Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Pogledaj rezultate ankete: GMO u prehrani?
Da 113 35.09%
Ne 209 64.91%
Glasovatelji: 322. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.08.2007., 20:40   #141
Samo me zanima sto ljudi opcenito misle o tome?
Znam da bi tvoja anketa imala 10 ponudjenih odgovora i od cega bi svaki odgovor imao po 5 recenica... Jel bitno na koji nacin postavljena anketa?
Ovo sto sam naveo je s veganske stranice, a ako hoces mogu ti to nac i na drugim stranicama koje namju veze s veganima. Argumentiraj a nemoj offtopicarit
__________________
| [GCAF009] Random Angels - Escapist | [GCAF010] Mario L - Local Heat| [GCAF011] Draco - Terok Nor
expozed is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 22:04   #142
Ne.
Zašto ne?zato što ne.
Neću argumentirat,Ne treba mi da me tu napadaju wannabe znanstvenici
maniche is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 22:15   #143
ne, iako mislim da je to nemoguće jer danas prirodno skoro i ne postoji...

čekam endimonov konkretni odgovor da ili ne i zašto...
__________________
...CF is my life...

www.cisticna-fibroza.hr
zaista_ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 23:09   #144
Da.

Ako malo pročačkamo po genomu biljaka, mogli bi povećati, obogatiti plodove (poliploidija, recimo), naštancati milijun puta više hrane nego što imamo trenutno etc...

Genetsko modificiranje je još relativno mlada disciplina i trebati će nam vremena da savladamo prepreke i "uhvatimo ruku", a onda kad to uspijemo - fešta
Aerial_51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 23:33   #145
Svoj odgovor dao sam na threadu Zašto nestaju pčele. Konkretnog nema, jer je stvar slojevita. U svakom slučaju, više da nego ne, pa ću onda ipak dati odgovor da, iako i dalje ne vidim smisao pitanja.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 23:55   #146
Quote:
zaista_ja kaže: Pogledaj post
ne, iako mislim da je to nemoguće jer danas prirodno skoro i ne postoji...
Prirodno postoji u okvirima ljudskog utjecaja.
U svakom sličaju postoji prirodno , manje prirodno,i ..još manje prirodno.
No tu mislim na razne pesticide,aditive etc. i slične pizdarije.
Što se gmo-a tiče premalo je vremena prošlo da bi se moglo konkretno govoriti o nekim negativnim posljedicama,postoje naznake,indicije i slično,no konkretno ne.Što ne znači da u budučnosti neće postojati konkretni odgovori.
__________________
There is no greater power in the universe than the need for freedom.
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 07:51   #147
Quote:
Aerial_51 kaže: Pogledaj post
Ako malo pročačkamo po genomu biljaka, mogli bi povećati, obogatiti plodove (poliploidija, recimo), naštancati milijun puta više hrane nego što imamo trenutno etc...
A koje bi to dobro donijelo? Objasni sto bi ti to rijesio sa ogromnim kolicinama hrane?

Quote:
Aerial_51 kaže: Pogledaj post
Genetsko modificiranje je još relativno mlada disciplina i trebati će nam vremena da savladamo prepreke i "uhvatimo ruku", a onda kad to uspijemo - fešta
Kakva festa? Meni se cini da disciplina nije mlada i zelena, nego ti. Nemoj se naljutit. I ja sam mlad.
Hazarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 11:41   #148
Quote:
Hazarder kaže: Pogledaj post
A koje bi to dobro donijelo? Objasni sto bi ti to rijesio sa ogromnim kolicinama hrane?



Kakva festa? Meni se cini da disciplina nije mlada i zelena, nego ti. Nemoj se naljutit. I ja sam mlad.
1) Evo recimo, Bono Vox kupi neku veliku farmu mrkve. GMO mrkve. Nutricionistički bogatiju od ostatka mrkve jer ima neki tamo gen bakterije Copolucious Testis zbog kojeg proizvodi veće količine vitamina nego inače. S druge strane, uzgajanje te iste mrkve je jednostavnije i isplativije od obične jer je imuna na razne bolesti zbog, opet, nekog tamo gena Nominus E. Rectus bakterije i brže se razmnožava nego obična...
I sad Bono štanca tu mrkvu ko munjen i šalje to u, recimo, Ugandu. On voli gladne crnce, pa eto....
Od mrkve se možda neće previše najesti, ali će im karoten barem pomoći kod vida i koža im neće ispucati na suncu..

