Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2008., 07:53   #21
Definitivno spadaš u ove s povremenim prihodima. A za što ti treba tekući?

Pogledaj odmah i druge stvari koje idu uz tekući, pa procijeni što ti treba prije nego ga odeš otvoriti (internet bankarstvo, m-pay, trajni nalozi...). Vjerojatno će ti nešto od toga ponuditi, pa budi spreman.

Ali tek počinješ bankariti, mislim da bi ti bolja i povoljnija bila Zagrebačka.
Burke is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2008., 08:10   #22
treba mi za internet bankarstvo... a ipak bi u pbz-u otvorio zato što za neke usluge koje ću trebati, ZaBa naplaćuje proviziju koju bi izbjegao u PBZ-u.

dakle, mogu imati tekući ako nemam stalna primanja e ok, to me zanimalo

i da, još me zanima... ako netko zna... koliko se to plaća?
 
Odgovori s citatom
Old 26.08.2008., 08:28   #23
Privredna banka:

vođenje tekućeg računa:mjesečna naknada 3,00 kn
redoviti izvadak tekućeg računa - dostava poštom 2,00 kn
upisnina za telefonsko i/ili internet bankarstvo 45,00 kn
mjesečna članarina za internet bankarstvo 8,00 kn
plaćanje računa u Banci i izvan Banke - Internet bankarstvo 0,25% od iznosa, min 1,00 kn, max 20,00 kn
Burke is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2008., 08:33   #24
hvala burke & Sretna djevojka : )
 
Odgovori s citatom
Old 26.08.2008., 10:52   #25
S time da ako si kojim slučajem student kod pbza mozes otvoriti studentski tekuci za koji nema naknade za vođenje.
Kod zabe pak studentsku lepezu koja ukljucuje sve racune + internet bankarstvo za 5kn mjesečno, a naknade za plaćanje su 0kn fizičkima unutar zabe, 1kn pravnim unutar zabe i 2kn sve ostale uplate neovisno o iznosu.
Isto tako i erste ima neki paket za studente itd....
PomahnitaliTapir is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 22:56   #26
u slučaju da si student zagrebačka ti je povoljnija... sve to dobiješ za 5 kn mjesečno (s tim da je izvod još 2,5 kn, ali to ti ne treba ako imaš internet bankarstvo)

u rba je vođenje računa 9 kn mjesečno, ako taj mjesec imaš promet (ako ga nemaš, ne plaćaš ništa), a internet bankarstvo ti je besplatno...
__________________
Today is the first day of the rest of my life...
Crux'An is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 15:33   #27
tekući račun s 18 godina

dakle, zamolio bih nekog ovdje da mi pojasni, je li moguće da ja kao punoljetna osoba mogu otvorit tekući račun u banci koji glasi samo na mene?

i koju bi mi preporuku dali, tj. u kojoj banci otvorit?
imam 18 godina, ne bi ima neke ogromne novce na računu, al bi me zanimalo jel mogu ja i dobit "karticu" (ono standardno što se provlači kad starci kupuju, jelte ) i koliko sve to vremenski traje? i kolko me sve košta, naravno?
hmore85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 15:47   #28
Quote:
henmour kaže: Pogledaj post
dakle, zamolio bih nekog ovdje da mi pojasni, je li moguće da ja kao punoljetna osoba mogu otvorit tekući račun u banci koji glasi samo na mene?

i koju bi mi preporuku dali, tj. u kojoj banci otvorit?
imam 18 godina, ne bi ima neke ogromne novce na računu, al bi me zanimalo jel mogu ja i dobit "karticu" (ono standardno što se provlači kad starci kupuju, jelte ) i koliko sve to vremenski traje? i kolko me sve košta, naravno?
tekući račun otvaraš kad se zaposliš, a sad možeš otvorit žiroračun.
pa za kaj ti to treba?
Anna_maca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 15:49   #29
Quote:
henmour kaže: Pogledaj post
dakle, zamolio bih nekog ovdje da mi pojasni, je li moguće da ja kao punoljetna osoba mogu otvorit tekući račun u banci koji glasi samo na mene?

i koju bi mi preporuku dali, tj. u kojoj banci otvorit?
imam 18 godina, ne bi ima neke ogromne novce na računu, al bi me zanimalo jel mogu ja i dobit "karticu" (ono standardno što se provlači kad starci kupuju, jelte ) i koliko sve to vremenski traje? i kolko me sve košta, naravno?

znam da u podravskoj banci ima mogućnost da otvoriš žiro račun(2o kn) i tekući račun,i sve kaj ti sjedne na žiro ti se automatski prebacuje na tekući normalno,ne možeš ići u minus,ali dobiješ maestro karticu
2 tjedan ti negdje traje izrada kartice..
__________________
I want to hug you and squeeze you into itty bitty pieces ♥
Br2B is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 15:52   #30
Quote:
Anna_maca kaže: Pogledaj post
tekući račun otvaraš kad se zaposliš, a sad možeš otvorit žiroračun.
pa za kaj ti to treba?
e pa dobro, žiro račun, što li već
čisto za to da imam svoj račun odakle mogu trošit novce kad mi treba

Quote:
Bride2B kaže: Pogledaj post
znam da u podravskoj banci ima mogućnost da otvoriš žiro račun(2o kn) i tekući račun,i sve kaj ti sjedne na žiro ti se automatski prebacuje na tekući normalno,ne možeš ići u minus,ali dobiješ maestro karticu
2 tjedan ti negdje traje izrada kartice..
a jel ima neke mjesečne pretplate il što li već?
i s tom karticom mogu kupovat, plaćat bilo gdje i za bilo šta, pod uvjetom da se tamo gdje kupujem prihvaća maestro kartica?
hmore85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 15:52   #31
Quote:
henmour kaže: Pogledaj post
dakle, zamolio bih nekog ovdje da mi pojasni, je li moguće da ja kao punoljetna osoba mogu otvorit tekući račun u banci koji glasi samo na mene?

