Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2020., 10:22   #1
Nema prijatelja :-(

Pozdrav,ne znam dal je vec bila takva tema.
Imam curicu napunila je 3 godine i na rodendanu nije bilo niti jednog dijeteta.
Ja i muz nemamo puno prijatelja,a i te koje imamo nemaju djecu.
U parkice idemo od kada je propuzala ali svejedno nismo stekli prijatelje :-(
Nejde u klasican vrtic vec u obrt za cuvanje,tamo ih je 8 .Samo 2 curice od 3 godine,a ostali su maleni od 1 god.
Krenuli smo u 8.mj,roditwlje ne poznajem :-(
Jednostavno sam jako tuzna jer dijete se nema sa kime igrat doma niti pozvat na rodendan neko dijete :-(
snelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2020., 11:34   #2
Quote:
snelly kaže: Pogledaj post
Pozdrav,ne znam dal je vec bila takva tema.
Imam curicu napunila je 3 godine i na rodendanu nije bilo niti jednog dijeteta.
Ja i muz nemamo puno prijatelja,a i te koje imamo nemaju djecu.
U parkice idemo od kada je propuzala ali svejedno nismo stekli prijatelje :-(
Nejde u klasican vrtic vec u obrt za cuvanje,tamo ih je 8 .Samo 2 curice od 3 godine,a ostali su maleni od 1 god.
Krenuli smo u 8.mj,roditwlje ne poznajem :-(
Jednostavno sam jako tuzna jer dijete se nema sa kime igrat doma niti pozvat na rodendan neko dijete :-(
Kod mene je vrlo slicno.
Ide u obrt za cuvanje, ima ih 10ak. Taj dio druzenja nije zanemariv.
Mene to iskreno zasad ne opterecuje.. imamo par prijatelja koji imaju djecu te dobi kao nasa kcer (2ipo g), ali uskladiti ta druzenja..ne znam, meni je to sve tlaka. Ili moja ima spavanje, rucak, nesto, ili oni imaju nesto. Tako da zasad ima nas uzu obitelj, i trenutno joj nista ne nedostaje. Ionako prvih par godina zivota socijalizacija je manje kljucna za dobar razvoj/ negdje oko 4-e pocinje imati filing za prava djecja prijateljstva.
Tako da se ne bih uzrujavala na tvom mjestu. Bracu/sestre nemas? Tj ima li necake? To isto vrijedi
Nostalgic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2020., 11:50   #3
Nemam necake,jedina je u obitelji i uzoj i siroj.
Ne znam,jako me rastuzi kad gledam slike tudih rockasa,a mi samo sa dedama i bakama :-(
snelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2020., 11:56   #4
Quote:
snelly kaže: Pogledaj post
Nemam necake,jedina je u obitelji i uzoj i siroj.
Ne znam,jako me rastuzi kad gledam slike tudih rockasa,a mi samo sa dedama i bakama :-(
U kojem si gradu?
Ima raznih aktivnosti za tu ranu dob. Znam da ima neka grupa za razvoj motorickih sposobnosti, predsport gdje djeca na igralistu s trenerom igraju igrice prilagodjene toj dobi .. mozda tako neku grupu da potrazis, za prvu ruku? Jer siliti se druziti s mamama iz parka..meni osobno nije opcija
Nostalgic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2020., 12:04   #5
Quote:
snelly kaže: Pogledaj post
Nemam necake,jedina je u obitelji i uzoj i siroj.
Ne znam,jako me rastuzi kad gledam slike tudih rockasa,a mi samo sa dedama i bakama :-(
Bitno je da maloj ne fale, a ne fale joj jer ima samo 3 godine.

Moja je ljetno dijete- tek smo šesti rođendan slavili u u igraonici, bilo ih je ukupno četvero (s tim mamama ne družim se, samo iskrcamo djecu na rođendanima) .
Do tad ili smo slavili nas troje na putu, na moru ili samo sa bakama i dedama. Ionako su joj pokloni najbitniji.
Relaks.
smilje is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2020., 12:08   #6
Iz Zagreba sam.Vecinom sve te aktivnosti krecu od 3.5god.
Mi i dalje idemo u park ali stvar je kaj su to vec formirane grupice :-(
A i voljela bi kad bi imala koga pozvat doma na igranje...
snelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2020., 12:15   #7
Quote:
snelly kaže: Pogledaj post
Iz Zagreba sam.Vecinom sve te aktivnosti krecu od 3.5god.
Mi i dalje idemo u park ali stvar je kaj su to vec formirane grupice :-(
A i voljela bi kad bi imala koga pozvat doma na igranje...
Ne brini puno, jos je mala i vi ste joj dovoljni

