Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2008., 21:30   #61
Hvala za ovo!
Patkica_ST is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 11:17   #62
Evo i mene da mi date koji savjet, koje slovo podrške....
Svi imamo takav dan, a uhvatilo je i mene...
Opet me uhvatila strašna nostalgija za mamom...
Upoznala sam jednog dečka i muči me reći mu da ja zapravo nemam mamu, da zapravo nemam nikoga ili da pričekam s tim... ne znam zašto, ali osjećam se manje vrijednom zbog toga... kao da imam neku ogromnu manu... kako doći pred nove ljude... kako reći da moja mama ne može doć upoznat ga... ili ono odratno pitanje... s kim živiš...
Nemam vremena ni plakati... jesam li premlada da živim solo? Jesam li premlada za sve ovo?
__________________
Nije vrijedno živjeti dok ne pronađeš nešto za što je vrijedno umrijeti.
Voljeti ne znači gledati jedno u drugo, nego zajedno u istom pravcu.
pikastar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2008., 01:26   #63
Draga Pikastar, razmljivi su tvoji osjecaji, samo njih treba slijediti...Ne moze ti nitko reci sto uraditi, moraqs to jednostavno osjetiti. Ipak, naravno da nisi manje vrijedna zbog toga sto mama vise nije fizicki uz tebe, to jeste veliki gubitak, ali nikako nesto zbog cega bi se trebala osjecati manje vrijednom. Ako ti se prica, ako ti je tako lakse, ako ces se osjecati bolje, reci, a ako ne zelis, nemoj. Decki dodju i odu, a ti treba sebe da sacuvas i radis i govoris ono sto ti odgovora, bez pravila.
Patkice, trocno znam kako se osjecas i meni je natuznije kada vidim majke i cerke, posebno on e koje su u drugom stanju ili imaju djecu...To me raspameti...
LIsa1. citat je odlican, valjda tako nekad bude...
Drzite se!
Mirkkaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2008., 11:24   #64
Quote:
pikastar kaže: Pogledaj post
Evo i mene da mi date koji savjet, koje slovo podrške....
Svi imamo takav dan, a uhvatilo je i mene...
Opet me uhvatila strašna nostalgija za mamom...
Upoznala sam jednog dečka i muči me reći mu da ja zapravo nemam mamu, da zapravo nemam nikoga ili da pričekam s tim... ne znam zašto, ali osjećam se manje vrijednom zbog toga... kao da imam neku ogromnu manu... kako doći pred nove ljude... kako reći da moja mama ne može doć upoznat ga... ili ono odratno pitanje... s kim živiš...
Nemam vremena ni plakati... jesam li premlada da živim solo? Jesam li premlada za sve ovo?
pikastar, prošla sam takve situacije.
Moje majke nema već dugo, nema je kratko. Ovisi kako i kad na to gledam.
Ja sam otišla od kuće, otišla iz stana gdje nisam mogla više disati, otišla 100-tinjak metara dalje u drugu zgradu, plaćala stanarinu...
ludost? možda.
al tad mi je to trebalo, bilo mi je potrebno više od hrane i vode...

Što reći ljudima koji znaju, kako reći onima koji ne znaju...ooo, kad se sjetim svog sarkazma, kad se sjetim crnog humora...

i ne, neće biti prilike da sjedne s nama za stol, da priča s nama, s mojim vratom, klincima, s mojim dragim...i jel teško? kako da ne...al iskreno, puno lakše sada, puno bolje sada...

jednostavno, posložiš si neke stvari...

ali dotad sam i sama "obožavala" parket svoje djevojačke sobe, mrak, tišinu, suze po podu...
Pixie777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 22:27   #65
Pikastar, ti si sestro to sto si, treba da budes jaka, treba da budes svjesna svog gubitka ali i ponosna na sebe sto si sve pretrpjela, sto si nastavila sa zivotom, neko sa kim ti planiras vezu, a ako sa nekim se vidis u vezi vidis se i u daljem zivotu mora da zna sta i kako, ne moras trcati da mu to kazes, ali kad dodje do tog pitanja reci, ali i daj do znanja da ne zelis sazaljenje nego da je to jednostavno tako, cisto da mu odgovoris na pitanje, a svojim stavom pokazi da si jaka kakva sigurno jesi osoba i da ne trebas njegovo sazaljenje, a da se nemas zbog cega stidjeti nego biti ponosna na sebe!!

