Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2012., 11:11   #21
lobor995, hvala na brzom odgovoru. Ako još može mali plan prehrane i vježbanja koju si koristio, ne bi bilo loše. treba mi nešto konstantno, a ne tip dijete koji ću koristiti kratko vrijeme. i ne bih ništa htjela potpuno izbaciti iz ishrane. no, o dijetama sam jako dobro obaviještena i djelomično isprobala, no mislim da je kod mene riječ o približavanju promjene u životu svake žene. no, moram se boriti, a ovo s vodom mi izgleda odlično.
Rinčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 08:32   #22
Quote:
Rinčica kaže: Pogledaj post
lobor995, hvala na brzom odgovoru. Ako još može mali plan prehrane i vježbanja koju si koristio, ne bi bilo loše. treba mi nešto konstantno, a ne tip dijete koji ću koristiti kratko vrijeme. i ne bih ništa htjela potpuno izbaciti iz ishrane. no, o dijetama sam jako dobro obaviještena i djelomično isprobala, no mislim da je kod mene riječ o približavanju promjene u životu svake žene. no, moram se boriti, a ovo s vodom mi izgleda odlično.
ne znam - da ne odemo previše u offtopic. za ovu promjenu koristi geranijevo eterično ulje, a eventualno možeš dodati još neko koje tebi osobno paše - možeš cijeli stambeni prostor lagano energizirati s 2 kapi na papirnatom ubrusu dnevno. sada da ne reklamiram imaš francusku prizvodnju origigi tamo kod bauerove za kupit - ovo kaj naši pakiraju je obično razređeno .
ako bi sad pisao o prehrani i vježbanju skroz bi bilo offtopic. otvori ovdje novu temu "prirodna prehrana" ili " životni stil u skladu s prirodom" pa ćemo tamo trpati svašta.

za ove kaj pitaju na op - voda je na sobnoj temperaturi i bolje je ako je voda bila smrznuta. najgora je solucija voda izravno iz vodovoda - pa ta količina klora odjednom ti uništi i ožilje u probavnom traktu i sluzokožu.
lobor995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 10:52   #23
Quote:
lobor995 kaže: Pogledaj post
ja koristim vodu iz vodovoda ( u ovim "flaširanim vodama" su otkrivene velike količine fekalija, a jedna naša poznata voda gotovo je jednako onečišćena kao i voda iz vodovoda). tu vodu iz vodovoda natočim u "dunstflašu" i otvorenu ostavim 24 i više sati da ishlapi klor ( otrov, ali u vodovodu je šteta manja od korisiti). isto tako donjih 2-3 prsta vode bacim. zatim tu vodu smrznem u otvorenim starim limenim neoštećenim loncima ( iz zzjz ne daju info koliko je otrovno ovo posuđe kaj se prodaje danas mada imaju porazne rezultate).

vodu ne smrzavati u plastičnim bocama.
vodu ne nositi po ljeti iznad 30celzića u plastici.
Svaka cast..samo naprijed. Takoder procitaj knjige od Viktor Schaubergera - npr. život u učenju od prirode. Tu se dosta govori o ''mrtvaoj vodi '' i utjecaju na zdravlje...

KAko u flasiranim bocama moze biti fekalija?

KOja je nasa voda oneciscena jednako kao i iz vodovoda ( ako je bed mozes i na pm) iako mislim da bi bilo dobro napisati pa da i drugi znaju? I kako si dosao do takvih rezultata?
Kako si dosao do ove procedure vezane za vodu?

PRevise pitanja
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2012., 11:59   #24
Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
Svaka cast..samo naprijed. Takoder procitaj knjige od Viktor Schaubergera - npr. život u učenju od prirode. Tu se dosta govori o ''mrtvaoj vodi '' i utjecaju na zdravlje...

KAko u flasiranim bocama moze biti fekalija?

