Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2010., 08:48   #21
Koji akumulator

'jutro..

o autima znam jako malo. crko mi je akumulator, star točno 7 godina, tvornički, japanski, toyota benzinac.

Koji akumulator da kupim, da je pouzdan i kvalitetan? Dal se ovaj stari može punit ili da kupim novi? Svašta sam čuo pa pitam.
Hvala unaprijed.
__________________
"To mi je najgore, odeš na tekmu a ovi te s tribine krenu gađat šurikenima, jebiga ko preživi pričat će. Ono što preživi napada drugi val nunčakama, a onda uljeću treći i kolju sve kaj se još trzaju."
sjeveroistok89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 09:24   #22
Quote:
sjeveroistok89 kaže: Pogledaj post
'jutro..

o autima znam jako malo. crko mi je akumulator, star točno 7 godina, tvornički, japanski, toyota benzinac.

Koji akumulator da kupim, da je pouzdan i kvalitetan? Dal se ovaj stari može punit ili da kupim novi? Svašta sam čuo pa pitam.
Hvala unaprijed.
Stari nemoj puniti, jer je 7 godina jaaaaako dobar staž, (inače 3-5 god je norm). Možda bi ga mogao dopuniti, ali prvo hladnije jutro će ti zadati glavobolje.

Znači, dignut haubu, vidjeti na kojoj strani je + a na kojoj -, pročitati podatak koliko Ah (obično između 44 i 55) i metar u ruke, i mjerit visinu, širinu, duljinu.

Od firmi, moj prvi izbor je Baren i Topla, jeftiniji od drugih, nikad me razočarali, kvalitetni itd...

U trgovinu, po mogućnosti onu koja prima tvoj stari aku na reciklažu i pri tome ti daje popust, veliš da oćeš aku sa + lijevo/desno, od xy Ah, i izmjeriš dimenzije da ti stane u auto, i ka je to to, vooozi!!! (obično ti stričeki u dućanu oće izać do auta i pogledat i pomoć oko provjere / ugradnje!!!
__________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
George Carlin
gogo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 09:27   #23
Quote:
gogo111 kaže: Pogledaj post
Stari nemoj puniti, jer je 7 godina jaaaaako dobar staž, (inače 3-5 god je norm). Možda bi ga mogao dopuniti, ali prvo hladnije jutro će ti zadati glavobolje.

Znači, dignut haubu, vidjeti na kojoj strani je + a na kojoj -, pročitati podatak koliko Ah (obično između 44 i 55) i metar u ruke, i mjerit visinu, širinu, duljinu.

Od firmi, moj prvi izbor je Baren i Topla, jeftiniji od drugih, nikad me razočarali, kvalitetni itd...

U trgovinu, po mogućnosti onu koja prima tvoj stari aku na reciklažu i pri tome ti daje popust, veliš da oćeš aku sa + lijevo/desno, od xy Ah, i izmjeriš dimenzije da ti stane u auto, i ka je to to, vooozi!!! (obično ti stričeki u dućanu oće izać do auta i pogledat i pomoć oko provjere / ugradnje!!!
znači da ne kupujem u Toyotinom servisu? ja mislio napravit tako, da ne razmišljam puno...
__________________
"To mi je najgore, odeš na tekmu a ovi te s tribine krenu gađat šurikenima, jebiga ko preživi pričat će. Ono što preživi napada drugi val nunčakama, a onda uljeću treći i kolju sve kaj se još trzaju."
sjeveroistok89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 09:48   #24
Quote:
sjeveroistok89 kaže: Pogledaj post
znači da ne kupujem u Toyotinom servisu? ja mislio napravit tako, da ne razmišljam puno...
Ako imaš love, i nije ti žao davati 70-120% više za "Toyotin" akumulator (cca 1000+ kn), koji je u servisu stajao i po 2 godine, samo naprijed.

Ako želiš bit racionalan, uzet jednako kvalitetan akumulator za duplo nižu cijenu u trgovini u kojoj stoje max par mjeseci, onda odi gornjom opcijom. (cca 450-500 kn minus 50-70 kn popusta za stari koji uzmu)...

