacije u zivotu su mi uzrokovale trihotilomaniju ali danas se to sve sredilo i ti problemi vise ne postoje...
A s obzirom da sam i starija neke probleme koji mi dolaze kroz zivot ne dozivljavam kao nesto ne rjesivo!!!
čupkalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 00:14   #64
To sam imao i ja, kad sam imao nekih 10,11 godina. Sad imam 19 i u potpunosti sam se toga rjesio, jednostavno sam sam sebi rekao da cu prestat i prestao sam, mislim da je tu bitna snaga volje da bi se prestalo. Jedino me zelja zna uhvatit pred neki ispit il kad sam jako nervozan. A to je zapravo samo pred ispite . I ja sam mislio da sam sam, al ajde vidim da ima rulje. Nego, ekipa, samo naprijed, definitivno se moze rjesit te napasti, samo treba snage i volje
__________________
To be a rock and not to roll...
Nabildani_crnac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2009., 08:29   #65
Jucer je bilo tocno 10 dana i toliko je zelja bila jaka...tocno sam osjecala od jutra da ce biti to tezak dan...
Ipak su dvije poletjele
Ali onda sam oprala kosicu i nije vise bilo potrebe...
Eto 10 dana 5 vlasi...hm,pa i nije tako lose s obzirom kada se sjtim da sam minimum 20-30 ih znala pocupati samo u jednom intervalu cupanja a nije receno da u jednom danu nisu dolazila i po nekoliko intervala...
Eto,pozdravljam drustvance...odoh popiti
Pozdrav svima do iduceg tjedna....
čupkalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2009., 11:11   #66
Quote:
čupkalica kaže: Pogledaj post
Jucer je bilo tocno 10 dana i toliko je zelja bila jaka...tocno sam osjecala od jutra da ce biti to tezak dan...
Ipak su dvije poletjele
Ali onda sam oprala kosicu i nije vise bilo potrebe...
Eto 10 dana 5 vlasi...hm,pa i nije tako lose s obzirom kada se sjtim da sam minimum 20-30 ih znala pocupati samo u jednom intervalu cupanja a nije receno da u jednom danu nisu dolazila i po nekoliko intervala...
Eto,pozdravljam drustvance...odoh popiti
Pozdrav svima do iduceg tjedna....
hej draga!
pisala bi ja i češće nego u stanu nemam net.

ovoga puta znala sam da će biti lako samo treba donijeti odluku.evo 4 dana bez čupanja,tako je lako!!!!!!!!!!

čupala sam tek iz navike,dosade.nije bilo onog impulsa da moram iščupati pa usudila bi se reći po cjenu života.znate na što mislim.valjda je AD učinio svoje,nema više tjeskobe,nervoze,depresije.nikad nisam bila spokojnija,mirnija,zadovoljnija u životu.uživam u svakom trenu.

čupkalice mislim da smo ja i ti u sličnoj fazi života kad su nam se važne stvari napokon poklopile,naše želje,ciljevi,iza nas su stvari koje smo prepoznale kao uzroke nervoze time i čupkanja.

napokon sama vodim svoj život,uvjerena u svoje sposobnosti bez prigovaranja i omaložavanja najbližih mi osoba,živim život onako kako ja to želim bez grižnje savjesti.život je lijep!!!doslovno bi skakala do plafona!!
sydney is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2009., 11:26   #67
Pozz svima :-))) Recite mi sta je to AD??
Mancy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2009., 11:33   #68
Quote:
Mancy kaže: Pogledaj post
Pozz svima :-))) Recite mi sta je to AD??
antidepresiv, koji se ne pije samo protiv depresije kako sam nekad ja mislila,nego i za soc.fobiju i trihotilomaniju primjerice.

voljela bi i da ostale cure češće pišu.
ne moraju to biti samo uspješne borbe da bi se ovdje javljale!uz potporu je uvjek lakše!
sydney is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2009., 12:52   #69
SYDNEY JUHUUUUUU
Vjera u sebe cini cuda a kako si sama rekla sada nam ide u prilog sto znamo sto nam je uzrokovalo trihotilomaniju i takodjer znamo da smo stvari preuzeli u svoje ruke i samim time upravljamo sobom!
I meni se zivot nekako poslozio...kod kuce vlada razumijevanje,ljubav i mir i samim time mislim da cu sve probleme koji me sustignu lakse rijesiti!
To je bitno...nekada nisam imala taj osjecaj...nekada dok sam jos ovisila psihicki o roditeljima a ovisila sam mnogo vise nego fizicki jer sam odselila od njih kada mi je bilo 19...
Drago mi je da si odlucila reci STOP jer kako kazes i ja mislim da nam je ostala ruzna navika...probleme koji su uzrokovali bolest smo rijesili!!!!

Cure moje...ugodan vikend vam zelim...BEZ CUPKANJA...i saljem veliki kiss!!!

