Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2011., 18:03   #81
Mislim da da, jer si čekiran i sve, samo se nisi pojavi na letu...
A jesi probao pogledati Croatiju do Copenhagena, a onda od tamo Norvegian ili nešto takvo? Znam da je Croatia imala karte Zagreb-Copenhagen po cijeni od 80-tak do 100 EUR i da to nisu nigdje reklamirali (prije cca mjesec dana)
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 21:55   #82
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
Razmatram i to (nema Tallinn, ali ima Helsinki i Turku).



OK, to znam da povrat moram iz Tallinna, samo ... Jesi siguran da mi karta još vrijedi ako nisam prvi dio putovanja dovršio (tj. ako me ne registriraju na ukrcaju iz Helsinkija za Tallinn)?
Ma ima Tallin probaj preko expedije
__________________
www.putoholicari.com
Cartman is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 08:27   #83
Nema izravnih iz Pešte za Tallinn ni na Expediji, barem ne za moje datume.

A "moji datumi" su već slijedeći tjedan, tako da nikakve Croatijine akcije ne pomažu.

(No, korisno je ovo spominjanje Norwegiana, možda nešto na kraju i pomogne. )
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 09:45   #84
Subotom ima Norwegian direktan let Split-Helsinki. A ima i Blue1 iz Splita srijedom i subotom, iz Dubrovnika, petkom i nedjeljom.

Zadnje uređivanje nukac : 19.07.2011. at 09:52.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 11:54   #85
Na Split sam i mislio.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 13:56   #86
Evo upravo uzeh utorkov let Pešta - Turku kod Wizza (cca 135 €), a vraćam se u subotu Norwegianom iz Helsinkija za Split (cca 80 €). "Ono između" (ZG-Pešta, Turku - Helsinki te Split - Zagreb) ispunit ću busevima i vlakovima, očekujem ukupnu "štetu" negdje na razini 300-tinjak ojara (u to možda uđe i pokoji taxi, sad vidim da ću možda za Peštu ići ranim vlakom koji ide prije prvih jutarnjih tramvaja i slično).

Za veće grupe (uz dijeljenje troškova auta ZG-Pešta i nazad) vjerojatno bi povoljnije bilo čitav put izvesti Wizzom, dakle i vratiti se iz Turkua, no meni je ovo nekako jednostavnije.

Kako vidim da ova tema i nije jako aktivna, potrudit ću se po povratku malo više napisat o Helsinkiju i svemu ostalom što ću u Finskoj vidjet.

Zadnje uređivanje nvnk : 20.07.2011. at 14:03.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2011., 13:01   #87
Pošto imaš dosta vremena, a ako nisi bil u Tallinnu, svakak bi ti preporučil da odeš tam bar na 1 dan.Imaš 2-3 kompanije koje voze trajektom iz Helsinkija, ja sam išel prošle godine sa Tallinkom, za oko 30-40 eura se može naći povratna. Meni osobno je Tallinn najljepši grad od svih koje sam posjetil.Bil sam u Helsinkiju prošle godine, ali samo 1 dan baš na proputovanju do Tallinna, pa ak te kaj zanima pitaj tu ili na PP.
wiberg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2011., 14:48   #88
Mislim da te varianta sa Wizzom nakraju izadje najskuplja.Moja procjena tvoje "stete" 400 eura.A za te novce mogao bi komotnije definitivno.U povratku javi tarifu.Spremi lovu za liniju Turku-Helsinki.
55et is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2011., 15:49   #89
Quote:
55et kaže: Pogledaj post
Mislim da te varianta sa Wizzom nakraju izadje najskuplja.Moja procjena tvoje "stete" 400 eura.A za te novce mogao bi komotnije definitivno.U povratku javi tarifu.Spremi lovu za liniju Turku-Helsinki.
Turku - Helsinki je 30€ (ako laže službena stranica autobusnog prijevoznika, lažem i ja), cca isto toliko je vlak do Pešte, a bus ST-ZG računam oko 20€. Uistinu ne vidim kako bih mogao "nabiti" 4 glave.

(Da ne bi bilo zabune: Govorio sam samo o putu, bez spavanja i ostalog. A za 400 € sigurno bih mogao komotnije, Malevom, ali i manje dana. Kad već toliko plaćam put, ne isplati mi se gore biti dan i pol.)

BTW, "dobro" je počelo.

Upravo sam rezervirao spavanje prve noći u Turkuu kod sestara brigitinki.

