Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2008., 09:07   #41
Quote:
lana_17 kaže: Pogledaj post
pozdrav ....meni je užasno glupo što tu ljudi koji uopče nikad nisu bili vegeterjanci( i koji u životu misle samo na sebe ) i ni probali razmišljati tako , osuđuju ljude koji misle maol i na ostala živa bića na planeti. Nazvati nekoga ne normalno samo zato što ne jede meso??..hm...mislim da bi prije ta osoba malo morala razmisliti o svom ponašanju...
vegeterjanstvo?? hm...dakle..:
Riječ vegetarijanstvo proizlazi iz latinske riječi vegetus, što znači zdrav, svjež i pun života ili homo vegetus, što znači - tjelesno i mentalno zdrava osoba. Izvorno značenje riječi ukazuje na uravnotežen filozofski smisao za život, a ne samo prehranu koja se sastoji od voća i povrća.

Ja kao vegeterjanka 14 godina (trenutno mi je 17), naslušala sam se svašta npr kao:
-vegeterjanci ne dobivaju dovoljno bjelančevina (?!?!)->bjelančevina ima u biljkama koje jede veg.; žitarice, povrće, mahunarke....

-biljke su zagađene pesticidima-> iz biljaka se barem djelomično može oprati i ukloniti pesticidi

-konstrukcija ljudskog tijela je predviđena za jedenje mesa--->
možda..ali.. struktura našeg tijela je ista je tjelu čovjekolikih majmuna
a dajte zamislite da čovjek trči da srnom i vlastitim zubima otkida joj meso s tjelom...

no..da ne duljim...al sam da dodam ..ljudi vi ste u zabludi ako misliti da vegeterjanci jedu samo ,kako su neki rekli, travu!!!!!!!!!!!!!
dakako i soja je biljka...no sojini proizvodi mogu zamjeniti sve prizvode...
i vegeterjanska hrana je raznolika..ma kako god neki rekli da nije...
do vam svakako mogu reći jer ja imam iskustva ..pa nije 14 godina samo tako..

sretna sam što sam tako mala (3 god) napravila tolko veliku stvar...i prestala jesti životinje koje zaslužuju živjeti ...ja sam dokaz da se i bez mesa može živjeti i biti zdrav...
poz svim veganima i vegeterjancima
Slažem se sa svime osim obim nebulozama oko živog. Biljke su jednako žive kao i životinje i fundamementalno gledano nema razlike između jedenja jabuke i recimo jedenja odojka. To kaj vegeterijanci imaju osječaj da su životinje živa bića jer se valjda glasaju i kreću a biljke i njihovo potomstvo (sjemenje i plodovi) ne, je po mojem mišljenju samo neznanje i predrasude.
Kaj se trave tiče u pravu si, kad bi vegeterijanci jeli travu bili bi ubrzo mrtvi od gladi, zato i kažem vegeterijanstvo je ljudska izmišljotina iako poštujem nečiji izbor iz moralnih razloga pa makar bili i neprincipijelni. Vegeterijanstvo nije zdravije od svejedske ishrane, zato i uzimaju nadomjestke. Ova spika o trganju mesa žive životinje i o tome kako bi sami trebali u lov ....molim da se vegići prisjete gdje to uzimaju biljke za prehranu jel ih traže u šumi il na placu. Kad bi ih tražili u šumi mislim da bi vrlo brzo bili ili mrtvi ili manje principijelni. Kaj se mene osobno tiče vegeterijanstvo kao i ono frutarijanstvo je sindrom PGPG, pune guzice a prazne glave.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 09:24   #42
Čovjek po nekoj definiciji nije čak ni svejed, već neka verzija strvinara
( nemislim ovdje na hranjenje polu_raspadnutom hranom, ali nije ni daleko )

Rijetko tko od ljudi može probavljat sirovo meso, krumpir, grah pa čak i mlijeko.
Poznato je da neki južni narodi teže probavljaju mlijeko od onih sjevernjačkih,
pa ga konzumiraju ukiseljenog ili u obliku sira ili nekog drugog mliječnog proizvoda
( što je več polurazgrađena namirnica ).

Mi niti po šumi grizemo vepra za butinu niti brstimo lišće s drveča,
mi većinom jedemo poluprobavljenu hranu.

A onaj Latinski naziv za zravlje nema veze s razumom,
šta su latini znali o zdravoj prehrani; kao prvo pili su vino iz olovnih čaša
( ovo ukazuje na jedno totalno neznanje o zdravosti živežnih namirnica )
__________________
DRUGI DOLAZAK
UBERSOLDAT is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 09:25   #43
OK, ja cijenim i poštujem svakoga tko je vegetarijanac i tko je to zbog nekih svojih osobnih razloga ili zbog zdravstvenih razloga ne smije jesti meso.