2) Fešta. Ono što ljudi rade na određene datume kad nešto slave.
Česta pojava u Dalmaciji u kojoj svako selo ima svoju feštu povodom slavljenja Blažene Djevice Marije kojoj tom prigodom nadjenu ime shodno čudu kojeg misle da je izvela.
Npr. Gospa Od Sniga, Gospa Lazaretska, Gospa od Tunjevine itd.

Je, mlada je discplina.
Da bi funkcionirala kako treba trebali bi znati genom svake životinje, bakterije i virusa oko nas i interkaciju njihovih gena u istoj sredini.
A jedva da znamo genom E. Coli (bog je blagoslovio, koliko je ta bakterija prošla muke) ...
Aerial_51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 11:44   #149
Osobno mi se kod cijele stvari ne sviđa to što je previše, kako bih se izrazio, privatizirana. Gotovo je sve u rukama privatnih tvrtki. Ima li tko s više iskustva što se tiče ekonomskih problema vezanih za državu i velike privatne tvrtke, da nam pojasni kakva je sprega i gdje je točno opasnost?


gospa od tunjevine
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 13:03   #150
Quote:
Aerial_51 kaže: Pogledaj post
I sad Bono štanca tu mrkvu ko munjen i šalje to u, recimo, Ugandu. On voli gladne crnce, pa eto....
Od mrkve se možda neće previše najesti, ali će im karoten barem pomoći kod vida i koža im neće ispucati na suncu..
E sad ti tu malo karikiras, no ja cu ti postaviti jedno ozbiljno pitanje. Moze?

Ovako: sta fali ovoj dosadasnjoj mrkvi? To je prvo. I zasto bi se mrkva ovamo stancala i slala u Ugandu? To ne razumijem? I k tome, zasto ti crnci u Ugandi sami ne uzgajaju svoju mrkvu, ne GMO mrkvu? Eto, tu su ti 2 problema pa malo porazmisli nad njima.



Quote:
Aerial_51 kaže: Pogledaj post
2) Fešta. Ono što ljudi rade na određene datume kad nešto slave.
Česta pojava u Dalmaciji u kojoj svako selo ima svoju feštu povodom slavljenja Blažene Djevice Marije kojoj tom prigodom nadjenu ime shodno čudu kojeg misle da je izvela.
Npr. Gospa Od Sniga, Gospa Lazaretska, Gospa od Tunjevine itd.

Znam definiciju feste, ali ovdje punim karikiras, pogotovo sa Gospom od Tunjevine.

Quote:
Aerial_51 kaže: Pogledaj post
Je, mlada je discplina.
Da bi funkcionirala kako treba trebali bi znati genom svake životinje, bakterije i virusa oko nas i interkaciju njihovih gena u istoj sredini.
A jedva da znamo genom E. Coli (bog je blagoslovio, koliko je ta bakterija prošla muke) ...
Eto vidis, a to nitko ne zna. Zasto onda petljati s necim ako ne znas apsolutno sve sto se toga tice? To je opasno. Ko se s vatrom igra...
Hazarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 13:08   #151
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Osobno mi se kod cijele stvari ne sviđa to što je previše, kako bih se izrazio, privatizirana. Gotovo je sve u rukama privatnih tvrtki. Ima li tko s više iskustva što se tiče ekonomskih problema vezanih za državu i velike privatne tvrtke, da nam pojasni kakva je sprega i gdje je točno opasnost?


gospa od tunjevine
Vidis, mene to uopce ne brine. Mene brine jedno malo jednostavnije pitanje, na koje mi nitko do sad nije dao odgovor. Zasto nam pobogu GMO uopce treba?

I nemoj mi poceti o tome kako je sve GMO i kako nista nije prirodno i sl. To je trollanje.