Ima i jedan drugi B&B u blizini kod kojeg je jednokrevetna soba nešto jeftinija, ali ih više nema za tu noć. Ima tamo i dvokrevetnih, ali je tip odbio da mi rezervira dvokrevetnu jer kaže da je to preskupo. Jednostavno mu nije išlo u glavu da itko radije spava skuplje kod njega nego jeftinije u samostanu čija se teška vrata svake večeri lokotaju u 21:00.

Inaće, avion mi kasno slijeće, ova s kojom sam pregovarao (jedva su našle jednu koja natuca engleski) jest obečala da će me čekati duže, .... Baš me zanima hoće li uistinu.

Zadnje uređivanje nvnk : 21.07.2011. at 15:55.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2011., 15:50   #90
Quote:
wiberg kaže: Pogledaj post
Pošto imaš dosta vremena, a ako nisi bil u Tallinnu, svakak bi ti preporučil da odeš tam bar na 1 dan.Imaš 2-3 kompanije koje voze trajektom iz Helsinkija, ja sam išel prošle godine sa Tallinkom, za oko 30-40 eura se može naći povratna. Meni osobno je Tallinn najljepši grad od svih koje sam posjetil.Bil sam u Helsinkiju prošle godine, ali samo 1 dan baš na proputovanju do Tallinna, pa ak te kaj zanima pitaj tu ili na PP.
U stvari mi je plan skoknut jedan dan do Jivaskylle i pogledat legendarni rally tisuću jezera koji se vozi slijedeći tjedan.

Ak' to ne ostvarim, vrlo vjerohjatno ću do Tallinna.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2011., 16:50   #91
Kako si osmislio jutarnji prijevoz do Helsinki-Vantaa?Taxi je cca 40 eura iz grada,prvi direkti (Finnair bus) bus je u 5.00 iz kolodvora sto ti je prekasno za tvoj flight.
55et is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2011., 23:52   #92
Očekujemo izvještaj iz Finske

Javi kakva im je votka
__________________
.
quadzilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 08:12   #93
Quote:
55et kaže: Pogledaj post
Kako si osmislio jutarnji prijevoz do Helsinki-Vantaa?Taxi je cca 40 eura iz grada,prvi direkti (Finnair bus) bus je u 5.00 iz kolodvora sto ti je prekasno za tvoj flight.
Jedna od loših posljedica kasne organizacije puta je ta što u centru nema jeftinog jednokrevetnog smještaja (osim, možda, kakvih hostelskih dormova, no to izbjegavam za duži boravak), tako da sam uzeo jedan bitno jeftiniji, ali zato dosta "vanjski" hotel. Loše stvari: Potrošit ću možda 10-tak eura više na prijevoz između centra i hotela (manje važno), provest ću možda (ukupno u tri dana) 2 vure više u busu (nešto važnije). Dobra stvar: Taxi do aerodroma bit će mi biti bitno jeftiniji nego iz centra, možda i skoro upola.

Uzgred, ti si prvi koji kaže da taksi od centra do aerodroma dođe 40 €, do sada sam nailazio na brojke od 18 do 35 (ovisno i o taxi kompaniji s kojom se ide).

Pa i da jest 40 - još uvijek sam bitno ispod 400€, a žao mi može biti samo zbog toga što nisam i povratak uzeo preko Turkua (a ne zbog toga što uopće idem preko njega).
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 10:01   #94
Izvini ali nista osobno.Samo dobro su mi poznati troskovi u Finskoj.
Cijena taxija odnosi se na nocnu tarifu i na firmu u linku.
U svakom slucaju sretan put u nadam se da ces vise vrema provoditi "osjetivsi" Finsku nego trckaranju.

http://www.taksihelsinki.fi/htdeng/0...6ce62ed76.aspx
55et is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 16:30   #95
To je "normalni" taxi koji je za aerodromski prijevoz i najskuplji.

Postoje još i dvije taxi-firme koje su specijalizirane samo za vožnje od i do aerodroma i koje su bitno jeftinije.

Da, i meni se čini da ću biti u prevelikom cajtnotu ukoliko si program previše "natrpam", tako da od rallyja možda i odustanem.

No, još jednom ću reći: Žao mi (i vremenski i financijski) može biti samo zato jer se preko Turkua ne vraćam, a ne zbog toga jer preko njega tamo idem.