Ajmo cure uspjesno dalje....
čupkalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2009., 17:06   #70
Quote:
čupkalica kaže: Pogledaj post
SYDNEY JUHUUUUUU
..nekada dok sam jos ovisila psihicki o roditeljima a ovisila sam mnogo vise nego fizicki jer sam odselila od njih kada mi je bilo 19...
Drago mi je da si odlucila reci STOP jer kako kazes i ja mislim da nam je ostala ruzna navika...probleme koji su uzrokovali bolest smo rijesili!!!!
zaista se slažem s tobom,nije da se zavaravam nego znam da je tako!
nisam još nijednu čupnila i znam da neću.uživaj u vikendu!
sydney is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2009., 09:14   #71
Drage moje cure...eto ja ulazim u treci tjedan ne cupanja
Sutra je tocno 14 uspjesnih dana iza mene...

Rekla bih da je svakim danom lakse ali isto tako svaki dan otkrivam nove situacije u kojima mi dodje da bi je najradje iscupala...
Tako npr.sinoc,bila sam prilicno umorna i vec pospana...sjedila sam na terasi i ruka mi je sama skocila u glavu,vec sam napipala koju cu a onda sam naglo izvukla ruku i rekla e bas neces
Uglavnom...kada sam umorna i pospana ocigledno je i to bio jedan od nacina da se dodatno umirim i pripremim za spavanje...

Jutros sam se malo pogledala po kosici na dijelovima koje sam zadnje pocupala i mogu reci da se pomak vec vidi...lagano pocinje sve tamniti od novih majusinih vlasi

Eto drage moje...ide nam polako ali sigurno...

Sydney...jel se nadjes u situaciji da su ti prstici na obrvama ili cak niti tu potrebu nemas od kada si sebi rekla NE???
Pusa svima!
čupkalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2009., 08:43   #72
Dva tjedna

Samo cekam dan da prestanem i razmisljati o tome...mnogo i cesto mislim o tome!!!

Kazu da nakon mjesec dana pocinje gubiti na intezitetu bilo koja navika...e pa da vidimo da li je to slucaj i sa cupkanjem

Pozdrav mojim borbenicama s obzirom da deckiju nema!
čupkalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2009., 14:20   #73
čupanje kose...i ostale neobične navike

Da, ja sam isto čupala kosu kad sam bila mlađa, a onda sam prestala iz nekog razloga.

E sad, ovo je jako čudno i nema veze s čupanjem kose, ali ima veze s obsesivnim navikama, pa mislim da nisam na krivom mjestu...Ovako, odmalena imam naviku da udaram glavom ili u naslon kauča ili onako legnem na trbuh i nekako u ritmu lupkam glavom u jastuk. Sad kad to pišem, osjećam se nenormalno, što i jesam valjda.

Kad sam bila klinka voljela sam to radit, opuštalo me i nosilo u druge svjetove. Voljela sam i jahat one male konjiće. Sad kad god sam pod stresom ili se razljutim, dođem doma, pustim si omiljenu muziku i udri.

Ne znam, da li je to bolje ili gore od čupanja kose.
Nocturnal is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2009., 15:32   #74
Eto i mene opet, cupkalice, cestitam ti
Ja vise ne znam sto cu, nema nacina da se zaustavim, inace sam kreativna po tom pitanju i uvijek sam se maximalno trudila i sad mi je stvarno najteze jer uistinu ne znam sto cu, ako netko ima kakvih savjeta dobrodosli su

Eh da, da odgovorim, sada cupkam svaki dan, trudim se sto manje 2-3 dnevno, nekad imam los dan pa pocupam i vise, a ima perioda kada prestanem i po mjesec, ali to se sve srusi u jednom danu

I jedna stvar mi je zanimljiva, dugo sam cupala kosu, ali sada mi to uopce ne pada napamet, stovise odbojno mi je, nekako mi je 'neuredno' da tako kazem, ostavljati tolike dlake za sobom... Ne znam kako sam uopce dosla do toga.

Ljudi drzite se !
__________________
Sreća je izbor

Zadnje uređivanje leesha : 04.08.2009. at 15:38.
leesha is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 09:06   #76
Quote:
leesha kaže: Pogledaj post
Eto i mene opet, cupkalice, cestitam ti
Ja vise ne znam sto cu, nema nacina da se zaustavim, inace sam kreativna po tom pitanju i uvijek sam se maximalno trudila i sad mi je stvarno najteze jer uistinu ne znam sto cu, ako netko ima kakvih savjeta dobrodosli su
draga moja,znam kako ti je! Bože koliko sam puta znala zaplakati od muke!! počupati cjelu obrvu za manje od minutu bez mogućnosti da se suzdržim i na tren!
zato tebi savjetujem ono što sam sama uradila pravo psihijatru!
na novom lijeku kad sam osvjestila neke stvari uopće nemam impuls pa da i jednu počupam!!koja sloboda!
evo tjedan dana a nijedna nije pala,i uopće ne razmišljam o tome!
sydney is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 09:42   #77
Quote:
čupkalica kaže: Pogledaj post

Sydney...jel se nadjes u situaciji da su ti prstici na obrvama ili cak niti tu potrebu nemas od kada si sebi rekla NE???
Pusa svima!
čupkalice bravo za dva tjedna!!

ruka krene mada jako rijetko prema obrvi ,bez impulsa za čupanjem,tad se čak i nasmijem i pomislim ti to više ne radiš,ma ti to više ne MORAŠ raditi!

