Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2006., 14:23   #1
Gdje je granica?!

Zadnjih nekoliko mjeseci zivim s deckom (u vezi smo dvije godine). Vec sam na jednoj drugoj temi pisala o tome, ukratko- zivimo zajedno samo privremeno, dok on ne rijesi stambeno pitanje i automobil, buduci da smo oboje jos premladi za zajednicki zivot. (imamo 19 godina).

Imam dva pitanja. Prvo zelim opisati situaciju. Naime, on se cesto ponasa prilicno grubo prema meni. Kada mu nesto nije po volji, cesto me jednostavno zgrabi za ruku kao da je zeli slomiti, a nekoliko puta me je i snazno pritiskao za neke dijelove tijela dok ne bih dobila masnice. Uvijek bi mu nakon toga bilo zao, ali meni je pukao film i mislim da se to nikada nece promijeniti. Prvo pitanje jest... smatrate li to nasiljem i je li moguce da on to ikada promijeni?

Drugo pitanje... Ako ga ostavim, vise nece moci raditi (jer ako se odseli kuci, nece moci kako putovati na posao). Je li u redu napraviti mu to dok ne nade stan (no to njegovo trazenje stana i auta traje vec mjesecima).?
Belle is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 14:30   #2
ti slazes svoj zivot
on slaze svoj zivot
ako se ta dva zivota poklope , to je zivot u dvoje , dok vas smrt ne rastavi
ja sam pokazivao vrata vec na neke prezajedljive komentare
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 14:35   #3
Quote:
Belle kaže:



Drugo pitanje... Ako ga ostavim, vise nece moci raditi (jer ako se odseli kuci, nece moci kako putovati na posao). Je li u redu napraviti mu to dok ne nade stan (no to njegovo trazenje stana i auta traje vec mjesecima).?
1. je, nasilje je. imas godina toliko da bi trebala razmisljat samo o babinjacima , izlascima, mozda fakultetu a ne se zavuc u zivot sa likom koji te vec sad sara masnicama.

2.to nije stvar o kojoj ti vodis racuna nego on. nikako se nemoj dovest u situcaiju da za nesto popustas iz sazaljenja ili razmisljanja ...kako ce on.

uostalom, kako nece moc putovat na posao? ima bus?
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 14:41   #4
Sto se tvog prvog odgovora tice, posve si u pravu. Ja i dalje zelim izlaziti i zavrsiti fakultet... Mozda sam se dosad pribojavala ostaviti ga jer sam se zbog njega i udaljila od svih prijateljica... Bojala sam se ostati sama. Sada shvacam da je to bezvezan razlog, jer mlada sam i bit ce jos mnogo novih ljudi u mom zivotu.

Sto se busa tice... On radi u tri smjene, a prometna veza od njegovog sela do grada je nikakva... Dakle, nema kako putovati.
Belle is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 14:57   #5
Fascinantno, tip te omaložava, nasilan je u TVOJOJ kući, pravi te budalom a ti se još pitaš šutnut ga van ili ne. Ma NOGA, nek se jebe, nek si nađe neku koja će trpiti takva sranja, daj se trgni ženska glavo.
kisikana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 15:01   #6
Belle...

To je njegov a ne tvoj problem.....

Daklem dragička.... on se prema tebi ne ponaša kako bi se trebao ponašat i sa takvim "frajerom" ne da ne bi trebala dijeliti životni prostor, nego ne bi trebala dijeliti NIŠTA....

Raskini s tim što bolje.. a o samoći ne brini... kad si mi babe nađemo i frajere i prijateljice... budeš ih i ti našla dok zapucketaš prstima...
__________________
Sunce grije , toplo mi je!!!
suncemojemalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 15:08   #7
Quote:
Belle kaže:



Sto se busa tice... On radi u tri smjene, a prometna veza od njegovog sela do grada je nikakva... Dakle, nema kako putovati.
ima, ima!!! ili nek unajmi nekaj u gradu ili nek ovu nedj dodje na hrelic u zagreb i kupi auto!
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 15:12   #8
da skratimo izdarije - granica je tamo gdje ju postavis i gdje ju drzis i branis
ni milimetra ispred ni iza
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 15:20   #9
Quote:
Belle kaže:
Sto se tvog prvog odgovora tice, posve si u pravu. Ja i dalje zelim izlaziti i zavrsiti fakultet... Mozda sam se dosad pribojavala ostaviti ga jer sam se zbog njega i udaljila od svih prijateljica... Bojala sam se ostati sama. Sada shvacam da je to bezvezan razlog, jer mlada sam i bit ce jos mnogo novih ljudi u mom zivotu.