eto srecice draga, glavu gore i budi ponosna !
__________________
Hiljadu puta se pokaješ za ono što kažeš, rijetko za ono što prešutiš.
_Nahla_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 15:15   #66
ja iman jednu sličnu situaciju, i tako san se dugo pitala zašto me ostavila, al imala
je sigurno neke svoje razloge...ne znam. često znam razmišljat o tome, al onda brzo se trgnem.
Melpina is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 15:17   #67
Mislin to je grozno kad ti majka umre, al još je gore kad te ostavi u domu, jer onda
znaš da te nije toliko volila da bi se žrtvovala za tebe,
mislin znam da je grozno i jedno i drugo, al bilo bi ti još gore
da si u nekom domu bez roditeljske ljubavi di te čuvaju neke
stroge žene...
Melpina is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 22:21   #68
Quote:
melpy kaže: Pogledaj post
Mislin to je grozno kad ti majka umre, al još je gore kad te ostavi u domu, jer onda
znaš da te nije toliko volila da bi se žrtvovala za tebe,
mislin znam da je grozno i jedno i drugo, al bilo bi ti još gore
da si u nekom domu bez roditeljske ljubavi di te čuvaju neke
stroge žene...

pozdrav. tvoja mama je mozda bila "prisiljena" iz nekog razloga, samo njoj znanog, kao sto bi mogla biti okolina,odgoj,slabo imovinsko stanje isl. da te ostavi u domu. no, postoji mogucnost......da se sve promijeni i ona jednog dana dodje po tebe pokusati ispraviti sto se da ispraviti. kad ti mama umre - nje vise nema. fizicki, naravno. ljubav ne umire.

p.s. pokusaj razgovarati sa njima. nisu sve takve.
gotovanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 22:28   #69
mislin da je ipak gore kad te ostavi, jer kad ti majka umre, je teško al znaš da te voljela,
a ovako znaš da si kako se ono kaže "sam pale na svitu". ta dica šta su u domu nemaju roditeljske
ljubavi.

Kažeš da je bila prisiljena, zašto je onda išla leć s muškarcem u krevet ako je znala npr.
da ima loše imovinsko stanje, zapravo mogla je leć, al postoje zaštite.

Al o.k neću je sad previše kritizirat, nisan ni ja presavršena...

Mislin da to niko ne može razumit ko nije ostavljen, ali isto tako
ne možeš razumit nekoga u potpunosti komu je neko umra, ako to
nisi na vlastitoj koži doživija.
Melpina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 00:36   #70
Prije 3 god. sam ostala bez tate, jako teško podnijela da ga više nema. Jedinica sam, tatina kći, kako se kaže. Nakon 2 god. upoznala sadašnjeg muža koji me vratio u život, hvala mu na tome. Prije godine dana mama mi se razboljela, karcinom, metastaze na kosti, strašno. Zatrudnjela sam i cijelu trudnoću provela po bolnicama sa mamom. Na dan mojeg termina za porod mama mi je umrla. Tri dana nakon sprovod, dva dana iza sprovoda ja u rodilištu, rodila prekrasnu curicu, kojoj se moja mama tako jako veselila, a nije ju dočekala.
Kako sam to sve podnijela, svi se čude. Hormoni u trudnoći divljaju, no trudnoću sam dovela do kraja, čak i prenijela za tjedan dana. Ne mogu vam opisati koliko teško mi je to palo. Ostati bez mame u takvom osjetljivom stanju kada ti majka najviše treba. Hvala mojoj curici koja me drži vedrom i zbog koje mi je sve lakše. Jako sam bila vezana za svoje roditelje i ne znam kako bih podnijela to što ih više nema, što nisu više samnom, da nema mojeg muža i moje curice koji me drže na životu.
__________________
kiss .. kiss
Tina406 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 11:54   #71
Quote:
melpy kaže: Pogledaj post
mislin da je ipak gore kad te ostavi, jer kad ti majka umre, je teško al znaš da te voljela,
a ovako znaš da si kako se ono kaže "sam pale na svitu". ta dica šta su u domu nemaju roditeljske
ljubavi.