No ako postoji ijedna vrsta ljudi koju prezirem i koji mi se gade su oni zadrti vegani koji misle da su bolji od nas svejeda, koji agresivno tjeraju neki svoj kvazi moral zasnovan na principu spojnih posuda i osuđuju svejede. Oni misle da su bolji od nas i seru uvijek po onima koji jedu meso kao da čovjek nije dio prehrambenog lanca i kao da nije opstao kroz povijest jedući prvenstveno meso.
E ja takve agresivne keljare uopće ne podnosim kao prvo i jedina reakcija tim kelj agresivcima (koji nisu uopće ljubitelji životinja, već mrzitelji ljudi), od mene je
__________________
a man's got to do what a man's got to do
ja_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 10:15   #44
Vidim tu se govori i o zdravoj prehrani. Kao prvo mnogi žive u zabludi i filaju se vitaminima i nisu svjesni da to dugoročno može imati pogubne posljedice za njihov organizam. To su neke od težih zabluda modernog vremena. Najzdravije je jesti običnu prirodnu raznovrsnu hranu- meso, voće, povrće, mliječni proizvodi, čokolade i kolači, juhe itd. To je jedini pravi način prehrane. Sve ostalo su mitovi i uzaludna moraliziranja oko nečeg što je fizički uvjetovano takvim kakvo je, a to je ljudski organizam koji podnaša raznoliku vrstu hrane i zato smo svejedi.

Ako ja poštujem one koji ne jedu meso zato jer je to njihova osobna odluka, tada neka oni poštuju i nas koji smo svejedi. I svako daljnje dokazivanje nečega je besmisleno.
__________________
a man's got to do what a man's got to do
ja_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 11:22   #45
Quote:
lana_17 kaže: Pogledaj post
pozdrav ....meni je užasno glupo što tu ljudi koji uopče nikad nisu bili vegeterjanci( i koji u životu misle samo na sebe ) i ni probali razmišljati tako , osuđuju ljude koji misle maol i na ostala živa bića na planeti. Nazvati nekoga ne normalno samo zato što ne jede meso??..hm...mislim da bi prije ta osoba malo morala razmisliti o svom ponašanju...
vegeterjanstvo?? hm...dakle..:
Riječ vegetarijanstvo proizlazi iz latinske riječi vegetus, što znači zdrav, svjež i pun života ili homo vegetus, što znači - tjelesno i mentalno zdrava osoba. Izvorno značenje riječi ukazuje na uravnotežen filozofski smisao za život, a ne samo prehranu koja se sastoji od voća i povrća.

Ja kao vegeterjanka 14 godina (trenutno mi je 17), naslušala sam se svašta npr kao:
-vegeterjanci ne dobivaju dovoljno bjelančevina (?!?!)->bjelančevina ima u biljkama koje jede veg.; žitarice, povrće, mahunarke....

-biljke su zagađene pesticidima-> iz biljaka se barem djelomično može oprati i ukloniti pesticidi

-konstrukcija ljudskog tijela je predviđena za jedenje mesa--->
možda..ali.. struktura našeg tijela je ista je tjelu čovjekolikih majmuna
a dajte zamislite da čovjek trči da srnom i vlastitim zubima otkida joj meso s tjelom...

no..da ne duljim...al sam da dodam ..ljudi vi ste u zabludi ako misliti da vegeterjanci jedu samo ,kako su neki rekli, travu!!!!!!!!!!!!!
dakako i soja je biljka...no sojini proizvodi mogu zamjeniti sve prizvode...
i vegeterjanska hrana je raznolika..ma kako god neki rekli da nije...
do vam svakako mogu reći jer ja imam iskustva ..pa nije 14 godina samo tako..

sretna sam što sam tako mala (3 god) napravila tolko veliku stvar...i prestala jesti životinje koje zaslužuju živjeti ...ja sam dokaz da se i bez mesa može živjeti i biti zdrav...
poz svim veganima i vegeterjancima
mila,
nikakvu veliku stvar nisi napravila,već ju je neko napravio umjesto tebe...toliko o pravim stvarima,mislim da tvoja ispovjed ide u rubriku zlostavljanje mld djece
deelayla. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 11:24   #46
Quote:
Kumek kaže:
vegeterijanstvo kao i ono frutarijanstvo je sindrom PGPG, pune guzice a prazne glave
Ovaj PGPG je nešto što naprosto moram zapisati. Tako dobro sročen sindrom modernog razmaženog zapadnjačkog društva još nisam vidio. Vegetarijanstvo na zapadu zapravo je čisto prenemaganje.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 11:26   #47
Quote:
ja_a kaže: Pogledaj post
OK, ja cijenim i poštujem svakoga tko je vegetarijanac i tko je to zbog nekih svojih osobnih razloga ili zbog zdravstvenih razloga ne smije jesti meso.