čupkalice bit će vremenom lakše vjruj mi!prestavala sam i ja bez lijekova nekad i po par mjeseci pa i više,vremenom zaista iščezne potreba za čupanjem.samo strpljivo i bez odustajanja!
sydney is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 08:39   #78
E pa cure moje prvo da vas pozdravim!

A sada da vam kazem...PALA SAM jucer sam pala i sada kada vam ispiricam zasto reci cete banalan razlog!
Jedno druzenje sa prijateljima je predugo trajalo....naime,nakon citavog provedenog dana sa istima drustvance se okupilo na "posljednjem" picu u jednom lokalu....meni je vec bilo too much i pozeljela sam ici kuci....poceli su me zamarati...uglavnom da skratim nakon nekoliko sati prekipilo mi i cupnula sam prvo jednu....pa jos jednu,pa onda jos nekoliko,ne znam ni broj i rekla sama sebi kako se nece nsita dogoditi jedan dan ako si dam oduška
Nazalost,nisam bila u situaciji da napustim drustvo inace bih to vrlo rado ucinila i otisla kuci u krevet!

Naravno...danas nastavljam put po kojim sam isla...tjesim se da je ljudski i pasti ponekada ali ja to vise ne zelim kada je kosa u pitanju!
Eto curke moje...17-ti dan sa jednim velikim padom idem dalje!
čupkalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 08:50   #79
Quote:
Nocturnal kaže: Pogledaj post
Da, ja sam isto čupala kosu kad sam bila mlađa, a onda sam prestala iz nekog razloga.

E sad, ovo je jako čudno i nema veze s čupanjem kose, ali ima veze s obsesivnim navikama, pa mislim da nisam na krivom mjestu...Ovako, odmalena imam naviku da udaram glavom ili u naslon kauča ili onako legnem na trbuh i nekako u ritmu lupkam glavom u jastuk. Sad kad to pišem, osjećam se nenormalno, što i jesam valjda.

Kad sam bila klinka voljela sam to radit, opuštalo me i nosilo u druge svjetove. Voljela sam i jahat one male konjiće. Sad kad god sam pod stresom ili se razljutim, dođem doma, pustim si omiljenu muziku i udri.

Ne znam, da li je to bolje ili gore od čupanja kose.
Dobro dosla!

Ne znam ti reci nista o tom poremecaju ali rekla bih takodjer po opisu da spada u isti kao i nas...kompenzivno opsesivni poremecaj!
Ne znam koliko ti to lose cini i cini li ti uopce...manifestira li se jos kako ali ako to cinis u svome krevetu sama sigurno te nitko cudno ne gleda zbog toga kao npr.nas kada izadjemo bez obrva ili sa vrlo vrlo rijetkom kosom....

U svakom slucaju ovdje su svi dobrodosli i medjusobno se bodrimo pa prema tome ako imas potrebu to podijeliti sa nama dobro dosla!
čupkalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 08:57   #80
Quote:
leesha kaže: Pogledaj post
Eto i mene opet, cupkalice, cestitam ti
Ja vise ne znam sto cu, nema nacina da se zaustavim, inace sam kreativna po tom pitanju i uvijek sam se maximalno trudila i sad mi je stvarno najteze jer uistinu ne znam sto cu, ako netko ima kakvih savjeta dobrodosli su

Eh da, da odgovorim, sada cupkam svaki dan, trudim se sto manje 2-3 dnevno, nekad imam los dan pa pocupam i vise, a ima perioda kada prestanem i po mjesec, ali to se sve srusi u jednom danu

I jedna stvar mi je zanimljiva, dugo sam cupala kosu, ali sada mi to uopce ne pada napamet, stovise odbojno mi je, nekako mi je 'neuredno' da tako kazem, ostavljati tolike dlake za sobom... Ne znam kako sam uopce dosla do toga.

Ljudi drzite se !
Joj,joj draga...sta da ti kazem osim da te potpuno razumijem!
Cupas li samo kada si pod stresom ili onako iz rekreacije???

U prvom postu danas sam napisala da sam jucer dosta pocupala ali bila sam pod velikim pritiskom...ali znam da sam do prije 15 dana radila to i iz cita mira jer mi je to bilo lijepo....PRESTRASNO...jednostavno mi je bio gušt!

Draga,pokusaj krenuti kao Sydney i ja...pokusaj reci ne...kada ti dodje reci da je to krivi impuls...da te vlastiti mozak za*ebava majku mu njegovu...izdrzi jedan dan pa dodji i napisi nam...i tako jedan po jedan....nema druge...ili kako ti Sydney kaze mozda nebi bilo lose otici psihijatru...tek toliko da ti otkrije neke metode i naravno da definirate pravi uzrok tome!

Kako god draga...pokusaj...biti ces ponosna na sebe...javi nam se i drzimo fige
čupkalica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:19.