Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2003., 11:36   #1
Kako ste dogovorili tko što radi?

...tko što radi. Da li imate svatko svoja zaduženja ili radi tko što stigne i kad što zatreba?
Evo, npr. moj zakoniti je odrastao u obitelji s 4 žene (mama, sestra i dvije babe) i naučio da se oko njega trči, sprema, sve dobije na pladnju tak da on prstom ne mora pomaknuti. I pazi sad. Obzirom da nismo zajedno živjeli prije braka, na početku zajedničkog života on je od mene očekivao da preuzmem ulogu njegove osobne sluškinje. Da ne bi.
Sad, nakon nekoliko godina iscrpljujućeg preodgajanja, gomile živaca i strpljenja, urlanja i deranja, ucjena i skoro pa rastave, moj zakoniti radi sve što treba. Kuha, nabavlja, brine se o djetetu...ma, ono, što zatreba napravit će.
Ofkors, još uvijek pokušava izbjeći ako može, ali uglavnom ne može
Jer ja ne želim služiti nikoga, želim ravnopravnost i točka.
A sve one živce i vrijeme bih sačuvala da smo samo godinu dana prije braka živjeli skupa. Zato za zajednički život prije braka.

Sad ga stara i sestra zezaju da je promijenio spol, ali ko ih jebe, ja sam dobila što sam htjela, a one nek' se slikaju i vrate se u osamnaesti vijek otkud su i došle.
__________________
"Udarac nogom u guzicu u pravilu znači korak naprijed!"
orga-ni-zam is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2003., 11:54   #2
Na pocetku se svako prihvatio onoga sto mu je najvise smetalo. Kako smo slicno neuredni, nije bilo vecih poteskoca. Danas ide vise po talentima: Ona kuha, a ja sam odgovoran za tehnicke probleme i ubijanje paukova u spavacoj sobi.
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2003., 12:04   #3
Re: Kako ste dogovorili...

Quote:
orga-ni-zam kaže:
...tko što radi. Da li imate svatko svoja zaduženja ili radi tko što stigne i kad što zatreba?
Evo, npr. moj zakoniti je odrastao u obitelji s 4 žene (mama, sestra i dvije babe) i naučio da se oko njega trči, sprema, sve dobije na pladnju tak da on prstom ne mora pomaknuti. I pazi sad. Obzirom da nismo zajedno živjeli prije braka, na početku zajedničkog života on je od mene očekivao da preuzmem ulogu njegove osobne sluškinje. Da ne bi.
Sad, nakon nekoliko godina iscrpljujućeg preodgajanja, gomile živaca i strpljenja, urlanja i deranja, ucjena i skoro pa rastave, moj zakoniti radi sve što treba. Kuha, nabavlja, brine se o djetetu...ma, ono, što zatreba napravit će.
Ofkors, još uvijek pokušava izbjeći ako može, ali uglavnom ne može
Jer ja ne želim služiti nikoga, želim ravnopravnost i točka.
A sve one živce i vrijeme bih sačuvala da smo samo godinu dana prije braka živjeli skupa. Zato za zajednički život prije braka.

Sad ga stara i sestra zezaju da je promijenio spol, ali ko ih jebe, ja sam dobila što sam htjela, a one nek' se slikaju i vrate se u osamnaesti vijek otkud su i došle.
oprosti, ako smijem priupitati, kako si to uspjela??!?!??!?!?!
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2003., 12:12   #4
Nismo se baš dogovarali: oboje smo prilično lijeni i neuredni, pa su nam kućni poslovi tlaka, ali smo isto svjesni da ih moramo napraviti (bar minimum) da bi onda mogli raditi stvari koje volimo - tako svatko radi ono što stigne i kad stigne.