Kažeš da je bila prisiljena, zašto je onda išla leć s muškarcem u krevet ako je znala npr.
da ima loše imovinsko stanje, zapravo mogla je leć, al postoje zaštite.

Al o.k neću je sad previše kritizirat, nisan ni ja presavršena...

Mislin da to niko ne može razumit ko nije ostavljen, ali isto tako
ne možeš razumit nekoga u potpunosti komu je neko umra, ako to
nisi na vlastitoj koži doživija.
melpy,
znam, tesko je odrasti bez roditeljske paznje i ljubavi, al shvati ovo vrijeme kao samo jedan period koji ce proci.naci ces nekog,zavoljeti,osnovati svoju obitelj i znat ces cijeniti tu ljubav kao nitko. bit ces bogatija za jedno iskustvo.tete u domu rade svoj posao sa vise ili manje paznje al ne znaci da ga rade bez ljubavi. neke je pokazuju neke ne. mozda bi trebala razgovarati sa nekom. ili vise vas.mislim da bi se mogli iznenaditi. nisu sve zle.
i da.....htjela sam reci....ako te je majka ostavila u domu ne znaci da te nije voljela. mozda je, za nju, upravo to bio cin ljubavi. misleci da ces tamo dobiti bolju paznju,uvjete za zivot. ono sto ti ona u tom trenutku nije mogla dati. nikad ne treba osudjivati nekog kad ne znas sve okolnosti nekog cina.
gotovanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 17:32   #72
Ne znan, mislin nije mi to baš plemeniti čin ostaviti dijete, al je ni ne osuđujen,
čak je mislin potražit, di se to već ide, u centar za socijalnu skrb....

Ti ne razmišljaš da kasnije ta djeca u domu koja dobiju punoljetnost idu ća iz tog
doma, potiraju ih. znači njih je mater u tom trenutku ostavila i omogućila im da
samo jedan dio dobro žive, a kasnije završe na ulicu. znan dosta tih prića, zato ako
nikad nisi bija ostavljen ili u domu, onda nemoš o tome prićat ili opravdavat taj čin.

Znan dosta priča di se cure koje su ostavljene bile u domu silovane, psihički zlostavljane,
to vrijedi i za muške. mislin da se čovik treba znat suočit s posljedicama u životu, ako
je probleme već stvorija, a ne bježat od njih, jer dijete nije komad krpe, nego je to
nešto šta si rodija, od tvoje krvi.

Meni samo nije jasno kako se te žene idu ispovidit u crkvu?
ostavit dijete je jedan od većih grijeha, slično ka abortus.
Melpina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 17:45   #73
mozda je majka bila silovana
mozda je umrla
mozda
da me to stvarno zanima otisla bih se raspitati
a ne bih gradila svoje konstrukcije i nalazila isprike
nikakva is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 08:58   #74
Quote:
melpy kaže: Pogledaj post
Ne znan, mislin nije mi to baš plemeniti čin ostaviti dijete, al je ni ne osuđujen,
čak je mislin potražit, di se to već ide, u centar za socijalnu skrb....

Ti ne razmišljaš da kasnije ta djeca u domu koja dobiju punoljetnost idu ća iz tog
doma, potiraju ih. znači njih je mater u tom trenutku ostavila i omogućila im da
samo jedan dio dobro žive, a kasnije završe na ulicu. znan dosta tih prića, zato ako
nikad nisi bija ostavljen ili u domu, onda nemoš o tome prićat ili opravdavat taj čin.

Znan dosta priča di se cure koje su ostavljene bile u domu silovane, psihički zlostavljane,
to vrijedi i za muške. mislin da se čovik treba znat suočit s posljedicama u životu, ako
je probleme već stvorija, a ne bježat od njih, jer dijete nije komad krpe, nego je to
nešto šta si rodija, od tvoje krvi.