Ovdje govorimo ne o selekciji, ne o nekom nasumicnom zracenju iz prirode, nego o necem sasvim drugom.
Hazarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 13:55   #152
hazarderu, mislim da ti je ariel_50 već odgovorio zašto GMO,
jednostavnije je i isplativije uzgajanje...

ne tvrdim da ništa nije prirodno ali smatram da današnji vrt ipak nosi više zagađenja od vrta prije 50 ili više godina, čisto zbog stupnja zagađenja zraka, tla i ostalog...
__________________
...CF is my life...

www.cisticna-fibroza.hr
zaista_ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 14:30   #153
Quote:
Hazarder kaže: Pogledaj post
Ovako: sta fali ovoj dosadasnjoj mrkvi? To je prvo. I zasto bi se mrkva ovamo stancala i slala u Ugandu? To ne razumijem? I k tome, zasto ti crnci u Ugandi sami ne uzgajaju svoju mrkvu, ne GMO mrkvu? Eto, tu su ti 2 problema pa malo porazmisli nad njima.
zemlja nije u svim regijama svijeta jednako plodna i pogodna za obrađivanje. to je prvi problem. drugi problem, kada bi i uspjeli uzgajati neke veće količine mrkve, cijena bi im zbog velikih troškova uzgajanja bila tolika da ih većina ne bi mogla kupiti.

Quote:
Hazarder kaže:
Eto vidis, a to nitko ne zna. Zasto onda petljati s necim ako ne znas apsolutno sve sto se toga tice? To je opasno. Ko se s vatrom igra...
Quote:
Hazarderov potpis kaže:
mlakost ide ti na živce, znam;
ziheraštvo mrziš više od sveg,
ako ne petljaš s onime što ti je slabo poznato nikada niti nećeš saznati apsolutno sve o tome.

Quote:
Hazarder kaže:
Zasto nam pobogu GMO uopce treba?
zbog efikasnijeg uzgoja hrane.
naravno, puno bolje bi bilo da svatko ima svoj hektar obradive površine i na njemu uzgaja sve što mu treba - ali toliko mjesta ipak nema.
canex is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 15:23   #154
Quote:
canex kaže: Pogledaj post
zemlja nije u svim regijama svijeta jednako plodna i pogodna za obrađivanje. to je prvi problem.
To uopce nije problem. Samo trebas uzgajati autohtone biljke koje su prilagođene tim uvjetima i to je to, a ne neko sranje iz laboratorija. Zar ne?


Quote:
canex kaže: Pogledaj post
drugi problem, kada bi i uspjeli uzgajati neke veće količine mrkve, cijena bi im zbog velikih troškova uzgajanja bila tolika da ih većina ne bi mogla kupiti.
Kako cijena organski uzgojene mrkve iz vlastita sjemena i uz vlastitu rucnu radnu snagu moze biti skuplja od uzgoja mrkve iz kupljenog GMO sjemena neprilagođenog uvjetima u Ugandi, uz mehanizaciju koja ide na NAFTU, uz pesticide i umjetna gnjojiva koja se proizvode opet iz NAFTE, pa uz repromaterijal (plastika, najlon) koji je također pravljen od NAFTE?

PS: mislio sam na to da bi ljudi iz ugande trebali proizvoditi sami za svoje potrebe a ne ici sad u nekakav izvoz ali kad si vec krenuo u ovom smjeru hajde da te vidim. Objasni ovo gore.


Quote:
canex kaže: Pogledaj post
ako ne petljaš s onime što ti je slabo poznato nikada niti nećeš saznati apsolutno sve o tome.
Canex, canex sad me hvatas na moj "potpis", no reci cu ti nesto: Ja smatram da je petljanje s onim sto ti je slabo poznato oblik najgoreg ziherastva. Kroz cijelu povijest covjecanstva ljudi su tako radili, otkriju naftu i odmah je siroko primjene bez da znaju posljedice, hm, pa otkriju neke tamo sprejeve za kosu pa si sjebu ozon, jer vidi vraga: ziheraski su i lakomisleno pomislili da su otkrili nesto velicanstveno. Mozda bi ti ove ljude koji lakmisleno zakljucuju nazvao hazarderima, ali to je samo zato sto ti ne razumijes taj pojam. To su kratkovidni ljudi. Nikakvi hazarderi da se razumijemo. Povijest nam je puna ziherastva, lakomislenosti, i odabiranja prve ponuđene opcije.