Ipak imamo donekle i u grubo podijeljene poslove; ja kuham, on pere suđe, ja stavljam veš u mašinu, on ga vadi i vješa na sušenje, ja pospremam kupaonicu a on sobu, on ne zna uključiti veš mašinu, a ja ne znam gdje nam je podrum.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2003., 12:16   #5
s obzirom da je njegov zivotni moto ravnopravnost, nije nikad bilo problema
napravljena je podjela, svatko se drzi onoga sto je dogovoreno (dogovor u skladu da bude 50:50 i da svatko dobije malo onoga sto mrzi i malo onda sto mu je podnosljivo). ako je netko u nevolji (zauzet, bolestan), drugi uskoci ili mu pomogne.
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2003., 12:18   #6
Quote:
luca kaže:
s obzirom da je njegov zivotni moto ravnopravnost, nije nikad bilo problema
napravljena je podjela, svatko se drzi onoga sto je dogovoreno (dogovor u skladu da bude 50:50 i da svatko dobije malo onoga sto mrzi i malo onda sto mu je podnosljivo). ako je netko u nevolji (zauzet, bolestan), drugi uskoci ili mu pomogne.
joj kak to lijepo zvuči.
šteta kaj ja nikakvim sredstvima ne mogu dovuć tu "ravnopravnost u naš brak"...
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2003., 12:21   #7
Re: Re: Kako ste dogovorili...

Quote:
chiquita kaže:
oprosti, ako smijem priupitati, kako si to uspjela??!?!??!?!?!
Quote:
orga-ni-zam pishe:

Sad ga stara i sestra zezaju da je promijenio spol, ali ko ih jebe, ja sam dobila što sam htjela, a one nek' se slikaju i vrate se u osamnaesti vijek otkud su i došle.
Ovak. Bananice ti si meni draga i ja ti nikako ne bih preporuchila njenu metodu jer nakon nje slijedi:

Quote:
Orga-ni-zam:

Ovak je bilo. Moj dragi sjeo u auto oko 23 sata i odvezao se nekud. Kad se vratio (za oko 2 sata) na moje pitanje gdje je bio uslijedila je opaka, odvratna LAŽ. E, sad. Prešutjela sam ja to i nisam više zapitkivala, ali sam odlučila vratit istom mjerom. I tak par dana kasnije (točnije prekjučer) rekoh ja njemu da idem mami, sjela u auto (nakon što sam obavila sve što se od mene tražilo kao mame jel') i našla se s tipom koji mi već duže vrijeme stvara grčeve u trbuhu. I tak, sjedili mi na klupi, pričali baš o svemu i svačemu i nakon par lakših prijateljskih dodira uslijedila je i pusa.
kao i u svim brakovima gdje se zhene bave dresurom muzheva. Kad-tad.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2003., 12:25   #8
Orga-ni-zam, napisi knjigu o tome kako si to uspela!Dobro ce se prodati!
Ja nisam za sistem "radi ko sta stigne" jer se oslanja na savest i dobru volju, a i jedno i drugo znaju da popuste cesto.
Dok sam zivela sa bivsim pranje sudova je islo po sistemu jednom ja jednom ti, a za ostale kucne poslove smo napravili tabelu. U gornjem redu su stajale radnje...usisavanje, djubre, pranje kupatila...a u koloni sa strane datumi, gde pise tacno sta ko kad mora da uradi. A ako ne moze danas, moze da odgodi najvise jedan dan, ili da uradi dan ranije!
Eto..i sistem nije bas radio jer smo kao sto vec rekoh bili deca.
Minam is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2003., 12:29   #9
LOL Minam .. stvarno me čudi što vam sistem nije radio
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2003., 12:33   #10
Quote:
Minam kaže:
Orga-ni-zam, napisi knjigu o tome kako si to uspela!Dobro ce se prodati!
Napisala sam kakav je rezultat "dogovora" postignutih dresurom.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2003., 12:33   #11
Nema sanse da se muz prevaspita, moze da se desi da on promeni nesto kod sebe iz ciste dobre volje, ali neka velika promena nece se desiti zato sto to zena hoce.
Pravo je resenje birati pravog tipa, pogledati mu dobro u sobu u kojoj zivi jos pri upoznavanju, pa ako vam je ono sto zatekente u njegovom ormanu suvise gadno...tako ce i ostati.
Mislite da se zene vise menjaju i prilagodjavaju?
Minam is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2003., 12:35   #12
Quote:
verica kaže:
LOL Minam .. stvarno me čudi što vam sistem nije radio
A vidi..sa osamnaest godina verujes jos da ce doci mali zeleni i bas tebe odvesti na tvoju planetu iz snova, pa sto ne bi verovala da ce jedan raspored poslova zakacen na zidu biti funkcionalan?
Minam is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2003., 12:37   #13
Quote:
chiquita kaže:
joj kak to lijepo zvuči.
šteta kaj ja nikakvim sredstvima ne mogu dovuć tu "ravnopravnost u naš brak"...
mislim da se nista ne moze dovuci, mislim da se ljude nemoze dresirati.
ako ljudi sami zele, onda je lako, dogovori su nijanse.