Meni samo nije jasno kako se te žene idu ispovidit u crkvu?
ostavit dijete je jedan od većih grijeha, slično ka abortus.
@ melpy,

kazes da ja ne razumijem kako je nekome zivjeti u domu. istina. tesko mi je to.tesko je "staviti se u neciju kozu". isto tako je i tesko razumjeti sto to moze nekoga....neku zenu natjerati da ostavi svoje dijete. ne znamo. ne znas.osuditi je unaprijed - nema smisla... postoji milion razloga koje je ona, ne vidjevsi drugog izlaza, zamislila i napravila to sto je napravila.
dobro govoris.zrelo. i ja bih je potrazila. i ......nista ne bih od nje ocekivala.ona je svoju ljubav morala potisnuti duboko kako bi zivjela dalje koliko-toliko normalno. zato.....budi hrabra.
u domovima zive i djeca koja nisu ostavljena vec su maknuta od roditelja koji to nisu zasluzili biti i koja su svasta strasnoga dozivjela. ponekad imaju iskrivljenu percepciju svijeta koju im osoblje domova pokusava ispraviti.nije lako. no ona ponekad ulaze u situacije o kojima pises.
neki domovi imaju stambene zajednice za djecu koja su odrasla i moraju otici i stvoriti svoj dom, koje su im od koristi u tom prijelaznom periodu.ideja je sjajna i nadam se da vise nece biti doma koji je nece imati.
cuvaj se,melpy. budi ponosna i hrabra. uspjet ces. zelim ti svu srecu koju mozes zamisliti.
gotovanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 18:13   #75
Quote:
nikakva kaže: Pogledaj post
mozda je majka bila silovana
mozda je umrla
mozda
da me to stvarno zanima otisla bih se raspitati
a ne bih gradila svoje konstrukcije i nalazila isprike
Lako je tako samo reći...
Ja mislim da ne posoji riječ utjehe, opravdanja za takve koji ostave svoje djete.
Da je moja majka mene ostavila nikad joj to ne bih oprostila, nikad.
__________________
Nije vrijedno živjeti dok ne pronađeš nešto za što je vrijedno umrijeti.
Voljeti ne znači gledati jedno u drugo, nego zajedno u istom pravcu.
pikastar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 09:15   #76
Quote:
pikastar kaže: Pogledaj post
Lako je tako samo reći...
Ja mislim da ne posoji riječ utjehe, opravdanja za takve koji ostave svoje djete.
Da je moja majka mene ostavila nikad joj to ne bih oprostila, nikad.


znas kako ljudi kazu....nikad ne reci - nikad.......
znam, sad vam se cini da ja tu kao opravdavam zene koje to naprave, a istina je drugacija.zena bi se trebala brinut za svoje dijete,nac snage i ljubavi za to,al nismo svi isti. neke mogu, neke ne. zelim samo da se ljudi ne zalecu sa osudjivanjem unaprijed bez da se zapitaju -zasto. a to vrijedi i za ostalo.
gotovanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 21:10   #77
Nisan tip osobe koja osuđuje, npr. suicid ne osuđujen, dok to danas svako 2. osuđuje.
Oću reć u različitim situacijama čovik različito reagira.

Inaće ako ćemo tako gledat ne osuđujem ni majku koja me ostavila,
npr. da ona sad dođe meni, nebi je uopće potirala, nego bi popričala
s njom i pitala je za razloge.

Ja sam samo ogorćena. Nesporazum je ovde nasta jer se neki stavalju u položaj
majke koja je ostavila dijete jer joj je teško, ja se stavljam u položaj koji će kasnije
u životu više ispaštat zbog toga, a to je dijete.

Neko je reka da možda nije silovana...majka koja me ostavila nije bila silovana,
imala je 3 djece od 3 različita muškarca, to dvoje djece je zadržala, mene zadnju rodila,
ja san bila to 3. dijete i samo je mene ostavila od to troje.

Liječnik koji je prića sa mojom posvojeteljicom je reka da je majka pobigla
iz bolnice taj dan kad me rodila. Sad šta je tu bilo točno i šta se s njom događalo
ja to ne znan, virujen da joj je bilo teško.