Sloboda nije divljanje, pijancevanje i dekadencija. Neziherastvo isto tako nije odabiranje prve, najgluplje opcije sa mogucim katastrofalnim ishodom.

To sto ti uzimas za neziherastvo, ili hazaderstvo bi se moglo nazvati glupost. Za mene je to nesto drugo.



Neziheraski bi bilo upravo suprotno: hrabro, i mudro ispitati sve parametre, pa onda vidjeti kako i sta. Ja smatram da je ziherastvo u biti "ici linijom manjeg otpora", sto GMO ustvari i jeste.

GMO je cisti primjer ziherastva i linije manjeg otpora. Nemoj da me ubuduce hvatas za "potpis" jer imam poprilicno drugacije shvacanje nekih pojmova.

Ako nisi shvatio: Hazarderski bi bilo reci ko jebe GMO i ta sranja, idemo mi vidit sta stvarno djeluje, fino i seljacki, pa nek ljudi umiru. Ziheraski bi bilo na prvu loptu uzeti GMO kao rjesenje svjetskih problema tipa: glad, a to je najobicnija naivnost. A kako pise u potpisu: to mrzim, tj. ziherastvo vise od svega.




Quote:
canex kaže: Pogledaj post
zbog efikasnijeg uzgoja hrane.
naravno, puno bolje bi bilo da svatko ima svoj hektar obradive površine i na njemu uzgaja sve što mu treba - ali toliko mjesta ipak nema.
Sad ces mi morati objasniti kako je uzgoj GMO hrane efikasniji?

Ako svak nema svoj hektar zemlje i ako za to nema mjesta onda mora da smo negdje gadno pogrijesili, jelda? Prekomjerna populacija mi pada na pamet. Hm.

Sto bi dobio sa GMO? Dobio bi to da bi producirao vise hrane, a to bi znacilo vise ljudi u gradovima, i opet bi se za par godina nasao u istim problemima. Puno hrane stvara puno ljudi, nije li tako? Gjde je kraj tome?

Sta treba, posjeci i posljednje divlje drvo da bi ljudi shvatili da to ne moze ici tako.

Nasa ekonomija se temelji na jednoj vrlo pogresnoj pretpostavci: a ta ja da postoji neogranicen rast.
Hazarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 15:23   #155
Quote:
Hazarder kaže: Pogledaj post
Vidis, mene to uopce ne brine. Mene brine jedno malo jednostavnije pitanje, na koje mi nitko do sad nije dao odgovor. Zasto nam pobogu GMO uopce treba?

I nemoj mi poceti o tome kako je sve GMO i kako nista nije prirodno i sl. To je trollanje.

Ovdje govorimo ne o selekciji, ne o nekom nasumicnom zracenju iz prirode, nego o necem sasvim drugom.
imam grozan osjećaj da već danima razgovaram s istim ljudima.

zašto GM hrana, tj. zašto GMO? evo canex je super napisao. sve je potrebniji, jer je ljudi sve više, a pa agronomija i poljoprivreda moraju ići korak dalje. prisiljene su.

inače nisam govorio o pozadinskom zračenju prirode koje je bez pogovora izvor mutacija. govorim o ulozi röntgena u proizvodnji novih sorti. pretpostavljam da nisi čuo za to.

a kad se ne bi igrali nečim što ne poznamo (u ovom slučaju, poznamo prilično dobro) onda napretka nikad ne bi bilo, jer bi na privoj prepreci stali i povukli se.
živjeli bi po drveću da je tako.



Quote:
Sto bi dobio sa GMO? Dobio bi to da bi producirao vise hrane, a to bi znacilo vise ljudi u gradovima, i opet bi se za par godina nasao u istim problemima. Puno hrane stvara puno ljudi, jelda? Gjde je kraj tome?
forumaš vuk samotnjak i ti imate zavidnu sličnost.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 15:51   #156
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
imam grozan osjećaj da već danima razgovaram s istim ljudima.
I ja isto.

Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
zašto GM hrana, tj. zašto GMO? evo canex je super napisao. sve je potrebniji, jer je ljudi sve više, a pa agronomija i poljoprivreda moraju ići korak dalje. prisiljene su.
Jesu prisiljene, ali ti zaboravljas zasto je ljudi sve vise? Ljudi je sve vise zbog maksimizirane poljoprivrede koja se temelji na jeftinoj nafti. Mi dizemo populaciju do te mjere da ce doci do kolapsa kada ne bude vise takvih jeftinih resursa. Sta cemo onda?

Ti kazes: moraju ici krak dalje? Hm, koliko koraka treba? Hoce li uvijek ici korak po korak dalje da zadovolje nesto sto se na ovaj nacin ne moze zadovoljiti. Cekaj, pa nije valjda da razmisljas od danas do sutra, daj izjasni se do kada je moguc takav rast populacije i ekspanzivne agrikulture?

Razgovarajmo ovdje na pravi nacin a ne ziheraski, tipa: "hej pa agrikultura i ekonomija su prisiljene stvarati monstrume od biljaka".

Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
inače nisam govorio o pozadinskom zračenju prirode koje je bez pogovora izvor mutacija. govorim o ulozi röntgena u proizvodnji novih sorti. pretpostavljam da nisi čuo za to.
Nisam cuo za to, a i to bi ja dokinuo po brzom postupku.
Koja glupost, pa sta im nije dovoljna normalna selekcija? Sad trebaju i cernobilska sranja proizvodit? Nije ni cudo sto smo tako bolesni, ah, da: pa i farmaceuti moraju zaradit za koru kruva.

Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
a kad se ne bi igrali nečim što ne poznamo (u ovom slučaju, poznamo prilično dobro) onda napretka nikad ne bi bilo, jer bi na privoj prepreci stali i povukli se.
živjeli bi po drveću da je tako.
Ne ne bi, nego bi razumno i fino, i sto je najvaznije polagano usvajali nova znanja i tehnologije, sa velikom dozom skepse. Nigdje nam se ne zuri, sunce ce nas sprzit tek za 4 milijarde godina, cemu zurba? Postoji nesto sto se zove evolucija, i nesto sto se zove revolucija, a dobro znas da revolucije jedu svoju djecu, ili ih ostavljaju razocarane.




Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
forumaš vuk samotnjak i ti imate zavidnu sličnost.
Ma nemoj. Forumas Geza i ti imate jos zavidniju.
Hazarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 15:56   #157
Quote:
Hazarder kaže: Pogledaj post
Jesu prisiljene, ali ti zaboravljas zasto je ljudi sve vise? Ljudi je sve vise zbog maksimizirane poljoprivrede koja se temelji na jeftinoj nafti. Mi dizemo populaciju do te mjere da ce doci do kolapsa kada ne bude vise takvih jeftinih resursa. Sta cemo onda?
Jel ti znaš kako se rade djeca?

Ne nastaju iz punog želuca nego iz punog spolnog sustava

I, btw, zapadni svijet (isti onaj koji je centar GMO-a) ne dobiva na populaciji, nego je gubi. Civilizacija je sve starija i polako ulazi u negativni prirodni prirast.

A što se tiče potrebe GMO-a... nije sad da je izrazito nužna, ali je svakako dobrodošla ako su efekti pozitivni - npr. usijevi pšenice koje neće poharati nekakva bolest u tjedan dana i sl.
Aerial_51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 16:09   #158
It is the first time that independent research, published in a peer-reviewed journal, has proved that a GMO authorised for human consumption presents signs of toxicity," Arnaud Apoteker, a spokesman for Greenpeace France said in a statement.

Campaigners against Genetically Modified Organisms (GMO) say that genetic modification technology is unproven and potentially dangerous and that GMO crops can contaminate other crops.

http://uk.reuters.com/article/worldN...46840020070313

Iskreno, najiskrenije, biste li vi stvarno konzumirali genetski modificiranu hranu?