Sto se busa tice... On radi u tri smjene, a prometna veza od njegovog sela do grada je nikakva... Dakle, nema kako putovati.
Slažem se sa Billi...
1. to definitivno je nasilje. Ako ti sad u vezi to radi, zapitaj se što će biti kad mu "Zakon da pravo na to" (jer nasilnici se u većini slučajeva još i suzdržavaju dok je veza u pitanju a u braku okrenu ploču, a tvoj se ni sada ne može suzdržati...)
2. To kako će on do posla i s posla je - čisto njegov problem! Nisi ti dužna razmišljati o njegovom životu - poslije. A niti glumiti stacionar s masnicama po tijelu iz razloga jer on jadan... Nije on "jadan" u ovoj priči, a čuvaj se da ne postaneš ti puno "jadnija".
Ako smijem dati banalni primjer: to je kao da se brineš da ni jedna druga nakon tebe neće biti s njim i trpiti njegov teror, pa ćeš ti ostati iako ti se ne trpi...
Jednom rječju: njegov život poslije - njegova stvar!
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 15:22   #10
Quote:
zg_sash kaže:
da skratimo izdarije - granica je tamo gdje ju postavis i gdje ju drzis i branis
ni milimetra ispred ni iza
Upravo tako.
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 15:24   #11
on si uvijek moze nac drugi posao.

ostavi ga.
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 15:31   #12
tvoj decko je hm. . ."blago" nasilan
daj mu rok da nadje stan, a onda ga škartaj
amber is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 17:03   #13
Quote:
Belle kaže:
Zadnjih nekoliko mjeseci zivim s deckom (u vezi smo dvije godine). Vec sam na jednoj drugoj temi pisala o tome, ukratko- zivimo zajedno samo privremeno, dok on ne rijesi stambeno pitanje i automobil, buduci da smo oboje jos premladi za zajednicki zivot. (imamo 19 godina).

Imam dva pitanja. Prvo zelim opisati situaciju. Naime, on se cesto ponasa prilicno grubo prema meni. Kada mu nesto nije po volji, cesto me jednostavno zgrabi za ruku kao da je zeli slomiti, a nekoliko puta me je i snazno pritiskao za neke dijelove tijela dok ne bih dobila masnice. Uvijek bi mu nakon toga bilo zao, ali meni je pukao film i mislim da se to nikada nece promijeniti. Prvo pitanje jest... smatrate li to nasiljem i je li moguce da on to ikada promijeni?

Drugo pitanje... Ako ga ostavim, vise nece moci raditi (jer ako se odseli kuci, nece moci kako putovati na posao). Je li u redu napraviti mu to dok ne nade stan (no to njegovo trazenje stana i auta traje vec mjesecima).?
Ta tvoja situacija je jako teska i nitko nikad nije bio u slicnoj, tako da nisam pametan sta da ti savjetujem. Ali znam da pjesma uvijek pomaze i covjeku bude nekako lakse, pa mozda da mu probas zapjevati njezno onu nasu staru:

Hit the road Jack and don't you come back no more,
no more, no more, no more.
Hit the road Jack and don't you come back no more.
Hit the road Jack and don't you come back no more,
no more, no more, no more.
Hit the road Jack and don't you come back no more.

Woo! Woman, oh woman, don't treat me so mean,
You're the meanest old woman that I've ever seen.
I guess if you said so
I'd have to pack my things and go. (That's right)

Hit the road Jack and don't you come back no more,
no more, no more, no more.
Hit the road Jack and don't you come back no more.

Now baby, listen baby, don't-a treat me this-a way
For I'll be back on my feet some day.

Don't care if you do 'cause it's understood
you ain't got no money you just ain't no good.

Well, I guess if you say so
I'd have to pack my things and go. (That's right)

Hit the road Jack and don't you come back no more,
no more, no more, no more.
Hit the road Jack and don't you come back no more.



Tupko Glupkovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 17:11   #14
Belle, to je nasilje.

Reci mu da ne želiš da se tako ponaša i da ako mu samo i padne na pamet da to ponovi može odmah spakirati, prije nego te takne. Odlučno mu to reci, nek te ozbiljno shvati. A ako smatraš da je takav da te može napasti nakon što mu to kažeš onda nemaš što s njim raditi i tako. Pa se radije osiguraj da bude u blizini netko tko može njemu ostaviti par modrica, zatreba li.