Oću samo reć da se pokušate malo stavit i u položaj djeteta koje je ostavljeno,
još više onog koje je u domu, jer ja san u domu 3 godine živila, a u trećoj godini
san posvojena.

Ne osuđujen nikoga, al niti opravdajen. eto!sad san rekla cilu priću.
Melpina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 21:22   #78
pročitao sam postove svih vas koji ste izgubili majku.suze su mi potekle na barem 3-4 posta.ne mogu si zamisliti vecu tragediju u životu od gubitka mjake(pošto nemam djece).divim vam se na snazi,hrabrosti i borbi nakon gubitka majke.natjerali ste me da razmislim o tome kakav sam prema svojoj majci,koja je(kao i otac) cijeli život krvavo radila da bi mi imali sve što nam je potrebno.nikad joj nije bilo teško učiniti bilo što za nas.zato se sad,čitajući vaše postove,osjecam kao govno zbog zbog svog odnosa prema njoj koji je bio pun otresanja,vrijeđanja,izderavanja isl.priuštio sam joj hrpu razočaranja a ona mi i dalje vjeruje 1000%.jednostvno,trenutno se osjećam kao zadnje govno.
WHUFC is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 21:41   #79
Quote:
melpy kaže: Pogledaj post

Neko je reka da možda nije silovana...majka koja me ostavila nije bila silovana,
imala je 3 djece od 3 različita muškarca, to dvoje djece je zadržala, mene zadnju rodila,
ja san bila to 3. dijete i samo je mene ostavila od to troje.

Liječnik koji je prića sa mojom posvojeteljicom je reka da je majka pobigla
iz bolnice taj dan kad me rodila. Sad šta je tu bilo točno i šta se s njom događalo
ja to ne znan, virujen da joj je bilo teško.

Oću samo reć da se pokušate malo stavit i u položaj djeteta koje je ostavljeno,
još više onog koje je u domu, jer ja san u domu 3 godine živila, a u trećoj godini
san posvojena.

Ne osuđujen nikoga, al niti opravdajen. eto!sad san rekla cilu priću.
ja bih je potrazila. (rekla si da je mislis potraziti)
i konacno rascistila tu pricu. ovako pravis sebi probleme-imas probleme- koje sigurno ne bi imala da si odrasla u normalnim okolnostima.
i mozda se nadovezu jos neki.
uglavnom, nemoj da bude kasno kad je odlucis potraziti.
tj, da ne bude vise ziva, i onda ti odgovore nece moci nitko pruziti
nikakva is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 11:29   #80
Quote:
WHUFC kaže: Pogledaj post
pročitao sam postove svih vas koji ste izgubili majku.suze su mi potekle na barem 3-4 posta.ne mogu si zamisliti vecu tragediju u životu od gubitka mjake(pošto nemam djece).divim vam se na snazi,hrabrosti i borbi nakon gubitka majke.natjerali ste me da razmislim o tome kakav sam prema svojoj majci,koja je(kao i otac) cijeli život krvavo radila da bi mi imali sve što nam je potrebno.nikad joj nije bilo teško učiniti bilo što za nas.zato se sad,čitajući vaše postove,osjecam kao govno zbog zbog svog odnosa prema njoj koji je bio pun otresanja,vrijeđanja,izderavanja isl.priuštio sam joj hrpu razočaranja a ona mi i dalje vjeruje 1000%.jednostvno,trenutno se osjećam kao zadnje govno.
Nemoj se osjećati trenutno kao zadnje govno, nego trenutno poduzmi nešto po tom pitanju
Vjeruj, majčino srce je veliko: u njemu ima mjesta za svu ljubav, za oprost, nježnost i blagost.

Ako smo te natjerali da razmisliš o vašem odnosu, drago mi je. Jer, gledaj, imaš tu mogućnost, tu šansu da ispraviš (ispravite skupa) vaš odnos, provedete još vremena i vremena zajedno. Uvijek će biti težih trenutaka u bilo kojem odnosu. Važno je što ćemo od takvih trenutaka napraviti: optuživat se do kraja međusobno, prebacivat krivnju s jednog na drugog, sjest za stol i ko ljudi mirno raspravit o svemu, pokušati promijeniti...

Sretno!!
Pixie777 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:22.