To lako može biti otrov za štakore.

Pitam se, a zašto Hrvatska onda masovno ne uvozi genetski modificiranu hranu?

Mislite li da bi trebala uvoziti?
Ropf Haldor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 16:10   #159
[QUOTE=Hazarder;9612644]
Quote:
I ja isto.


Quote:
Jesu prisiljene, ali ti zaboravljas zasto je ljudi sve vise? Ljudi je sve vise zbog maksimizirane poljoprivrede koja se temelji na jeftinoj nafti. Mi dizemo populaciju do te mjere da ce doci do kolapsa kada ne bude vise takvih jeftinih resursa. Sta cemo onda?

Ti kazes: moraju ici krak dalje? Hm, koliko koraka treba? Hoce li uvijek ici korak po korak dalje da zadovolje nesto sto se na ovaj nacin ne moze zadovoljiti. Cekaj, pa nije valjda da razmisljas od danas do sutra, daj izjasni se do kada je moguc takav rast populacije i ekspanzivne agrikulture?

Razgovarajmo ovdje na pravi nacin a ne ziheraski, tipa: "hej pa agrikultura i ekonomija su prisiljene stvarati monstrume od biljaka".
Kao što ti je rekao Aerial_51, u zapadnom svijetu populacija pada ili stagnira. To je činjenica. U "zemljama trećeg svijeta" brzo raste. Vidiš li tamo maksimiziranu poljoprivredu? Ja vidim nesređena društva i neplodnu zemlju s malo vode.

Quote:
Nisam cuo za to, a i to bi ja dokinuo po brzom postupku.
Koja glupost, pa sta im nije dovoljna normalna selekcija? Sad trebaju i cernobilska sranja proizvodit? Nije ni cudo sto smo tako bolesni, ah, da: pa i farmaceuti moraju zaradit za koru kruva.
Molim te ne počinji odmah s farmaceutskim zavjerama. To su teške pizdarije.
Normalna selekcija nikako nije dovoljna. Mutacije su rijetka stvar - zato je evolucija i tako dugi proces. Milijuni godina dok se nešto značajno ne dogodi. Ovako to ubrzamo. Naravno, biljke neće biti radioaktivne () nego izmijenjenog genoma, ali nakon što napravimo testove kojima dokažemo da su neki produkti loši, a neki ne, još uvijek nemamo pojma što se zapravo dogodilo s cijelim genomom (tj. s onim što je važno, a to je produkt - proteom) jer radimo naslijepo. To je jednostavno cijena.
Danas, kad imamo tehnologiju mijenjanja točno određenih gena, možemo neke gene uključiti, a neke isključiti. Naravno, opet moraš raditi ispitivanja, to je očito.

Quote:
Ne ne bi, nego bi razumno i fino, i sto je najvaznije polagano usvajali nova znanja i tehnologije, sa velikom dozom skepse. Nigdje nam se ne zuri, sunce ce nas sprzit tek za 4 milijarde godina, cemu zurba? Postoji nesto sto se zove evolucija, i nesto sto se zove revolucija, a dobro znas da revolucije jedu svoju djecu, ili ih ostavljaju razocarane.
Žuri nam se. Neki gladuju, a neki rasipaju hranu. Čak i da ovi prestanu rasipati - opet će jedan dio gladovati, jer taj ušteđeni dio sigurno neće otići njima. Zemlje koje tako uštede, novac će prebaciti u druge sektore.

Quote:
Ma nemoj. Forumas Geza i ti imate jos zavidniju.
Misliš da znaš previše za nekog tko se registrirao danas.




Quote:
Ropf Haldor kaže:
Iskreno, najiskrenije, biste li vi stvarno konzumirali genetski modificiranu hranu?
Već ju jedemo. No čak i da piše izravno na ambalaži, bih, zašto ne? No hranu provjerenu od strane državnih institucija, ne privatnih laboratorija.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 16:20   #160
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
No hranu provjerenu od strane državnih institucija, ne privatnih laboratorija.
Kako znate da je provjerena?
Ropf Haldor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:55.