KOja je nasa voda oneciscena jednako kao i iz vodovoda ( ako je bed mozes i na pm) iako mislim da bi bilo dobro napisati pa da i drugi znaju? I kako si dosao do takvih rezultata?
Kako si dosao do ove procedure vezane za vodu?

PRevise pitanja
analizu domaćih voda sam našao u ono vrijeme na netu - bila je citirana kao da ju je napravio zzjz - po sjećanju, voda iz vodovoda je imala čestica nečega 260 , a "brandirana"( ha ha ha...) voda iz boce 250, dok su neke izvorske vode imale toga 100. izgleda da ne smiju objavljivati takve rezultate radi vlasnika te vode - najutjecajnija osoba u hr. ( taj zzjz uopće ne znam zakaj postoji i zašto ga plaćamo? navodno imaju i analize ovih "rostfrei" posuđa, koje se ne smiju objaviti jer su pokazatelji za teške metale katastrofalni.)
za fekalije u pakiranim vodama - guglaj - ima na desetke dokaza po svijetu, a kako je tek u hr gdje nema nikakve kontrole i gdje se sve svodi na izjave o sukladnosti , bez redovitih kemijskih analiza - a i ako se rade, onda su frizirane .
na ideju o zamrzavanju vode sam došao čitajući kako su rusi očisti cjevovode u nekoj termoelektrani od hrđe koristeći samo smrznutu vodu. budući sam nešto znao o negativnim ionima pa sam mislio da bi to bilo dobro i za izravniji ulaz u tijelo, a ne samo preko pluća....uglavnom dobro je ispalo.
lobor995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2012., 12:22   #25
Quote:
lobor995 kaže: Pogledaj post
analizu domaćih voda sam našao u ono vrijeme na netu - bila je citirana kao da ju je napravio zzjz - po sjećanju, voda iz vodovoda je imala čestica nečega 260 , a "brandirana"( ha ha ha...) voda iz boce 250, dok su neke izvorske vode imale toga 100. izgleda da ne smiju objavljivati takve rezultate radi vlasnika te vode - najutjecajnija osoba u hr. ( taj zzjz uopće ne znam zakaj postoji i zašto ga plaćamo? navodno imaju i analize ovih "rostfrei" posuđa, koje se ne smiju objaviti jer su pokazatelji za teške metale katastrofalni.)

za fekalije u pakiranim vodama - guglaj - ima na desetke dokaza po svijetu, a kako je tek u hr gdje nema nikakve kontrole i gdje se sve svodi na izjave o sukladnosti , bez redovitih kemijskih analiza - a i ako se rade, onda su frizirane .

na ideju o zamrzavanju vode sam došao čitajući kako su rusi očisti cjevovode u nekoj termoelektrani od hrđe koristeći samo smrznutu vodu. budući sam nešto znao o negativnim ionima pa sam mislio da bi to bilo dobro i za izravniji ulaz u tijelo, a ne samo preko pluća....uglavnom dobro je ispalo.
Takoder zamrzavam...sinulo mi gledajuci onog japanca Masaru i poremecene klastre vode iz gradskog vodovoda...pa mi palo na pamet da kad se takva voda zamrze...da se vraca u barem priblizno prvobitan polozaj.
Nazalost, zamrzavah do sada u plasticnim bocama...staklene stalno pucaju...sad cu uposliti lonce...

Metal i voda???DEstilirana voda? Schauberger se bio jako okomio na zeljezo i tu destiliranu, a tako je se promovira......