No ako postoji ijedna vrsta ljudi koju prezirem i koji mi se gade su oni zadrti vegani koji misle da su bolji od nas svejeda, koji agresivno tjeraju neki svoj kvazi moral zasnovan na principu spojnih posuda i osuđuju svejede. Oni misle da su bolji od nas i seru uvijek po onima koji jedu meso kao da čovjek nije dio prehrambenog lanca i kao da nije opstao kroz povijest jedući prvenstveno meso.
E ja takve agresivne keljare uopće ne podnosim kao prvo i jedina reakcija tim kelj agresivcima (koji nisu uopće ljubitelji životinja, već mrzitelji ljudi), od mene je
Daj ja_a pogledaj malo kako se izražavaš, ako netko nekog ovdje napada onda su to mesojedi. Mene zaista ne smeta da netko jede meso, i ja sam ga jeo veći dio svog života. Međutim, ne bih se više vratio na to.

Što se vitamina tiče donekle se slažem. To područje zapravo još uvijek nije istraženo koliko se misli i treba biti oprezan. Ipak, zbog hrane koja je danas općenito osiromašena vitaminima i mineralima, povremeno uzimanje bih preporučio svakom.
Nova istraživanja pokazuju da je nedostatak B12 u širokoj populaciji češći nego što se misli (oko 15% kod starijih od 60 god), i sad ga se povezuje s Alzheimerovom bolesti, staračkom demencijom i dr. Iskoristivost nije jednaka iz svake hrane, i iz jetre je vrlo mala (11%). Slično je i s folnom kiselinom, koje ima najviše - u lišću (lisnatom povrću).

Uostalom, čini mi se da si ti potencijalan vegetarijanac samo si to još ne želiš priznati. Ne brini, nije to nikakva sramota, imam ja više prijatelja koji su nas tako žestoko napadali pa su poslije prešli u vegetarijance.
Krešimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 11:38   #48
Ja bih rekla da ideja da ljudi ne jedu meso dok ima živih životinja nije održiva.
Jer svijet nije utopijsko mjesto u kom bi svi jeli travu.
U neku ruku treba ti otrov da bi se mogao odbraniti od otrova.
Ja ne mogu lebdit zrakom jer ću past na dupe, oni koji mogu jer im je dupe čuvano druga stvar.
I kad svi pomru opet će si preživjeli s guštom peć štakore.
A ono kak se kaže previše ni s kruhom ne valja.
I tako meni treba 5 kg povrća za 1 kilu mesa. Jedem meso 2 put tjedno.
blured is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 11:52   #49
Quote:
ja_a kaže: Pogledaj post
No ako postoji ijedna vrsta ljudi koju prezirem i koji mi se gade su oni zadrti vegani koji misle da su bolji od nas svejeda, koji agresivno tjeraju neki svoj kvazi moral zasnovan na principu spojnih posuda i osuđuju svejede.
....meni se isto tako gade ljudi koji nešto nisu nikada probali(biti) a pametuju sve u 16....i oni koji misle da je većina vegetarijanaca zadrto...

Quote:
ja_a kaže: Pogledaj post
Oni misle da su bolji od nas i seru uvijek po onima koji jedu meso...
...ne pada mi na pamet misliti da sam u ičemu bolji samo zato jer ne jedem meso,to što sam vegetarijanac shvaćam kao svoj osobni izbor i ne ulazim u tuđe izbore načina prehrane,....što se mene tiče,neko može jesti i govna,ako je njemu to oke,sve pet.....

Quote:
ja_a kaže: Pogledaj post
E ja takve agresivne keljare uopće ne podnosim kao prvo i jedina reakcija tim kelj agresivcima (koji nisu uopće ljubitelji životinja, već mrzitelji ljudi), od mene je
....ne podnosim ni ja agresivne svejede i njihova pametovanja o nečemu što nikada nisu probali,a i njihov nastup često je agresivna metoda dokazivanja da su oni savršeno u pravu
skyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 12:02   #50
Quote:
Krešimir kaže: Pogledaj post
Uostalom, čini mi se da si ti potencijalan vegetarijanac samo si to još ne želiš priznati. Ne brini, nije to nikakva sramota, imam ja više prijatelja koji su nas tako žestoko napadali pa su poslije prešli u vegetarijance.