Mozes napisati poruku tim mamama od djevojcica iz vrtica pa zamoliti tetu da im preda, mozda ste u blizini pa predlozi da se podruzite i preko vikenda
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2020., 12:27   #8
Quote:
snelly kaže: Pogledaj post
Iz Zagreba sam.Vecinom sve te aktivnosti krecu od 3.5god.
Mi i dalje idemo u park ali stvar je kaj su to vec formirane grupice :-(
A i voljela bi kad bi imala koga pozvat doma na igranje...
Stigneš to steći, polako. Teško je naći osobu koju možeš pozvat da ti bude doma par sati sa djetetom, kao dobitak na lutriji.
Moja svaki dan moli da joj najbolja prijateljica dođe doma ili ona kod nje, a mene ta mama ignorira.
Najbolje da ideš na drugo dijete
smilje is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2020., 13:06   #9
Quote:
smilje kaže: Pogledaj post
Stigneš to steći, polako. Teško je naći osobu koju možeš pozvat da ti bude doma par sati sa djetetom, kao dobitak na lutriji.
Moja svaki dan moli da joj najbolja prijateljica dođe doma ili ona kod nje, a mene ta mama ignorira.
Najbolje da ideš na drugo dijete
To sam si i ja razmisljala za drugo dijete
A zao mi je kad gledam druge kako se druze ,a mi uvijek sqmi :-(
Svugdje idemo sa njom ali mislim da bi joj bilo puno ljepse u drustvu.....
Nekako se osijecam da sam ja kriva sto je tako :-(
snelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2020., 13:17   #10
Quote:
snelly kaže: Pogledaj post
To sam si i ja razmisljala za drugo dijete
A zao mi je kad gledam druge kako se druze ,a mi uvijek sqmi :-(
Svugdje idemo sa njom ali mislim da bi joj bilo puno ljepse u drustvu.....
Nekako se osijecam da sam ja kriva sto je tako :-(
Ima li u svemu tome i neka tvoja potreba za nekom prijateljicom?
Ako da, imas li vremena da nadjes neki hobi gdje ces s vremenom imati sve vise sanse da se s nekim sprijateljis..
Nostalgic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2020., 13:21   #11
Quote:
snelly kaže: Pogledaj post
To sam si i ja razmisljala za drugo dijete
A zao mi je kad gledam druge kako se druze ,a mi uvijek sqmi :-(
Svugdje idemo sa njom ali mislim da bi joj bilo puno ljepse u drustvu.....
Nekako se osijecam da sam ja kriva sto je tako :-(
Nemaju svi velike obitelji i prijatelja sa puno sitne dječice... Nisi jedina i nisi ti kriva.
Ja sam se dosta trudila da ju zabavljam u toj dobi od tri - četiri godine (da si smanjim tu krivnju) i mislim da sam joj dosta razvila kreativnost i govor. Puno više sam se igrala, čitala priče nego sad kad ima šest. Najbolja je mama u toj dobi, nek te to tješi. U idućih par godina stigne uspostavit prijateljstvo sa te dvije male iz vrtića pa nek joj se skupi i troje djece za rođendan- kažu da su najbolji ti mali rođendani (rekord je rođendan od dvoje djece u igraonici ).
smilje is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2020., 13:24   #12
Naravno da vi voljela kad bi imala sa nekim popit kavu doma dok se djeca igraju.Nazalost nemam vremena za aktivnosti,radim u smjenama.Samo si razmisljam na glas i brinem dal ce moje dijete ostat usamljeno?!
Evo pokusqla sam se zblizit sa jednom mamom iz vrtica pa kad je curica slavila rodendan u vrticu donjela sam sitni pokloncic.
Mi smo sada slavili i moja L nije nista od nikog dobila :-(
To me rastuzilo jer vjerujem da svi imamo doma bar jedne stapice ili kikice....a dijetetu je to cjeli svijet :-/
Ok vjerojatno vam zvucim ko neka kenjkava ali inace nisam takva u zivotu.Istina,osjetljiva sam na neprqvdu i bezosijecajnost
snelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2020., 13:26   #13
Mom malom smo tek za peti rodjendan uspjeli pozvati neko vece drustvo (> 5 klinaca). S time da mu vecina nisu prijatelji nego pajdasi iz vrtica. Za cetvrti rodjendan su bile samo bake, za treci dvoje djece od zenine prijateljice.
Tvoja mala tprilike tek sad ce poceti stvarati potrebe za druzenjima s drugom djecom, tako da u tom pogledu niste nimalo zakasnili. Ali, istina je, sad polako dolazi vrijeme kad bi se trebali malo potruditi, uspostavljati neke kontakte za igranje. Pri tome treba potisnuti neke svoje komplekse i hrabro pristupiti relativno nepoznatim roditeljima, sto nije bas lako, ali je potrebno.
Imate vremena, ali ipak nemojte zapostaviti tu socijalnu komponentu. Znam odrasle klince koje roditelji nisu nikad gurali u drustvo, i razvili su se u prilicne introvertite.
Reve is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2020., 13:37   #14
Reve,trudim se zblizit i uspostavit kontakte i definitivno nemam namjeru zapostavit socijalnu komponentu.Iz istog sam je razloga upislala u obrt za cuvanje iako ju je mogla cuvat baka.
snelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2020., 13:41   #15
Quote:
snelly kaže: Pogledaj post
Reve,trudim se zblizit i uspostavit kontakte i definitivno nemam namjeru zapostavit socijalnu komponentu.Iz istog sam je razloga upislala u obrt za cuvanje iako ju je mogla cuvat baka.
Znaci da si na dobrom putu. Samo ne odustati
Reve is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2020., 13:50   #16
Meni se cini da bas i nisam...sad dolazibovo hladno i ruzno vrijeme....nigdje nikoga nema u parku.A ona bi se htjela igrat :-/
snelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2020., 14:43   #17
Quote:
snelly kaže: Pogledaj post
Meni se cini da bas i nisam...sad dolazibovo hladno i ruzno vrijeme....nigdje nikoga nema u parku.A ona bi se htjela igrat :-/
To je istina.