Gledala cijenu za eletrokultivator H20...10 000 kn...
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2012., 12:50   #26
Pijete li Vi samo običnu vodu ili i mineralnu/radensku?
__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2012., 13:43   #27
Quote:
Artois kaže: Pogledaj post
Pijete li Vi samo običnu vodu ili i mineralnu/radensku?
ja ne pijem nikada. obično su sve prepune natrija. meni je učinkovitiji svježe kuhani čaj sa ciljanim sastavom minerala - jer se oni svi apsorbiraju.
o ljekovitosti - sutinske toplice u zagorju su bile proglašene dobre za nerotkinje i onda su sve dame iz beča dolazile na "liječenje" i stvarno zatrudnile - a zagorci torbali k'o stekli. kakva voda.
lobor995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 19:36   #28
Mogu li da pijem čaj umjeto vode?
Ametyst is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 19:48   #29
Ja pijem jako puno vode, držim je u zdravoj plastici (bes bisfenola i sličnih s.) ili u staklu, uvijek prokuhanu vodu, i uvijek natašte. I vjerujem da pomaže u zdravstvenom smislu
__________________
"Svijet mi je odjednom postao tajna, i ja svijetu, stali smo jedan prema drugome, začuđeno se gledamo, ne raspoznajemo se, ne razumijeno se više."
flowersdream is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 20:00   #30
Quote:
Ametyst kaže: Pogledaj post
Mogu li da pijem čaj umjeto vode?
Čaj nije voda. Ima dobrih i loših utjacaja, i nije svaki čaj dobar za svakog.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 22:34   #31
Hvala Begemontica na odgovoru. Svakako ću da isprobam ovo, ne može da škodi u svakom slučaju.
Ametyst is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 02:20   #32
Voda što prolazi kroz cijevi puna je štetnih sastojaka, a i štetnih informacija.

Da bi se uklonilo sve to treba destilirati vodu i postići da nema slobodnih radikala, e to ne znam kako.
Marian Oden is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 08:30   #33
Znam da u Ukrajini magnetiziraju vodu ali ne znam postupak.

A u Rusiji skoro svi imaju kućne filtre za vodu.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 15:51   #34
Za postupak destilacije sam i čuo sa klipa od Vadima Zelanda, na nekom od njegovih klipova je objašnjeno kako napraviti "savršeno" zdravu vodu za piće, a i to čega je sve puna hrana koju jedemo.

Baš me zanima kakva bi bila poboljšanja kad bih se počeo hraniti kao i on.
Marian Oden is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2012., 09:03   #35
jutros imate iskonsku vodu pred vratima kuće. sada treba češće hodati bos po snijegu - barem 10 koraka. mislim da je to preporuka marije treben.
ja sam već u 6 ujutro to obavio. i malo se namazao snijegom. svaki sat koristim tu blagodat . barem dok je još ćist.
lobor995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2012., 22:28   #36
Quote:
Marian Oden kaže: Pogledaj post
Za postupak destilacije sam i čuo sa klipa od Vadima Zelanda, na nekom od njegovih klipova je objašnjeno kako napraviti "savršeno" zdravu vodu za piće, a i to čega je sve puna hrana koju jedemo.

Baš me zanima kakva bi bila poboljšanja kad bih se počeo hraniti kao i on.

Lik je legenda
sve fino objasni
http://www.youtube.com/watch?v=LkUxUn9sNlk
scootertechno is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 23:20   #37
Čajevi su posebna filozofija, ja pijem uglavnom čajeve, ali ne industrijske, iako je čajevac biljka, hoću reći čaj od šipka npr. nije čaj.

Imam trave koje kupujem, gospina trava, sljez, preslica, majčina dušica, ružmarin, kopriva, itd, to kupujem kod travara jer ne berem sam, pošto živim na betonu nažalost još uvijek.

Te trave ne možete konzumirati kako vam je volja posebice ne gospinu travu npr. gdje možete imati i ozbiljnijih problema ako pretjerate.

Ove industrijske čajeve možete piti koliko hoćete, doslovno, bez straha, preporučio bih vam da odete na plac i kupite suhe trave od travara, čovjek je jako dragi sve će vam objasniti, to je stvarno jeftino a nevjerojatno je.

Ovaj masonski Codex alimentarius u nekim zemljama već naveliko zabranjuje uzgoj ljekovitog bilja, pogodi zašto...