Je, sigurno sam i potisnuti gay.... mili
__________________
a man's got to do what a man's got to do
ja_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 12:09   #51
Baš je fascinantno da nešto što je osmišljeno kao zajebancija uzrokuje toliko prepirki. Naravno usput je i provokacija. DANCE PUPPETS! DANCE!
__________________
Mr. Herbert Garrison: Stanley, gay people, well, gay people are evil. Evil right down to their cold black hearts, which pump not blood like yours and mine, but rather a thick, vomitous oil that oozes through their rotten veins and clots in their pea-sized brains which becomes the cause of their Nazi-esque patterns of violent behavior. Do you understand?
9ak is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 12:11   #52
Quote:
skyon kaže: Pogledaj post
....meni se isto tako gade ljudi koji nešto nisu nikada probali(biti) a pametuju sve u 16....i oni koji misle da je većina vegetarijanaca zadrto...
drago mi je da ti se gadim!

Quote:
skyon kaže: Pogledaj post
...ne pada mi na pamet misliti da sam u ičemu bolji samo zato jer ne jedem meso,to što sam vegetarijanac shvaćam kao svoj osobni izbor i ne ulazim u tuđe izbore načina prehrane,....što se mene tiče,neko može jesti i govna,ako je njemu to oke,sve pet.....
A što ja govorim? Poštujem vegetarijance koji drugima ne sole pamet.

Quote:
skyon kaže: Pogledaj post
....ne podnosim ni ja agresivne svejede i njihova pametovanja o nečemu što nikada nisu probali,a i njihov nastup često je agresivna metoda dokazivanja da su oni savršeno u pravu
Svejedi se samo brane od nus-produkta modernog društva koje je stvorilo vegetarijance zbog izmišljenih moralnih vrijednosti. Previše vegana mi je sralo i pametovalo uživo da se ja sada ne bih osjećao pozvanim uzvraćati još i jače. Neka svatko ždere što god ga volja, no neka mi se ne prikazuje boljim od mene jer to nije, niti neka mi ne tjera neki licemjerni moral o pravima životinja. Ja sam protiv ikakvog maltretiranja životinja, ubijanja zbog krzna, kože ili zabave i definitivno sam pobornik što "humanije" (ajmo reć) eutanazije svih životinja, no prehrambeni lanac je osnov preživljavanja, a to što netko misli da meso nije potrebno organizmu je isto ko da ja kažem da povrće nije potrebno organizmu i sigurno bih mogao živjeti desetljećima samo na mesu, kruhu i piću, no to ne znači da je zdravo.

Iskreno, da se mene pita, ne bih nikad jeo da mogu ko oni jogiji koji žive od vode i blejenja u sunce! To bi bilo savršeno, ne bih moro ić srat svako jutro na wc, ne bih imao proljeve, niti tvrde stolice i ne bih se morao ujutro tuč sa obitelji oko wc školjke... no eto... kada kupim neki "kako živjeti ko jogi- vodič za idiote", onda ću naučit prestat jest nadam se i postati ću prosvjetljeno astralno biće sazdano od astralnih spermatozoida.
__________________
a man's got to do what a man's got to do
ja_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 12:12   #53
Quote:
9ak kaže: Pogledaj post
Baš je fascinantno da nešto što je osmišljeno kao zajebancija uzrokuje toliko prepirki. Naravno usput je i provokacija. DANCE PUPPETS! DANCE!
__________________
a man's got to do what a man's got to do
ja_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 12:47   #54
Quote:
ja_a kaže: Pogledaj post
drago mi je da ti se gadim!
...to si ti rekao



Quote:
ja_a kaže: Pogledaj post
Previše vegana mi je sralo i pametovalo uživo da se ja sada ne bih osjećao pozvanim uzvraćati još i jače.
....to je tvoj način,ne znači da je i jedini....meni nije namjera prepucavati se ili pametovati,uvjeravati ili šta god,ne da mi se na takve gluposti trošiti energiju i vrijeme....
skyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 12:59   #55
Quote:
Batt_X kaže: Pogledaj post
Ovaj PGPG je nešto što naprosto moram zapisati. Tako dobro sročen sindrom modernog razmaženog zapadnjačkog društva još nisam vidio. Vegetarijanstvo na zapadu zapravo je čisto prenemaganje.
Hvala lijepa. Meni se isto jako sviđa ali zasluge idu autorici Teuta na threadu koji se zove frutarijanstvo na gastronomiji. Slažem se s tobom, uistinu toliko glumatanje oko hrane uz pun želudac i toliku glad u svijetu za mene nije ništ drugo nego dekadencija.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 14:13   #56
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Hvala lijepa. Meni se isto jako sviđa ali zasluge idu autorici Teuta na threadu koji se zove frutarijanstvo na gastronomiji. Slažem se s tobom, uistinu toliko glumatanje oko hrane uz pun želudac i toliku glad u svijetu za mene nije ništ drugo nego dekadencija.
hahahhah