A nasilje je i kad Tupko spama s pjesmama. Samo tome ima lijeka.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 18:34   #15
Quote:
Cats kaže:
A nasilje je i kad Tupko spama s pjesmama. Samo tome ima lijeka.
Prikladna je, pa...
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 19:18   #16
Quote:
Belle kaže:
Prvo pitanje jest... smatrate li to nasiljem i je li moguce da on to ikada promijeni?
Ne, to nije nasilje - on je umjetnik koji se izražava bodypaintingom. On se neće promijeniti jer je jednostavno takva umjetnička duša. No, to je već bilo drugo pitanje.
Quote:
Drugo pitanje... Ako ga ostavim, vise nece moci raditi (jer ako se odseli kuci, nece moci kako putovati na posao). Je li u redu napraviti mu to dok ne nade stan (no to njegovo trazenje stana i auta traje vec mjesecima).?
Dakle, na tvoje treće pitanje mogu ti reći da ga ne trebaš ostavljati jer si ti očigledno u biti njegova umjetnička inspiracija. Pa što je plava guza, kada si mu muza!
__________________
Pallas: Dakle, plod koji je do tada mrtav, prolaskom kroz porođajni kanal - čudesno oživi? Sljedeći dalje ovu logiku, po tebi je spolno udo čovjek. Čim prođe preko malih usana... Zanimljivo.
salvador2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 19:58   #17
Quote:
Naime, on se cesto ponasa prilicno grubo prema meni. Kada mu nesto nije po volji, cesto me jednostavno zgrabi za ruku kao da je zeli slomiti, a nekoliko puta me je i snazno pritiskao za neke dijelove tijela dok ne bih dobila masnice. Uvijek bi mu nakon toga bilo zao,
uvijek bi mu bilo toliko žao da bi ti to ponovio? divno
i onda on igra žrtvu?
nogom u stražnjicu - promptno!
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 21:30   #18
Da ti sama ne misliš da je to nasilje nebi ni napisala ovo.
Ako si spremna nekoga trpiti radi njegovog posla,ili toga što ti je žao jer nema stan i slično samo naprjed
Sve su to samo izgovori kojima se zavaravaš, a na žalost 99.9% on se NEĆE promjeniti i postati dobar, pažljiv itd...,to jesi ili nisi.
qwerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2006., 12:27   #19
Quote:
Belle kaže:
Zadnjih nekoliko mjeseci zivim s deckom (u vezi smo dvije godine). Vec sam na jednoj drugoj temi pisala o tome, ukratko- zivimo zajedno samo privremeno, dok on ne rijesi stambeno pitanje i automobil, buduci da smo oboje jos premladi za zajednicki zivot. (imamo 19 godina).

Imam dva pitanja. Prvo zelim opisati situaciju. Naime, on se cesto ponasa prilicno grubo prema meni. Kada mu nesto nije po volji, cesto me jednostavno zgrabi za ruku kao da je zeli slomiti, a nekoliko puta me je i snazno pritiskao za neke dijelove tijela dok ne bih dobila masnice. Uvijek bi mu nakon toga bilo zao, ali meni je pukao film i mislim da se to nikada nece promijeniti. Prvo pitanje jest... smatrate li to nasiljem i je li moguce da on to ikada promijeni?

Drugo pitanje... Ako ga ostavim, vise nece moci raditi (jer ako se odseli kuci, nece moci kako putovati na posao). Je li u redu napraviti mu to dok ne nade stan (no to njegovo trazenje stana i auta traje vec mjesecima).?
sta te boli k... za njegov posao, nek je na to mislio prije.bjez od toga dok ti nije sta slomio.i zvizni ga jedanput(ako imas prilike) cisto da vidi kako je to.
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2006., 12:53   #20
neću ti govorit da si premlada da živiš s dečkom jer sam i ja u tvojim godinama (još smo zajedno ) , ali on se tako ne smije ponašat prema tebi. očito je nasilan i biti će sve gore... ja sam užasno paranoična šta se toga tiče. meni je bivši iz "zafrkancije" stalno prijetio da će me razbit, slomit, ubit i sl. vrlo brzo je postao bivši nemoj dopuštat da te netko zlostavlja, zlostavljanje može biti psihičko i fizičko a ja mislim da je kod tebe i jedno i drugo. on tebe s tim modricama fizički zlostavlja, a drži te na emocionalnoj ucjeni kako on jadan nema gdje, nema auto i sl. odjebi to odmah! takav ti se neće baš promijenit.

sretno
Velandra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:22.