Na Novom Zelandu npr. zakonom je zabranjeno ugajati kamilicu, steviju i još mnogo toga.

U svakom slučaju preporučio bih vam ono što se i sam spremam napraviti a to je otići živjeti u prirodu da živim sa prirodom i da budem u prirodnom vortexu.
samo još da vidim kako da to izvedem i od čega ću živjeti, to mi je trenutno glavna preokupacija. Svašta ću uzgojiti i posaditi, baš ću živjeti, jedino mi je ta tranzicija problematična, ali to je već druga tema.

U svakom slučaju na placu imate travara i čovjek je super i sve će vam objasniti, da ne pričam koliko knjiga imate o travama i čajevima i njihovom djelovanju.

Svijet biljaka je čudesan.

Eh, sada sam skužio da je tema o vodi zapravo, a ne o čajevima....
__________________
Forum.hr - Super najsporiji internet forum na planeti.
Epic hero is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 04:23   #38
Isprika na možebitnome OT.

Epic@-molim te ,ako se razuzmiješ u trave ,da li je slučajno gospina trava ,za liječenje teških depresija i nesanica,ako nije ,koja bi to molim te,bila? hvala.

Što se tiče Vaših priča s vodom,znam da organizmu štetiti ne može, ali da toliko pomaže,nije mi baš olako nit povjerovati.?,...mslim putem kojih mehanizama,voda liječi,kojom patofiziološkom promjenom?
Ok. za probavu u redu i preilstatiku crijeva,ali kako ti ta voda može neke teže dg. ili bolesti zaliječiti? ....jedino dugoročnim ispiranjem organizma ,pa se tako uklone štetni radikali( spojevi prilikom metabolizma,koji se razgrađuju,ali su dosta štetni.).
Ha,nema mi druge pa probati,te živi bili pa vidjeli.
Da,nadodam,izvorno maslinovo ulje za probavu,češnjak (prastari lijek naših nomada) izbaciti bijelo brašno,šečer i ...,jer ih inače zovu "bijela smrt",izbjegavati masnoče te pojesti ribu bar jednome tjedno.
poz.
nikolinaviolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 12:40   #39
Quote:
nikolinaviolina kaže: Pogledaj post
Isprika na možebitnome OT.

....
Da,nadodam,izvorno maslinovo ulje za probavu,češnjak (prastari lijek naših nomada) izbaciti bijelo brašno,šečer i ...,jer ih inače zovu "bijela smrt",izbjegavati masnoče te pojesti ribu bar jednome tjedno.
poz.
kaskaš za dostignućima barem 2 desetljeća - masno treba više jesti - do 30% kalorija, a izbacuju se, odnosno minimaliziraju, unosi ugljikohidrata.

fiziološki procesi u tijelu se odvijaju uz pomoć vode - ne mora značiti samo primarno ispiranje.
lobor995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 20:16   #40
@Nikolina

Nisam se školovao za travara niti za liječnika, već za nešto drugo, ali proučavam biljke poprilično i da je gospina trava je odlična baš za te stvari koje spominješ, evo par linkova sa par kratkih članaka gdje možeš onda i sama malo pobliže o tome pročitati, u svakom slučaju gospina trava se ne zove valjda bezveze gospina, heh, također ima i određena magijska svojstva, gdje se je koristila kao sredstvo za oslobođenje zlih duhova, navodno zli duhovi ne podnose tu biljku nikako, eto pa ti stavim dolje par linkova;

http://www.edepresija.com/gospina_tr..._kantarion.php

http://blog.vecernji.hr/priroda-zna/...-antidepresiv/

http://www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/1044/

http://www.advance.hr/r/njezina-svet...ina-trava.html

http://www.pyrus.hr/upoznajmo-prirod...-trava-16.html
__________________
Forum.hr - Super najsporiji internet forum na planeti.
Epic hero is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:07.