U svakom slučaju, postoje trgovine gdje ti stričeki samo sve naprave, provjere koji tip i sami ti ga ugrade... Pa nazovi i pitaj...

recimo http://www.beren.hr/beren.html
__________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
George Carlin

Zadnje uređivanje gogo111 : 28.07.2010. at 09:53.
gogo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 09:51   #25
Quote:
gogo111 kaže: Pogledaj post
Ako imaš love, i nije ti žao davati 70-120% više za "Toyotin" akumulator, koji je u servisu stajao i po 2 godine, samo naprijed.

Ako želiš bit racionalan, uzet jednako kvalitetan akumulator za duplo nižu cijenu, onda odi gornjom opcijom.

U svakom slučaju, postoje trgovine gdje ti stričeki samo sve naprave, provjere koji tip i sami ti ga ugrade... Pa nazovi i pitaj...

recimo http://www.beren.hr/beren.html
e ljudi, ovo s nekim moram podijeliti:


zovem čuvene gulikože iz Toyota centra Zagreb.

Kažem model auta, godinu, itd... I pitam za okvirnu cijenu itd.

Kaže meni tip doslovno ovo: "Ne mogu vam reću točan tip akumulatora i cijenu bez broja šasije.. ali, kad već pitate, otprilike će vas toyotin akumulator stajat između 6 i 7 tisuća kuna, a ovi ostali oko 2 tisuće".
Ja pitam "Molim, jel vi to mene zaje....?"

Kaže tip, mrtav hladan: "Ne, to su vam naše realne cijene".

Tražio sam ga da mi ponovi iznose, za slučaj da sam ga krivo čuo.
Tko mi ne vjeruje, nek nazove Toyota centar Zagreb - autodijelove, pa nek se sam uvjeri u tu ludost.

__________________
"To mi je najgore, odeš na tekmu a ovi te s tribine krenu gađat šurikenima, jebiga ko preživi pričat će. Ono što preživi napada drugi val nunčakama, a onda uljeću treći i kolju sve kaj se još trzaju."
sjeveroistok89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 09:56   #26
Quote:
sjeveroistok89 kaže: Pogledaj post
e ljudi, ovo s nekim moram podijeliti:


zovem čuvene gulikože iz Toyota centra Zagreb.

Kažem model auta, godinu, itd... I pitam za okvirnu cijenu itd.

Kaže meni tip doslovno ovo: "Ne mogu vam reću točan tip akumulatora i cijenu bez broja šasije.. ali, kad već pitate, otprilike će vas toyotin akumulator stajat između 6 i 7 tisuća kuna, a ovi ostali oko 2 tisuće".
Ja pitam "Molim, jel vi to mene zaje....?"

Kaže tip, mrtav hladan: "Ne, to su vam naše realne cijene".

Tražio sam ga da mi ponovi iznose, za slučaj da sam ga krivo čuo.
Tko mi ne vjeruje, nek nazove Toyota centar Zagreb - autodijelove, pa nek se sam uvjeri u tu ludost.

S time da vjerojatno znaš da "Toyotin" akumulator nije Toyota, već neki koji je Toyota kupila za prvu ugrasdnju.

A vidi ovo:

Rcimo za tvoj auto cca 44Ah, + na desno:

8 544 107 Profi

207x175x190

12 V

44 Ah +D

VPC 390kn

Popust: 372,00 12%

MPC: 402,65

Ili Topla akumulatori:
http://www.autoservis-bingula.hr/ind...ori-topla.html

Akumulatori TOPLA PDF Ispis E-mail
TOPLA Energy akumulatori po izuzetno povoljnim cijenama. (Cijene uključuju PDV)
Garancija 2 godine!
tip Naziv Dimenzije redovna MPC MPC Akcija
Energy Akumulator 12V 40ah+D 330 A 160x175x190 395,32 316,25
Energy Akumulator 12V 45ah+L 390 A 207x175x175 402,32 321,86
Energy Akumulator 12V 45ah+D 390 A 207x175x175 402,32 321,86
__________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
George Carlin
gogo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 09:57   #27
Quote:
gogo111 kaže: Pogledaj post
Ako imaš love, i nije ti žao davati 70-120% više za "Toyotin" akumulator (cca 1000+ kn), koji je u servisu stajao i po 2 godine, samo naprijed.


recimo http://www.beren.hr/beren.html
Hvala ti..
malo sam čitao o tim akumulatorima, svi preporučuju njih i neke Banner.