Uzgred, Turku je ove godine europski grad kulture, što sam skužio tek nakon što sam kupio avionske karte.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 16:51   #96
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
To je "normalni" taxi koji je za aerodromski prijevoz i najskuplji.

Postoje još i dvije taxi-firme koje su specijalizirane samo za vožnje od i do aerodroma i koje su bitno jeftinije.

Da, i meni se čini da ću biti u prevelikom cajtnotu ukoliko si program previše "natrpam", tako da od rallyja možda i odustanem.

No, još jednom ću reći: Žao mi (i vremenski i financijski) može biti samo zato jer se preko Turkua ne vraćam, a ne zbog toga jer preko njega tamo idem.

Uzgred, Turku je ove godine europski grad kulture, što sam skužio tek nakon što sam kupio avionske karte.
Ali i Tallinn. Ako možeš ubaci i njega, nebude ti žao.


Tapatalk
maky09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 20:35   #97
Za ljetni osjecaj Talinna treba ti "zivot" od 18. do 6.sati sledeceg dana.Pogotovo u terminu cetvrtak-subota.
55et is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2011., 10:44   #98
Evo, vratih se iz Finske pa ću u slijedećih nekoiko dana pomalo održavat ovu temu na životu. Poprilično sam iznenađen njezinom slabom aktivnošću, koja odražava i slabu posjetu iz naših krajeva toj zanimljivoj i atraktivnoj zemlji.

Pretpostavljam da je glavni razlog za to u udaljenosti te u skupom putu do tamo. Također i u općoj perecepciji da je riječ o skupoj zemlji, koja je, po mojem osobnom (ali samo četverodnevnom i ograničenom) iskustvu samo djelomično točna.

Za nekakav opći "neobiteljski" (city break, stag-party, han-party i sl.) tip turizma, stvar koja najviše odbija je kombinacija djelomične prohibicije i jako visokih cijena za alkohol.

Supermarketi i špeceraji ne smiju prodavati vino ni pivo s više od 4,7 % alkohola, a nakon 21:00 ne smiju prodavati ama baš nikakav alkohol. Po birtijama pak i po restoranima (o noćnim klubovima i da ne govorimo) cijene su astronomske, mahom zahvaljujući namjerno destimulirajućim visokim porezima.

Mislim da je, kad se sve uzme u obzir, Finska zemlja s najskupljim pivom u kojoj sam bio. U Dublinu jest cijena slična, ali samo u centru (Temple bar + još nekolko "razvikanijih" pubova u širem centru i izvan njega), "šljakerske" birtije po periferiji već su bitno jeftinije, a pretpostavljam da je izvan Dublina i još jeftinije. U Parizu su cijene još i više, ali opet isto - izvan centra i po provinciji, cijene su bitno niže. U Finskoj to nije slučaj, ugostiteljske cijene pive/alkohola astronomske su bilo gdje.

No, za razliku od alkohola, cijene hrane po restoranima, sasvim su razumne, na razini nekakve Zapadne Europe (pravo čudo, s obzirom na visoke cijene sirove hrane što sam ju vidio po tržnicama), dok mi je boravak/smještaj, relativno uzevši, bio možda i najjeftiniji ikad i igdje, no tu sam možda jednostavno imao sreću. Cijene posjeta atrakcijama (muzeji i slično) ne razlikuju se puno od cijena drugdje po Europi, a za odlično organizirani javni prijevoz daju se kupiti višednevne karte po veoma pristupačnim cijenama.

Ukratko: Ako ne mislite lokat, jedina "grđa" stavka za jedan obiteljski izlet u Finsku moglo bi vam biti putovanje tamo i nazad, a i to bi se možad dalo riješiti ranijom rezervacijom.

Toliko za sada kao uvod.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2011., 13:21   #99
No, pa nismo mi Englezi, pa da na putovanju moraš lokat do besvjesti... Ločeš doma, tamo ideš u obilazak.
Btw, ovo za dućane, pa i u Sloveniji je prohibicija, nakon 9 sati navećer nema više prodaje alkoholnih pića ni u dućanima a ni na benzinskom pumpama. Čekamo netrpljivo izvještaj.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2011., 17:19   #100
Pozdrav! zanima me da li je neko bio u laponiji, konkretno u selu djeda mraza... savijeti, agencije... sve pomaže. Tražila sam po internetu i ima aranžmani po 10 000 kn ili smještaj u bungalovima, privatno... ova druga opcija mi se više sviđa. Help?
csblablić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:26.