on je svoje stavove o ljudskom postovanju mao prije nego smo se sreli. stvar je njegovog integriteta da se drzi i u praksi onoga sto misli. a mislim da je stvar ljubavi i postivanja mene sto ne bi podnio da ja radim a on zuji...
isto tako, ni ja ne zelim da stvari padnu samo na njegova ledja jer bih se osjecala odvratno da iskristavam onog kojeg volim...
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2003., 12:42   #14
Quote:
A vidi..sa osamnaest godina verujes jos da ce doci mali zeleni i bas tebe odvesti na tvoju planetu iz snova, pa sto ne bi verovala da ce jedan raspored poslova zakacen na zidu biti funkcionalan?
Znam, ali mi je komično da ljudi koji zajednički žive na taj način dijele poslove: kao da ste zaposlenici u nekom kafiću pa pišete na vrata od WC-a tko ga je kad čistio Takva podjela poslova mi se čini primjerena za cimere, a ne za ljude koji su u vezi ili u braku.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2003., 12:44   #15
mozda, samo mozda je pametnije gledati da se odrzi ljubav i toplota u vezi pa da se onda mnoge stvari rade iz te ljubavi...
Minam is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2003., 12:45   #16
Quote:
verica kaže:
Znam, ali mi je komično da ljudi koji zajednički žive na taj način dijele poslove: kao da ste zaposlenici u nekom kafiću pa pišete na vrata od WC-a tko ga je kad čistio Takva podjela poslova mi se čini primjerena za cimere, a ne za ljude koji su u vezi ili u braku.
A vidi, covek pokusa svasta kad reda u kuci nema, dok ne shvati da je sa nekim zaista postao samo cimer
A onda ni raspored na vratima ne pomaze...
Minam is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2003., 12:49   #17
Eto, upravo to i ja mislim, a i luca je to napisala: meni je potpuno normalna stvar da moj muž - jer me voli i poštuje - neće sjediti dok ja radim sve kućne poslove, a jednako tako ja jer volim i poštujem njega neću čekati da on opere suđe jer je taj dan na njega red, nego ću ga ja oprati ako taj čas imam više vremena.

Kad moj muž navečer radi i ode popodne spavati a prije toga kaže da si mora ispeglati košulju za navečer, meni je baš super gušt potiho izvući dasku za peglanje i ispeglati mu košulju tako da on to ne mora raditi kad se probudi. I ne pada mi na pamet zbrajati da li je on nekad meni ispeglao košulju.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2003., 12:56   #18
U svakom sluchaju ovo NIKAKO ne primjenjivati

Quote:
Sad, nakon nekoliko godina iscrpljujućeg preodgajanja, gomile živaca i strpljenja, urlanja i deranja, ucjena i skoro pa rastave, moj zakoniti radi sve što treba.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2003., 13:04   #19
Quote:
magic kaže:
U svakom sluchaju ovo NIKAKO ne primjenjivati
nego ?! možda ovako
ili ovako :asshole: ili ovako
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2003., 13:15   #20
Da, to me baš zanima...naime, kad se vratim u Hr, najvjerojatnije ćemo moj dragi i ja počet skupa živit....e sad...hm...njemu je mamica isto sve na tanjuru davala, tako da on smatra da je "papak ak složi sendviče i nek nikom ne kažem da mi je jednom složio" ~ tip muškog uma kojeg sam prezirala, i evo sad ga dobim!

Primjetila sam već sad da baca zmazane čarape, gaće i mokre ručnike di god stigne! E sad, pošto ni ja nisam pedanterija živa, ne zamaram se pretjerano [al bome me ručnik raspizdi ] ~ uglavnom, kaže mi on da će radit sve osim: kuhanja, pranja suđa, ribanja kupaone i brisanje prašine. PIH!

Pazite teoriju ~ pranjem suđa gubiš dragocjeno vrijeme koje bi mogo iskoristit na čitanje knjiga , tako da on doma ima plastične čaše i tanjure koje baca.

I sad kaj da radim?

Ne bih htjela bit rospija, al nekog reda mora biti!
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:09.