Ovaj link koji si mi ti stavio mi sliči na ovlašteni, sad sam nazvao ljude, ne treba se naručivat-odem, oni pogledjau auto, odaberu pravi, smonitarju i sve 5. i cijene mi se čine dosta umjerene, sve je oko 500 kuna.

Hvala Gogo
__________________
"To mi je najgore, odeš na tekmu a ovi te s tribine krenu gađat šurikenima, jebiga ko preživi pričat će. Ono što preživi napada drugi val nunčakama, a onda uljeću treći i kolju sve kaj se još trzaju."
sjeveroistok89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 09:58   #28
Quote:
sjeveroistok89 kaže: Pogledaj post
Hvala ti..
malo sam čitao o tim akumulatorima, svi preporučuju njih i neke Banner.

Ovaj link koji si mi ti stavio mi sliči na ovlašteni, sad sam nazvao ljude, ne treba se naručivat-odem, oni pogledjau auto, odaberu pravi, smonitarju i sve 5. i cijene mi se čine dosta umjerene, sve je oko 500 kuna.

Hvala Gogo
No problemo
__________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
George Carlin
gogo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 10:38   #29
Iz mog skromnog iskustva - Fiamm (skupi al valjaju), Bären (sad dio Fiamm grupacije) - izuzetno pouzdani i sasvim pristojne cijene, Banner (nekad je bio bolji), Topla (valjda 90% traktora kod nas vozi na te akumulatore).

Odi u Akumulator na Ribljaku (ne znam da li postoji još trgovina na križanju Heinzelove i Vrbanićeve). Banner drži i Bauhaus.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 10:59   #30
Quote:
sjeveroistok89 kaže: Pogledaj post
e ljudi, ovo s nekim moram podijeliti:


zovem čuvene gulikože iz Toyota centra Zagreb.

Kažem model auta, godinu, itd... I pitam za okvirnu cijenu itd.

Kaže meni tip doslovno ovo: "Ne mogu vam reću točan tip akumulatora i cijenu bez broja šasije.. ali, kad već pitate, otprilike će vas toyotin akumulator stajat između 6 i 7 tisuća kuna, a ovi ostali oko 2 tisuće".
Ja pitam "Molim, jel vi to mene zaje....?"

Kaže tip, mrtav hladan: "Ne, to su vam naše realne cijene".
Prije nekih pola godine u Tomiću su mamu tražili nekih 2.800 kn za aku.
Oni su još super u odnosu na Toyotu.


Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Odi u Akumulator na Ribljaku (ne znam da li postoji još trgovina na križanju Heinzelove i Vrbanićeve).
Također preporuka za Akumulator Ribnjak.
pasko123456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 11:03   #31
Dodao bih još ranije navedenima Exide aku.
Mikahr is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 11:07   #32
Ja sam zel vartu mislim da je bila ispod 400kn i radi bez problema, ipak ako si u prilici uzmi nešto kvalitetnije kako su kolege preporučili, za aku ali stvarno nema svrhe uzimat neke kerefeke preko servisa...

BTW cjena im je fakat popularna ja sam na svojem autu napravio veliki servis i zamjenio kuplung set i skup s djelovima nisam došao na tu cifru i to u fiat ovlaštenom...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 11:09   #33
Imam pitanje; naime nisam baš na ti sa akumulatorima, a vidim da nitko ne spominje BOSCH. Jel oni ne valjaju, ili im odnos uloženo-dobiveno nije baš neki? U Metrou sam znao vidjeti BOSCH S4 po sasvim prihvatljivim cijenama.
SCHNITZER is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 11:28   #34
BOSCH (a naročito Silver) je preskupo, zastarjelo, niš koristi GOVNO. Samo budala može dat toliku lovu za taj mediokritet od akumulatora. No znaš kakvi smo mi Hrvati - to je Nemačko, mora da bude najbolje na svetu. A pogledaj testove - Varta i Bosch redovito fenjeraši. Pa ti plati ime.