Još bi se pitao šta bi izabrao onaj gladni crnja u africi:

- pečeni zagrebački odrezak s umakom od gljiva....ili
- začinjenu salatu

Po meni je vegetarijanska pošast došla iz Indije,
dijela hard_core hindusa koji se klanjaju;
kravama, zmijama, štakorima, puževima i glistama,
te je to kod njih i grijeh.
Slove za vrlo mudre ljude, a umiru od kolere,
kupaju se u nekoj kaljuži i jedu prljavim neopranim prstima.



Gdje su bili vegići prije 20. stolječa u europi ????????
__________________
DRUGI DOLAZAK
UBERSOLDAT is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 14:30   #57
ja sam bio u vezi sa vegetarijankom, boze sacuvaj, non stop mi je sr....la za klopu, kako mozes ovo, kako mozes ono, onda mi je davala primera kako goveda placu za roditeljima i ostala sr..nja, kako su svi koji jedu mesu na nizem nivou svesti itd. I takvi su bili svi iz njenog okruzenja koji su bili vegetarijanci. Tolko mi je ke...njala da sam prestao da jedem u njenom prisustvu. P..zdeo sam od toga. Ah da, i veza je pukla kao dobar dan. Mislim... sta reci?


Ah da, al nije joj bilo zao obuci kozne patike zbog kojih je odrana neka zivuljka. ma daj....
__________________
Can't rain all the time...
clarkkent is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 14:32   #58
Quote:
UBERSOLDAT kaže: Pogledaj post
Po meni je vegetarijanska pošast došla iz Indije,
dijela hard_core hindusa koji se klanjaju;
kravama, zmijama, štakorima, puževima i glistama,
te je to kod njih i grijeh.Gdje su bili vegići prije 20. stolječa u europi ????????
Ja bih na ovo dodao:
vegetarijanstvo je došlo iz Amerike, a tamo su je donijeli ti i takvi Indijci, koji su iz svoje zemlje pobjegli trbuhom za kruhom. Onda su u Americi skužili da mogu jebavati priglupe zapadnjakinje, prodajući im spiku, i da to još donosi i zlatne Rolls Royceve i sav luksuz.
Do prije koji dan mislio sam da je Osho Ražnjić jedina bogata budala koja se obogatila na gurujštini, ali nije. Sada kada je umro utemeljitelj TM-a Maharishi Mahesh Yogi, u raskošnoj vili, jasno je da je takvih puno, a zapadnjaci su naprosto plodno tlo za njihove brije.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 15:58   #59
Quote:
UBERSOLDAT kaže: Pogledaj post


Gdje su bili vegići prije 20. stolječa u europi ????????
Ako te stvarno zanima... http://www.ivu.org/history/greece_rome/
Krešimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 16:48   #60
E pa ja nisam vegetarijanka, do sredine prosinca nisam mogla zamisliti ručak bez mesa, a večeru bez sendvića sa salamom i sirom. I zalagala sam se na forumu da su i biljke živa bića, te da vegetarijanci pre nasilno propagiraju svoj način prehrane.
A onda se nešto u meni prelomilo, i prestala sam jesti meso. Koji put mi oči požele kakav šnicl, pršut ili domaći kulen i kobase- uzmem zalogaj...ali nekako mi ne paše.
Stoga sada ne jedem mesne prerađevine, ali ne mislim da ću postati vegetarijanka. Isto tako ne mislim da je jedan ili drugi način prehrane jedini ispravan i zdrav. Dapače, čini mi se da treba jesti umjereno sve što čovjeku odgovara, a izbjegavati ono na što ga samo tijelo upozorava da mu ne paše.

I bilo da se govori o etici u prehrani, o zdravstveno poželjnoj promijeni prehranbenih navika ili o pomodarstvu, mislim da svaki čovjek treba sam za sebe izabrati čime će se hraniti, i onda to ne nametati drugima kao jedini ispravan način.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:13.