i koju bi mi preporuku dali, tj. u kojoj banci otvorit?
imam 18 godina, ne bi ima neke ogromne novce na računu, al bi me zanimalo jel mogu ja i dobit "karticu" (ono standardno što se provlači kad starci kupuju, jelte ) i koliko sve to vremenski traje? i kolko me sve košta, naravno?
možeš otvoriti i tekući, ali moraš imati razlog (moj je recimo bio isplata osiguranja, mislim da sam 16 godina imao). Ako si student, ne mora te koštati ništa ovisno o banci...
gs398965 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 15:54   #32
možeš, pod pretpostavkom da imaš love na računu
gs398965 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 15:57   #33
Quote:
henmour kaže: Pogledaj post
e pa dobro, žiro račun, što li već
čisto za to da imam svoj račun odakle mogu trošit novce kad mi treba



a jel ima neke mjesečne pretplate il što li već?
i s tom karticom mogu kupovat, plaćat bilo gdje i za bilo šta, pod uvjetom da se tamo gdje kupujem prihvaća maestro kartica?
sa žiro računa novce možeš podić samo u banci

a s karitcom tekućeg bilokad i bilogdje gdje primaju kartice (većina prima maestro),a sad,imaš taj neki paket gdi imaš osiguranje,i to plaćaš 5 kn mjesečno,ali ne znam jel obaveuno ili ne
__________________
I want to hug you and squeeze you into itty bitty pieces ♥
Br2B is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 15:59   #34
Quote:
gs398965 kaže: Pogledaj post
možeš otvoriti i tekući, ali moraš imati razlog (moj je recimo bio isplata osiguranja, mislim da sam 16 godina imao). Ako si student, ne mora te koštati ništa ovisno o banci...
zra ne može razlog bit to da želim novce pri sebi uvijek?
jel se kao student broji 4. razred srednje škole, il baš student?
hmore85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 16:00   #35
Quote:
Bride2B kaže: Pogledaj post
sa žiro računa novce možeš podić samo u banci

a s karitcom tekućeg bilokad i bilogdje gdje primaju kartice (većina prima maestro),a sad,imaš taj neki paket gdi imaš osiguranje,i to plaćaš 5 kn mjesečno,ali ne znam jel obaveuno ili ne
onda po tome meni treba tekući račun, a to ne mogu imat dok se ne zaposlim, kolko sam ja shvatio?
hmore85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 16:01   #36
Quote:
henmour kaže: Pogledaj post
zra ne može razlog bit to da želim novce pri sebi uvijek?
jel se kao student broji 4. razred srednje škole, il baš student?
moja sestrična ima,a ona je 4.srednje..rekla je da je student...

ne,ne može to biti razlog..ali može da imaš honorarne poslove,i slično...
__________________
I want to hug you and squeeze you into itty bitty pieces ♥
Br2B is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 16:02   #37
Quote:
henmour kaže: Pogledaj post
onda po tome meni treba tekući račun, a to ne mogu imat dok se ne zaposlim, kolko sam ja shvatio?

da,tebi treba tekući..i sad ti rekoh da možeš...barem u podravskoj banci taj neki studentski..vjerujem da ga ima i u ostalim bankama
__________________
I want to hug you and squeeze you into itty bitty pieces ♥
Br2B is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 16:06   #38
Quote:
Bride2B kaže: Pogledaj post
moja sestrična ima,a ona je 4.srednje..rekla je da je student...

ne,ne može to biti razlog..ali može da imaš honorarne poslove,i slično...
neće oni provjeravat jel ja zapravo imam neke honorarne poslove, znači ja mogu slobodno reć da imam neki poslić sa strane, a to što to nije istina njih neće zanimat?

Quote:
Bride2B kaže: Pogledaj post
da,tebi treba tekući..i sad ti rekoh da možeš...barem u podravskoj banci taj neki studentski..vjerujem da ga ima i u ostalim bankama
aha. hvala.

dakle da sumariziram, recimo otvorim to u podravskoj, za 20 kn imam žiro i tekući, i recimo da mjesečno samo to neko osiguranje plaćam 5 kn
jel onda išta tu trebaju moju starci, da li njima dolaze ikakve obavijesti, uzima im neke naknade s računa il oni tu nemaju nikakve veze?
znači da jedino meni doma dolazi poštom, na moje ime, bilo šta što inače dolazi iz banke?
hmore85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 16:11   #39
neće provjeravat

da..za 20 kn otvoriš žiro..i veliš da bi otvorio tekući i da ti se to sa žiro odmah prebacuje...dobiš 1 karticu za žiro(običnu plastificiranu) i jednu istu takvu za žiro,i kroz 10-15 dana odeš opet u banku,po maestro karticu....

starci ne trebaju ništa...ništ im se ne uzima,ništ ti ne dolazi iz banke doma poštom ak ti to ne želiš...
i onda si lovu uplaćuješ na žiro račun,pomoću te kartice koju dobiješ( obične plastificirane)
__________________
I want to hug you and squeeze you into itty bitty pieces ♥
Br2B is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 09:28   #40
Tekuci mozes imat bez beda, dodes i kazes ja bi otvorio tekuci i to je to. Ne spominji nikakve poslove ni nista, i ja sam ga otvorio kad sam imao 17 i nitko me nije pitao zasto.
kokos bijeli is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:11.