Zime su uvijek problem, cak i drustvenijoj djeci - ustvari, njima cak i vise, jer su navikla na drustvo. Dodatno sad u ovoj situaciji ne mozes zvati na igranje. To je tako svim roditeljima, ne samo vama.

Ali, znas sto, za par mjeseci ce proci to hladno i ruznjikavo vrijeme, a tvoja curica ce biti samo par mjeseci starija.

Taman da malo jos razmislis o nekim mogucnostima. Ponavljam, niste jos zakasnili, tek sad joj drustvo za igru postaje interesantno.
Reve is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2020., 15:18   #18
Ajd da zaključim sa jednim zaključkom

Ta curica je premala da bi joj toliko falilo društvo vršnjaka, meni se čini da snelly još nije osvijestila da želi još jedno dijete (otud ta krivnja), a biološki sat joj govori da je spremna za idućeg potomka. Ne možemo tako lako protiv biologije i nagona, oni nam pomućuju razum.
Da vas je četvero nestalo bi te krivnje i usamljenosti....
smilje is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2020., 15:33   #19
Quote:
smilje kaže: Pogledaj post
Ajd da zaključim sa jednim zaključkom

Ta curica je premala da bi joj toliko falilo društvo vršnjaka, meni se čini da snelly još nije osvijestila da želi još jedno dijete (otud ta krivnja), a biološki sat joj govori da je spremna za idućeg potomka. Ne možemo tako lako protiv biologije i nagona, oni nam pomućuju razum.
Da vas je četvero nestalo bi te krivnje i usamljenosti....
Ne zelim da se tema pretvori u raspravu ili svadju ali ovo je totalno bedast zakljucak.
Da bi se odlucila na drugo dijete potrebno je malo vise “parametara”... i sasvim je ok ako i ne zeli drugo dijete.
Nostalgic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2020., 15:35   #20
Quote:
Nostalgic kaže: Pogledaj post
Ne zelim da se tema pretvori u raspravu ili svadju ali ovo je totalno bedast zakljucak.
Da bi se odlucila na drugo dijete potrebno je malo vise “parametara”... i sasvim je ok ako i ne zeli drugo dijete.
To što ti ne želiš drugo dijete nije situacija koju snelly ima. Sama je napisala da razmišlja o tome.
smilje is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:41.