S druge strane smo u stanju pljuvat naše Francuze, Talijane, Švabe, Japance .... kak se govno pokvarilo. A onda pogledaš ŠTO se pokvarilo .... nešto sa čudnim znakom i natpisom BOSCH pored toga.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 11:40   #35
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
BOSCH (a naročito Silver) je preskupo, zastarjelo, niš koristi GOVNO. Samo budala može dat toliku lovu za taj mediokritet od akumulatora. No znaš kakvi smo mi Hrvati - to je Nemačko, mora da bude najbolje na svetu. A pogledaj testove - Varta i Bosch redovito fenjeraši. Pa ti plati ime.

S druge strane smo u stanju pljuvat naše Francuze, Talijane, Švabe, Japance .... kak se govno pokvarilo. A onda pogledaš ŠTO se pokvarilo .... nešto sa čudnim znakom i natpisom BOSCH pored toga.
Ovo stvarno nisam znao, tj. nisam nikad ni čitao/tražio te testove.
Baš ću malo proguglat, zainteresirao si me.
SCHNITZER is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 11:41   #36
Ja sam s Vartom imao velikih problema i nakon toga kupio toplu i vec 4 godine sljaka bez frke.
slinky884 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 11:44   #37
Za bivši auto uzimao sam samo Topla jer je jedini dimenzijama dovoljno malen, ostali nisu stali. Plus im je što su među jeftinijima, minus je što su izdržavali gotovo ravno tri godine - dvije godine garancija i treću zimu je na izdahu. S obzirom na uloženo/dobiveno zadovoljan sam.

Na ovom autu imam Bosch Silver jer Tokić ispred kojeg mi je crko nije držao ništa drugo.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 14:00   #38
Quote:
SCHNITZER kaže: Pogledaj post
Imam pitanje; naime nisam baš na ti sa akumulatorima, a vidim da nitko ne spominje BOSCH. Jel oni ne valjaju, ili im odnos uloženo-dobiveno nije baš neki? U Metrou sam znao vidjeti BOSCH S4 po sasvim prihvatljivim cijenama.
Kako je kolega CDRW već objasnio, (onako kako samo on to zna ) BOSCH SILVER akumulatori su u bili obični srednjeklasni akumulatori (ma niti srednja klasa, nešto u rangu Munje), koji se "diče" tehnilogijama koje su poznate već od davnina, i koje svi proizvođači koriste već godinama. Isto ko da bi danas na sveki novi mobitel nakeljili ("ima vibru" ili "ima MMS")... Tak i ovi imaju Dopiranje srebrom, i kalcifikaciju plafona ćelija...

A kvaliteta (pogotovo onih koji se rade u Turskoj i Poljskoj) je toliko loša da imaju PREKO 40% škartnih baterija pri dolasku u same trgovine...
Recimo, mislim da danas ne postoji niti jedan proizvođač automobila koji tvornički ugrađuje BOSCH akumulatore. Dok FIAMM, MM, Exide, Kobe, Champion USA, i društvo uredno budu prvi izbor...
__________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
George Carlin
gogo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 14:36   #39
Optima su kvalitetni aku. ali dođu oko 2k kuna
__________________
You can never smoke too much weed..... Just like you can never fuck too much pussy
marq.fcb is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 14:44   #40
Fiamm 55Ah - 229 x 138 x 212mm - 1300.00kn
Baren 55Ah - 207x175x190 - 539.00kn
Optima 55Ah - 254 x 172 x 199 - 1846.00kn
Varta 55Ah - 484.00kn


Gledajući malo cijene, mislim da bi moj odabir bio austrijski Baren, dio Fiamm grupe (CDRW)

http://www.tvrtke.com/akumulatori-ba...3,MP-3785.aspx
Josip09 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:19.